"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

İşyerinde sarkıntılık ettiler

Güzin Abla

Rumuz: Bahtım mı kara?

ABLACIĞIM, 25 yaşında, evli ve küçük bir erkek çocuğu annesiyim. Eşim evden uzakta vardiya usulü çalışıyor. Çoğunlukla geceleri çalıştığı için hafta sonlarında eve gelebiliyor. Ben annemle oturuyorum. Bebeğe bakıyorum. Ama o da artık ayaklandı. Ve ben hem evime katkıda bulunmak hem de evde boş durmamak için çalışayım, dedim. Eve yakın bir büroda iş buldum. Daha 15 gün geçmişti ki, büronun yöneticisi bana resmen sarkıntılık etmeye kalkıştı. Ben ne öyle açık saçık gezen ne makyaj yapıp süslenen bir kadınım. Belki güzelce bir kadın sayılırım ama utanmadan herkese nasıl böyle davranırlar aklım ermiyor. İşi hemen bıraktım. Üç beş kuruş için namusumu niye tehliykeye atayım? Bu tür adramlara neden hiç ceza verilmez Güzin Abla? Bir başka sorunum da eşimle beraber olurken çok ağrı hissetmem. Bu yüzden ikimizin de keyfi kaçıyor. Ne yapmalıyım?

SEVGİLİ Kızım, ne yazık ki işte hala böyle densiz insanlar var. Çalışıp namusuyla para kazanmak için çırpınan bir kadına rahat vermezler. Sen de bir yandan eşinden uzakta kalmaktan son derece mutsuzsun anladığım kadarıyla. Ama bir yandan da hiç değilse onun yakınında olmak için, zor da olsa, onun çalıştığı yere yakın bir yerde oturmak için bir çaba göstermiyorsun. Çocuğun için eşinden uzakta kalmayı seçiyorsun. Bu durumda işte sana sarkıntılık edenler çıkıyor. İyi ki işi bırakmışsın. Bu durum senin için de zor olmalı. Bana kalırsa eşine yakın olmalısın. İkinci soruna gelince. Bir rahim dönüklüğü ya da vajinal bir rahatsızlığın olabilir. Bunu mutlaka bir kadın doğum uzmanına sormalısın. Bu ağrılar çocuk dünyaya geldikten sonra meydana çıktıysa, belki doğum sırasında yırtılma ya da dikiş olduysa bundan kaynaklanabilir. Kadın doğum uzmanı sana bu konuda yardımcı olacaktır. Hemen git, görün. Genç yaşta eşinle beraberliğini bozacak bu duruma bir son vermelisin.

X