"Nilüfer Pazvantoğlu" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Nilüfer Pazvantoğlu" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Nilüfer Pazvantoğlu

Nilüfer Pazvantoğlu

Cildinizi kışa hazırlayın

2 Ekim 2015

Temiz bir cilt, sağlıklı, pürüzsüz ve genç görünümün de anahtarı. Düzenli ve doğru temizlik ise cildin olmazsa olmazı... Uzmanlar, cilt tipine uygun ürünlerle yapılan günlük temizleme işlemini alışkanlık haline getirmek gerektiğinin altını çiziyor, sabahları ise sadece suyun yeterli olduğunu belirtiyorlar.
Çünkü en hassas ürünler bile cildi temizlerken aynı zamanda koruyucu yağları da beraberinde götürüyor ve cilt birkaç saat içinde kendi koruyucu kalkanını yeniden oluşturmak zorunda kalıyor. O yüzden, derin temizliği akşam saatlerine bırakmak daha uygun.

- PEELING: Peeling, haftada iki kez yapılması gereken temizlik uygulamalarından biri. Üstelik son dönemde yaygınlaşan elektrikli temizlik fırçalarıyla daha etkili bir cilt temizliği yapmak mümkün. Böylelikle uygulama sonrası kullanacağınız bakım kremleri, yüzeydeki ölü deri hücrelerinden arındırdığınız cilde daha iyi etki edecektir. Karma bir cildiniz varsa, haftada iki-üç kez peeling yapmanız mümkün. Uygulama sırasında alın, burun ve çene bölgelerini parmak uçlarınızla hafifçe baskı yaparak temizlemeye, yanaklara ise daha hassas davranmaya dikkat edin. Göz çevresi ise bu uygulamadan kesinlikle muaf olmalı...
- ETKİLİ İPUÇLARI: Temizleme işlemi önesinde cildinizin nemli olmasına özen gösterin. Böylelikle ürünlerin içeriklerinin daha derinlere kadar nüfuz etmesini sağlayabilirsiniz. Ürünlerinizi buzdolabında saklamanız ise, yüzeydeki kılcal damarların görünürlüğünün azalmasına ve gözeneklerin küçülmesine yardımcı olacaktır.
- KULLANIM SIRASI: Kozmetik ürün kullanımında doğru sıralama, temizlik, serum ve sonrasında günlük bakım kremleridir...
- KREMİNİZİ DOĞRU SÜRÜN: Doğru uygulama tekniğiyle cilt bakımınız da çok daha etkili olacaktır. Bunun için:
* Kremleri ve serumları avucunuzun içinde güçlü bir şekilde ovalayın.
* Tıpkı bir kompres uygulaması gibi her iki elinizi yüzünüze yerleştirin ve sıkıca bastırın. Hassas göz çevresine, kremi yumuşak parmak baskılarıyla sürün. Bu, mikrosirkülasyonu harekete geçirecek ve etkili maddelerin dağılımını dengeleyecektir.
- GECE GÜZELLİĞİ: Gün boyunca cildimiz kendi koruma kalkanıyla haşır neşir olduğundan, yoğun etkili tedavi edici ürünleri gece yatarken kullanmalısınız. Aklınızda bulunsun; özelikle saat 17.00’den itibaren cildin kendini tedavi etme süreci devreye giriyor ve hücreler kendilerini sabaha kadar yeniliyor.

Saçlarda buzul çağı

Yeni sezonda saç tasarımcıları da bizi yeni renklerin yarattığı heyecana ortak ediyor. Bu kış saçlarda “cool” siyah tonlara ve buz sarılarına hazır olun...

* Bu kış sarışınlığın zirvesini görmeye hazır olun! Çünkü yeni trendde, eliniz neredeyse hep platin tonlara gidecek.
* Kızıl tonlarını bu sezon da baştacı edeceğiz gibi görünüyor. Ama bu kez daha tutkulu ve çarpıcı...
* Siyah saçta kırmızı ve mavi alt tonlara veda ediyoruz. Onun yerine kullanıcısına gizemli bir görünüm katan abanoz tonları revaçta...
* Yeni sezonda karamel tonları da yok oluyor. Onu yerine küllü renkler egemenliğini ilan ediyor.

İstenmeyen tüylere kalıcı çözüm

İstenmeyen tüylerden ev konforunda hızlı, güvenli, acısız ve kalıcı şekilde kurtulmak artık mümkün. Fakir’in yeni ürünü SatinskinPro Sistem’i, bu amaçla üretilmiş bir cihaz. Sadece 3-4 uygulama sonrası vücuttaki tüylerde yüzde 50’ye kadar azalma vaat eden cihaz, kişinin tenine ve tüy rengine uygun enerji seviyesini otomatik olarak ayarlayan sensörlere sahip. Entegre UV filtresi, ışıkların göze zarar vermesini engellerken, hızlı kaydırma özelliği ile daha rahat ve kesintisiz uygulama sağlıyor.

Yaratıcı işbirliği

Toni&Guy HairMeetWardrobe, moda tasarımcısı Zeynep Tosun’la işbirliği yaptı. Tosun, marka için yarattığı “beauty clutch”la maskülen ve feminen ruhları sentezledi. Toni&Guy’ın Classic, Creative, Casual ve Glamour olmak üzere yarattığı 4 farklı koleksiyonu, 4 farklı tarzı içinde barındırıyor. an, doğal ama aynı zamanda havalı şehirli kadınını yansıtıyor.

Şimdi bakım zamanı

Sonbahar doğanın her ayrıntısına yansırken cildimiz de sararan yapraklar gibi renk değiştiriyor, kuruyor ve çatlıyor. Paraben ve parfüm içermeyen, içeriğindeki ProVitamin B5’le cildi yenileyen Bepanthol Cilt Bakım Ailesi’nin yeni ürünleri Onarıcı Bakım Merhemi ve Dudak Bakım Kremi, söz konusu sorunlara karşı cildi koruyor, onarıyor.

Yazının devamı...

Hayatınızı dengelemeyi öğrenin

24 Eylül 2015

Geleneksel Çin tıbbının olumlu etkilerini uygulama yaptığı kişilerde gözlemleyen ve bu uygulamalar sonunda bireylerin kendi vücut tiplerini anladıklarını, sağlıklı bir yaşam için daha fazla sorumluluk aldığını fark eden Beardson, 2–15 Ekim arasında Mandarin Oriental Bodrum’da olacak. Bu ziyaret öncesi Çin tıbbıyla ilgili merak ettiklerimizi sorduk kendisine...

