"Kanat Atkaya" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Kanat Atkaya" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Kanat Atkaya

Kötü Kedi Şero’yla gündem muhabbeti

TALABANİ ve Barzani’nin çeşitli oryantal figürler eşliğinde gerdan kırarak, kalça sallayarak verdikleri demeçlerden birinde laf kedilere gelince, dostlarımıza söz hakkı doğduğunu düşündüm.

Bırakın İstanbul ve Türkiye’yi, bütün dünyaya nam salmış Cihangirli Kötü Kedi Şerafettin’i aramaya koyuldum.

Öyle ya bütün kediler mırlar, Kötü Kedi Şerafettin ise son noktayı koyar.

Öncelikle şu sıralar Fermuar’da faaliyet gösteren yaratıcısı Bülent Üstün aracılığıyla ulaşmaya çalıştım. Fakat mizahçı tayfası genetik olarak sabahları geç kalkıyor.

Çaresiz Cihangir sokaklarında "Şero’yu" aramaya başladım. Susam Sokak’ın köşesinde üç adet dişi kediyle álem yapıp, bir yandan da entel bir kediyi marizlerken buldum kendisini.

* * *

- Merhaba Şerafettin Bey, gazeteciyim. Görüşebilir miyiz iki dakika?

- (Dup, dup, dup!..) Bi dakka canım şunlarla işimi bir bitireyim, rakı getirdin mi?

- Evet, rakı ve meze paketi yaptırdım. Size Şero Abi diyebilir miyim?

- "Bana Abi Deme Severken Kardeş mi Olduk?" diye şarkısı vardı Ümit Besen’in; sen onu biliyon mu?.. De tabii canım. Hah, buyur bakayım şimdi.

- Şero Abi, bu Talabani "Kedi bile vermem" dedi. Bu konuya yaklaşımınızı öğrenebilir miyim?

- Kedinin Türk’ü, Kürt’ü mü olur len? Saçmalamış şaşkın.

- Kanaat lideri bir kedi olarak sizin yaklaşımınız?..

- Ben yaklaşırsam kedi bırakmam Kuzey Irak’ta. O Talabani’yle Barzani’nin karargáhlarındaki pisilerden başlarım, Basra Körfezi’nden çıkarım ulen!

- Kızma Şero abi!

- Tırmık manyağı yaparım; kedileri karıştırmayacak önce o!.. Şero "dup dup dup" serisine başladı mı durdurulamaz, bunu böyle bilsinler. Var mı ulen öyle arkanı ABD’ye yaslayıp hainlik yapmak. Bir dedikleri, bir dediklerini tutmuyor. Kedilere "Şero istiyor, Talabani ve Barzani tandırlanmış ve ayıklanmış, kırmızı şarapta pişirilmiş şekilde tabakta Cihangir’e gelecek!" dedirtecekler bana, o olacak.

* * *

- Peki Şero Abi... Siz zamanında Amerikalı meşhur kedi Garfield’in ümüğüne çökmüş, tipini kaydırmış, Whiskas’ını çıkartmış, hatta böyle posteri basılmış bir yiğit kişisiniz. ABD!nin tavrı hakkında ne düşünüyorsunuz?

- ABD’ye de dup dup dup!.. Garfield denen sümbül, kişiliksiz sarmanın tekiydi zaten. Benim kendisini dövme sebebim tipine gıcık olmamdı. Siyasi bir yönü yoktu olayın.

- Peki son gelişmeler ışığında konuya pati basmak gerekirse Şero Abi?..

- Talabani’ye de, Barzani’ye de, Bush’a da dup dup dup!

- Terör?

- Ben de babayım. Teröre de dup dup dup!..

- Peki Kötü Kedi Şerafettin olarak Barzani ve Talabani’ye son bir mesaj var mı?

- Var! Muhitin huzurunu bozmasınlar; kuytuda sıkıştırırsam malum; dup, dup, dup!..
X