"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Kız kardeşimin flörtüne aşık oldum

Güzin ABLA

Çanakkale'den Solmaz

Güzin abla, 18 yaşındayım ve benden iki yaş küçük bir kız kardeşim var. Geçen yıl bir gençle çıkmıştım. Ama daha sonra ayrıldık. Çok üzüldüm ve bir daha hiç kimseyi sevemeyeceğimi sanmıştım. Ama olmadı. Birine aşık oldum. Ama bu da çok imkansız bir sevgi. Neden mi? Çünkü bu genç de kız kardeşimin flörtü. Onu görür görmez içime bir ateş düştü. Ama ona hiçbir şey belli etmemeye çalışıyorum. Aslında kız kardeşim bu genci pek fazla sevmiyor. O ise kız kardeşime çok bağlı. Onu çok sevdiğini bana bile söyledi. Ben de ona duygularımı açmaktan korktum. Belki de beni kınayacaktı. Şimdi ne yapacağımı bilemiyorum. Kız kardeşimi kırmadan, o genci öfkelendirmeden duygularımı nasıl yoluna koyacağımı bilemiyorum.

Kızım, kardeşin kardeşin henüz çocuk denecek yaşta. Tabii ki flörtü, beraberliği pek ciddiye almıyordur. Ancak yine senin onun erkek arkadaşına aşık olmanı hoş karşılamayacaktır. Üstelik anladığım kadarıyla, bu genç senin ona karşı ilgini anlamışa benziyor. Belki de bu yüzden kardeşine karşı duygularını açık açık söylemiş, onu çok sevdiğinden bahsetmiş. Sen bile bunu hissetmişsin ki bana öfkelenebilir diye düşünüyorsun. Bana kalırsa bu gençten uzak durmalısın. Onu duygularını açmak aklının ucundan bile geçmemeli. Eğer günün birinde ayrılmaya karar verirlerse, onu sevmediğini anlar ve sana bunu söylerse, belki o zaman önce duygularını kardeşine açarsın. Daha sonra da o gence yakınlığını hissettirebilirsin. Ama bütün bunlar yalnızca varsayım. Henüz hepiniz çok gençsiniz. Hemen her an duygularınız değişebilir. Bir başkası çıkar ve yüreğiniz onun için çarpmaya başlar. Sen mektubunun başında ne diyordun? ‘‘Bir daha hiç kimseyi sevmeyeceğimi sanıyordum’’ diyordun değil mi? Bak bir başka genç seni nasıl etkilemiş. Daha sonra bir diğerinin seni heyecanlandırmayacağına emin misin? Şimdilik bu genci unut kızım. Boş yere üzüntü çekmeye değer mi?X