ANKARA HABERLERİ

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi kuruldu

Hürriyet Haber
31.01.2013 - 10:35 |Son Güncelleme :

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi’nin kurulmasına ve Fatih Üniversitesi’ne bağlı bazı bölümlerin Turgut Özal Üniversitesi’ne bağlanmasına ilişkin kanun, Resmi Gazete’de yayımlandı.

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi kuruldu
Hürriyet Haber

"Yükseköğretim Kurumları Teşkilatı Kanunu İle Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun" Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Kanuna göre, "Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi" adıyla kurulan yeni üniversite, Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, Yabancı Diller Fakültesi, Dini İlimler Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Doğu ve Afrika Araştırmaları Enstitüsü, Türk Dünyası Araştırmaları Enstitüsü, Batı Dünyası Araştırmaları Enstitüsü ve İslam Araştırmaları Enstitüsü’nden oluşacak.

TIP FAKÜLTESİ TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ’NE BAĞLANDI

Kanunla ayrıca Fatih Üniversitesi Rektörlüğü’ne bağlı olan Tıp Fakültesi ve Sağlık Bilimleri Enstitüsü ile Ankara Sağlık Yüksekokulu, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu, Hemşirelik Yüksekokulu, Ankara Meslek Yüksekokulu ve Sağlık Bilimleri Meslek Yüksekokulu Turgut Özal Üniversitesi’ne bağlandı. Bu bölümlerde halen öğrenimlerini sürdüren öğrenciler ile öğretim elemanları ve mal varlığı, Turgut Özal Üniversitesi’ne devredilecek. 2012-2013 öğretim yılında kayıt yaptıranlar da dahil olmak üzere öğrencilere verilecek mezuniyet belgesi, istemeleri halinde önceki üniversitenin adıyla verilebilecek.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi kuruldu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Ocak 2013 tarihinde saat 10 35’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi kuruldu haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

25 Kasım 2020, Çarşamba
 • İmsak
  06:10
 • Güneş
  07:38
 • Öğle
  12:41
 • İkindi
  15:11
 • Akşam
  17:33
 • Yatsı
  18:56
Sayfa Başı