"Niobe Aslı Temel" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Niobe Aslı Temel" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Niobe Aslı Temel

2015'te Boğa burcunu neler bekliyor

Boğa burcunda doğanları 2015 yılı boyunca neler bekliyor? Aşk, iş ve sosyal hayatlarında ne gibi gelişmeler olacak? Dikkatli olmaları gereken dönemler hangileri? Hepsi bu yazıda...

BOĞA BURCU

Burcun özellikleri
Element: Toprak
Niteliği: Sabit
Yönetici Gezegeni: Venüs
Değerli taşı: Zümrüt
Zıt burcu: Akrep
Felsefesi: Sahiplenme, koruma, sahip olma
Uyumlu burçları: Başak, Oğlak
Finansal olarak uyumlu burcu: İkizler
Evlilik veya ortaklık burcu: Akrep
Birlikte iyi vakit geçirdiği burç: Başak
Boğa burcu ünlüleri: Jessica Lange, Anthony Quinn, Carmen Electra, Jülide Ateş, Jack Nicholson, Shakespeare, Barbra Streisand, Jean Paul Gaultier, Al Pacino, Mehmet Günsur, Penelope Cruz, Jay Leno, Jessica Alba, Michelle Pfeiffer, Uma Thurman, David Bacham, Audrey Hepburn, Karl Marx, Florence Nightingale, Mark Zuckerberg, Cate Blanchett, Megan Fox, Bertrand Russell, Malcolm X, Cem Yılmaz, Ayhan Işık, Mehmet Günsur, Demet Akalın, Ece Uslu, Nükhet Duru, Özcan Deniz


Parayı nasıl kullanacağınızı öğreniyorsunuz

Yay burcuna geçen öğretmen gezegen Satürn 2015 yılının 9 ayında (13 Hazizan- 18 Eylül aralığı hariç), ortak kaynaklar, transformasyon, cinsellik, güç, değişim başlıklarını temsil eden 8. evinizde olacak.
Satürn bu evden geçtiği süreçte, nafaka, borç meseleleri, kredi, miras, sponsorluk, vergiler, prim, sigorta, komisyon vb. başlıklarında ters giden konularda sizi zorlayarak tecrübe kazanmanıza neden olabilir.
Eşinizin, annenizin, ortağınızın, aracı kişi ve kurumların ya da işbirliği içinde olduğunuz veya işbirliği yapmanız gereken kişilerin ya da kurumların maddi durumlarına değil, sadece kendinize güvenerek ilerlemeniz gerekliliğini anlamanızı sağlar.

Yay burcundaki Satürn yüzleşmekten korktuğunuz bilinçaltı gerçekleri su üstüne çıkartabilir. Ya da üstlendiğiniz maddi manevi sorumluluklar veya görevler ya da düşmanca hareketleri olan kişiler kendinizi toplamanız gerektiğini anlamanıza yardım edebilir. Aynı zamanda, libidonuzu kontrol altında tutmanız gerektiğini anlayacağınız, cinsel eğilimlerin veya tutkuların test edildiği üç yıllık sürece giriyorsunuz.
İlişkilerde açık uçlar tamamlanıyor

Aslında, Satürn son 2,5 yıldır Akrep burcunda ve sizin ikili ilişkilerinizi temsil eden 7. evinizdeydi. Bu esnada ilişkiler, ortaklıklar veya işbirlikleri anlamında türlü çeşitli sınavlardan geçtiniz. İlişkilerin gerçek doğası hakkında yaşamsal tecrübeler kazandınız ve oldukça zorlandınız.

Bazılarınız boşandı, bazılarınız sorunlu ortaklıklar veya işbirlikleri nedeniyle sıkıntılar yaşadı. Satürn aynı bölgeye son temizliği yapmak ve ayarları son kez düzenlemek üzere 13 Haziran-18 Eylül arasında tekrar uğrayacak.
Neyse ki, burç değiştiren Satürn, yazının başında bahsettiğim Yay burcunda, Akrep’te olduğu kadar kuvvetli olmayacaktır. Yine çıkarılacak sonuçlar ve alınacak dersler var ama bunlar daha kolay geçecektir son iki yılla kıyaslandığında.

Ev ve aile konularında şanslar!