* Geleneksel Çin tıbbı konusunda uzun yıllara dayanan deneyime sahipsiniz. Uyguladığınız terapiden kimler yararlanabilir?
- Geleneksel Çin tıbbı uygulamaları kişilerin fiziksel, zihinsel ve duygusal tüm özelliklerini, denge ve dengesizliklerini ele alarak oluşturuluyor. Çünkü tüm bu dengelerin sağlığımızla yakından ilgisi var. Katılımcılarla geçirdiğimiz kapsamlı bir danışmanlık seansının ardından, nabız gibi bazı ölçümler yardımıyla bir tanı konuluyor. Tanı sonrası kişiye özel akupunktur veya bitkisel tedavi uygulanıyor. Geleneksel Çin tıbbı, egzama, omuz ağrısı, sırt ağrısı, uykusuzluk, migren, ödem, siyatik, yorgunluk, kabızlık ve sinüzit gibi pek çok rahatsızlığı tedavide etkin rol oynuyor. Bu uygulamanın ardından, kişinin yaşam stili ve mevcut yaşam stiline alternatif olabilecek daha sağlıklı yaşam stilleri üzerine konuşmalar yapılıyor. Yeni beslenme ve egzersiz programları hazırlanıyor. Gıdaların faydaları veya zararları her vücut tipine göre değişkenlik gösterdiği için geleneksel Çin tıbbı standartlarına bağlı kalarak kişiye özel gıda listesi hazırlanıyor. Bu programlarda, yüz akupunkturu ile kadın danışanların daha iyi bir cilt, enerjisi daha yüksek bir vücut ve ruh hali kazanmalarına yardımcı olunuyor. Erkekler ise zihinsel ve fiziksel rahatlamanın yanı sıra yanlış egzersizlerin vücutlarında oluşturduğu yaralanmaları tedavi etme konusunda yardım alıyor.
* Uyguladığınız terapinin özelliklerinden bahseder misiniz?
- Her terapi, Doğu’ya özgü meridyen masajının güçlü etkisi ile özel karışımlı bitki yağlarının iyileştirici özelliklerini bir arada sunan rahatlatıcı vücut masajı ritüelinden oluşuyor. Her bakım seansı kişinin kendine özgü ve güncel sağlık durumunun belirlenmesi için özel terapist danışmanlığı ile başlıyor. Bakım seansı ve yağlar, vücut, akıl ve ruha uyum kazandıracak şekilde kişiye özel olarak belirleniyor. Misafirlere ayrıca programın avantajlarından evde yararlanmayı sürdürmeleri için beslenme ve egzersiz danışmanlığı sunuluyor.
* Bodrum’daki 3 günlük ve 6 günlük programların içeriğinden bahseder misiniz?
- Mandarin Oriental Bodrum’da 2–15 Ekim tarihlerinde gerçekleştireceğimiz bu programlar, bireylerin daha iyi görünmeleri, daha sağlıklı olmaları ve kendilerini daha iyi hissetmelerine imkân sağlayacak türde... Bu programlar kişilere cilt bakımları, vücut masajları, akupunktur tedavileri ve spa deneyimleri yaşatıyor. Günlük grup çalışmaları ve birebir görüşmelerde ise geleneksel Çin tıbbı öğretilerinin ışığında misafirlerin sağlıklarıyla ilgili daha iyi kararlar almalarına yardımcı oluyoruz.

Doğru sıralamayla mükemmel bakım

Uzmanlar, kozmetik ürünlerinin ancak doğru sıralamayla kullanıldıklarında istenen sonucu vereceğinin altını çiziyor. İşte, kusursuz bir cilt bakımı için kullanmanız gereken ürünler ve doğru kullanım sıralaması...

- CİLT TEMİZLEME ÜRÜNÜ: Her şeyin başında makyaj artıklarından ve cilt üzerinde birikmiş yağdan, kirden arınmak var. Bunun için işe cilt tipine uygun bir temizleme ürünüyle başlamak gerekiyor.
- TONİK: Tonik uygulaması öncesinde cildin iyice temizlenmiş olması şart. Bu ürünler cilt temizliğinin ardından cilde nem kazandırmaya, cildin koruma kalkanını yeniden yapılandırmaya ve temizleyici ürünün arındıramadığı makyaj kalıntılarını etkili bir şekilde temizleyerek gözeneklerin açılmasına yardımcı oluyor. Bir parça pamuğun üzerine döktüğünüz toniği fazla bastırmadan yüzünüzde gezdirin.
- YUMUŞATICI (SOFTENER): Yüz esansı, suyu ve rahatlatıcı losyon olarak da bilinen yumuşatıcılar, son dönemde serum ve nemlendirici benzeri içerikleriyle öne çıkıyor. Kullanmadan önce cildin iyice temizlenmiş ve tonik uygulanmış olması önemli. Bu yağsız losyonun içeriğindeki termal plankton, ipek ve vitaminler cilt tabakasının derinlerine iniyor, kullanılan kremlerin anti-aging etkilerini öne çıkarıyor. Ardından günlük bakım kreminizi uygulayabilirsiniz.
- GÖZENEK SIKILAŞTIRICI: Günlük kremin sonrasında kullanılmalı. Gözenek sıkılaştırıcı ürünler optik olarak yüzeydeki dengesizlikleri yok ediyor (örneğin matlaştıran pigmentler sayesinde iri gözenekleri küçültüyor). Öncesinde günlük kreminizi sürün, böylelikle cildinize bakım yapmış olursunuz. Ardından sıkılaştırıcı ürünü ve fondöteninizi uygulayabilirsiniz.

Peeling günlük temizlik yöntemi değimdir

- PEELING: Peeling uygulaması öncesinde cildin temiz olması önemli. Peeling sonrasında ise uzmanlar mutlaka gece kremi kullanmayı öneriyor. Peeling, temiz cilde yapılmalı ve uygulama kesinlikle temizlik yöntemi olarak algılanmamalı... Çünkü peeling ürünleri, makyaj kalıntılarını temizlemek için değil ölü deri hücrelerini arındırmak, hücre yenilenmesini sağlamak üzere geliştirilmiştir. Peeling uygulaması için ideal zaman, tam da cildin kendini yenilediği akşam saatleridir. Peeling’i cildi yeniden dengeleyen yüz toniği ve bakım kremi izlemeli...

21. yüzyılda Çin tıbbının gücü

Bu uygulamalar kapsamında yapılan grup çalışmasında, 21. yüzyılda hızla artan kanser, diyabet gibi hastalıklardan geleneksel Çin tıbbı uygulamaları sayesinde korunma yolları anlatılıyor. Mevsimlerin özellikleri, farklı vücut tiplerinin mevsim değişikliklerindan nasıl korunması gerektiği ve bu koruma süresince karşılaşabilecekleri olası hastalık ve hassasiyetler ele alınıyor.
Ayrıca katılımcıların vücut tipleri analiz edilerek, kendileri için en uygun beslenme şekilleri belirleniyor ve özellikle kış aylarında almaları gereken gıdalar listeleniyor.
Çay seremonisinde farklı çay türlerinin sağlığımızla ilişkisi, fiziksel ve ruhsal etkileri anlatılıyor. Farklı çay türlerinin kişilere sağladığı yararlar da ele alınıyor.

Editörden

Günlük doğal destek

Elizabeth Arden, yeni geliştirdiği Superstart Skin Renewal Booster ile klasik cilt bakımı alışkanlıklarını bir adım ileri taşıyor. Kullanılan diğer cilt bakım ürünlerinden maksimum düzeyde verim alınması amacıyla tasarlanan ürün, içerdiği “startum corneum” ile cildin en üst tabakasına günlük destek sağlıyor. Ayrıca doğal koruyucu bariyerini ve kendini yenileme yeteneğini güçlendiriyor. Bu şekilde bütün cilt bakım sürecinin en iyi şekilde sonuçlanmasına yardımcı oluyor. Fiyatı 230 lira...

Renkli sezon

Sephora, yeni sezonu pratik ve eğlenceli makyaj ürünleriyle karşıladı. Gözleri belirginleştirmek için renkli kalemler, yumurta şeklinde dudak balm’ları, ultra parlak gloss’lar, kaşların çizgisini kalınlaştırmak için pudralar, çekici ve modern ambalaj tasarımlarıyla satışa sunuldu. Benim seçimim, Kiss Me Balm –N°08 Peach Melba... Fiyatı 21.00 lira...

