"Ünal Özüak" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Ünal Özüak" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Ünal Özüak

Total basketbol

KOMŞUDAKİ deneyimlerinde, Diamantidis ve Spanoulis’in başlarına buyrukluklarından, dilleri yanmış olsa gerek, Sırp koçlar Obradovic ve Ivkovic İstanbul’da “saha lideri oyun kurucusuz”, futbol deyişiyle, ‘total basketbol’u yeğliyorlar.

Takım, kendi oyununu kurar anlayışı bu. Fenerbahçe ve Anadolu Efes’in bilinen manada 1 numarası yok. Üstelik çok iyi guard gerektiren tepeden perdele ve devril oynamakta da ısrar ediyorlar.
Sadece oyun kurucu değil yıldız oyuncuları da pek fazla sevdikleri söylenemez. Kafalarında her oyuncuya biçtikleri bir oyunda kalma süresi var. O gece 40 atacak sıcaklıkta bile olsa santim şaşmaz oyunda kalma süresi. Şimdi bu ahbap çavuşlar (malum Ivkovic Obradovic’in de koçu) aynı sekizli grupta CSKA, Laboral, Nizhny, Olympiakos, Malaga, Milano çeyrek final kavgası verecekler. Totalini bilemem ama şu ana kadar oynadıklarını dahi oynasalar en az birinin yola devam etmesi lazım.


CARLOS ARROYO BAĞIMLISI NE YAPAR?


YUGO’ların 360 derece tersi anlayışla malını mülkünü Carlos Arroyo’ya teslim etmiş Ataman ise önce dilinin belasını çekecek. Kızılyıldız’la aynı gruba düşmesi talihsizlik. Neyse ki seyircisiz oynanacak maçlar görece dişimize göre olanlar Zalgiris ve Alba Berlin. Real Madrid, Maccabi, Panathinaikos, Barcelona ve Kızılyıldız’ın olduğu yerden ilk dörde girmek deveye hendek atlatmak gibi bir şey ama “Oz büyücüsü, zorların adamı” Ataman bir mucize daha yaratabilir. Yalnız atını sağlam kazığa bağlayıp sonra Allah’a emanet edeceksin. Böyle bir beklentiye girmek için söz verilen iki takviyenin yapılması, teknik ekibin de doğru seçim yapması şart.

X
YAZARIN DİĞER YAZILARI