"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Eşim beni yanlış anladı

Üniversiteden bir arkadaşım, evli ve çocuklu olduğumu bile bile mesajlar atmaya devam etti. Eşim ise kendisini aldattığımı düşünerek artık bana güvenmiyor.

Eşim beni yanlış anladı

Merhaba Güzin Abla, sana nasıl yazacağımı bilemedim.
İnşallah cevap verebilirsin... Hayatım 2015 Aralık ayında değişti...
Evli, bir çocuk sahibi bir kadınım.
Eşimle aram çok iyi sayılmazdı, eve bakıyordu ama bana karşı ilgisi yoktu.
O sırada bir üniversite arkadaşım, evlendiğimi bilmeden, telefonuma mesaj attı.
Cevap verdim, evlendiğimi, hatta bir de çocuğumun olduğunu söyledim. Bunu bilmesine rağmen bana karşı ilgisinin arttığını fark ettim.
Bu arada muhabbetimiz devam etti, ama ben ona yanlış bir izlenim vermedim ya da arkadaştan öte davranmadım...
Çalışan bir kadınım ve gece vardiyasındayken bir gece işten çıktığımda, eşim sürpriz yapmış ve çıkışta beni bekliyordu.
Ne tesadüf ki o sırada, bahsettiğim kişi mesaj attı ve eşim bunu yanlış anladı. Çünkü arkadaşım bu sefer sınırı aşmış, beni sevdiğini söylüyor ve bana aşkım diye hitap ediyordu.
Eşime her ne kadar onunla sadece arkadaşım olarak konuştuğumu söylesem de karşı tarafın bu tutumu yüzünden, zaten kötü giden ilişkimiz daha da kötü oldu.
Bir anda aldatan kadın durumuna düştüm.
Ertesi gün arkadaşımla iletişime geçerek durumu anlattım. Benim ona asla yüz vermediğimi eşime söylemiş, ama bu bir şeyi değiştirmemişti.
Onun yüzünden hem ben kırıldım hem de eşimle aram açıldı.
Şimdi eşim sürekli bu olayı yüzüme vuruyor. Bana güveninin azaldığını söyleyip duruyor.
Ayrıca çok ama çok sevdiğim işimden de oldum. Çünkü bir şirkette çalışıyordum, eşim beni o işten çıkardı.
Beni oradan aldı, sevmediğim ama kendisine yakın başka işe soktu...
Şimdi senden ricam ablacığım bana akıl vermeniz, sizden başka akıl alabileceğim kimse yok.
Eşimin güvenini yeniden nasıl kazanabilirim?
Eski işyerime dönebilmem için eşimi nasıl ikna edebilirim?
Ne olur bana yardım et ablacığım, gerçekten buna ihtiyacım olmasa yazmazdım sana.
* Rumuz: Bir kadın

YANIT

Sevgili kızım, eşinin sana karşı güvenini kaybetmesine hak verdim dersem bana kızma. Çünkü ne olursa olsun, eski arkadaşın bile olsa, sana sevgilim, aşkım diye hitap etme hakkını bir şekilde ona vermişsin.
Aranızda hiçbir şey olmasa bile, onunla sürekli muhabbet halinde olman, onun bunu yanlış anlamasına yol açmış. Seni sürekli aramasına, mesaj atmasına izin vermen de, gerek o adam tarafından, gerekse eşin tarafından yanlış anlaşılmış. Bu fırsatı sen yaratmışsın...
Oysa, “benimle ilgilenmiyor” diye yakındığın eşin, o gece gelip seni işinden almak istemiş. Sana sürpriz yapmayı düşünürken, o bir sürprizle karşılaşmış. Herhalde telefonuna gece yarısı gelen mesajı merak edip, okumuş olmalı.
Eşini ilgisizlikle suçlarken, eski bir arkadaşının ilgisi hoşuna gitmiş sanırım. Ne yazık ki, birçok kadın böyle bir hataya düşebiliyor.
Eşinin güvenini tekrar kazanman biraz zaman alacaktır. Ama sonunda mutlaka güvenecektir. Çünkü bir şekilde senin gerçek bir ilişki içinde olmadığını biliyor. Buna inanmasaydı, senden boşanırdı.
Eski işyerine dönmen ise biraz zor gibi geliyor. Çünkü eşin seni gözünün önünde tutmaya karar vermiş belli ki.
Bu nedenle güzel kızım, sabırlı olmalısın. Ama şunu da bil ki, eşin zannettiğin gibi sana karşı ilgisiz, sevgisiz değil. Hiç değilse bu karmaşada bunu öğrenmiş oldun.

 

 

 

 

X