"Yalçın Bayer" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Yalçın Bayer" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Yalçın Bayer

Polis hırsızlıkla niye uğraşmaz oldu

“Hırsızlık olaylarıyla ilgili ihbar ve şikâyetlerde, polisin olaya karışmakta isteksiz davranması bu doğrultuda verilmiş bir talimat olduğu izlenimi yaratmıştır. Rahatsızlık yaratan bu durumu gidermek için ne yapmayı düşünüyorsunuz? Vergisini ödeyen, canı ve malı devletin güvencesi altında bulunmak gereken esnaf yurttaşların, hırsızlık olayını ilettiği polis tarafından özel güvenlik kuruluşlarına yönlendirilmesini uygun buluyor musunuz?”

Soruyu soran Ankara Milletvekili Levent Gök, sorduğu kişi ise İçişleri Bakanı Muammer Güler. Gök diyor ki; hırsızlık vakalarının çok artmasının nedenleri arasında, arandığı zaman polisin olaya müdahale etmeyişi ve ‘güvenliğinizi kendiniz sağlayın’ telkinlerinde bulunmasının da önemli bir payı olduğu görülüyor. Ufuk Arman-ÜMİTKÖY

Yenimahalle’ye öneri

Ankara-Yenimahalle belediyesi bayat ekmekleri toplamak için, çeşitli yerlere toplama konteyneri koymuş. Çok güzel bir uygulama ancak, resimlerden anlaşılan bu konteynerlerin plastik benzeri ve kapalı olduğu. Çit şeklinde, kenarlardan hava alacak konteynerler olsa ekmekler küflenmez ve besiciler tarafından kullanılabilir. Belediyenin bilgisine sunuyorum. Dr. M. M. Çiçek

Daha yaşanabilir bir Ankara için

Daha önce gönderdiğim ve yayınlamınız sayesinde yetkililerce düzeltilen ve yaptırılan yanlışlık ve eksiklikler için size çok teşekkür ederim. Bu kez Emek Mahallesi Bişkek Caddesi’nin Eskişehir Yolu’na yakın tarafındaki kaldırımının hem taksi parkı hem de şöförler için yaptırılan heyhülanın (hem de 2 tane) kaldırımı nasıl önce daraltıp sonra tamamen iptal ettiği, Hamdullah Suphi İlköğretim Okulu önündeki bu yanlışlık sonucu çocukların ve yayaların geçmek için nasıl caddeye inmesi gerektiğine ilişkin bir şehir ayıbına dikkatinizi çekmek istiyorum. İkinci olarak belirtmek istediğim husus, inanılır gibi olmamakla beraber, şehrin ana arterini oluşturan iki şeritli GMK Bulvarı’nın Tandoğan-Kızılay (İzmir Cad.) arasında kalan her iki gidiş ve geliş yolunun sağ şeridinin park yasağına rağmen araç parkına izin verilerek her iki yönde de trafiğin tek şeride düşmesine ve uzun kuyruklar oluşarak hem sıkışıklığa hem de zaman kaybına neden olunmasıdır. Keza Kızılay-Kolej arası da pek farklı değildir. Eskiden denetimler sayesinde bırakın park edilmesini, sürücülerin geçici olarak durmaktan bile çekindiği bu yolda şimdi yaşanan lakaytlık, denetimsizlik ve yanlış uygulama Ankaralıları ziyadesiyle mağdur etmektedir.
Yetkililerin bu konularda gerekli önlemleri alması dileğimdir.

N.E.

X