"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Sevgilimin gözünde yalancı oldum

Sevgilimin en yakın erkek arkadaşının kız arkadaşı, sürekli benim sevgilimle mesajlaşıyor. Erkek arkadaşımın arkasından konuşup onu bana kötülüyor, ondan ayrılmamı istiyor, bizi birbirimize düşürüyor.

Merhaba sevgili Güzin Abla, ben 28 yaşında bir genç kızım.
Benim sorunum erkek arkadaşım. Kendisi benden dört yaş büyük.
Biz 9 yıldır birbirimizi tanıyoruz. Bu 9 yılın 4’ünü beraber geçirdik. Onun en yakın erkek arkadaşının kız arkadaşı sürekli benim sevgilimle mesajlaşıyor.
Arkadaş gibiler ama yine de bunu anlamakta güçlük çekiyorum. “Ne konuşuyorlar” dersen, aslında garip bir sohbet de geçmiyor aralarında ama sevgilim o kız yüzünden bana karşı tuhaflaşıyor.
Mesela benim mesajlarıma cevap vermiyor, bana karşı soğuk davranıyor. Biz o kız yüzünden çok kavga ettik. Çünkü hem bana karşı oyunlar oynuyor, hem erkek arkadaşıma karşı.
Erkek arkadaşımın arkasından konuşup onu bana kötülüyor, ondan ayrılmamı istiyor, bizi birbirimize düşürüyor.
Kaç kere “ben çok rahatsız oluyorum. Lütfen sil benim erkek arkadaşımın numarasını, telefonundan” dedim. O her ne kadar “tamam” dediyse de silmedi ve görüşmeye devam etti.
Bunu erkek arkadaşıma dile getirince ben kıskanç, kötü biri oluyorum. Çünkü onun en yakın arkadaşının kız arkadaşı olduğu için, toz kondurmuyor.
Bir ara kızın, onu kötüleyen mesajlarını gösterip ispatlayabildim nasıl biri olduğunu. O zamanlar bizden uzak durdu.
6 ay bir başkasıyla nişanlı kalmıştı. Şimdi maalesef yine sevgilimin arkadaşıyla barışmış ve beraberlermiş.
Yine her şey yeniden başladı. Sevgilimle samimiyetlerine devam ediyorlar. Bu sefer durumlar daha da kötüye gitti. Bunu bir örnekle anlatayım; erkek arkadaşım, yakın arkadaşı için bu kızla birlikte bir doğum günü partisi düzenlemiş ve buraya birlikte gitmişler. Bana haber vermediler.
Bu olayı da o kızdan öğrendim. Beni aradı, sevgilimle kendi erkek arkadaşını kötüledi. Ertesi gün biz bu yüzden erkek arkadaşımla tartıştık. Ama olayı büyütmedik, barıştık.
Biz konuyu kapattık ama kız beni tekrar aradı ve o geceyi anlattı. Bana “Erkek arkadaşın seni hiç sevmiyor, bırak gitsin bence; yoksa seni de getirirdi doğum gününe. Zaten herkes kız arkadaşıyla gelmişti, bir tek sen yoktun onun yanında” dedi.
Tabii bu cümleler üzerine ben de sinirlendim ve kıza, erkek arkadaşımın onun hakkındaki kötü düşüncelerini anlattım. Yetmedi, bunları bir de mesajla dile getirdim.
O da mesajımı hemen kendi erkek arkadaşına göndermiş. Mesaj sonunda döndü dolaştı sevgilimi buldu. Aramızda büyük bir kavga çıktı, erkek arkadaşım da beraberliğimizi bitirdi.
Onun gözünde dedikoducu, iftiracı, yalancı olmuştum. Onu arkasından vurduğumu, eski arkadaşıyla arasını açtığımı, kötü, basit bir kız olduğumu, onun sevgisine layık olmadığımı söyledi bana.
Ben çok üzgünüm. Ne yapacağımı, her şeyi nasıl düzeltebileceğimi bilmiyorum. Ona anlatmaya çalıştım, “bir daha asla olmayacak”, dedim.
Bir şans daha istedim. Ama nafile. Ben bunca yılımıza yazık etmek istemiyorum. Ne olursunuz bir akıl verin, yol gösterin bana…
Rumuz: Yaralı kalp

O kızın özellikle de sizin sevginizi kıskanıp, aranızı açmak için uzun süredir çabaladığı belli oluyor.
Daha genç olsaydın, belki yaşına tecrübesizliğine verecektim, bu tarz davranışlarını.
Gerçekten kıskançlığa kapılmış, daha doğrusu o kötü planlar yapan kızın oyununa gelmişsin.
Sizi ayırmayı da başarmış işte.
Ben bir de bu olayda kızın gidip 6 ay başkasıyla nişanlı kaldıktan sonra, dönüp gelmesini, sonra da, o genç adamın onu yeniden kabul etmesini yadırgadım doğrusu.
Bu kız, hiç de iyi biri değil. Zaten bu sana yaptıklarından açıkça görülüyor. Büyük ihtimalle her iki erkek arkadaşla da gönül eğlendirmekti niyeti.
Onları birbirlerine düşürmek, seni de yolundan çekmek için elinden geleni yapmış.
Ama 28 yaşında birinin bu oyuna gelmemesi gerekirdi. Karşındaki insan oyunbaz biri. Onunla başa çıkman pek kolay olmayacak.
Sevgilini de şimdiden etkisi altına almışa benziyor. Bir süre sabredip, kızın oyunlarının ortaya çıkmasını beklemelisin bence.
O zaman sana hak verecektir.

X