Ana Sayfa
Son dakika :
Haber
Yaşam
İlanlar
İnteraktif
Arşiv
05 Ekim 2015 Pazartesi 02:42
ÜYE GİRİŞİ / ÜYE OL
BENİM SAYFAM
GÜNDEM
EKONOMİ
MAGAZİN
SPOR
DÜNYA
PLANET
EKONET
PİYASANET
IMKB 82406
DOLAR 1.7690
EURO 2.3580
€ / $ 1.3343
SAĞLIK
TEKNOLOJİ
KÜLTÜR SANAT
SİNEMA
ASTROLOJİ
TV REHBERİ
EN İYİ ON
YAZARKAFE
SERVİSLER
BİLGİ YARIŞMASI
ANKETLER
AT YARIŞI SONUÇLARI
İDDAA PROGRAMI
CANLI MAÇ SONUÇLARI
MIND
CANLI MAÇ ANLATIMI
BENİM SAYFAM
BUMERANG
HÜRLİST
SOSYAL İLANLAR
HABER ALARMI
EKRAN KORUYUCU
OYUN
YENİBİRİŞ
HÜRRİYET EMLAK
HÜRRİYET OTO
HÜRRİYET EĞİTİM
HÜRRİYET KAMPÜS
GAZETE SERİ İLANLAR
HÜRRİYET KIYASLA
YAKALA.CO
HÜRRİYET AİLE
TİPEEZ
SAYISAL LOTO 31/12/2011
2 - 8 - 25 - 27 - 30 - 47
ŞANS TOPU 12/02/2013
4 - 5 - 14 - 18 - 30 - 3
SÜPER LOTO 20/12/2012
19 - 23 - 26 - 28 - 36 - 49
>> On Numara Sonuçları
ANA SAYFAM YAP
FAVORİLERİME EKLE
GAZETE-BÖLGE EKLERİ
KELEBEK
CUMA
CUMARTESİ
PAZAR
SEYAHAT
OTO YAŞAM
HÜRRİYET IK
ANKARA
EGE
KURUMSAL
HÜRRİYET KURUMSAL
İNTERNET GRUBU
REKLAM
BİZE ULAŞIN
KÜNYE / İLETİŞİM
UNICEF Kartları ve Hediyelikler
 Yazarlar
Paylaş Benimsayfam'da Paylaş
Facebook'ta Paylaş Myspace'de Paylaş Twitter'da Paylaş
27 Şubat 2010

Yalçın BAYER

 ybayer@hurriyet.com.tr

TOKİ Yapracık’ta haksızlık


BENİM ve birçok katılımcının TOKİ’nin Yapracık Projesi ile ilgili bir şikâyeti var. Büyük bir haksızlığı önleme adına konunun köşenizde yayınlanmasını istirham ediyoruz:

TOKİ, Eskişehir Yolu 27. km’de Yapracık Konutları isminde bir proje yapıyor. Proje 14 etaptan ve yaklaşık 9 000 konuttan oluşacak. Projede 5 tip konut var. TOKİ geçen sene projenin kamu kurumlarına yönelik olacağını duyurdu ve pek çok kurumdan başvuru oldu. Her kurum TOKİ ile protokol imzaladı. Ben de 2009 Haziran ayında kurumum aracılığıyla başvurdum.
İnternette projeye katılanların oluşturduğu bir elektronik posta grubumuz var (tokiyapracık.com) Bu grup sayesinde Aselsan’ın 2000 civarında başvuruyla en fazla katılımcıyla sahip olduğu bilgisine ulaştım. (Belirteyim Aselsan kamu kuruluşu değil, özel şirket).
Yine internetten Aselsan’ın TOKİ ile imzaladığı protokole diğer kurumlardan farklı olarak ‘istediği etabı seçebilir’ maddesini koyduğunu öğrendik. Oysa Aselsan katılımcısı da bizler de aynı peşinatları yatırdık.
Aselsan katılımcılarının kurduğu asemekli.com sitesinde 7. etabın Aselsan’a tahsis edildiği bilgileri hatta haritaları ve temsili resimler vardı. Haksızlığın duyulmasıyla ocak ayı itibarıyla sitedeki bilgiler kaldırıldı.
Bu haksızlığın giderilmesi hususunu şubat ayı başından itibaren TOKİ’ye yazılı, elektronik ortamda ve telefonla pek çok kez bildirdik. Hatta dilekçelerimizi Başbakanlık’a dahi yolladık. Dilekçelerimize TOKİ’nin şubat ayı boyunca cevabı ‘herhangi bir kuruma tahsis yapılmadığı’ şeklindeydi. Elimizde dilekçeler mevcuttur. Birkaç gün önce verilen cevaplarda ise 7. Bölgenin Aselsan’a tahsis edildiği TOKİ tarafından doğrulandı. Yani TOKİ uyarılarımızı hiçbir şekilde dikkate almadı, bütün girişimlerimize rağmen bu haksızlığı önlenmedi ve aynı peşinatları yatırmamıza rağmen Aselsan’a ayrıcalık tanıdı.
Bu arada TOKİ tarafından mart ayından itibaren konut listelerinin kurumlara gönderileceği ve kurumların kendi arasında kurasını çekerek TOKİ’ye iletmesi istendi. Bizler ise daire tiplerine göre herkesin torbaya girmesi şeklinde kura çekimini savunuyoruz. Ancak bu şekilde bu haksızlığın önüne geçilecektir.
Zafer SAKACI

