"Kanat Atkaya" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Kanat Atkaya" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Kanat Atkaya

Yasin’in resitali

KONUK takımın teknik direktörü Mehmet Özdilek, maç öncesinde Galatasaray’ın ne yaptığının, ne yapmak istediğinin üç aşağı beş yukarı belli olduğunu söyledikten sonra ekledi:

“Gençlerbirliği’nin ne yapacağı önemli…”

Ankara ekibi ilk yarıda zorlu bir deplasmanda ne yapmak gerekirse onu yaptı denilebilir.

Kapandı, rakibini kalesine yaklaştırmadı, El Kabir gibi hızlı ve etkili oyuncularıyla Galatasaray’a baskınlar düzenledi ve golü de buldu.

Peki Galatasaray bu süreçte ne yaptı?

Milli takım dönüşü mahmurluğunu atamamış oyuncular bir türlü organize olamadı, sezon öncesi hazırlık maçı sıkıcılığında sahada debelenip durdu, golünü yedi, soyunma odasına gitti!

İkinci yarıda ise bir oyuncu sahneye çıktı ve maçı tamamen değiştirdi.

G.SARAY’I SİLKELEDİ

Rodriguez’in yerine sahaya çıkan Yasin sadece oynadığı sol tarafta rakibi perişan etmekle, skora katkı vermekle sağlamadı bu değişimi.

Golü de elbette güzeldi ancak esas etkisi Galatasaray’ı silkelemek, tıkalı kanalları açmak, Sneijder , Bilal ve Selçuk başta olmak üzere arkadaşlarının oyuna girmesini sağlamak gibi zorlu bir işi başardı.

Sneijder ve Yasin’in birlikte oynamayı sevdikleri, özel bir kimyaları bulunduğu bir kez daha görüldü; bence “sevenleri ayırmaması lazım” Hamza Hoca’nın ama bildiği vardır diyelim…

Dört dakika içinde geriden gelip öne geçen Galatasaray (Chedjou’ya elbette ayrı bir selam çakmak gerekir) amanvermez baskısını sürdürdü ve farkı da artırdı.

Kötü başlangıcın ardından gelen seri galibiyetler Galatasaray’da haliyle “özlenen” huzurun gelmesini kolaylaştıracaktır.

Haftaya galibiyetle başlamak, liderliği geçici de olsa ele geçirmek ve rakiplere endamını göstermek de önemlidir.

Benfica’ya ve derbiye yeterli olur mu, bir hafta içinde hepimiz öğreneceğiz...

X