Güzelliğe uyanın

Lancôme’un Visionnaire Nuit Beauty Sleep Perfector’ı cildinizi siz uykudayken yeniliyor. Ürünün uyku maskelerinden esinlenilen yağ bazlı jel dokusu, yorgunluk izlerini ortadan kaldırmaya yardımcı oluyor. Cildi saran besleyici formülü, gece boyunca cildin onarım ve yenilenme kapasitesini artırıyor, dinlenmiş ve pürüzsüzleşmiş, daha elastik ve aydınlık bir ciltle uyanmanıza yardımcı oluyor.

Yazının devamı...

Mimik çizgileri kabus olmasın

17 Eylül 2015

Zaman geçtikçe de tekrar eden bu mimik hareketleri cildimizde derin çizgiler olarak kendini gösteriyor. Dinamik dolgu yöntemiyle bu mimik çizgileri kabus olmaktan çıkıyor. Uygulamanın detaylarını Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Fatih Dağdelen’e sorduk.

* Öncelikle kırışıklık ve mimik çizgisi arasındaki fark nedir?
- Yıllar geçtikçe cilt kuruyor, inceliyor ve esnekliğinin azalması nedeniyle hassaslaşıyor. Yüzün daha hareketli alanları, işte bu doğal yaşlanma sürecinden daha hızlı etkileniyor. Cilt zamanla sarkmaya ve “ifade” kırışıklıkları görülmeye başlıyor. Bu kırışıklıkları gidermek de her geçen gün zorlaşıyor. Çünkü cildin gerginliğini ve çekiciliğini kaybetmesiyle birlikte bu özellikler iyice belirginleşiyor. Yaşlanmayla birlikte donuk ve yorgun görünümlü bir cilt ortaya çıkıyor. İfade, üzgün ve yorgun bir hâl alıyor. Herhangi bir yüz hareketi yapılmadan yıllar içinde oluşan kırışıklıklar “statik kırışıklık”, mimik hareketlerine bağlı kırışıklıklar ise “dinamik kırışıklık” olarak adlandırılıyor.

* Dinamik dolgunun diğer dolgu uygulamalarından farkı nedir?

- Geleneksel dolgular cilt hareket halinde değilken görülen statik kırışıklıklar düşünülerek uygulanıyor. Dinamik dolgu ise cildi hareket halindeyken de destekleyen ve aynı zamanda yüzünüzün canlılığını ve yumuşaklığını korumaya yardımcı olmak üzere tasarlanmış bir uygulama. Özellikle mimiklerle oluşan problemleri gidermek veya azaltmak için sadece bu bölgeye özgü olarak geliştirilmiş. Cildin ağız çevresi, yanaklar, nazolabiyal kıvrımlar, alın, boyun çizgileri, dudak, kazayağı gibi en hareketli bölgeler için çok uygun.


Zamanın etkilerini durdurmak mümkün mü?

* Dinamik dolgu nasıl etki gösteriyor?
- Dinamik dolgu ile artık belirginleşen mimik çizgileri doğal görünüm sağlanarak ortadan kaldırılıyor. Hem kolay hem de güvenilir olan bu yöntem, özellikle alın çizgileri, kaş çatma çizgisi, göz kenarlarındaki gülümsemeyle oluşan çizgiler, dudak ve dudak üzeri çizgiler ile boyundaki çizgilerin açılmasını sağlıyor. Uygulama ayrıca ciltte derin kırışıklıkların oluşmasını engelleyerek zamanın etkisini de durduruyor. Cilt daha taze, dinlenmiş, aydınlık ve ışıltılı bir görünüme kavuşuyor.


Yorgun bedenlere Bali terapisi

Modern zamanların yorgun bedenleri, bu sorunlarına fiziksel, zihinsel ve ruhsal rahatlama sağlayan masajlarla savaş açtı. Son yıllarda çok daha geniş kitlelere ulaşan masaj uygulamaları arasından, farklı sorunlara özel farklı teknikler seçmek mümkün. Yine de en çok rağbet gören türü Bali masajı... Bunun nedenini ve Bali masajının etkilerini, Titanic Deluxe Belek içinde yer alan Be Fine Spa’nın uzmanlarından öğrendik.


* Bali masajının etkileri nelerdir?

- Bali masajı, bedendeki enerji noktaları üzerine yapılan etkili baskılar, yumuşak vuruşlar ve gerdirme hareketleri ile ruhun derinliklerine kadar rahatlamayı vaat eder. Geleneksel Bali masajı, ayrıca vücuttaki tüm enerji merkezlerinin dengelenmesini sağlayarak bedenin uyum içinde çalışmasını sağlar.

* Püf noktaları neler?

- Ritim olarak yavaş, hafif gerdirmeler ve nokta manipülasyon tekniği uygulanarak vücuttaki stresi atmak ve derin bir rahatlama sağlamak için yapılır.

* Neden yaptırılmalı bu masaj?

- Günlük hayatın yoğun çalışma temposundan kaynaklanan yorgunluk ve stresi vücuttan atmak için uygundur. Kan dolaşımını hızlandırarak enerji akışını da düzenler. Masajdan sonra kendinizi zinde hissetmenizi sağlar.

* Özellikle kimlere tavsiye ediliyor?

- 30 yaş ve üzeri, yoğun çalışan kişiler için ideal. Amaç, iş yoğunluğundan kaynaklanan stres ve yorgunluğu vücuttan atarak iş verimini artırmak.


Editörden...

Güzel bir cilt için

Nivea yüz temizleme köpükleri, bir yandan temizlerken bir yandan da daha güzel bir cilt görünümünü destekliyor. Normal ve karma ciltlere uygun Canlandırıcı Yüz Temizleme Köpüğü, E vitaminiyle zenginleştirilmiş içeriği sayesinde cildi canlandırıyor. Kuru ve hassas ciltler için geliştirilen Yatıştırıcı Yüz Temizleme Köpüğü ise doğal badem yağı içeren özel formülüyle cildi yatıştırıyor. Fiyatı 18.50 lira.


C vitamininin en doğal hali

Stabilize edilmiş C vitamini içeren ödüllü formüllü Kiehl’s Powerful-Strength Line-Reducing Concentrate, 10. yılını kutluyor. Cilde ihtiyaç duyduğu C vitaminini en saf haliyle sunan bu ürün, çizgi ve kırışıklıkları azaltmakla kalmıyor cilt görünümü ve
dokusunu düzeltme etkisi de gösteriyor.


Ferah nefes

Ağız kokusuna uzun süreli çözüm sağlayan ağız bakım ürünü CB12 Türkiye’de satışa sunuldu. Tüm eczanelerde bulunabilen CB12’nin içerdiği düşük konsantrasyonlu çinko ve klorheksidin, ağızda kokuya sebep olan sülfür gazlarını yok ediyor. Oslo Üniversitesi tarafından geliştirilen ürün, ağızda 12 saat süren hijyen sağlıyor. 250 ml’lik boyunun satış fiyatı 30 lira.

Yazının devamı...

Kök hücrenle gençleş

10 Eylül 2015

Özellikle estetik ve kozmetik cerrahide adını sıkça duyduğumuz kök hücre ve hücresel tedavilerle ilgili merak ettiklerimizi Prof. Dr. Erdal Karaöz’den öğrendik.

* Hücresel tedavi, estetik ve kozmetik alanında hangi amaçlarla kullanılıyor?
- Fibroblastlar, yaraların iyileşmesinde, deride hücresel yapının sağlanması ve desteklenmesinde etkin bir rol oynuyor. Bu yüzden özellikle cilt gençleştirmede ve cilt hasarlarının giderilmesinde sıklıkla kullanılmaya başlandı.

