Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Merkür geri gitmeye başladı

Günlerdir sözü edilen Merkür’ün geri gitme hareketi bugün başladı. Ve bugünden itibaren dikkatin derinleşeceği bir döneme girmiş bulunuyoruz.

Şimdi bunun ne demek olduğunu biraz daha açıklayacak olursam, düşüncelerin zihninizin derinliklerine doğru olacağını söyleyebilirim.

Astrolojik açıdan Merkür, akıl, iletişimler, kararlar, iletişim araçları, yazışmalar ve sözleşmeleri sembolize ediyor.

Merkür geri gitmeye başladığı dönemlerde sembolize etmiş olduğu bütün bu etkiler görünür hale geliyor ve bu doğrultuda olayların değişmesine neden olabiliyor.

Yani sizin başlattığınız yeni bir girişim normal gelişimini sürdürürken Merkür geri gitmeye başladığı zaman hesapta olmayan aksaklıklar ve düşünmediğiniz durumlar ortaya çıkarak, kararlarınızda değişiklikler yapmanıza yol açabiliyor. Böylece olay değişikliği meydana gelmiş oluyor.

Zihnin derinliklerine yolculuk yapıldığı bu tip dönemlerde düşünceleriniz dallanıp budaklanıyor ve bu düşünceleri derleyip toparlayıp ortaya koyabilmeniz zor olabiliyor. Ayrıca anlaşma ve sözleşmeler yaparken çok önemli ayrıntılar dikkatinizden kaçabiliyor. Daha sonra anladığınız zaman çok geç olabiliyor ve bunun sıkıntısını duyabiliyorsunuz.

Merkür’ün geri gittiği dönemlerde yazarak düşünmenizi tavsiye ediyorum. Böylece zihninizin derinliklerinde oluşan çok ilginç fikirler de görünür hale gelebilir ve böylece geri giden Merkür’ün enerjisini kullanabilirsiniz. Bu dönem inceleme yapmak ve projeler üzerinde çalışmak için çok uygun. 9 Şubat’ta Merkür düzeliyor ve bu projelerinizi bundan sonra yaparsanız çok başarılı olabilirsiniz, Yasemin’ce...
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI