3 Hollandalı’dan biri Antalya’yı tercih etti

3 Hollandalı’dan biri Antalya’yı tercih etti

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği’nin (AKTOB) verilerine göre, Türkiye’ye geçen yıl 1 milyon 117 bin Hollandalı gitti, bunların 415 bini tatilini Antalya’da geçirdi. Hollandalı turistler, Türkiye’de ağırlıklı olarak aile otellerini ve her şey dahil otelleri tercih ediyor.

Haberin Devamı

AKTOB Başkanı Erkan Yağcı, turizm alanında 2020’nin ilk büyük fuarı olarak nitelendirdiği Vakantiebeurs Utrecht Turizm Fuarı’nın 15-19 Ocak’ta Hollanda’nın Utrecht kentinde düzenlendiğini anımsattı. Bu fuarda rezervasyonlara ilişkin ilk verileri almaya başladıklarını aktaran Yağcı, buna göre Avrupa Birliği ülkelerinden Türkiye’ye yönelik talebin yükseliş ivmesini sürdüreceğini bildirdi. Hollanda pazarının Antalya turizmi için ilk 5 pazarda yer aldığını vurgulayan Yağcı, “Hollanda pazarında çift haneli büyüme bekliyoruz. 2019’da Antalya’da, Hollanda’dan 400 bini aşan bir rakamı gördük. Hedefimiz ilk noktada 500 bini aşmak. Belçika ve bölgeyi düşündüğümüzde bu rakamın 700 bin civarına ulaşmasını öngörüyoruz” diye konuştu.

3 Hollandalı’dan biri Antalya’yı tercih etti

BU YIL ARTIŞ BEKLENİYOR
Türkiye’ye giden her üç Hollandalıdan birinin Antalya’yı tercih ettiğini ve bu yıl Hollandalı turist sayısında artış beklediklerini belirten Yağcı, şöyle devam etti: “Geçen yıl ocak ayında Hollanda’dan gelen turist sayısı 2 bin 932 iken bu yıl bu rakam 3 bin 56’ya yükseldi. Hollanda turizm pazarı mevcut talebin çok daha üzerinde bir potansiyeli barındırıyor. Hollanda, senede iki defa tatile çıkabilen, gezgin bir nüfusa sahip. Bu potansiyelin daha büyük bir oranda Türkiye ve Antalya’ya çekilmesi yönünde iş birliklerimizi geliştireceğiz.”

Haberle ilgili daha fazlası: