Her yaşta yüz germe operasyonu yaptırılabilir mi?

Güncelleme Tarihi:

Her yaşta yüz germe operasyonu yaptırılabilir mi
Oluşturulma Tarihi: Temmuz 21, 2022 14:08

Genç, dinamik ve canlı bir görünüme sahip olmak herkesin isteği… Yaş aldıkça oluşan sarkmalar ve kırışıklıklar, hayatın izleri olsa da aynaya bakıldığında genç ve güzel görünmek herkesi mutlu ediyor. Peki, genç bir cilde sahip olmak için ne zaman önlem almak gerekiyor? Her yaşta gençleşebilmek mümkün mü? Plastik Rekonstruktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Dr. Serdar Bora Bayraktaroğlu, yüz germe operasyonları için doğru zaman nedir sorusuna cevap veriyor.

ESTETİK UYGULAMALARDA DOĞAL GÜZELLİK ÖNEMLİ...

Clinic SBB kurucusu Plastik Rekonstruktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Dr. Serdar Bora Bayraktaroğlu, estetik operasyonları ile ilgili olarak doğal güzelliğin önemini vurguluyor ve “Hastalara yapılan tüm operasyonlarda en çok üzerinde durulan konu hastaların doğal ve bütünsel güzelliklerini bozmadan en iyi ve güzel hissedecekleri görünüme kavuşturmak.” diyor. 

ÖNEMLİ OLAN RUH VE BEDENİN UYUM İÇİNDE OLMASI…

Yüz germe operasyonlarında yaş sınırlaması teknik olarak bulunmuyor ve hastalar isterse 70 yaşlarında da bu operasyonu yaptırabiliyor. Fakat yüz germe operasyonlarında dikkat edilmesi gereken nokta hastanın hissettiği yaş ve cildinin buna uygun olması… Hastalar kendilerini yorgun, yaşlanmış hissettiklerinde, ciltlerinde ya da yüz bölgesinde sarkma başladığı takdirde diğer medikal estetik yöntemler veya yüz germe uygulaması yapılabiliyor. 

NE ZAMAN YÜZ GERME YAPILMALI?

Estetik operasyonlarda en önemli noktalardan biri de hastaların genç, dinlenmiş ve kendi doğa anatomisine uygun bir yüz gençleştirme ile mutlu olacakları şekilde görünmelerini sağlamak… Bu sebeple, yüz germe için de en doğru zaman, hasta adaylarının aynaya baktıklarında ciltlerinde yaşlanma belirtilerini hissettikleri zaman oluyor. 

OPERASYON SONRASI GÜNLÜK HAYATA DÖNÜŞ İÇİN BEKLEMEYE GEREK YOK

Günümüzde plastik cerrahideki gelişmeler sonucu, operasyonlar artık endoskopik yöntemlerle yapılıyor. Bu yöntemler sayesinde hastalar morluk ve şişmeleri en alt düzeyde yaşıyorlar. Yüz gerdirme operasyonu sonrası artık günler, haftalar boyunca morluk ve şişliklerin inmesini beklemek gerekmiyor. Operasyon sonrası genellikle bir iki gün 48-72 saat içerisinde vücut normale dönmeye başlıyor. Genellikle yaklaşık 10 gün sonra ise günlük hayata tamamen dönmek mümkün oluyor.  Operasyonun sonuçlarının tam olarak görünür olması ise 1.5 - 2 ay sonra gerçekleşiyor. 

KALICILIĞINI ARTTIRMAK İÇİN NELER YAPILMALI?

Yüz gerdirme operasyonunun kalıcılığı genellikle yıllarca devam eden işlemlerdir. Yüz germe operasyonunun kalıcılığı ortalama 10 yıla kadar sürüyor. Operasyon sonrası sağlıklı beslenme, bol su tüketimi ve düzenli uykuyla bu süreyi verimli hale getirmek ve kısaltmamak gerekiyor. Ayrıca hastalar bu noktalara ve güneş hasarlarına karşı cildi koruduklarında kalıcılık süresi uzayabiliyor. Yüz germe geçiren kişilerin, operasyon sonrası cildi kendi haline bırakmamaları gerekiyor. Küçük müdahalelere devam edilmemesi ve cilt bakımının aksatılmaması da kalıcılık süresini uzatan unsurlar arasında yer alıyor.

Detaylı bilgi için tıklayın.İlandır

BAKMADAN GEÇME!