HÜCRESEL TEDAVİ NASIL UYGULANIYOR


Ciltte yaşla birlikte oluşan kırışıklıklar, lekelenmeler, cilt renginde matlaşma gibi problemlerin tedavisinde, kişinin kendisinden elde edilen fibroblast enjeksiyonları yapılıyor.
Bu fibroblast hücreleri, nakledildikleri bölgede kolajen ve elastin üretimine başlayarak, ciltteki bozulmuş protein yapısının düzenlenmesini sağlıyor.
Böylece, yaşlanmanın ciltteki belirtilerini ortadan kaldırarak ciltte güçlü bir anti-aging aktivite gösteriyor.
- Fibroblast üretiminde cildin güneş hasarı en az görmüş bir bölgesinden, (tercihen kulak arkasından, koltuk altı ve/veya kasık bölgesinden) 3 mm ebadında doku örneği alınıyor.
- Bu sırada biyopsi materyalinin yanı sıra hastadan kan da alınıyor.
- Biyopsi materyalinden enzimatik parçalanma yöntemiyle fibroblast hücreleri ayrıştırılıyor.
- Sonrasında bu fibroblast hücrelerinin üretilmesi aşamasına geçiliyor. Üretim süreci ortalama olarak 4-6 hafta kadar sürüyor.
- Sürecin sonunda kişiye nakledilebilir sayıda fibroblast hücre sayısına ulaşılıyor.
- Enjeksiyonlar klasik mezoterapi tekniğiyle 15-30 gün arayla toplam 3-4 seans şeklinde yapılıyor.

5 dakikada makyaj yenileme

Havalar sıcak... Bu yüzden yaptığınız makyajı gün içinde sık sık yenilemeniz gerekebilir. İşte sizi bu zahmetten kurtaracak, makyajınızı sabitleyip uzun süre ilk andaki tazeliğini korumasını sağlayacak ipuçları...

* MAKYAJI KURTARMA: Makyajınız gün içinde akmaya mı başladı? Yüzünüzü bir miktar suyla ıslatın ve hemen üzerine transparan pudra uygulayın. Cildinizin yeniden taze görünümüne kavuştuğunu göreceksiniz.
* CANLI RENKLER: Bir miktar allık çoğu zaman mucizeler yaratabilir. Özellikle gülkurusu tonları yüzünüze anında tazelik katacaktır. Allık yerine hafif tonlardaki rujunuzu da aynı amaçla kullanabilirsiniz.
* BAKIMLI DUDAKLAR: Öpülesi dudaklar yaratmanın sırrı, mavi alt tonlarında bir ürün seçmekten geçiyor. Bu tonda seçtiğiniz ruj, aynı zamanda dişlerinizi de daha beyaz gösterecektir. Dudaklarda daha hızlı bir etki için; rujunuzu dudaklara az miktarda uygulayın, üzerine parlatıcı sürün.
* KAMUFLE: Her kadının makyaj çantasında mutlaka bir kapatıcı kalem bulunmalı. Ama yoksa bronz pudra ya da kahve tonlarında bir far da cilt yüzeyindeki kızarıklıkları veya solukluğu giderme konusunda aynı işi görecektir.
* SAÇLARI HAVALANDIRIN: Son olarak... Saçlarınızın eski volümünü kaybettiğini mi düşünüyorsunuz? O zaman size tavsiyem, kuru şampuanınızı ofis çekmecenizde her zaman hazır bulundurmanız... Diplere bir miktar sıkın ve etkisini göstermesini bekleyin. Sonra tarayın. Saçlarınızın yeniden dolgun görünümünü kazandığını göreceksiniz.

Note yüzü

Özge Ulusoy, Note Cosmetics’in yeni yüzü oldu. Markayla bir yıllık anlaşma imzalayan Ulusoy, geçtiğimiz günlerde reklam filmi için kamera karşısına geçti.
“Güzelliğimin Sırrı” sloganıyla Emir Khalilzadeh yönetmenliğinde çekilen reklam, Note Cosmetics’in TV’lerde yayınlanacak ilk reklam filmi özelliği de taşıyor.

Editörden...

Güçlü ve zarif bir koku

Bambu... Kasırga gücüne direnen, çelikle kıyaslanan doğal bir güç. Gucci kadını da bambunun işte bu karakterini yeni parfümünde kullandı; Gucci Bamboo... Odunsu ve sıcak notalara sahip parfüm, feminen portakal çiçeği ve egzotik çiçek kokuları ile tamamlanmış. Fiyatı, (50ml) 295 lira.

Kate Moss’dan yeni makyaj koleksiyonu

Bohem tarzın kraliçesi Kate Moss, Rimmel’e özel bir makyaj koleksiyonu hazırladı: Nude Collection by Kate Moss... Ünlü modelin imzasını taşıyan ruj, dudak balm’ı ve ojeden oluşan koleksiyon, nude renkleriyle makyaj severlere sadelik vaat ediyor.

NASA onaylı

Re’juvel, uzay teknolojisiyle üretilen, NASA patentli kozmetik krem olarak sektöre girdi. Rejuvel; serum, nemlendirici, gece ve gündüz kremleri gibi ekstra hiçbir ürüne gerek kalmadan tek ürün olarak tüm yüz ve boyun bölgesinde rahatça kullanabiliyor. İçindeki kök hücre kültürüyle hücreleri çok daha etkin bir şekilde geliştiriyor, çoğaltıyor ve yaşlılık izleriyle etkin bir biçimde savaşıyor.

Sezonun renkleri

Yves Rocher, Filipinler’de yetişen Elemi ağacının reçinesini tırnaklara taşıdı. İçerik, tırnaklara zarar vermeden parlatıyor ve ojenin çabuk kurumasını sağlıyor. Zengin renk skalası ve göz alıcı parlaklıkları ile sezonun “hit” renkleriyle tanışma vakti. Fiyatı, 10.90 lira...

Saçlara lüks dokunuş

Süper modellerinki gibi kusursuz ve seksi saçlara sahip olmak zor değil. Tam 6 üründen oluşan Victoria’s Secret Hair serisi, saçlarında hacim, ışıltı, hafif ve ferahlatıcı koku isteyenler için geliştirildi. High-Shine Serum (50 ml), 55 lira

Yazının devamı...

Erkek bakımında yeni trendler

13 Haziran 2015

Pek çok erkek kuru ve kaşınan cilt sorunundan muzdarip. Bu şikayetlerin nedenleri çeşitli olabilir. Duş ürünleri cildi kurutan ana etkenlerden... Yaz aylarında ise erkek cildi sıcaklar ve güneş ışınlarıyla başa çıkmak durumunda.
Dolayısıyla erkeklere öncelikle tavsiyem, her gün düzenli olarak bir vücut kremi kullanmaları. Duş sonrası da mutlaka ciltlerini nemlendirmeleri gerekiyor. Çünkü cilt o an arınmış durumda ve ürünlerin etken maddelerini emme kapasitesi çok daha yüksek...
Pek çok bakım ürünü yeni teknolojileri sayesinde artık cilt tarafından çok çabuk emiliyor ve neredeyse iki dakika içinde yüzeyde hiç iz ya da kalıntı bırakmıyor.

HER CİLT TİPİNE FARKLI BAKIM


Kuru ya da hassas cilt tipine sahip erkeklerin, yoğun yağ içeren ve cildin kendi koruyucu mantosunu yeniden yapılandıran nemlendirici losyon kullanmaları günümüzde artık önemli bir gereksinim.
Ama siz yağlı bir cilt tipiniz olduğunu düşünüyorsanız, yağsız vücut ürünlerine yönelebilirsiniz. Krem sürmeyi sevmiyorsanız, o zaman püskürtmeli losyonları da tercih edebilirsiniz.
Hangi tür ürünü seçerseniz seçin, cildinizde etkisini test etmeyi unutmayın.

