"Kanat Atkaya" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Kanat Atkaya" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Kanat Atkaya

Operasyon rotasyon

GALATASARAY, Eskişehirspor karşısında genetik olarak en iyi başardığı iş olan hücum presiyle başladı maça. Bu baskının erken gol getirmesi neredeyse kaçınılmazdı.

Beklenen gol bir duran topla geldi.

 

Form grafiği belirgin şekilde yükselen kaptan Selçuk İnan, bir penaltı vuruşu rahatlığıyla kullandığı ve benzerlerini defalarca gördüğümüz, “kadife eldiven giydirilmiş demir yumruk” tarzı vuruşuyla tabelayı değiştirdi.

 

Lig ritmine ayar uyduramayan ve beklenmedik şekilde dibe sürüklenen Eskişehirspor’un oyuna girmesine imkan vermeden baskıyı sürdüren sarı kırmızılılar, ikinci golü de Emre’nin harikulade asisti neticesinde Burak’la bulunca skor da bir şekilde “zırhlanmış” oldu.

 

BAYRAM COŞKUSU

 

İLK yarıda perde kapanırken Burak Yılmaz’ın penaltı vuruşuyla gelen gol bir yerde maçın noktalandığı yer oldu.

 

Hamza Hoca’nın “rotasyon operasyonuyla” sahaya çıkan oyuncuların iştahı sayesinde hakimiyeti elden bırakmayan ve seyir zevki yüksek bir futbol sergiledi Galatasaray.

 

Olcan, Selçuk gibi isimlerin “şairane” performansıyla da taraftarına tam bir bayram coşkusu yaşatmış oldu.

 

Görece zayıf bir rakip karşısında elde edilen farklı galibiyeti kıymetli hale getiren hadise kesilmeyen iştahıdır Galatasaray’ın.

 

Operasyon rotasyon tamamdır yani!

X