"Nilüfer Pazvantoğlu" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Nilüfer Pazvantoğlu" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Nilüfer Pazvantoğlu

Karlar kraliçesi

Kış mevsiminde makyajın önemi daha çok öne çıkıyor. Cildinizin de tıpkı geçirdiğimiz puslu ve soğuk günler gibi olmasını istemiyorsanız, o zaman doğru makyaj ürünlerine ihtiyacınız var demektir.

Bu ürünlerin arasında en önemlileri olan kapatıcılar, farlar ve rujlar kullanım sıklıklarıyla özel konumdalar...

Yaz aylarında kullandığımız makyaj ürünlerini kışın da kullanmak mümkün mü? Aslında evet. Ancak kış mevsiminin keskin ışığına karşı koyacak renkleri seçmekte fayda var. Böylelikle yüzdeki kontürleri gizleyebildiğiniz gibi gözlerdeki, dudaklardaki ve yanaklardaki kontrastları makyajla ortaya çıkartabilirsiniz. Tabii, yine de cildinize ekstra bakım sağlayacak ve onu soğuğa karşı koruyacak fondötenleri tercih etmeniz gerekiyor.

Hangi ürün nasıl kullanılmalı?

Kapatıcı, güzel bir cilt temizliğinin ardından, siyah noktaların, kılcal damarların ya da gölgelerin üzerine dikkatlice sürülmeli. Soğuk kış günlerinde fondöten kullanımı sırasında ise dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ürünün sürekli değişen ısıya karşı dayanıklı olması ve aynı zamanda cilde içeriğindeki bileşenlerle bakım yapabilmesi... İnce bir sünger yardımıyla ya da parmak uçlarıyla burun kanatlarından başlayarak şakaklara doğru sürülmesi gerekiyor.

Gözlere gelince; makyözler sevimli ve çekici görünmek arasında ince bir çizgi olduğunu belirtiyorlar. Bunun sınırı ise seçilen far renklerinde gizli. Doğru far tonu gözün ışığını ortaya çıkarıyor. Beyazı vurguladığınızda insanların gözlerinizdeki pırıltıyı görmemesi mümkün değil.

Dudaklar... Soğuk günlerde özellikle sıcak kırmızı tonları, hafif parlak gül tonları ya da transparan kahve parlatıcıları tercih etmek gerekiyor. Çünkü klasik ruj renkleri yüzü solgun gösteriyor.

Elma gibi yanaklar için...

Birçok makyöz kışın kullanılan allığın iki kez daha belirgin olmasından yana. Önce ince bir tabaka allık ardından pudra daha sonra yine allık. Böylelikle hem renk daha iyi duruyor hem de hassas yanaklar soğuğa karşı iki kez korunmuş oluyor. Peki ya ideal renk? Kahve, pembe ve bakır tonları sezonun favorileri. Ama önemli olan yüzdeki doğal, taze ve sağlıklı ışıltı tabii ki...

Açık renk, transparan pudra, makyajın son adımını oluşturuyor. Sürüldüğü andan itibaren cilt, donuk ve puslu gün ışığında bile parıltısını koruyor. Burada dikkat edilmesi gereken pudranın göğüs ve boynun tonlarından farklı olmaması. Kalın bir fırça yardımıyla üstten alta doğru sürmek ise en doğrusu.

Stres atarken güzelleşin

Geçtiğimiz günlerde Göktürk-Kemerburgaz’da açılan Vivera Wellness & Esthetic merkezi, cilt bakımından vücut bakımına, oksijen terapiden anti-aging uygulamalarına kadar geniş bir hizmet veriyor. Cilt hücrelerini yenileyici ve hücrelerdeki enerji üretimini artırıcı oksijen terapi özellikle alın, göz çevresi ve dudak etrafında oluşmuş kırışıklıkları onarıyor ve yenilerinin oluşumunu yavaşlatıyor.

Merkezde uygulanan aromaterapi ise gençleştirici amaçlı olarak bitki öz yağlarının masajda kullanılması esasına dayalı... Mısır, Hindistan ve Uzak Doğu’dan gelen bu teknik, yüzyıllardır stresi azaltmak, genel anlamda rahatlamak ve zihni uyarmak için kullanılıyor.

ÜRÜN MARKET

Dayanılmaz çekicilik

Yeni Ferre kokusu, güneşli ve çekici bir kadınsılıkla hayat buluyor. Taşıdığı mesaj ise keskin, ani ve dayanılmaz... Parfümün ruhunu iris oluşturuyor. Üst notalarda ananas, kavunun egzotik meyvemsi kokuları bulunurken, orta notalar zengin çiçeksi kokuları barındırıyor.
X