Vajina gençleştirmede radyofrekans mucizesi

Güncelleme Tarihi:

Vajina gençleştirmede radyofrekans mucizesi
Oluşturulma Tarihi: Aralık 01, 2017 12:22

Türkiye’de kadınların sık yaşadığı bir problem olan özellikle genital bölgedeki cilt sarkmaları için radyofrekans uygulaması ile ameliyatsız çözüm üretiliyor.

Haberin Devamı

Op. Dr. Serdar Bora Bayraktaroğlu, genital bölgedeki gevşeme sorunu için ameliyatsız çözüm olan radyofrekans uygulamasını öneriyor, işlem hakkında önemli bilgiler veriyor.

Yıllardır, estetik alanında vücudun birçok farklı bölgesinde cilt gençleştirme ve sıkılaşma çalışmaları yapıyoruz. Türkiye’de özellikle çoklu doğumlar nedeni ile vajinal bölgede yaşanan gevşeklik ciddi sıkıntılara neden oluyor. Kadınların belli bir yaştan sonra cinsel hayatlarını kalitesiz hale dönüştüren bu gevşeklik jinekolojik problemlere yol açıyor. Ancak bu sorunlardan ameliyatsız olarak kurtulmak mümkün. Hastanın ihtiyacına göre belli seansları takip ederek başarıya ulaşıyoruz. Özellikle doğum yapmış kadınların büyük bir kısmında görülen bu problem cinsel yaşamın yanında jinekolojik sıkıntıları da beraberinde getiriyor. Vajinal gevşeme ve bunun beraberinde getirdiği problemler, kadınları mutsuz ediyor. Radyofrekans teknolojisi bu sıkıntıları kolayca çözüyor.

Haberin Devamı

Vajina gençleştirmede radyofrekans mucizesi

VAJİNA GENÇLEŞTİRME İŞLEMİ NASIL YAPILIYOR?

Vajinadaki gevşeme, sadece normal doğumlarda değil, sezaryen doğumlardan sonra da ortaya çıkabilir. Bazı olgularda ameliyat seçeneği etkili olurken, ameliyatın uygun olmadığı ya da sıkılaşmanın henüz minimal olduğu durumlarda radyofrekans seçeneği çok etkili oluyor. Vajinada, uygulandığı alanda 3-5 mm. derinlik aralığındaki dokularda, meydana getirdiği termal ısı etkisiyle, fibroblastları uyararak yeni kolajen (bağ dokusu) yapımını tetikliyor. Vajinanın derin katlarında yoğunlaşan enerji, yüksek teknolojili başlığın aynı zamanda soğutucu etkisi sayesinde tampon görevi görüyor ve daha yüzeysel dokuların ısınması engelleniyor ve böylece yanık oluşmuyor.

NE KADAR SÜREDE SONUÇ ELDE EDİLİR?

Yaklaşık 1 ila 3 ay içinde ortaya çıkan maksimum etkiyle uygulama alanında daha sıkı ve işlevsel bir sonuç elde ediliyor. Ağrısız bir şekilde gerçekleşen işlemde her hasta için özel olarak üretilmiş tek kullanımlık problar ve enerji aktarımıyla istenilen sonuç sağlanıyor.

BAKMADAN GEÇME!