"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Nişanlımın çapkın olduğunu söylüyorlar

Güzin Abla

Rumuz Çapkın

ÇOK sevgili Güzin abla, ben sizi çok seven ve size sonsuz güvenen bir okurunuzum. Bu yüzden çok hayati bir konuda fikrinizi almak istedim. Endişelerimi ve üzüntülerimi aileme bile açamıyorum, ancak bunları size açabilirim. Çünkü siz insanların dertlerine kendi derdiniz gibi bakıyor, çözüm bulmak için çırpınıyorsunuz. Sizin kadar yüreği insan sevgisiyle dolu biri daha yok tanıdığım. Ablacığım, ben bir yılı aşkın bir süredir tanıdığım bir gençle nişanlıyım. Ve yakında evleneceğiz. Onu çok seviyorum ama, bir süre önce birileri bize onun çok çapkın bir genç olduğunu söyledi. Bu beni alt üst etti. Ben buna dayanamam ablacığım. Annem de zaten hemen nişanı bozmamızı istedi. Ama o gelip anneme ve bana yeminlerle gençlik yıllarındaki çapkınlıklarına bir sünger çektiğini beni çok sevdiğini ve artık çapkınlık yapmamaya karar verdikten sonra evlenmeye de karar verdiğini söyledi. Annemi inandırdı ama benim içim içimi yiyor. Bir türlü ona inanamıyorum. Güzel sayılabilecek bir genç kızım. Eğer evlendikten sonra beni aldatırsa ben ya kendimi öldürürüm ya da onu. Acaba çapkınlığı evlenince sona erer mi? Ama insanın huyu neyse odur değil mi? Lütfen beni rahatlatacak bir şeyler yazar mısınız ablacığım.

SEVGİLİ kızım, tam hayatının en güzel zamanında, mutluluğu yakalamışken, sevdiğin gençle evlilik hazırlığı içindeyken nereden çıktı bu ‘‘çapkınlık’’ hikayesi. En mutlu olman gereken bir zamanda neden böyle karamsarlığa kapılmışsın? Madem beni sevdiğini ve çok güvendiğini söylüyorsun, kızım bazı insanların sırf seni huzursuz etmek için böyle şeyler uydurabileceklerini de unutma. O genç belki de gerçekten çevresi tarafından birkaç kızla gezip tozdu diye ‘‘çapkın’’ diye nitelendirilmiş olabilir. Ama madem seni seviyor, seninle evlenmeye karar vermiş, hem de bunu herhangi bir çıkar nedeniyle yapmıyor, neden bu kadar endişe ediyorsun. Her erkek gençlik yıllarında biraz çapkınlık yapar. Yapmalıdır da. Yapmayıp da evlendikten sonra gözü dışarıda olsa daha mı iyi? Birkaç kadın kız tanıması çok daha iyi bana kalırsa. Boş yere üzülme, çocukcağıza da haksızlık etme. Mutluluğunuzu bozma kızım.

FAKS: 0212 677 04 21

X