BAKIMLI ERKEĞİN SIRRI

Modern erkekler için bakım artık önemli bir detay. Özellikle de cilt bakımı... Çünkü sadece tıraş losyonu ve deodorant kullandıkları günler geride kaldı. Onlar da tıpkı bizim gibi göz altı morlukları ve siyah noktalarla savaşıyorlar. Dolayısıyla bakım onlar için de sadece tıraş sonrası kullandıkları ürünlerle sınırlı olmaktan çıktı. Göz kreminden peeling’lere kadar bize hizmet eden pek çok ürün, erkekler için de bir bakım seçeneği olarak öne çıkıyor.

Hangi ruj tipisiniz?

Neon turuncu mu, kırmızı mı, pembe mi yoksa “nude” tonlar mı? Siz, neredeyse sonsuz ruj alternatifinden hangisiyle kendinizi iyi hissediyorsunuz? İşte, önerilerim...

Yazın gelmesiyle birlikte rujlar hem renklendi hem çeşitlendi. Haydi, bu yaz siz de makyaj çantanıza farklı renkte bir ruj ekleyin. Ama öncesinde saç renginize, ten renginize ve stilinize en uygun tonu bulmak için aşağıdaki önerileri dikkate alın.
1- Cilt tonunuzu belirleyin: Bir rujun ciltle uyumu, tamamen makyajsız bir tende kusursuz görünümüyle ölçülür. Küçük bir ipucu; teninize gümüş mü yoksa altın takıları mı yakıştırıyorsunuz? Cevabınız gümüşse kırmızıdan pembe tonlarına kadar tüm seçenekler size uygun. Altında ise sarı alt tonlarında olan turuncu-kırmızı renkleri tercih edebilirsiniz.
2- Doğru renk paletini bulun: Profesyonel makyaj artistleri makyaj yaparken açık, orta, buğday ve koyu ten tablolarını dikkate alıyor. Açık tenliler için tercihleri, açık mocca, açık bordo, şeftali tonlarında nude, pembe tonlarında bej, açık kırmızı ya da mercan...
Orta cilt tipleri için tercihleri, gül kurusu, nar, şeftali, kayısı, kiraz, ahududu...
Buğday tenliler için
tercihleri, koyu portakal
tonları, somon rengi, kiremit kırmızısı, çilek ve karamel tonları...
Esmerler için tercihleri ise koyu kırmızı, fuşya, çilek ya da böğürtlen tonları...
3- Klişeleri yıkın: “Kızıl saçlılara pembe yakışmaz”, “Açık tenliler turuncudan uzak durmalı” gibi klişeleri unutun. Bu yaz her renk özgürce kullanılıyor, yeter ki yakıştırabilin.
4- Bütün olarak bakın: Ruj seçiminde genel izlenime odaklanın. Saç ve göz renginin yanı sıra seçtiğiniz kıyafet de önemli bir rol oynuyor. Renkli ve desenli kıyafetler tercih ediyorsanız, dudak renginizin giysilerinizle uyumlu olmasına dikkat edin. Kıyafetinizdeki bir tona odaklanabilir ya da uçuk pembe ve nude tonlarına yönelebilirsiniz.
Klasik giyim tarzını seviyorsanız, rujunuz bırakın öne çıksın. Turuncu ya da pembe gibi canlı tonlar jean-tişört kombinasyonunda süper görünecektir. Ama dikkat! Rujunuz dikkat çekiciyse makyajın kalan kısmı geri planda olmalı.
5- Yaşlı gösteren detaylardan kaçının: Koyu rujlar yaşlı gösterir, açık tonlar ise genç... Açık tenliler, turuncu ve kırmızıda dikkatli olmalı! Bej ve nude normal tenlerde, mocca ve kahve ise koyu tonlarda iyi görünür. Ayrıca rujun renk yoğunluğuna özen gösterin. Mat ve güçlü tonlar etkileyici bir etki bırakır. Açık ve parlak tonlar ise romantik olarak algılanır.

EDİTÖRDEN

En “baba” bakımlar

* Collistar Men serisine ait “Perfect Adherence Shaving Foam”, kızarıklığı önleyen bir tıraş köpüğü... Yumuşak yapılı bu köpük, cildi yatıştırıyor ve kızarıklık etkisini azaltarak iritasyonu önlüyor. İçeriğindeki nemlendiriciler, A, B6, E vitaminleri, glycerol, mentol ve bisabolol ise cilde elastikiyet kazandırıp ferahlatıyor.

* Collistar Men’in “Perfect Abdominals” vücut şekillendiricisiyle sıkı bir cilde sahip olabilirsiniz. Ürün, tüm ciltlere uygun kremsi yapısı ile kolay emiliyor, yağ hücrelerini azaltıcı etkisi bulunuyor.

* La Colline’in “Cellular for Men” bakım serisine ait “Cellular total Eye Care” göz bakım ürünü, jel-krem yapısıyla cildi nemlendiriyor, göz çevresine pürüzsüz bir görünüm kazandırıyor. Göz altı torbalarını azaltan krem aynı zamanda siyah halkalar üzerinde de etkili.


* Transvital Men’in yeniden yapılandırıcı ve nemlendirici cilt bakım kremi “Cell Active Retinol Emulsion” cilt tarafından anında emilip cildi yumuşatıyor, nemlendiriyor ve elastikiyetini geri kazandırıyor. İçeriğindeki temel aktif maddelerden retinol, hücre yenilenmesini uyarıyor. Tokoferol ise cildin metabolizmasını güçlendiriyor.

Bu kokular onun için

* “La Nuit De L’Homme Le Parfum”... Koku, modern erkeğe karşı konulmaz bir çekicilik katıyor. Erkeğin geçtiği yere mührünü vuruyor, iz bırakıyor ve kolay unutulmuyor. Fiyatı (200 ml), 380 TL.

* Aşk, tutku, güzellik ve arzu... İşte, Versace’nin yeni erkek parfümünün ana konseptleri. Versace “Eros” güçlü, tutkulu ve kendisinin efendisi bir erkeğin parfümü. Fiyatı (200 ml), 330 TL...

* Salvatore Ferragamo’nun “Aqua Essenziale Blu”su yeşil kakule, limon ve bergamot esanslarıyla canlandırıcı bir etkiye sahip. Fiyatı (50 ml), 192 TL...

* Orijinal, güçlü ve birçok kokunun birleştiği Paco Rabanne “1 Million”un üst notasındaki greyfurt, nane ve kan portakalının tazeliği, büyüleyici bir etki bırakıyor. Fiyatı (200 ml), 327 TL...

* Bvlgari “Aqva”nın her damlasında kristalize edilmiş tazelik hissi var. Tepe notalarda sicilya limonu, nane esansı; kalp notalarında posidonia, buzlu su ahengi ve dip notalarda ise vetiver ve amber minerali blunuyor. Fiyatı (150 ml), 334 TL...

Yazının devamı...

Göz kalemi kullanmayı biliyor musunuz?

