DİTİB, 1 milyondan fazla kişiye ulaştı

Güncelleme Tarihi:

DİTİB, 1 milyondan fazla kişiye ulaştı
Oluşturulma Tarihi: Temmuz 03, 2023 10:03

DİTİB ve Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğinde ‘Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş’ temasıyla gerçekleştirilen vekâletle kurban kesim organizasyonu kapsamında hayırseverlerin emaneti olan 141 bin 61 hisse kurban kesilerek başta Türkiye’de deprem bölgesi olmak üzere dünyanın 49 ülkesinde ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıldı.

Haberin Devamı

HAYIRSEVERLERİN emanetleriyle 1 milyonu aşan insanın bayram sevinci yaşadığını belirten DİTİB Genel Başkanı Dr. Muharrem Kuzey, şunları söyledi: “Teşkilat olarak her yıl olduğu gibi bu yıl da Kurban Bayramı vesilesiyle hayırseverlerimizin iyilik elini, şefkat ve merhamet elini mazlum ve mağdur coğrafyalarda yaşayan kardeşlerimize uzattık, sofralarına aş olduk. Bu yıl organizasyon kapsamında kurban bağış paketlerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak üzere başta dünyanın 49 farklı ülkesine 62 gönüllü gönderdik. İslami usullere göre gerçekleştirilen kesimler, gönüllüler ve TDV yetkilileri nezaretinde hayırseverlerin isimleri tek tek okunarak yapıldı.”

DİTİB, 1 milyondan fazla kişiye ulaştı
Dr. Muharrem Kuzey

Haberin Devamı

‘AMACIMIZ İYİLİĞE VESİLE OLMAK’
“Amacımız, kardeşlik bağlarını kuvvetlendirmek, iyilik ve güzelliklere vesile olmaktır. Sahada görev yapan gönüllerimiz, hayırseverlerin emanetlerini ulaştırdıklarında zaman zaman duygu dolu anlar yaşadılar. Sevgi ve muhabbetle karşılandılar. Her bir gönüle dokunduklarında sevinç ve gözyaşları içinde hayır duaları ile karşılık aldılar. Mazlumların, yetimlerin, yoksulların umudu olan DİTİB ve TDV, dünyanın neresinde olursa olsun ihtiyaç sahiplerine yardım elini uzatıyor. Bağışlarıyla teşkilatımıza teveccüh gösteren kardeşlerimize, DİTİB teşkilatı mensuplarına, gönüllülerimize teşekkür ediyorum. Hayırlarının kabulünü Cenab-ı Hakk’tan niyaz ediyorum. Rabbim bağışçılarımızın kurbanlarını makbul eylesin.”

Uluslararası yardımlaşma derneği Hasene Başkanı Bekir Altaş da dernek olarak 2 milyon 400 bin 390 kişiye kurban eti dağımı yaptıklarını açıkladı.

DİTİB, 1 milyondan fazla kişiye ulaştı
DİTİB, 1 milyondan fazla kişiye ulaştı

DİTİB, 1 milyondan fazla kişiye ulaştı

 

BAKMADAN GEÇME!