"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Dayımla karım birbirine karşı aşırı yakın davranıyor

Öz dayım bence karıma çok fazla ilgi gösteriyor. Kıskanç bir erkek değilim, ama dayımın ve karımın birbirine gösterdiği aşırı yakınlık beni oldukça rahatsız etmeye başladı.

Sayın Güzin abla, ben Almanya’dan bir okurunuzum. Öz dayım bence karıma çok fazla ilgi gösteriyor. Mesela ne zaman bir araya gelsek, karımı her iki yanağından üç kez öper. Eşim de ona karşılık verir.
Dayım bize asla eli boş gelmez. Eşime, “Sana çikolata getirdim, sana sevdiğin çöreklerden getirdim” diyerek hediyeler verir.
Ya da ne zaman dayıma yalnız gitsem, bana eşimi neden getirmediğimi sorar.
Güzin abla, ben kıskanç bir erkek değilim, ama dayımın ve karımın birbirine gösterdiği aşırı yakınlık beni oldukça rahatsız etmeye başladı.
Karımla bu konuda konuşmak istedim, bana verdiği cevap; “Utanmıyor musun bana ve dayına böyle çirkin bir iftirada bulunuyorsun” oldu.
Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?
Rumuz: Örnek ol


İyi ki kıskanç değilmişsin sevgili okurum! Almanya gibi uygar bir ülkede yaşamak bile seni değiştirmemiş anlaşılan.
Biri karın, diğeri ise öz dayın. Bu nasıl bir düşünce, nasıl bir yaklaşım?
Kıskançlık bir insanın özgüveni olmadığının belirtisidir. Karın ve dayın hakkında nasıl böyle düşünürsün?
Bu anlattıkların o kadar doğal, o kadar seviyeli ve saygı sınırları içinde şeyler ki...
Dayının eşini düşünüyor, ona değer veriyor olması, onu bir kız çocuğu gibi çikolatayla, kekle şımartması o kadar güzel şeyler ki.
Zaten eminim, bütün bunları da yine sana olan sevgisinden yapıyordur. Eşin de belli ki ona saygı ve sevgi duyuyor.
Bu iki insanın, üstelik senin yanındayken bu şekilde davranmalarında nasıl bir yanlışlık, anormallik gördün, aklım almıyor.
Allah eşine sabır ve kolaylık versin. Belli ki onu aşırı bir şekilde sıkıyor, nefes aldırmıyorsun.
Kaç yıllık evlisin bilmem ama böyle giderse, eşinin saygı ve sevgisini kaybedersen, asıl o zaman kara kara düşünmeye başlayabilirsin.


Biz yaşlılara uygun program yapılmıyor

Sayın Algan, köşenizi çok severek okuyorum. Sadece vatandaşların sorunlarını yansıtan, gösterişten uzak tutumunuzu çok beğeniyorum.
Günlük aile ve ilişki sorunları dışında, bir de yaşlıları hiç dikkate almayan televizyon programlarına değinmenizi rica ediyorum.
Biz ve bizim gibi yaşlıların televizyondan başka bir eğlencesi yok. Ancak tüm televizyon programları sadece gençlere göre.
Biz belki de gençlerden daha fazla televizyon seyrediyoruz ama bize uyan, sevdiğimiz eski programları, filmleri televizyonda göremiyoruz.
Bari TRT yaşlılara saygılı olsa...
Çünkü TRT’nin reyting sorunu olmaması gerekir. Yayınlarını sürdürebilmek için reklâm gelirlerine ihtiyacı yok. En azından bir TRT kanalı biz yaşlıları düşünse ne güzel olur.
Rumuz: Tuna E.

Sevgili okurum, ilginize ve sevginize teşekkür ederim.
Ben gençlere yönelik programları da severek izliyorum, çünkü onlarla gençleşiyorum sanki.
Ancak çok da haklısınız. Filmler, diziler, müzik programları hep genç kuşaklara uygun olarak yayınlanıyor.
Özellikle film ve dizilerin sürekli korku, gerilim, aksiyon şeklinde olması biz yaşlılara kabuslar yaşatıyor. Bu tür yayınların çocuklara da pek uygun olmadığının farkındayım.
Benim televizyon programları alanında pek fazla söz hakkım yok ama bu konularla editör arkadaşlarım ilgileniyor. Eminim ricanızı yetkililere ileteceklerdir.

X