6 Haziran 2015

Op. Dr. Özer Kavalcıoğlu, bilimadamlarının farklı stillerde makyajlar sonrası, kadınların gözyaşı tabakasındaki göz kalemi parçacıklarının hareketini ve ortaya çıkan sonuçları gözlemlemek, karşılaştırmak için video kaydı dahil birçok tıbbi test yaptıklarını anlatıyor:
“Göz kaleminin içinde balmumu, yağlar, silikonlar, göz kalemini göz kapağına yapıştırmaya ve gözde kalacağı zaman periyodunu uzatmaya yardımcı doğal yapıştırıcılar bulunuyor. Ayrıca göz kaleminin gözün kırpmasına, terlemesine ve doğal yağlarının salgılanmasına uygun olarak üretilmesi de gerekli. Gözyaşı tabakasına giren makyaj malzemeleri, göz kuruluğuna veya parçacıkların yarattığı rahatsızlıktan dolayı gözün hassaslaşmasına neden olur. Göz kaleminin bir günden fazla kullanılması durumunda göz kalemindeki yağ ve mumlar, kontakt lenslere de yapışıyor. Bu da göze zarar verebiliyor.”

YATMADAN ÖNCE MAKYAJINIZI SİLİN

Gözde tahriş ve kızarıklık, göz enfeksiyonları ve bulanık görme, yanlış göz kalemi kullanımı sonucu ortaya çıkabilecek problemlerden bazıları. Diğer çarpıcı sonuç ise göz kalemi sürdükten sonra takılan kontakt lensin gözyaşı tabakasındaki partiküllerden dolayı görüntüyü bulutlandırması...
Op. Dr. Kavalcıoğlu, bir günden uzun süre gözde kalan ve günlük olarak silinmeyen göz makyajının, gözde adeta bir bakteri tabakası oluşturduğunu belirtiyor ve uyarıyor:
* Her makyaj uygulamasından önce göz kaleminin ucunu iyice keskinleştirin.
* Kalemi dibine kadar kullanmayın. Biten kalemi atın ki, gözünüz zararlı bakterilerden korunsun.
* Çevirmeli uçla açılan göz kalemlerinde her kullanımdan önce son kullanılan kısımdan bir miktar kesin.
* Her gün yatmadan önce makyajınızı tamamen sildiğinizden emin olun.

Lekeleri kamufle etmenin yolları

Pigment lekeleri ciltte farklı formlarda ortaya çıkabiliyor; çiller, büyük lekeler, yaşlılık lekeleri ya da güneşin oluşturduğu lekeler... Tüm bu lekelerle ilgili iyi habere gelince; her leke tehlike arz etmiyor, sadece estetik olarak sorun yaratabiliyor. Her ne kadar çiller çoğunlukla sevimli görünse de özellikle dudağın üzerinde oluşan koyu renkli lekeler, bıyık gibi algılanabiliyor. Yoğun kapatıcı özellikteki fondötenlerle geçici bir çözüm yaratabilirsiniz. Onun dışında pigment lekelerini kamufle etmenin yollarını aşağıda bulacaksınız.

1- CONCEALER: Normal fondötenler, pigment lekeleri gibi cilt renklenmelerinde çok etkili olamıyor. Hele cilt tonunuz açıksa, kahveye dönük lekeler fondötenin altında solgun da olsa, görünebiliyor. Koyu renk fondöten kullanıyorsanız, o zaman da yarattığı cilt tonu koyu lekelerden dolayı doğal görünmeyecektir.
Bu yüzden fondöten uygulamadan önce kendi cilt tonunuzda bir concealer yardımıyla koyu lekeleri kamufle edin. Concealer ürünler, temelde fondötenden farklı değiller. Ancak kapatıcı etkileri daha yoğun olduğu için lekelerin görünürlüğünü önemli ölçüde azalttıkları biliniyor. Üzerine fondöten uyguladığınızda cilt tonunuzun daha dengeli olduğunu görebilirsiniz.
Bazı markaların pigment lekeleri için özel olarak geliştirdiği kapatıcı kalemleri de bulunuyor. Farklı formülleriyle bu kalemler kahverengi lekeleri nötralize ederek görünmez kılıyor. Bu tarz kalemler aynı zamanda yaşlılık lekeleri, kahverengi yara izleri ya da koyu göz altı halkalarını da kamufle edebiliyor.

2- BB VE CC KREM: Fazla belirgin olmayan pigment lekeleri BB, biraz daha yoğun lekeler ise CC kremlerle görünmez kılınabiliyor. Cildi pürüzsüzleştiren bu kremler, fondöten kadar kapatıcılığıa sahip olmadıkları için tenlerde daha doğal bir görünüm yaratıyor.
Günümüzde pek çok kozmetik ürünü aydınlatıcı içerikleri sayesinde ciltteki dengesiz görünümü hafifletiyor ve cilde pürüzsüz bir görünüm veriyor. Düzenli kullanıldığında, zaman içinde lekelerin rengi açılıyor.
Bu kremlerle ilgili bir başka olumlu durum da herbirinin güneş koruması içeriyor olması. Pigment lekelerinin pek çoğunun güneş etkisiyle oluştuğunu düşünürsek, ışınlara maruz kalan lekelerin daha da koyulaşması söz konusu olabilir. Bu yüzden her şartta korunmak kesinlikle gerekiyor.

3- KAMUFLAJ: Artık koyulaşmış pigment lekelerini ancak güçlü kamuflaj etkili ürünlerle gizlemek mümkün. Bu özel ürünler içerdikleri renk pigmentleri sayesinde yoğun kapatıcılık sağlıyorlar. Lekelerin belirgin olduğu bölgelerin üzerine bu ürünleri uygulayıp üzerini pudrayla örtmek gerekiyor.
Kamuflaj ürünleri sadece yoğun kapatıcılıklarıyla değil aynı zamanda güvenilirlikleriyle de öne çıkıyor. Ürünlerin yüksek pigmentasyonları aynı zamanda suya da dayanıklı. Bu da spor yaparken ya da yüzerken çıkmamaları anlamına geliyor.

PROJE

Bakışınla tarzını yansıt

Biliyor musunuz, gözlerimiz de en az sesimiz kadar etkili bir konuşma aracı... Hatta çoğunlukla dudaklar bir şey söylerken, gözlerin bir başka şey söylemesi mümkün.
İşte, Lancome’un tüy kadar hafif ancak maksimum etkili makyaj ürünü Hypnose Volume-à-porter’ı, yani kaşmir hissi veren hacimli rimeli tam da bunun için tasarlandı.
Detaylar mı? Buyrun...
* Tek bir fırça darbesinde kirpikler zarif gündüz hacmine bürünüyor: Her kirpikte çarpıcı, ancak son derece doğal bir siyah ortaya çıkıyor.
* Kirpik saçağı yoğun, esnek, tüy kadar hafif oluyor. Akışkan dokusu sayesinde, hata riski olmaksızın sayısız düzeltme yapılabiliyor. Uygulama sadece hatasız olmakla kalmıyor aynı zamanda eşsiz sonuçlar veriyor.
* Rimel fırçasının esnek baş kısmı zarif bir gövdeden çıkıyor ve fırçanın kendisi aplikatörün ortasında bulunan sert gövdenin bir uzantısı. Bu teknoloji, hassas uygulama için gerekli tüm detayları sunuyor.
* Fırçanın 306 kılı, aşırı dolgu yapmadan eşit dağılımlı ve cömert bir uygulama sağlıyor. Yumuşak fırça, kirpikleri nazikçe tarıyor. Daha kısa kılları, kirpikleri kökten itibaren rimel ile kaplıyor, aynı anda daha uzun kıllar formülü uçlara kadar taşıyor.


EDİTÖRDEN...

Hayat güzeldir...

Hollywood yıldızı Julia Roberts’ın da yüzü olduğu Lancome’un yeni kokusu “La Vie est Belle”, anlamıyla da ruhun ve bilincin içini dolduruyor... Yankı yapan, sarsıcı fikir... Tıpkı içten gelen inanç gibi sihirli bir formül. Evet, “hayat güzeldir”... Kendini kalıplaşmış mutluluktan kurtaran kadınlar için...

