GeriKadın Sağlığı Düğününüz yaklaşıyorsa...
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Düğününüz yaklaşıyorsa...

Düğününüz yaklaşıyorsa...

"Evlenme hazırlığı içerisindesiniz ancak fazla kilolarınızla gelinliğinizin içine nasıl sığacağınızı bilmiyorsunuz. Öyleyse bu önerilere kulak verin!"

Düğününüz yaklaşıyorsa...

Soyunun ve aynanın karşısına geçin (Hatta bazı mankenler soyunurken polaroid fotoğraflarını çekip inceliyorlar) ve vücudunuzu inceleyin. Vücudunuzu tanımanızın ve hoşlanmadığınız yerlerinizi keşfetmenin en iyi yolu bu. Gözünüze hoş görünmeyen yerleriniz ya da fazlalıklarınız var mı? Basen, karın gibi bölgesel fazlalıklar için rejim yapmak etkin bir çözüm getiremeyebiliyor. Böyle durumlarda bölgesel zayıflama için çareler bulmak gerekiyor. Bunun en iyi yolu da egzersiz. Devam ettiğiniz spor salonundaki uzman, sizin için en uygun egzersizleri önerecektir. Bölgesel zayıflama için çeşitli yöntemler sunan merkezlere de danışabilirsiniz.

Düğününüz yaklaşıyorsa...

 

Kendi kendinizle bir kontrat imzalayın. Sağlıklı besleneceğinize, düzenli egzersiz yapacağınıza ve bunu ne olursa olsun aksatmayacağınıza dair küçük bir yazı yazın ve bunu imzalayarak kendinize söz verin.

Düğününüz yaklaşıyorsa...

 

Ailenize ve arkadaşlarınca aldığınız kararı anlatın ve bundan böyle yemeyi istemediğiniz yiyecekler konusunda size ısrar etmemelerini rica edin. Tahmin edebileceğiniz gibi ikramlar ve ısrarlar, rejimleri bozmada en baş sırada geliyorlar.

Düğününüz yaklaşıyorsa...

Artık kilo vermek için harekete geçebilirsiniz. Eğer vermek isteğiniz kilo 10'dan fazlaysa bunun için bir beslenme uzmanına danışmanızda fayda var. Daha öncede belirttiğimiz gibi kısa zamanda bilinçsizce verilen kilolar sağlığın en büyük düşmanı. Hem böyle verilen kilolar çoğu zaman fazlasıyla geri alınıyor.

Düğününüz yaklaşıyorsa...


Beslenmenize ve egzersizinize dikkat ettiğiniz için düğüne kadar biraz daha zayıflamanız kaçınılmaz. Bu nedenle düğünden 1 hafta önce tekrar bir prova yaptırıp, gelinliğinizi üstünüze tam oturacak şekilde denemeniz yerinde olacaktır.