İzmir


 • 8 günde nakil karaciğer - izmir

  8 günde nakil karaciğer23.11.2014

  GÜNDEM

  İzmir’de Ege Üniversitesi Çocuk Hastanesi’nde ‘çok acil organ nakli’ listesine konulan 7 yaşındaki Selin Buğra’yı, duyarlı bir ailenin acı kaybı, 8 günde ‘kurtardı’.
 • Güzin Abla

  Öğretmenler Günü kutlu olsun - izmir

  Öğretmenler Günü kutlu olsun23.11.2014

  YAZARLAR

  Bütün dünyada Öğretmenler Günü 5 Ekim’de kutlanır.Bizde ise 24 Kasım’da.Bizi bu dünyaya hazırlayıp yetiştiren sevgili öğretmenlerimizi sevgiyle anıyor, kutsal ellerinden öpüyoruz.Bu vesileyle okurumun öğretmeniyle ilgili anısını sizlerle paylaşıyorum.
 • Ayşe ARAL

  Yetiş Ayşe - izmir

  Yetiş Ayşe23.11.2014

  YAZARLAR

  Yetiş Ayşe’ye aaral@hurriyet.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.
 • Ahmet HAKAN

  Artık köşe yazısıyla mafyacılık yapılıyor - izmir

  Artık köşe yazısıyla mafyacılık yapılıyor23.11.2014

  YAZARLAR

  “CEM Küçük” adlı tetikçi, son yazısında şunları yazdı:
 • İstanbul’a transfer oldu - izmir

  İstanbul’a transfer oldu23.11.2014

  Ege

  İZMİRLİ koreograf Enis Barış Küçükçifçi, İstanbul’a transfer oldu.
 • Onlar şimdi çok mutlu - izmir

  Onlar şimdi çok mutlu23.11.2014

  Ege

  İNCİRALTI Körfez Balık Restoran’ın sahibi Ali Gül ve Gül Özen çiftinin kızı Özlem ile İzmir Beymen’de uzun yıllar üst düzey yöneticilik yapan Selda Soyer’in oğlu Volkan Toygar dünya evine girdi.
 • Gece kulübünde cinayete tutuklama - izmir

  Gece kulübünde cinayete tutuklama23.11.2014

  Ege

  İZMİR'in Kınık İlçesi'nde bir gece kulübünde hesap yüzünden çıkan ve işyeri müdürü Erdal Han'ın (37) öldürüldüğü bıçaklı kavgada gözaltına alınan 7 kişiden 5'i, sevk edildiği adliyede tutuklandı.
 • Bağırın herkes duysun - izmir

  Bağırın herkes duysun23.11.2014

  Ege

  İZMİR’de, Ege Bölgesi Kars Demokrat Dernekler Federasyonu Kadın Kolları, Kadına Şiddetle Mücadele Günü’nde protesto yürüyüşü yaptı.Konak Pier Köprüsü’nde toplanan kadınlar, eski Sümerbank binasına kadar yürüdü.
 • İbrahim Örs'ün Eserleri Selçuk Yaşar'da - izmir

  İbrahim Örs'ün Eserleri Selçuk Yaşar'da23.11.2014

  Ege

  TÜRKİYE'nin önde gelen ressamlarından İbrahim Örs'ün 50'yi aşan kişisel sergilerinden biri İzmir'deki Selçuk Yaşar Resim Müzesi ve Sanat Galerisi'nde açıldı.
 • Pensev’in yeni ürünlerini tanıttı - izmir

  Pensev’in yeni ürünlerini tanıttı23.11.2014

  Ege

  Winsa’nın yetkili üretici bayisi Pensev, yeni ürünlerini Yapı Fuarı–Turkeybuild İzmir’de görücüye çıkardı.
 • Mulson Evleri enerji giderlerini ödüyor - izmir

  Mulson Evleri enerji giderlerini ödüyor23.11.2014

  Ege

  İzmir’de, West Orion Group’un yapımını sürdürdüğü Mulson Yaşam Konutları, kurulacak güneş tarlası sayesinde kendi elektrik giderlerini karşılayacak.
 • Klasik müzik gecesi - izmir

  Klasik müzik gecesi23.11.2014

  Ege

  İZMİR Devlet Senfoni Orkestrası sanatçısı Numan Pekdemir’in sanat koordinatörlüğünde Bodrum Belediyesi’nce kuruluş çalışmalarına başlanan Bodrum Oda Orkestrası, 30 kişilik kadrosuyla, 15 Eylül Pazartesi günü sanatseverlerin karşısına çıkacak.
 • Liseli sanatçıların eserleri görücüde - izmir