Makyajın yeni tanımı
Bu bir likit fondöten değil, kompakt fondöten de değil, bu bir likit sünger fondöten; Lancome’dan “Miracle Cushion”... Bir likit fondöten kadar taze ve hafif, kompakt fondöten kadar kullanımı kolay ve pratik, BB krem kadar pürüzsüzleştirici ve eşit ton sağlayıcı. Üstelik tek bir hareketle... Likit sünger fondöten cilde serinlik ve tazelik veriyor, rengini eşitliyor, aynı anda UV ışınlarına karşı koruyor. Sonuç itibariyle birkaç saniyede taze bir ten yaratmada usta. Ne zaman ve nerede uygularsanız uygulayın...

Büyüleyici birliktelik
Her büyük aşk hikayesi gibi, La Nuit Tresor da beklenmeyen bir karşılaşma öyküsünü anlatıyor. İki asil çiçek: Siyah gül ve Tahiti’ye özgü vanilya orkidesi... Birbirinden çok farklı olmalarına rağmen bu iki çiçek, koku içinde birbiriyle karışıyor. Ve La Nuit Tresor’da duyusallığın, gizemin, tutkunun dışavurumunu sunuyorlar.

Kusursuz ‘aura’...
Penelope Cruz, Kate Winslet, Lupita Nyong’o ve Lily Collins... Hepsi de farklı auralarıyla hayran olduğumuz kadınlar. Advanced Genifique serum için en doğal ve en samimi halleriyle kamera karşısına geçtiler. Peki, ürünün özelliği ne? Advanced Genifique serum, cildin daha genç bir görünüme kavuşmasına yardımcı olurken, pürüzsüz ve aydınlık bir görünüm kazanmasını sağlıyor.

Yazının devamı...

Doğal güzellik hikâyeleri

9 Mayıs 2015

Su için, ama doğru bir şekilde!

Her sabah uyanınca en az yarım litre su için. Bu alışkanlık, metabolizmayı harekete geçiriyor ve cilde tazelik, sağlık katıyor. Ayrıca Ayurveda öğretisine göre kaynamış, beklemiş su iyon açısından zenginleşiyor, bu da toksinlerden arınmayı hızlandırıyor.

Kuru şampuan

Saçlara ekspres tazelik kazandırmanın en kolay yolu kuru şampuanlardan geçiyor. Saçlarınızın diplerine belli bir mesafeden sıkın. Özellikle sık yağlanan saçlarda etkili. Bu sayede saçlarınızı her gün yıkamak zorunda kalmıyorsunuz.

Patatesle barışın

Göz çevresindeki koyu halkalar ve şişliklerin en büyük düşmanı, patates maskesi... Çiğ patatesi ortadan kesin ve birkaç dakika boyunca göz kapaklarınızın üzerinde bekletin. Vücudun kendi ürettiği enzim olan ve patateste de bulunan katalaz enzimi, ciltteki ödemi engelliyor ve aynı zamanda nemlenmesine yardımcı oluyor.

Cilde göz damlası

İşte makyaj artistlerinin vazgeçilmez ipuçlarından biri; hassas ve irrite olmuş cildinize birkaç damla göz damlası yeterli... Öncesinde şişeyi 10 dakika boyunca buzdolabında tutun. Ardından istediğiniz bölgeye birkaç damla uygulayın. Göz damlasında bulunan ve göz damarlarını daraltma özelliği olan (vasokonstrüksiyon) içerikler, cilt için de aynı görevi görüyor.

Tazelik spreyi

Termal suların faydası tartışılmaz... Makyajın kalıcılığını artırıyor. Sıktığınız andan itibaren kendi kendine kurumasını bekleyin, böylelikle cildin nemi absorbe etmesi daha kolay olur. Ve makyajınızın da daha doğal görünmesine yardımcı oluyor.

Pudrayı abartmayın

Pek çok kadın pürüzsüz ama doğal bir cilt görünümü için makyaja hafif bir pudra uygulamayı yeğliyor. Ama makyaj artistleri pudranın makyajı abartılı gösterdiği konusunda hemfikir. Sıvı içerikler ciltle daha hızlı kombine oluyor. Özellikle yanaklara ve dudaklara krem allık tercih etmenizde fayda var.

Saçlara gece yağı

Bugüne dek kullandığımız argan ve diğer yağ türlerinden daha farklı... Duş öncesi ya da sonrası kullanılıyor. Yağı saçınıza uyguladıktan sonra gece boyunca etkisini göstermesi için bekleyin. Ertesi gün saçlarınızın etkileyici bir şekilde yumuşak ve parlak bir görünüm kazandığını göreceksiniz.

Kirpik kıvırıcı

Mükemmel bakışlar için bir ipucu daha; kirpik kıvırıcınızı kısa bir süre saç kurutma makinenizle ısıtın, birkaç saniye soğutun ardından kirpiklerinize istediğiniz kıvrımı verin. Etki, ısı yardımıyla daha uzun sürecektir. Ama dikkat! Kirpik kıvırıcıyı yeterince soğutmadan asla kirpiklerinize yaklaştırmayın.

En kadınsı parfüm

“La vie est belle,” Lancôme’un yeni hoş kokusunu ortaya koyuyor. Ünlü Hollywood yıldızı Julia Roberts’ın yüzü olduğu parfüm, aynı zamanda arayışı temsil ediyor.

İlk defa Fransız parfümünün üç ustası olağanüstü kokuyu oluşturmak için yeteneklerini birleştirdi: Olivier Polge, Dominique Ropion ve Anne Flipo...
Üçlü, iris çiçeği ile bugüne kadar yaratılmış en kadınsı parfümü hayata geçirdi. Bu sırada geleneksel kodları kırma cesaretini göstererek yeni bir koku duyusu geliştirdiler ve neredeyse tarif edilemez, gölge ve ışık arasında bir koku yarattılar.
Daha önceden üretilmemiş, yorumlanmamış içerikleri kullanmayı tercih ettiler. Gereksiz materyallerden kaçınıp içinde sadece 63 adet bileşim bulundurarak ve hepsini ifade edebilecek şekilde “Mükemmel” bir parfüm ortaya çıkardılar...

Editörden

1. İkonik bir serum
Tüm cilt tipleri üzerinde etkili olan Advanced Génifique serum, cildi daha genç bir görünüme kavuşturuyor. İlk kullanımdan itibaren cilde daha pürüzsüz ve aydınlık bir görünüm sağlıyor. Cildin içten gelen ışığı ile aydınlanmasını sağlayan Advanced Génifique, her kadının sahip olduğu ‘aura’yı ortaya koymasına yardımcı oluyor.

2. Gözlerde güzellik hazinesi
Maskara, her kadının en yakın dostu... Grandiôse de kolay uygulanabilirliği ve yenilenen şişe tasarımıyla biz kadınlara karşı konulmaz bakışlar vaat ediyor. Bir hareketle göz kıvrımlarına uyum sağlayan ‘swan-neck’ (kuğu boynu) aplikatörü, en kısa kirpiklere bile temas ederek kirpikleri belirginleştiren ve kirpikleri tek tek ayıran kısa elastomer fırça sapı ve ultra siyah formülüyle gözlerde yüksek performans sağlıyor.

