"Bülent Katarcı" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Bülent Katarcı" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Bülent Katarcı

Sağlığın gözcüleri

YAKLAŞIK 11 yıl önce Atagöz Hastanesi’ni kuran göz hekimleri Prof. Dr. Safiye Yılmaz, Opr. Dr. Mehmet Helvacıoğlu, Opr. Dr. Melih Türe başarılarını daha da yukarı taşıyıp, 17 branşta hizmet veren 5 yıldızlı otel konforunda olan Ata Sağlık Hastanesi’ni İzmirlilere kazandırdı. Hastaneye 15 milyon dolar yatırım yaptıklarını söyleyen Prof. Dr. Yılmaz, şu bilgileri verdi:
“Nisan 2014’te butik zihniyetiyle kurduğumuz bu hastanede en önemli özelliğimiz her hastanın özel statüsünde değerlendiriliyor olması. Ayrıca, SGK’lılar da tek kişilik odalarda hizmet alıyor. Güleryüzlü, pozitif enerjiyle ben değil, biz anlayışı ile çalışıyoruz. Yedi bin metrekare alanda kurulu hastanemizde, göz, kardiyoloji, kadın hastalıkları ve doğum, üroloji, ortopedi, genel cerrahi, kulak burun boğaz, nöroloji, dahiliye, plastik cerrahi, dermatoloji, enfeksiyon hastalıkları ve mikrobiyoloji, fiziksel tıp ve rehabilitasyon, radyoloji, biokimya, mikrobiyoloji, anestezi olmak üzere 17 branşta toplam 33 hekimle hizmet verdiği hastanemizde toplam çalışan sayımız 250. Üç ameliyathanemiz mevcut. İleriye dönük planlarımız ise, hastanemizi büyütmek, henüz bizde olmayan branşları da bünyemize katıp İzmir’in en büyük hastanesi haline gelebilmek. Hatta önümüzdeki yıllarda bir üniversite ile işbirliği yapmak planlarımız dahilinde. Randevu sistemiyle çalışılan hastanemizde 10 ayda 75 bin poliklinik yapıldı. Radyoloji, biyokimya ve mikrobiyoloji dallarında üst düzey teknolojik cihazlarla hizmet veriyoruz.”

X