GeriEtkinlikler Mobil İmza Nasıl Alınır?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Mobil İmza Nasıl Alınır?

Mobil İmza Nasıl Alınır?

Mobil imza almanın 3 aşaması...

Teknoloji çağının en çok kullanılan yöntemlerinden olan mobil imza, birçok işlem için zaman kazandırıyor. Peki, mobil imzayı almak için hangi yolları izlemek gerekiyor?

Mobil imza ile ıslak imza gerektiren her işleminizi hem güvenli hem de hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Bu uygulama ile kağıt israfını önlemenin yanında zamandan da tasarruf etmiş olursunuz. 

Cep telefonu ve GSM SIM kart kullanılarak 5070 sayılı Elektronik İmza Kanunu ve ilgili yasal mevzuata uygun olarak ıslak imza niteliğinde güvenli bir biçimde elektronik imza işlemi yapılmasına imkan sağlayan uygulamadır.

Mobil İmzanın 3 Aşaması Var

Mobil elektronik imza GSM işletmecileri tarafından sunulan bir hizmettir. Mobil imza aboneliği üç aşamadan oluşur. Ön başvuru, başvuru ve aktivasyon. Bu hizmeti sunan GSM operatörü şirketlerine başvuru yaparak bir mobil imza edinebilirsiniz.

E-devlet Kapısında mobil imza kullanımı için e-Devlet Kapısı’nca herhangi bir ücret talep edilmezken, GSM operatörleri tarafından bir ücretlendirme mevcuttur. Mobil İmza ücretlendirmesi hakkında hizmet veren kurumlardan bilgi edinebilirsiniz.

Mobil İmza Nerelerde Kullanılır?

- Yanınızda banka kartınızı taşımadığınız durumlarda bile anlaşmalı banka ATM’lerinden nakit çekebilirsiniz.

- Anlaşmalı bankaların internet şubelerinden bireysel nakit kredisine başvurabilir ve şubeye gitmenize gerek kalmadan kredi işleminizi yürütebilirsiniz.

- Bankalarda giriş, havale, EFT gibi işlemleri de kartsız bir şekilde yapabilirsiniz.

- E-belediye ve e-devlet uygulamalarında kullanabilirsiniz. Belediyelerdeki bilgi edinme, mal beyanı gibi başvurularınızı kolayca ve güvenle yapabilir ve tüm süreci sorunsuz bir şekilde takip edebilirsiniz.

- İnternet işlemlerinizde kendinizi tek bir şifre ile tanıtabilir, tüm işlemlerinizi rahatlıkla yürütebilirsiniz.
 
www.turkiye.gov.tr

False