3. Pürüzsüz bir cilt
Bir likit fondöten kadar taze ve hafif, kompakt fondöten kadar kullanımı kolay ve pratik, BB krem kadar pürüzsüzleştirici ve eşit ton sağlayıcı... Özel bir formülle bezenmiş likit sünger fondöten Miracle Cushion, taze ve sağlıklı bir ten yaratıyor. Üstelik tek bir hareketle... Miracle Cushion benzersiz serinlik hissini verirken, tene tazelik veriyor, rengini eşitliyor ve aynı anda UV ışınlarına karşı koruyor.

4. Hipnotize olacaksınız
Hipnotize eden kadının parfümü, Hynose... Gizemli hislerle dolu koku, oryantal ve odunsu notaların uyumundan oluşuyor. Arzu çiçeği, vanilya ve vetiverin yumuşak, sıcak ve duygusal kokusu derin ve gizemli bir ten yaratıyor.

5. Tutkulu bir aşk
Lancôme için iki Fransız parfümör yıldızı tarafından yaratılan 21’inci yüzyılın modern aşk iksiri La Nuit Trésor, nadir bulunan işlenmemiş notalardan oluşuyor. Kalbinde büyüleyici siyah gül esansı ile Tahiti’ye özgü erotik vanilya orkidesi yer alıyor. Alt notalarında ise tütsü, papirus ağacının esansı ve tropik meyve aroması yatıyor.


6. Dudaklarda doğal renk
Dudak bakımı, rujun sağladığı belirgin renkler, parlatıcının verdiği ışıltı... İşte, Lip Lover en iyi özelliklerin üçünü kapsıyor.
Renkler, pigmentler sayesinde dudakların doğal rengiyle bütünleşiyor. Işıltı, ‘ayarlanabiliyor’, yapışkanlık hissi yaratmayan, ultra ışıltılı silikon içerikli yağ etkili formülüyle üst üste sürülebiliyor!

7. Seksi bir cilt
Pek çok fondöten su, yağ ve yoğun kompakt içeriğe sahipken, Miracle Air de Teint içeriğindeki ultra hafif ‘mucize moleküller’de bulunan binlerce boşluk sayesinde havanın cilde serbestçe temasını sağlıyor. Normal fondötenlere göre 25 kat hafif pudraya sahip olan Miracle Air de Teint, yüzde 90 hava içeriyor.

8. Kırışıklık
karşıtı güneş bakımı
Günlük yaşamınızda bir kafede kahvenizi yudumluyorken, bir ağacın gölgesinde baharın keyfini çıkarıyorken dahi UV ışınlarının etkisi altında olduğunuzu biliyor muydunuz? O zaman sizi uzun UVA ışınlarına karşı etkin koruma sağlayan UV Expert XL-Shield ile tanıştıralım...

Yazının devamı...

Leke ve kırışıklıkları buharlaştırın

2 Mayıs 2015

Birçok estetik cerrahi işleme alternatif bir uygulama olan Plexr ile ilgili detaylı bilgiyi Dr. Ahmet Karaçam’dan aldık:

“Plexr’in, etkileşim sonucu oluşturduğu iyon bulutu, cilt yüzeyini etkiliyor. Yöntem çok hızlı olarak ince bir kabuklanma ve sonrasında yenilenme sağlıyor.”
* Uygulama nasıl yapılıyor?
- Öncelikle bölge antiseptik sıvı ile temizleniyor. Lokal anestezik krem sürülüyor. 20 dk. sonra işlem uygulanıyor. İşlem, tedavi edilecek bölgenin boyutuna göre, lokal anestezi sonrası 5 ile 30 dakika sürüyor.
* Acı hissedili-
yor mu?
- Uygulama sırasında ağrı-acı hissi yok. Sonrasında ise çok hafif bir sızı hissi olabiliyor. Ancak bu his kesinlikle rahatsız edici boyutta değil ve 1 ile 2 gün içinde tamamen geçiyor.
* Uygulama sonrasında nelere dikkat etmek gerekiyor?
- Özellikle açıkta kalan bölgelere güneş koruma özelliği olan sıvı bir fondöten (BB krem) tabaka halinde sürülmeli. Her yıkama sonrası işlem tekrarlanmalı.
* İyileşme süreci nasıl işliyor?
- Uygulama bölgesini güneş koruma faktörlü sıvı fondöten, hem UV’den koruyor hem de temizleme sırasında bölgede oluşabilecek ince kabukların ortadan kalkmasına yardım ediyor. Bölgeye ve yapılan uygulamaya göre 5 ile 10 gün arasında tamamen iyileşiyor.

Feminen ve özgür ruh

Estee Lauder’ın modern kadını anlattığı parfümü Modern Muse ile tanışın. Yumuşak, narin, feminen ama aynı zamanda özgüveni yüksek, güçlü ve özgür bir ruha sahip. Stil sahibi ve orijinal... Tanıştığı herkese ilham veriyor, üstelik tek bir kelime etmeden; gülüşüyle, tarzıyla ve duruşuyla...
Modern Muse’un içerikleri seçilirken dünyada yaşayan 10 master parfümörden biri olan Harry Fremont’un bahçesinden esinlenilmiş. Fremont, bahçesindeki çiçeklerin sadeliği ile modern kadının çok yönlülüğünü harmanlayarak ortaya eşsiz bir eser çıkarmış.
Koku, içeriğindeki zıt ve bugüne kadar bir araya getirilmemiş çiçeksi ve odunsu notalarla güç ve zarafetin çekiciliğini yansıtıyor. Modern Muse’un kampanya yüzü ise ünlü model Arizona Muse... Fiyatı (50 ml) 230 lira...

Makyaj çantasına detoks

Geçen gün “Dur bi şu makyaj çantamı detokslayayım” dedim kendi kendime. Çünkü nereye gidersem gideyim çantamdan eksik etmediğim için sol omzumda geçmeyen bir ağrıya sebebiyet veriyor kendisi.
Ki beni bilen bilir aman aman makyaj yapan biri değilim. Amma velakin bakımıma düşkünüm! Makyaj çantam olmaksızın şuradan şuraya adım atmam.
İçine bir göz attım ki, aslında kesinlikle kullanmadığım ama “yanımda bulunsun, belki lazım olur” dediğim bir adet ruj, fazladan bir siyah göz kalemi daha (muhtemelen onun arkasında fırçası var diye yanımda taşıyorum. Ama aslında diğer kalemin yumuşaklığından memnunum). BB, CC, cilt bazı ile serumu karıştırıp kendi fondötenimi yarattığım için onları da atmışım çantaya...
Baktım olmayacak böyle. Hangisinden vazgeçmeliyim diye düşünürken kendim için bir “KURTARICI KİT” hazırladım. Gün içinde mutlaka elimin altında olması gereken malzemelerin listesini yaptım. Sizinle de paylaşmak istiyorum.
* Pudra
* Kapatıcı
* Dudak
parlatıcısı
* Mini boy parfüm
* Mini boy el kremi
* Maskara
* Saç lastiği
* Törpü
* Göz kalemi
* Allık
* Kulak çubuğu (maskara ya da akan farı temizlemek için gerekiyor)

Editörden
Tutkunun izi dudaklarda

Pure Color Envy Sculpting Lipstick koleksiyonu, dudaklarınıza ışıltı kazandırmak için yeniden tasarlandı. Yeni Pure Color Envy Shine Sculpting Lipstick, yoğun renk verme özelliğiyle dudakları vurguluyor, belirginleştiriyor ve özel pigmentleriyle biçim veriyor. Bir rujdan daha fazlası olan bu koleksiyon, dudaklarınızı ışıltı, dolgun görünüm için hacim kazandırıyor. Fiyatı, 102 lira...

Yazının devamı...