"Ünal Özüak" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Ünal Özüak" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Ünal Özüak

Papaz pilav yemedi

Piyangoda şans sana gülsün istiyorsan bilet alacaksın.

Markoishvili’siz beşle ‘bitse de kupayı alıp gitsek’ havasında başladığı maçta Cimbom, sanki son maça benzesin diye yaparcasına, ilk yarı sonunda 14 sayı farklık şokla gitti odaya. Markoishvili’nin başlamazsa ısınamadığını, atışlar girmiyorsa içerden oynamak gerektiğini hesaplaması gerekirdi Ataman’ın. N’Dong ve Furkan kırılma anlarında oyunda olmalıydılar. 11’de 1 yüzde 9 üçlük isabet krizin en büyük sebebi olurken, ’kaybedeceğinin az kazanacağının itibar’ olmasının rahatlığında ki gerçekten çok Cool takım Banvit, darmadağınık Cimbom savunmasına doğru ve yüksek isabetli (13’de 6, yüzde 46 üçlük) hücum yaparak iyice yüklendi. Kurtarıcısı Arroyo da 10 dakika süreli; oyuna mı, kendine mi, vakitsiz çıkarılmasına mı, anlayamadığımız küslük yaşayınca Aslanların adeta kuyruğunu tramvay çiğnedi.

Arroya yoksa Cimbom yok

Gidişat olarak kopya maçlar finali diyebileceğimiz serinin Banvit kopyası ilkinin aynı oldu. Markoishvili’nin hiç atamadığı son çeyreğin ve maçın adamı Gordon’un hiç oynatılmadığı kabus bellenen üçüncü çeyreği 18 sayı önde geçen Banvit, gecenin adamları Simmons ve Lucas’ın inanılmaz isabetler yakaladı. Maça geri dönen Arroyo ve oyunda kaldığı 32 dakikada 34 sayı üreten Gordon’un inanılmaz son çeyrek gayretlerine rağmen  Banvit, Cimbom’a teslim olmadı. Gene son topa kalan maçta bu kez papaz pilav yemedi ve Ender’in topu girmedi. Orhun Ene, basketbol adına doğruları yaparken takımın maç sonu tükenmesine çare bulabilirse kupaya ortaklığı sürdürebilir ama hala avantaj Cimbom’da.

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI