Hem eğitici hem de öğretici bir kamp

Güncelleme Tarihi:

Hem eğitici hem de öğretici bir kamp
Oluşturulma Tarihi: Mayıs 12, 2015 12:30

67 ülkenin çocuk ve gençleri Geleceğin Yıldızları’nda buluşuyor.

Haberin Devamı

Okulların kapanmasına yakın zamanlarda, çocuklarına farklı bir tatil yaşatmak isteyen aileler aynı zamanda çocuklarının gelişimini de destekleyen programlara ihtiyaç duyuyor. Çocuklarının fiziksel ve sosyal olarak gelişmesini, hem eğlenip hem de eğitici bir zaman geçirmelerini isteyen aileler, farklı içerik sunan yaz kamplarını tercih ediyor. Türkiye’de kamp sektörünün öncüsü Geleceğin Yıldızları, 5 - 17 yaş grubuna spor, sanat, İngilizce ve doğa programlarını içeren 19 farklı kamp seçeneği ile ayrıcalıklı bir okul dışı eğitim olanağı sunuyor. Türkiye’nin ve dünyanın birçok farklı ülkesinden çocukları bir araya getiren Geleceğin Yıldızları, çocuklara ve gençlere ömür boyu hatırlayacakları renkli hatıralar ve deneyimler yaşayabileceği bir ortam sağlıyor. 26 yıllık kamp tecrübesiyle bugüne kadar 67 ülkeden farklı kültür ve yaştaki çocukları buluşturan Geleceğin Yıldızları, hem değişik ülke ve şehirlerden hayat boyu sürecek arkadaşlıklara ortam hazırlıyor hem de çocukların içinde olan ilgi alanlarını keşfetmelerini sağlıyor.

Haberin Devamı

Geleceğin Yıldızları’na ait tüm kamplar, ortalama 5 yıllık deneyime sahip koçlarıyla, dünya standardının üst seviyesi olan 4 kampçı / 1 eğitmen oranı ile hizmet veriyor. Dünyada bünyesinde en fazla ICDC (Uluslararası Kamp Yöneticiliği Kursu) sertifikalı kamp yöneticisi bulunduran kurum olan Geleceğin Yıldızları, uluslararası standartlara sahip kamplarında yetişmiş koçları ile kampçıya özel ilgi gösteriyor.

Geleceğin Yıldızları çocukları hayata hazırlıyor

Geleceğin Yıldızları, sadece çocuk ve gençlere yönelik gezi ve geleneksel yaz kampları düzenleyen bir program olarak değil, felsefesinde beraberliğin, takım çalışmasının uygulandığı kamp programıyla ön plana çıkıyor. Kampın içinde küçük bir grupla birlikte olmak, liderlik, uzlaşma, iletişim kurabilme, empati yapma ve saygı gibi değerlerin gelişmesine yardımcı olan Geleceğin Yıldızları, çocukların hem kişisel yaşamlarına hem de okul hayatlarına olumlu etki ediyor. Kamp öncesi çocuğun tercihi doğrultusunda belirlenen programlar, çocuğun içindeki yetenekleri ortaya çıkarmasına ve kendini tanıyan, bilinçli, girişken bir birey olmasına olanak sağlıyor.

Haberin Devamı

Doğal ortamdaki kamp aktiviteleri ve grup yaşamı, gençlere başarılı ve sağlıklı bir gelişme ortamı sağlarken, eğlencenin günlük amaç olduğu bir mekan da sunuyor. Böyle bir ortamda çocuklar; dinlemek, konuşmak ve bunları yansıtmak için pozitif rol modellerle iletişim kuruyor. Birlikte çalışmayı, karar vermeyi, sorumluluk almayı, yaratıcılıklarını geliştirmeyi, özgürlüğü, kendine güven oluşturmayı ve güven kazanmayı öğreniyor. Bütün bunlar sağlıklı ve üretici bir yaşam için gerekli olan basamakları oluşturuyor. Geleceğin Yıldızları bütün kamp programlarında çocuklara pozitif ve yeniliklerle dolu bir ortam sunuyor.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!