Daha güzel bir eve geçmek istemez misiniz? Şans, bolluk ve fırsat gezegeni Jüpiter geçtiğimiz temmuz ayından beri, eviniz ve ailenizle ilgili olumlu gelişmeleri müjdeliyor ve bu durum 2015 Ağustos ayının ikinci haftasına kadar devam ediyor. Başınıza gelen pek çok olayda aile fertleriyle uzun zamandır olmadığı kadar bir araya geliyorsunuz veya gelebilirsiniz.
Evde yapılan veya yapılacak olan değişiklikler, tadilat, dekorasyon, ev alım satımı ve kiralama türünde olaylarda yakalanabilecek şanslar gündeme gelebilir. İyi bir ev arkadaşı bulabilir ya da sorunlu ev arkadaşlarından, ev sahiplerinden veya kiracılardan kurtulma türünde olaylar yaşayabilirsiniz.

Uygun fiyatlı evler veya ev eşyaları bulabilir ya da tam tersi, değerinin üzerine kiralayacağınız veya satabileceğiniz gayrimenkulleriniz yüzünüzü güldürebilir. Ya da arabanızı yenileyebilir veya arabanız yoksa bir araba sahibi olabilirsiniz.

Aile üyelerini ilgilendiren keyifli gelişmeler (evlenenler, çocuk sahibi olanlar, yakına taşınan akrabalar vb) sizi sevindirebilir. Daha büyük bir eve geçebilirsiniz. Kısaca, bu yıl, kendinizi gelecekte güvence altında hissetmenizi sağlayabilecek adımlar atabilirsiniz sevgili Boğa’lar. Ancak, bu alanda harcamalar yaparken veya borçlanırken, yukarıda bahsettiğim Satürn’ün konumu nedeniyle yine de çok dikkatli olmalısınız.
Jüpiter 4. evinizde ilerlerken, geçmişimizi ve atalarımızı merak etmemize de sebep olur. Aniden soy ağacınızı araştırmaya başladıysanız veya başlarsanız nedeni Jüpiter’dir hatırlatmak istedim Niobe’ce.
Aşk zamanı
Son üç yıldır, ikili ilişkilerinizde yüzünüz doğru dürüst gülmedi sevgili Boğa’lar. Zorluklar, tartışmalar, kopuşlar, başlanamayan ilişkiler, hiçbiri değilse durgunluk vb olaylar yaşadınız. Ancak, artık bir ilişkiden ne beklediğinizi biliyorsunuz ve ağustos ayının ikinci haftasında Başak burcuna geçecek olan Jüpiter, o tarihten itibaren bir yıl içerisinde size aradığınız aşkı getirebilir!

Evliyseniz veya uzun süreli bir ilişkiniz varsa, ilişkiniz bir adım yukarı taşınabilir ya da paylaşılan duygular artabilir. Çocuk sahibi olmak isteyen çiftler çocuk sahibi olabilirler veya çocuğu olanların çocuklarıyla ilgili gelişmeler yüzlerini güldürebilir. Aynı zamanda yaratıcılığınızın yükseldiği ve yaratıcılık gerektiren işlerde ve projelerde son 12 yılın en verimli çalışmalarını ortaya koyabileceğiniz bir süreçte olacaksınız.

Üç yıldır yaşanan tersliklerden sonra biraz eğlenmek size çok iyi gelecek sevgili dostlar. 14 Haziran–19 Eylül aralığında eğlence yoğunluğu oldukça yüksek olabilir. 19 Eylül sonrası aşk hayatınızda olumlu gelişmeler artacaktır. Ancak asıl gelişme 2016’da!


12. evinizde bulunan Uranüs, daha önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da, ummadığınız kişilerin düşmanca hareketleri nedeniyle şaşırmanıza veya gizli kapaklı yürütmeye çalıştığınız işlerde yaşanabilecek ani olaylara dikkat çekiyor. Bilinçaltınızın derinliklerinde, kim olduğunuzu keşfettiğiniz yıllardasınız. Gizemli konulara veya gizlice yürütülen işlere merakınız artıyor. Sizi engelleyen korkularınızdan ya da bir türlü vazgeçemediğiniz zararlı alışkanlıklarınızdan kurtulabilirsiniz. Bazılarınız, son 3 yıldır zaten bu aşamalardan geçtiler bile, geçmeyenler bu yıl dahil önümüzdeki birkaç yıl boyunca bu başlıklarla uğraşmak durumunda olabilirler. Sağlık başlıklarındaki konuların da, daha fazla önemsenmesi gereken bir süreç olabilir. Ruhsal anlamda yenilenme dönemi.

