"Nilüfer Pazvantoğlu" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Nilüfer Pazvantoğlu" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Nilüfer Pazvantoğlu

Kırmızı cazibe

Moda değişken, akımlar hızla gelip geçiyor. Ama kadınların dünyasında 70 yılı aşkın süredir saltanatını koruyan bir unsur mevcut; kırmızı ruj ve onun baş döndüren cazibesi!

Trendler birbiri ardına gelip geçiyor. Ancak bu döngüde bir güzellik efsanesi var ki hem kullananlar hem de kozmetikçiler ondan asla vazgeçemiyor. Yıllardır neredeyse kadınların tek vazgeçilmezi olan kırmızı ruj, dünyanın en önemli güzellik klasiği olarak tarihe geçmiş durumda...

1930’lu yıllardan itibaren ihtişamıyla tıpkı bir Hollywood divası gibi baştan çıkarma sanatının en önemli detayı olarak hep başrolde kalan kırmızı ruj, kış sezonunda da en çarpıcı dudakları yaratıyor. Yakıcı dudaklar sadece şık ve feminen bir görüntü yaratmakla kalmıyor, aynı zamanda gizli bir flört aracı olarak da erkekleri harekete geçiriyor!

Sağlık ve zindelik kürleri/images/100/0x0/55ea728ef018fbb8f8809053

Beslenme ve diyet uzmanı Banu Kazanç, Nişantaşı’ndaki merkezinde kadınlar için birçok alternatif sunuyor. Yoga dersleri, selülit masajı ve masaj seanslarıyla, sağlıklı yaşamın kapılarını aralayan merkezde, doğru beslenme ve diyetin sırları da öğretiliyor.

Dünyanın en eski öğretilerinden biri yoga ile, uzman yoga hocası Aydın Balcı rehberliğinde bedensel rahatlama sağlanıyor. Merkezde yoga derslerinin yanı sıra masaj ve selülit masajları da yapılıyor. Selülitlerden kurtulmak için kişiye doğru beslenme ve diyet programı veriliyor. Selülit masajıyla cilt altı kan dolaşımı iyileştiriliyor ve bozuk kan dolaşımının yeniden düzenlenmesiyle birlikte hücrelere yeterli oksijen gitmesi ve toksik maddelerin vücuttan atılması sağlanıyor.
X