  Liseli sanatçıların eserleri görücüde23.11.2014

  Ege

  ÖZEL Çamlaraltı Koleji’nin sponsorluğunda gerçekleştirilen ve ülke genelindeki 28 Güzel Sanatlar Lisesi’nin öğrencilerinin eserlerinden oluşan “Ekim Geçidi” adlı sergi, İzmir Resim Heykel Müzesi’nde sergileniyor.
 • Çamdibi'ne 5 yıldızlı yatırım - izmir

  Çamdibi'ne 5 yıldızlı yatırım23.11.2014

  Ege

  ? İZMİR Karabağlar’da 2008’de Opr.Dr.Abdullah Karaca ve Dr.Dilek Karaca tarafından ‘Alfa Göz’ olarak kurulan Alfa Grubu, merkez şubesini Çamdibi’ndeki 4 katlı yeni binasına taşıyarak kapasite ve hizmet yelpazesini genişletti.Bornova Belediye Başkanı Olgun Atilla tarafından açılışı gerçekleştirilen Gaziosmanpaşa Mahallesi’ndeki Alfa Tıp Merkezi, bin 200 metrekarelik alanda, 15 hekim ve toplam 45 personelle, plastik cerrahi, genel cerrahi, kardiyoloji ve göz hastalıkları branşlarında son teknoloji tanı ve tedavi birimleriyle hizmet verecek.
 • Kentkart'ta dijital devrim - izmir

  Kentkart'ta dijital devrim23.11.2014

  Ege

  İZMİR Büyükşehir Belediyesi ESHOT Genel Müdürlüğü, toplu ulaşımla ilgili elektronik hizmetlerine hız verdi.Web sitesinden ’kentkart’ bakiyesi sorgulaması uygulamasını başlatan ESHOT, bu kez de web sitesi üzerinden kentkart dolumu yapılması ve otomatik ödeme talimatlı dolum hizmeti için hazırlıklara başladı.
 • Bornova Belediyesi'ne 5 yeni departman - izmir

  Bornova Belediyesi'ne 5 yeni departman23.11.2014

  Ege

  BORNOVA Belediyesi; Kentsel Tasarım Müdürlüğü'nün ardından Tesisler, Strateji Geliştirme, Tarımsal Hizmetler, Kadın ve Aile Hizmetleri ile Spor İşleri olmak üzere beş yeni müdürlük daha kurdu.
 • Doktora hakaret 7 bin T - izmir

  Doktora hakaret 7 bin T23.11.2014

  Ege

  İZMİR'de, hastane servisinde, hastasına iyi bakılmadığı gerekçesiyle tepki gösterdiği doktora, "Televizyonda izliyoruz.Doktorları boşuna dövmüyorlar.Hepiniz bunları hak ediyorsunuz" şeklinde konuşan hasta yakını, 7 bin TL para cezasına çarptırıldı.
 • Aborjin resim sanatı Türkiye'de - izmir

  Aborjin resim sanatı Türkiye'de23.11.2014

  Ege

  NOKTALİZM ekolü olarak da bilinen Aborjin resim sanatının Türkiye'deki tek temsilcisi Hamdullah Bostancı'nın 41 eseri İzmir Büyükşehir Belediyesi Çetin Emeç Sanat Galerisi'nde sergilenmeye başlandı.
 • Mavi beyaz bir Akdeniz esintisi - izmir

  Mavi beyaz bir Akdeniz esintisi23.11.2014

  Ege

  RESSAM ve fotoğraf sanatçısı Berna Kızıltan’ın “Mavi Beyaz Bir Akdeniz Esintisi” adlı kişisel sergisi, İzmir Devlet Resim Heykel Müzesi Şeref Akdik Salonu’nda açıldı.
 • Nusret 2014 mayın harbi tatbikatı İzmir'de başladı - izmir

  Nusret 2014 mayın harbi tatbikatı İzmir'de başladı23.11.2014

  Ege

  Mayın Filo Komutanı Tuğamiral Mustafa Zeki Uğurlu, Türk karasularında, yerleri tespit edilmiş Birinci Dünya Savaşı'ndan kalma toplam 200 mayının bulunduğunu, ancak bunların uzun yıllardır su altında olmasından dolayı tehlikeli olmadıklarını, son bir yıl içerisinde ise Cumhuriyet tarihinde toplam imha edilen kadar olan 22 mayını etkisiz hale getirdiklerini dile getirdi.
 • İzmir'in umudu kongre turizminde - izmir

