"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Onu elde etmek için ne yapmalıyım?

Güzin ABLA

Zonguldak'tan Sırılsıklam

Güzin abla ben 16 yaşında bir gencim. Bir genç kıza sırılsıklam aşık oldum. Ama onun bir erkek arkadaşı var. Ben kıza öylesine aşığım ki gözüm hiçbir şey görmüyor. Bu kızı elde etmek için yapmayacağım şey yok. Bu genç kız biraz şıpsevdi biri ve arkadaşlık ettiği o genci de pek sevmiyor. Onu ne zaman görsem kalbim yerinden fırlayacakmış gibi çarpıyor. Lütfen bana yardımcı olun.

***

Güzel oğlum, senin yaşındakilerin flört etmeleri, arkadaşlıkları, aşık olmaları, kısacası ilişkileri öylesine değişik ki artık ben bu konularda pek fazla fikir yürütemiyorum. Çünkü bu ilişkiler beni gerçekten şaşkına çeviriyor. Bugünün gençleri ilişkilerinde çok yüzeysel davranıyorlar. Arkadaşken sevgili oluyor, daha sonra sevgili olmaktan vazgeçip tekrar arkadaş oluyorlar. Sevdiklerinin bir başkasıyla beraber olmasını hiç önemsemiyor, yine de onunla ilgili projeler yapabiliyorlar, senin gibi. Güzel oğlum bu genç kızın beraber olduğu bir genç varmış. Sen de onu sevmediğini düşünüyorsun. Bunu nasıl anladığını bana yazmamışsın. Bence bu senin fikrin. Eğer bu genç kız seninle ilgileniyorsa sana karşı bir yakınlık duyduğunu hissettirecek bir davranışı varsa haydi neyse... Ama durup dururken bir başkasıyla çıkan bir genç kızın seninle ilgilenmesini nasıl sağlayabileceksin? İstersen bir dene, dikkatini çekmek için ona küçük hediyeler, çiçek gönder. Ona ulaşabileceğin bir yer varsa, küçük kartlar at. Üzerine esprili bir şeyler yaz. Eğer arkadaşlarınla aralarında derin bir bağ yoksa, senin bu ilginden hoşlanıp sana yakınlık duyabilir. Ancak yine de fazla umuklanmasan iyi edersin. Neden bir başka genç kıza, hem de seni daha iyi anlayabilecek bir genç kıza ilgi duymaya çalışmıyorsun?X