"Nilüfer Pazvantoğlu" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Nilüfer Pazvantoğlu" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Nilüfer Pazvantoğlu

Mükemmel dudaklar

Kozmetik dünyasının kadınlara sunduğu olanaklar her geçen gün o kadar çeşitleniyor ki, ürünler arasında seçim yapma şansı gittikçe zorlaşıyor.

Çünkü ürünlerin hizmet amaçları geniş bir yelpazeye dağılmış durumda. Güzellik arenasındaki bu curcunaya son vermek için, ürünlerin kullanım hedeflerini iyi bilmek gerekiyor. İşte bu aşamalardan biri olan ruj ve lipgloss seçimi...

KIRMIZI RUJ

Kırmızı ruj hayatımızda artık klasik olmuş durumda. Ancak kullanım açısıdan lipglosslarla karşılaştırıldığında uygulama konusunda ondan daha komplike.

Eğer bu baştan çıkarıcı renge teslim olanlardansanız, o zaman makyaj teknikleri konusunda bilgili olmak durumundasınız.

Mükemmel boyanmış çarpıcı dudaklara sahip olmak için en önemli yardımcılarınızdan biri, kullanmayı düşündüğünüz rekle aynı tonda bir dudak kalemi.

Dudaklarınızı dışarıdan içeriye doğru boyamaya başlayacağınız bir ruj fırçası. Rujun dudağınızda kalıcılığını sağlamak için iki farklı rengi uygulama sonrasında transparan bir pudrayla sabitlemek oldukça önemli.

Böyle bir dudak makyajı sizin makyaj konusundaki özeninizi de karşınızdakilere yansıtacaktır.

Özellikle solgun bir cilde sahip olmak ya da dudak dışında, yüzdeki başka bir bölgeyi öne çıkarmamak da makyaj uzmanlarının önerileri arasında. Sezonun öne çıkan trendi retro da kırmızı ruju baştacı ediyor.

Dudaklarınızın rujdan dolayı kurumasını engellemek için de kullandığınız ürünün mutlaka nemlendirici bileşenler içerip içermediğine dikkat etmelisiniz.

Dudağın nemli olması ayrıca ürünü de parlak gösteriyor.

PEMBE LIPGLOSS

Kırmızı rujun aksine pembe tonlarındaki bir lippgloss her ortam ve şartta size kullanım kolaylığı sağlıyor.

Gündüz büroda hafif bir makyajın altyapısını oluştururken, dışarı çıktığınızda hatta gece bile makyajınızın parlak bir tamamlayıcısı oluyor. Lippgloss’un pratikliğinden biri de her kıyafete uyum sağlıyor olması. Ayrıca özenli bir makyaj için aynanın karşısında geçireceğiniz zamanı da oldukça kısaltıyor.

Makyajdaki küçük kusurlar ya da kaymaların da onunla yaşanması pek olası değil. Pembe renk romantizmi ve masumiyeti öne çıkarmasıyla birlikte, kadınsı görünmekten hoşlanmayanlar için de mükemmel bir seçenek oluşturuyor. Lippgloss’u istediğiniz anda yenilemeniz mümkün ayrıca bunu yaparken asla zorlanmıyorsunuz.

Bileşimindeki nemlendiriciler sayesinde dudaklara yaptığı bakım ve yumuşatıcı etkisi de cabası.

Seksi kıvrımlar

Aynaya her baktığınızda kendinizi eskisi kadar güzel bulmuyorsunuz. Ya da alışverişe çıkan mutlu çoğunluk yerine, siz mutsuz azınlığa dahil oluyorsunuz.

O zaman vücudunuzun kadınsı kıvrımlarını ortaya çıkarmalısınız.

Nasıl mı?

En başından başlayarak...

Bunun için öncelikle rahatlatıcı bir banyoya gereksiniminiz var. Banyo sonrasında kokulu vücut peeling’leriyle cildinizin yeniden nefes almasına olanak tanımalısınız. Peeling ürünlerinin içindeki küçük granüller, cilt yüzeyindeki ölü derileri atarak alttaki sağlıklı, pürüzsüz cildin ortaya çıkmasına yardımcı oluyor.

Selülit ya da hoş olmayan ‘çatlaklar’dan ise şekillendirici jel ya da kremler sayesinde kurtulmak mümkün. Tabii ki bu tarz ürünler düzenli olarak kullanıldıklarında etkili olabiliyorlar.

Vücuda renk katmak da hoş bir görünüm için ideal.

Otobronzan kremlerle cildiniz, hem daha sağlıklı bir görünüm kazanır, hem de olduğunuzdan daha zayıf görünmenizi sağlar.

ÜRÜN MARKET

Yeni sezon renkleri

Lancaster’ın yeni Touch of Glamour makyaj serisi, çarpıcı renkleri ve ipeksi dokusuyla dikkat çekiyor. Seri, sekiz farklı renk allık, uzun süre kalıcı etkiye sahip 18 renk tekli far, özel olarak tasarlanmış aplikatörü sayesinde kolaylıkla uygulanabilen iki renk likid eyeliner’dan oluşuyor.
X