"Ömür Gedik" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Ömür Gedik" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Ömür Gedik

Hepsi çocukluğumuzun kahramanları

Aksiyon hayranlarının gözde serilerinden ‘Cehennem Melekleri’, serinin üçüncü filminde akla gelen bütün ünlü isimleri bir araya getiriyor: Sylvester Stallone, Jason Statham, Arnold Schwarzenegger, Antonio Banderas, Jet Li ve Harrison Ford... Film, bir zamanların Blade’i olarak tanıdığımız Wesley Snipes’ın hapishane günlerinden sonra çektiği ilk film olarak da ayrıca önemli.

Kalabalık, çok kalabalık.
Cehennem Melekleri 3 ile ilgili olarak aklıma ilk gelen cümle bu oldu.
Ama öyle kuru kalabalık da sanmayın.
Bu filmde her yerden, her sahneden bir ünlü çıkıveriyor.
Üstelik bunlar bizim çocukluğumuzun kahramanları.
Aksiyon filmlerinin unutulmazları, 2010 yılında Sylvester Stallone’un öncülüğünde bir araya gelmişler ve böylece ‘Cehennem Melekleri (The Expendables)’ serisi başlamıştı.
Filmin ilgiyle karşılanmasının ardından iki yıl sonra bir devam filmiyle seri sürdü.
Cuma günü vizyona giren üçüncü filmde ise yapımcılar “Limit gökyüzü” demiş olacaklar ki, akla gelen tüm oyuncuları filmin sahnelerine serpiştirmişler.

Hepsi çocukluğumuzun kahramanları

WESLEY SNIPES HAPİSTEN SONRA İLK KEZ

Cehennem Melekleri’nin son filmi, Sylvester Stallone, Jason Statham, Arnold Schwarzenegger, Antonio Banderas, Jet Li ve Harrison Ford gibi isimlerden oluşan yine efsanevi bir kadroyu bir araya getiriyor.
Yönetmenliğini Patrick Hughes’un yaptığı bu film, bir zamanların Blade’i olarak tanıdığımız Wesley Snipes’ın hapishane günlerinden sonra kamera önüne geçtiği ilk film olarak da ayrıca önemli.
Filmin konusuna gelince; Barney Ross, Lee Christmas ve ekibi hayatlarının en zorlu mücadelesiyle karşı karşıyalar!
Bir zamanlar Barney ile birlikte ekibin kurulmasında rol alan Conrad Stonebanks’in silah satıcısı olarak çalışması ekibin geri kalanını rahatsız ediyor.
Stonebanks ekibi dağıtmayı kafasına koymuşken, Barney karşı bir hamle olarak, yeni ve genç üyelerin de eklendiği ekibini yeniden topluyor.
Yeni ekip yeni görevle buluşuyor.
Çılgın ama cesur işlere imza atmak üzere aksiyon ve yeni maceralara hazırlar.

Hepsi çocukluğumuzun kahramanları

VİZYONA GİRMEDEN ORTAMA DÜŞTÜ

Aksiyon demişken, bu filmde ünlü geçidinin yanı sıra çok sayıda patlama ve dövüş sahnesi ile silah sesi var.
Jenerikte oyuncu isimlerinin bile silah sesiyle yazıldığı bir film düşünün.
Aksiyon bir dakika bile hız kesmiyor, her sahnede şaşırtmaya ve sınırları zorlamaya devam ediyor.
İşte tam bu noktada korsandan yakınmakta ve çekinceleri dile getirmekte fayda var.
‘Cehennem Melekleri 3’, Amerika ve Avrupa’da vizyona girmeden, mâlum ortamlara düşmesiyle oldukça şanssız bir film oldu.
Pek çok korsan film meraklısı bu fırsatı kaçırmadı ama aradıklarını da bulamadılar.
Çünkü aksiyona bu kadar ağırlık veren bir filmin izlenmesi gereken yer, hem ses sisteminin hem de görüntünün aksiyonun hakkını verdiği sinema salonlarından başkası değil.
Onca eski dosta, emeğe, harcanan paraya acımıyorsanız, kendinize acıyın ve ‘Cehennem Melekleri 3’ün hakkını vermek üzere sinema salonlarının yolunu tutun.

X