"Cengiz Semercioğlu" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Cengiz Semercioğlu" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Cengiz Semercioğlu

Popstar değil Tüpstar

Bu yarışmanın adı Popstar değil, ‘Tüpstar’ konmalıydı. Bu kadar agresif bir sponsorluk anlayışına ilk kez tanık oluyoruz.

Popstar’da yarışma boyunca her fırsatta sponsor firma Milangaz’ı seyircinin gözüne sokmak için özel bir çaba sarfediliyor.

Sıcak odadan, arada bir ekranın sağ üstünde beliren logodan, sundu-sunar tanıtımından geçtik. Yarışmanın orta yerinde Tüp Ali elinde çiçeklerle geliyor. Seyircilerin kaldırdıkları posterlerde destekledikleri adayın ismini okuyabilene aşkolsun. Ama Milangaz yazısı nal gibi. Osmantan Erkır sponsora kıyak çekmek için, ne yapıp edip lafı Milangaz’a bağlıyor.

Show TV nasıl bir sponsorluk parası aldı da, programın Tüpstar’a dönmesine göz yumuyor anlamış değilim.

Ya İbrahim Tatlıses’in kişisel sponsorlarına ne demeli? Her tarafı sponsor logolarıyla dolu Formula 1 pilotları gibi çıktı programa. Gömleğinin üzerinde bankadan holdinglere uzanan en az 20 firmanın logosu vardı.

Popstar’ın en iyi yanlarından biri ise rejisi. Usta yönetmen Caner Erdem, televizyonda bu tür büyük eğlence programları denince akla gelen ilk isim oldu artık. Üç saate uzanan bir canlı yayında, 10 kamerayla en iyi görüntüyü yakalamaya çalışmak, olan biten herşeyi seyirciye göstermek hiç kolay değil.

8 kamerayla çekilen futbol maçından zor bir canlı yayındır bu. Popstar’da Caner Erdem’in yönetimi dört dörtlük sürüyor.

TV bombaları

Afiyet olsun

<ı>Nehir Erdoğan:
Bu sesleri nasıl çıkarıyorsun Erdinç? Galiba davul var senin içinde...

<ı>Erdinç: Hayır küçükken walkman yuttum.

Zümrüt’ten başka isim yok mu?

Yavuz Bingöl
’le İpek Tuzcuoğlu’nun yeni dizisi Ah be İstanbul salı akşamı başladı.

Murat Hasarı’nın müzikleri çok başarılı, dizi iyi hazırlanmış gözüktü. Dizide İpek Tuzcuoğlu’nun canlandırdığı karakterin adı Zümrüt.

Diğer yandan Hülya Avşar’ın yeni dizisinin çekimleri, Kelebek’in dördüncü sayfasında da haberleştirdiğimiz gibi otomobil uçurma sahnesiyle başladı. Peki bu dizinin adı ne? Zümrüt. Avşar, bu yapımda diziye adını veren karakteri canlandırıyor.

Bu dizi de başlayınca ekranda iki tane Zümrüt olacak.

Zümrüt bu ara moda isim oldu da bizim mi haberimiz yok acaba?

En sevdiğiniz anne karakteri hangisi?

Geçtiğimiz yıl Babalar Günü’nde ekranın en sevilen baba karakterini seçen Avon, Anneler Günü yaklaşırken bu kez de en sevilen anne karakterini seçiyor. İşte adaylar:

Sihirli Annem’in Betüş’ü İnci Türkay

Çocuklar Duymasın
’ın Dominant Teyze’si Zeyno Günenç

Ekmek Teknesi
’nin tatlı sert Ayhan’ı Sermin Hürmeriç

Gurbet Kadını
’nın hanımağası Fatma Girik

Bir İstanbul Masalı
’nın Behiye’si Arsen Gürzap

Bir İstanbul Masalı
’nın Suzan’ı Vahide Gördüm

Avrupa Yakası
’nın İffet’i Hümeyra Akbay

Sizce hangisi? Ben oyumu avon.com.tr sitesinde kullandım.

Meltem iyi döndü

Zeynep Tokuş
, Meltem rolü için iyi tercih demiştim. Salı gecesi Meltem, Amerika’dan döndü ve diziye katıldı. Tokuş da iyi bir oyuncu olduğunu gösterdi. İlk bölümde ağırlıklı bir rolü olmasa da, dizinin sonuna doğru kendini gösterse de Zeynep Tokuş bu rolün altından başarıyla kalkacağının ipuçlarını verdi.

Galiba Pınar Altuğ kolay unutulacak ve ‘güçlü diziler başrol oyuncuları ayrılsa da yoluna devam eder’e bir örnek de Çocuklar Duymasın olacak.

TV bombaları

Kısır döngü

<ı>Gamze Özçelik:
Şarkı sözlerini paylaşırken neye göre paylaşıyorsunuz?

<ı>Emrah-Meltem: Şarkıya göre...

<ı>Gamze Özçelik:?!??..
X