Burdur Valisi’nden Avrupa El Ele Vakfı’na teşekkür!

Güncelleme Tarihi:

Burdur Valisi’nden Avrupa El Ele Vakfı’na teşekkür
Oluşturulma Tarihi: Ağustos 04, 2022 10:44

Burdur Valisi Ali Arslantaş, Burdur ve çevresinde yaşayan ihtiyaç sahibi engelli vatandaşlarımıza manuel ve akülü araba gönderilmesi aynı zamanda Bucak’ta 8 bin metrekare üzerine kurulan huzur bahçesi üzerindeki tesislere 4 engelli çocuğun isminin verilerek engelli çocukların isimlerinin yaşatılması sağlaması nedeniyle, Avrupa El Ele Vakfı Başkanı Cengiz Hocazade’ye teşekkür belgesi verdi.

Haberin Devamı

BURDUR Valisi’nden aldığı teşekkür belgesiyle ilgili açıklama yapan Cengiz Hocazade şunları söyledi: “El Ele Vakfımızın amaçlarından biri de Türkiye’deki engellilerin, yaşlıların ve yardıma muhtaç çocukların ihtiyaçlarını karşılamasına ve sorunlarının çözümüne yönelik çalışmalar yapmaktır. Nürnberg’de yaşıyorum. Nürnberg’de faaliyet gösteren El Ele Konfederasyon e.V ile Münih de faliyet gösteren El Ele Federasyon e.V isimli derneklerimizin üyeleri tarafından Almanya’nın farklı kentlerinde ‘topla dağıt ve dinsin ağıt’ sloganıyla eğlence, dayanışma programları yapıyoruz. Düzenlenen programlardan ve El Ele gazetesi ile dergisine alınan reklamlardan gelen gelirlerle, kimsesiz ve yardıma muhtaç çocuklarla engelli vatandaşlarımızı sevindiriyoruz.”

Burdur Valisi’nden Avrupa El Ele Vakfı’na teşekkür
‘ENGELLİLER BAKANLIĞI KURULMALI’
“Meleklerimiz olarak kabul ettiğimiz engellilerimizin sorunlarının çözümü, Aile ve Sosyal İşler Bakanlığı’ndan alınıp, engellilerimizin sorunlarının çözümü konusunda çalışmalar yapacak olan Engelliler Bakanlığı tarafından çözülebilir. Merkezi Antalya’da bulunan El Ele Vakfımız üzerine, Vakıflar Genel Müdürlüğü’nden aldığımız eski binaları tamir ederek engellilerin ve yaşlıların kullanımına sunuyoruz. Burdur ve Bucak’ta yaşayan engeli kardeşlerimize, yoksul çocuklarımıza ve yaşlılarımıza yönelik yaptığımız çalışmalarımızı takip eden Burdur Valisi Ali Arslantaş, El Ele Vakfı adına başkanı olarak bana teşekkür belgesi vermesi bizleri mutlu etti. Burdur Valimiz Ali Arslantaş ayrıca, Burdur’a gönderilen akülü ve manuel engelli arabaların satın alınmasına maddi katkıda bulunan Nürnbergli bazı iş insanlarımızı da unutmayarak onlara da teşekkür belgesi göndermeyi ihmal etmedi.”
Burdur Valisi’nden Avrupa El Ele Vakfı’na teşekkür
‘KİMİN NE ZAMAN ENGELİ OLACAĞINI KİMSE BİLEMEZ’
Burdur Valisi Ali Arslantaş da, “Bir insanın ne zaman, nerede, nasıl ve ne şekilde engelli olacağını önceden bilemeyiz. Bu nedenle engellilerimizin, yardıma muhtaç çocuklarımızın ve yaşlılarımızın sorunlarının çözümüne yönelik çalışmalarda bulunan kişi, kurum ve kuruluşları tebrik ediyor ve destekliyorum” dedi. Arslantaş, Burdur’daki engelli vatandaşlarımıza akülü ve manuel engelli arabaları gönderen Nürnbergli iş insanlara teşekkür belgesi gönderdi. Teşekkür belgelerini Nürnberg Başkonsolosumuz Serdar Deniz, Turkuaz Restoran’da düzenlenen bir yemekli toplantıda sahiplerine verdi. Deniz, “Vatandaşlarımıza hizmet için varız. Engelli kardeşlerimize sahip çıkalım. Sağlığı iyi olan herkesin din dil ırk ayırımı yapmadan engellilerimizin, yardıma muhtaç çocuklarımızla yaşlılarımızın sorunlarının çözümüne yönelik çalışmalarda biraz daha fazla duyarlı olmalıdır. Vatandaşlarımız birlik, beraberlik ve dayanışma içinde hareket ederse sorunların çözümleri daha da kolaylaşır” dedi.
Burdur Valisi’nden Avrupa El Ele Vakfı’na teşekkür

Burdur Valisi’nden Avrupa El Ele Vakfı’na teşekkür