Soğuk ve sağanak yağışlı hava kapıda!

Güncelleme Tarihi:

Soğuk ve sağanak yağışlı hava kapıda
Oluşturulma Tarihi: Ocak 22, 2015 17:30

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yağışlı ve soğuk hava uyarısı.

Haberin Devamı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, yarın, akşam saatlerinden sonra Türkiye'nin batı kıyıları, orta Akdeniz üzerinden gelen yağışlı sistemin etkisine girecek. Cumartesi, yurdun batısı çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzeybatısı ile Batı Karadeniz ise yağışlı geçecek. Yağışların genellikle yağmur, kıyı bölgelerimizde sağanak ve gök gürültülü sağanak, iç kesimlerin yüksek ve dağlık alanlarında ise karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

5 günlük hava durumu tahmini ülkemizde şu şekilde bekleniyor

Yağışların, Cuma gecesi ve Cumartesi'nin ilk saatlerinde, Çanakkale'nin güneyi, Balıkesir'in batı kıyı ilçeleri, İzmir, Aydın ve Muğla çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın, Güney ve kıyı Ege'de güney yönlerden kuvvetli esmesi tahmin ediliyor.

Haberin Devamı

Yağışların, Pazar günü etkisini azaltacağı, Trakya, Marmara'nın batısı, Güney ve kıyı Ege, Batı Akdeniz ile İç Anadolu'nun batısında genellikle yağmur, kıyı kesimlerde sağanak, iç bölgelerin yüksek ve dağlık alanlarında ise karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

Halen yurdun büyük bölümünde mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıkları, hafta sonunda, yağış alan yerlerde 2 ila 5 derece azalacak ancak mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edecek. Gelecek hafta başından itibaren, Türkiye'nin yeni bir yağışlı sistemin daha etkisine girmesi bekleniyor.

5 GÜNLÜK HAVA DURUMU TAHMİNİ İÇİN TIKLAYIN!

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!