Buyrun Emel Sayın konserine


İÇİŞLERİ Bakanlığı tarafından akredite olan dört dernekten biri olan Emniyet Teşkilatı Vazife Malulü Ve Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Ankara Şubesi’nin düzenlediği Emel Sayın konseri bugün 20.30’da Anadolu Gösteri Merkezi’nde yapılacak.
‘Sosyal sorumluluk projesi’ adı altında gerçekleşecek olan konserden elde edilecek gelir; ihtiyaç sahibi şehit ailelerine ve çocuklarının eğitim ve öğretimlerine yardımcı olmak, destek sağlamak, Gazilerimizin sosyal, kültürel çalışmalarına katkıda bulunmak, Gazi ve Şehit unvanının öneminin ve derinliğinin; tüm insanlığın ortak dili olan müzik aracılığı ile geniş kitlelere etkin bir şekilde duyurulmasını sağlamak. (Biletler: Biletix ve Anadolu gösteri Merkezi gişelerinde)

Biliyor musunuz

RİZE Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Dr. Süleyman Basa’nın, Rize’nin tanıtılmasını amaçlayan ‘Rize Günleri Etkinlikleri’nin 4-7 Mart tarihlerinde Ankara’da yapılacağını açıkladığını
(bilgi@rizeliler.org.tr)...

Teşekkür

BUNDAN bir süre önce arızalanan plazma televizyonumuz, müracaat ettiğimiz yetkili servisin (Güneş Elektronik) yaklaşımları neticesinde bir süre sonrasında tarafımıza teslim edildi. Bu geçen zaman boyunca özellikle konuyu paylaştığım LG, Servisten Sorumlu Genel Müdürü Murat Tugasaygı’ya tüketiciye yaklaşımları, yardımları ve çözüm ürettikleri için sizin aracılığınızla teşekkür etmek istiyorum.
Bülent TULGA

Yazarlar Arşivi
Yalçın BAYER
Tüm yazıları
Yazarlar
Doğan HIZLAN
Müzik arşivinizi zenginleştirin

Mehmet Y. YILMAZ
Söylemeden önce iki kere düşünmek gerek!

Fatih ÇEKİRGE
3D gözlükle bakınca nasıl bir manzara çıkıyor

Ahmet HAKAN
Oruç tutmayana kötek atmak caiz midir hocam

Vahap MUNYAR
Türk Eğitim Vakfı’nda 10 bin 415 liralık Ali Munyar fonu oluştu

Şükrü KÜÇÜKŞAHİN
Yeni zirvenin Kürt sorununa bakışı

Erdal SAĞLAM
Merkezden yeni karar ve açıklamalar gelebilir

Şükrü KIZILOT
Dolar yükselince bakın neler oluyor

Prof. Dr. Osman MÜFTÜOĞLU
Düzenli kontrol neden önemli

Rahmi TURAN
Malkoçoğlu’nun torunu Lazaros!

Ayşe ARAL
Yetiş Ayşe

Rauf TAMER
Takvim yaprakları

Noyan Doğan
‘Harcamayın, tasarruf edin’ demesi kolay

Tüm Haberler
  Hürriyet Kurumsal Hürriyet USA Hürriyet Avrupa Hürriyet Emlak Yenibiris.com Hürriyet Aile Hürriyet Oto İddaa Avrupa Birliği DYH