Destekçi arkadaşlar veya kararsızlıklar


Neptün’ün konumu bu yıl da, arkadaşlık ilişkilerinizde kararsızlıklara veya arkadaşlarınızın tutumunu anlamakta zorlanmanıza neden olabilir. Artık sizinle aynı inanç ya da görüşleri paylaşmadığını düşündüğünüz arkadaşlarınızla yollarınızı ayırabilirsiniz. Ya da tam tersi, grup aktiviteleri esnasında yardımsever kişilerle karşılaşabilirsiniz veya yardım organizasyonlarında yer almanız söz konusu olabilir.

Hayallerinizi gerçekleştirmenize yardımı dokunabilecek arkadaşlar edinebileceğiniz birkaç yıllık süreçtesiniz.

Hayatın anlamını sorguluyorsunuz

Plüton bu yıl da, 9. evinizde ki yolculuğunu sürdürüyor. Bu ev seyahatler, yabancılarla ilişkiler, yurtdışı bağlantılı, medya, bilişim, halkla ilişkilerle ilgili işler, yüksek eğitim, metafizik, felsefe, dinler, ulaştırma, dış ticaret ve yabancı diller konularını içeriyor.


Sevgili Boğalar bu başlıklardan bazılarında kalıcı ve verimli adımlar attınız veya bu yıl atabilirsiniz. Bu yıllarda eğitiminize vereceğiniz önem ve yapacağınız başlangıçlar 10 yıl sonra size kârlı bir yatırım olarak geri dönebilir. Hayatta bulunma amacınızı sorguluyor, içsel derinliklerinizi keşfediyorsunuz.

Küllerinizden doğabileceğiniz yıllardasınız sevgili Boğa’lar. İnanç sistemlerinizi ve yaşam felsefenizi yenileyerek hayatta kuvvetli bir yer edinebilir veya fanatik fikir ya da inançlarınızın esiri olup çevrenizdeki kişileri kendinize tehdit olarak görebilirsiniz. Neyse ki, bunca fayda sağlanabilecekken, ikinci yoldan ilerleyeceğinizi hiç sanmıyorum. Gelişim, ilerleme ve büyüme dönemindesiniz. (Önümüzdeki 10 yıl boyunca.)

Önemli tarihler
20 Mart (+/- 1 ay) ve 13 Eylül (+/- 1 ay) civarında, evinizi, ailenizi veya akrabalarınızı ilgilendiren konularda ufak tefek rahatsız edici olaylar yaşanabilir. Bu tarihler civarında, ani tepkiler vermekten kaçınmak yararlı olacaktır.
20 Mart arkadaşlarınızı, 13 Eylül iş yapacağınız işinin ehli kişileri ilgilendiren konularda bitiş ve başlangıçları da gündeme taşıyabilir. Bu tarihlerde sesinizi duyurmanız zor olmayacaktır.

4 Nisan(+/- 1 ay)civarı yaşanacaklar solo çalışmalar yapmaktan veya ilerlemektense, ekip çalışmalarının önemini anlamanızı sağlayabilir veya iyi bir arkadaş ihtiyacı hissetmenize neden olabilir. Birlikte çalıştığınız bir kişiye karşı bir şeyler hissetmeye de başlayabilirsiniz. Ani tepkiler vermekten kaçınmalısınız.

Haziran 5–Temmuz 25 aralığı, ev değiştirmek veya evde yenilikler yapmak için uygun zamanlar. Genel olarak 25 Eylül’e kadar bu tarihten faydalanabilirsiniz.

Eylül ayının son haftası, gizli işler veya girişimler gündeminizde olabilir veya gizli kapaklı yürütülen işler veya farkında olunmamış olaylar açığa çıkabilir. Ya da bir süredir sakladığınız bir sır varsa, doğru zamanın geldiğini düşünüp açıklayabilirsiniz. Konuyla ilgili kişilerin üzülmesini istemiyorsanız, bu tarih öncesinde, ön hazırlıkları yapmanız doğru olacaktır.

