30 bin yolcu mahsur kaldı

Güncelleme Tarihi:

30 bin yolcu mahsur kaldı
Oluşturulma Tarihi: Haziran 04, 2018 11:08

Elektrik kesintisi sonucu hava trafiğinin iptal edildiği Hamburg Havalimanı yeniden faaliyete geçti. İlk uçak bu sabah Antalya’dan Hamburg Havalimanı’na iniş yaptı.

Haberin Devamı

HAMBURG Havalimanı’nda yolcular dün tam bir kabus yaşadı. Hava trafiği tamamıyla durdu. Elektriklerin kesilmesi sonucu önce ikinci terminaldeki yolcular birinci terminale gönderildi. Terminal yolcularla tıka basa doldu ve uzun kuyruklar oluştu. Burada da elektriklerin kesilmesi üzerine tüm uçuşlar iptal edilerek, havaalanı yolculardan boşaltıldı. 30 bin yolcu mahsur kaldı. Birçok yolcu kendilerine yeterli bilgi verilmeyişini protesto etti. Bazı yolcular geceyi havalimanı etrafında geçirirken, bazıları trenlere koştu.
Bu sabaha kadar yapılan çalışma sonucu arıza giderildi ve havalimanı yeniden faaliyete geçti. Ancak buna rağmen uçakların oldukça gecikmeli kalktığı bildirildi. Arıza giderildikten sonra ilk uçak sabahleyin Antalya’dan iniş yaptı. Elektrik kesintisine kısa devre arızasının sebep olduğu ve arızanın kısa sürede giderilemediği kaydedildi.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!