"Mete Tamer Omur" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Mete Tamer Omur" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Mete Tamer Omur

Gençler işbaşında

SON yıllarda İzmir’de bir şeyler oluyor... Gayrimenkul alanında hareketlilik dikkat çekiyor. Özelikle ‘Yeni Kent Merkezi’ olarak lanse edilen Bayraklı-Turan hattında yapılar birbiri ardına yükseliyor. İzmir’in Manhattan’ı olarak nitelendirilen 450 hektarlık alanda önümüzdeki 10 yılda projeler tamamlandığında 16 milyar dolarlık yatırım yapılması bekleniyor. Bu hareketlilikte genç müteahhitler, “Bizde varız” demeye başladı bile...
İki genç girişimci tarafından 2006’da kurulan Ontan Grup da yoğunluğun yaşadığın Yeni Kent Merkezi’nde ‘Ontan Bayraklı’nın inşasına başladı. Son dönemde yaptıkları Myvia’larla da adlarından sıkça söz ettiren Ontan Grup’un yeni projesinde 261 konut, 17 ticari birim ve 51 ofis yer alıyor.

Gençler işbaşında

İlk yüksek yapı

Projeyi 15 ayda tamamlamayı planladıklarını söyleyen Yönetim Kurulu Başkanı Onur Öktem, bugüne kadar yaptıkları çalışmalar arasında Ontan Bayraklı’nın ilk yüksek yapıları olacağını ifade ederek, “Taahhüt anlamında yüksek yapı deneyimimiz oldu ama Ontan’ın kendi projesi anlamında bir ilk. 1+1 ve 2+1 dairelerin yanı sıra modern ofisler ve mağazalar yer alıyor. Ev ve ofis hayatını eğlenceye dönüştüren zengin sosyal olanaklar sunuyoruz” dedi.

TEMKİNLİ AMA ATAK
2014’ÜN kısa bir değerlendirmesini yapan Onur Öktem, “Gayrimenkul alanında iyi bir yıl geçirdik. Ama taahhüt kısmı o kadar iyi değildi. Yaşanan iki seçim nedeniyle birçok grup yatırım kararlarını askıya aldı. Haliyle bu durum bize de yansıdı. Bu yıldan umutluyuz” diye konuştu. Ontan’ın ağırlıklı gayrimenkul ve taahhüt alanında faaliyet yürüttüğünü anlatan Öktem, gelecek planlarıyla ilgili de şu bilgileri verdi:

Gençler işbaşında

“2015’te temkinli ama atak bir stratejiyle hareket edeceğiz. Çeşitli proje planlarımız var. Ama 4-5 ay içinde yine Baraklı-Turan aksında ses getirecek bir projeyi hayata geçirmeyi planlıyoruz. Burada ortaklı bir yapı gündeme gelebilir. 30 katın üzerinde bir yapı planlıyoruz. 2015’te gündemimizde hem İstanbul, hem de yurt dışı yer alıyor. Bunun yanında orta vadede sağlık ve turizmle ilgili planlarımız bulunuyor. Ayrıca, İtalyan bir yapı firmasının distribütörlüğünü aldık. Burda da ilerleyen yıllarda yapı malzemesiyle ilgili üretimde yapmayı istiyoruz.”

X