Bu esnada, eğer geçtiğimiz eylül ayında kariyerinizi veya işinizi ilgilendiren konularda olumlu gelişmeler yaşadıysanız, 2015’in mart ve haziran ayları da bu anlamda olumlu gelişme veya değişikliklere açık olabilir.

Sevgili Boğa’lar hepinize tüm sevdiklerinizle birlikte mutlu, keyifli, sağlıklı bir yıl diliyorum. Sevgi ile kalın...

***

Bazı kişiler zayıflıklarınızı görmekten keyif alıyor olabilir.

Koç
Bazı kişiler zayıflıklarınızı görmekten keyif alıyor olabilir. Dolayısıyla, endişelerinizi göstermek yerine net olmalı ve tecrübenizden faydalanmalısınız. Doğru dürüst inşa edilebilirse değişimden korkulmaz. Elinizden gelenin en iyisini ortaya koyabilirseniz, ileride pişman olmazsınız.

Boğa
Arkadaşlara yapılacak ziyaretler veya keyif aldığınız aktivitelere zaman ayırmak günün stres içeren atmosferinden kurtulmanıza yardım edebilir. Aşk hayatınız veya sevgi temalı ilişkiler ön planda.

İkizler
Kesin veya doğru bilgilere dayalı konuşmamanız durumunda karşıt fikirli kişilerle karşılaşabilirsiniz. Şikayetler veya eleştiriler gündeme gelebilir.

Yengeç
Ortam değişikliğine ihtiyacınız var. Hiçbir şey yapamıyorsanız, evdeki mobilyalarınızın rengini veya yerini değiştirebilirsiniz. Sizi rahatsız eden kişilerle karşılaşabilirsiniz. Aşk hayatınızda veya sevgi temalı ilişkilerinizde sevginizi göstermeniz ilişkilerinize iyi gelebilir.

Aslan
Daha fazla sosyalleşmeniz veya iletişim ağınızı kullanmanız durumunda olumlu değişiklikler yapmanızı sağlayacak kişilerle karşılaşabilirsiniz.

Başak
Olaylar planlandığı şekilde gitmeyebilir. Sorumluluklarınız veya size verilen görevler artabilir. Sizden talepleri olan veya talepleri artan kişilerle uğraşabilirsiniz. Aşk hayatınızda olumlu gelişmeler var.

Terazi
Seçeneklerinizi değerlendirmeli ve bir sonraki adımınızı ona göre atmalısınız. Evinizi, önemli ilişkilerinizi ve sahip olduğunuz şeyleri olası zararlara karşı korumalısınız.

Akrep
Fazla güzel görünen teklifler veya davetler söz konusu olabilir. Biraz şüpheci veya gerçekçi olmanız gerekebilir. Her şeyi kontrol ettikten sonra, gerekirse, kutlama yapabilirsiniz.

Yay
Bazı konuları fazla abartmanız veya fazla hafife almanız durumunda duygusal konular yükselebilir. Net olmalı, istikrarlı şekilde ilerlemeli ve diğerlerinin işlerinize karışmasına izin vermemelisiniz.

Oğlak
Beli anlaşmalarınızın, evraklarınızın veya askıda kalmış konuların üzerinden dikkatle geçmeden ani girişimlerde bulunmamalı, ani değişikliklerden kaçınmalısınız. Aşk hayatınızda alışılmadık durumlar oluşabilir.

Kova
Bazı iş fırsatlarıyla veya belli konularda yeteneklerinizi geliştirmenizi veya bilginizi arttırmanızı sağlayacak olanaklarla karşılaşabilirsiniz. Evinizi veya ailenizi ilgilendiren değişiklikler yapabilirsiniz. Utangaç olmamanız ve istemeniz durumunda olumlu geri dönüşler sizi bekliyor.

Balık
Bazı konulardaki tartışmalar korktuğunuz şekilde ilerlemeyebilir. Bazı konularda sunumlar yapmadan veya fikirlerinizi açıklamadan önce iyi hazırlanmanız gerekiyor. Bu şekilde bir hazırlık olası kayıpların önüne geçebilir. Önem verdiğiniz ilişkilerinizi korumalısınız.

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI