"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Küçük, ama cilveliydi

Güzin ABLA

Rize'den H. R.

Güzin abla, ben küçük bir kız tarafından kandırılmış ve yuvası yıkılma noktalarına kadar gelmiş genç bir erkeğim. Hep erkekler kadınları kandırmaz ya, ben de neredeyse kızım yaşında sayılabilecek, 14 yaşında küçük bir kızın kurbanı oluyordum. Öylesine çaresizim ki, eşim artık bana inanmıyor. Sizin iyi kalbinize ve sağduyunuza inanıyorum. Bana doğruyu söyleyeceğinize güveniyorum. Komşumuz olan bir ailenin 14 yaşındaki kızı öylesine cilvelerle öylesine inanılmaz davranışlarla başımı döndürdü ki neredeyse bir kaza olacaktı. Bu kız, gündüzleri karım evde yokken çıkıp geliyordu. Gecelikle karşımda binbir cilve yapıyordu. Hatta zaman zaman dükkanıma bile geliyordu. Beni baştan çıkarmak için inanın en bilmiş kadınların bile düşünmeyeceği şeyleri yapıyordu. Ama ben direndim hep. Sonunda karım durumu anladı, olay büyüdü, kız da karıma sanki aramızda bir şeyler geçmiş gibi davrandı, aileler araya girdi, herkes tabii beni suçladı.

***

Oğlum durumuna gerçekten üzüldüm. Sevdiğin bir eşin ve mutlu bir yuvan varken, böyle küçücük bir kızın başını döndürmesiyle, belki de hiç aklında yokken ortalık karışmış. Ancak senin gerçekten bu kıza hiç mi ilgi göstermediğini, onun durup dururken senden hiç yüz bulmadığı halde, sana böyle hiç nedensiz mi kapıldığı anlamak gerçekten zor. Seni zorla beraberliğe mi zorladı bu küçük fettan? Şimdi eşin sana güvenmiyorsa, bunda hiç mi suçun yok? Eğer gerçekten dediğin gibi suçlu değilsen, bunu ne yapıp et eşine inandır. Ona inanması için her türlü delili göster. Bu küçük kızın yalan söyleleyebileceğini de unutmamak gerekir. Bu yaşlarda küçük kızlar pek hayal kurarlar, bunu da kendilerine inandırırlar. Bu küçücük kızların böyle fettanlıklar düşünebileceğine insan inanmıyor aslında. Ama ortalık çok değişti gerçekten. Umarım eşin sana yeniden sana olan güvenini kazanabilir.X