  İzmir'in umudu kongre turizminde23.11.2014

  Ege

  BÜYÜK kongre organizasyonlarının ev sahipliğinde dünya birinciliğine yükselen İstanbul, kongre turizminde tüm şehirlere örnek oldu.Kongre turizmi amacıyla gelen yabancı konukların ülkede bıraktıkları yüksek döviz miktarına dikkat çeken turizm uzmanları İzmir ekonomisinin de tamamlanacak yatırımların ardından hızla yükselişe geçeceğini savundu.
 • Sınav başarısı için doğru beslenme - izmir

  Sınav başarısı için doğru beslenme23.11.2014

  Ege

  İzmir Ekonomi Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Yrd.Doç.Dr.Zeynep Fırtına Karagonlar, öğrencilerin enerji seviyelerini yükselteceği düşünülen çikolata ve enerji içeceklerine yöneldiğini değinerek, bunun uzun dönemde sağlık sorunlarına ve sınav performansı üzerinde olumsuz etkilere dönüşeceğini söyledi.
 • Kılıçdaroğlu İzmir'e geliyor - izmir

  Kılıçdaroğlu İzmir'e geliyor23.11.2014

  Ege

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 1 Aralık pazartesi günü Ege Bölgesindeki tüm illerin katılacağı partisinin İzmir Bölge toplantısına katılacak.
 • Karaciğer bağışıyla hayata tutundu - izmir

  Karaciğer bağışıyla hayata tutundu23.11.2014

  Ege

  KARACİĞERİ iflas eden Uşaklı Bayram Bozkurt, iki kızından alınacak karaciğer nakline hazırlanırken kadavradan bağışlanan organla hayata döndü.Böylece iki kızı da ameliyat olmaktan kurtuldu.
 • MHP'de kongre tarihi belli oldu - izmir

  MHP'de kongre tarihi belli oldu23.11.2014

  Ege

  Kongrelerin Türk Milliyetçileri için bir yarış zemini olmadığını, zafere hazırlık platformu olduğunu vurgulayan İl Başkanı Necat Karataş, "Kazanan ve kaybedenin olmayacağı bir süreci hep birlikte yaşayacağız.Kazanan sadece ve sadece Milliyetçi Hareket Partililerin tamamı olacaktır" dedi.
 • Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi İzmir'deydi - izmir

  Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi İzmir'deydi23.11.2014

  Ege

  EKONOMİ Bakanı Nihat Zeybekci, partisinin İzmir'in Karşıyaka İlçe Kongresinde yaptığı konuşmada İzmir Büyükşehir Belediyesi'ni eleştirerek "İzmir her yağmurda ne hale geliyor.Denizli ise Türkiye'nin en güzel şehirlerinde birisi oldu.İzmir inşallah makus talihinden kurtulacak" dedi.
 • Yeni trenler için 38.5 milyon Euro’luk imza - izmir

  Yeni trenler için 38.5 milyon Euro’luk imza23.11.2014

  Ege

  sayısıyla her geçen gün büyüyen metro sisteminde artan ihtiyaçların karşılanması için Aralık ayında ihalesini gerçekleştireceği 85 vagonlu 17 tren seti için 38.5 milyon Euroluk kredi alım sözleşmesi imzaladı.
 • Kıran kırana - izmir

  Kıran kırana23.11.2014

  Ege

  PTT 1.Lig’de son iki maçını kaybeden Karşıyaka, İzmir derbisinde Bucaspor’u 1-0 yenerek Play-Off yolunda umut tazeledi.
 • Mum fabrikasında korkutan yangın - izmir

  Mum fabrikasında korkutan yangın23.11.2014

  Ege

  İZMİR’in Menemen İlçesi’nde mum imalatı yapılan kimya fabrikasında yangın çıktı.Fabrikayı saran alevler, yaklaşık 5 saatlik çalışmanın ardından söndürülürken, işyerindeki 4 işçi yara almadan kurtuldu.
 • Çıkış limanı İzmir - izmir

  Çıkış limanı İzmir23.11.2014

  Ege

  SON dönemde ‘kan kaybediyor’ söylemlerinin yükseldiği kruvaziyer alanında İzmir kendine yeni bir hedef belirledi.
 • Deliha izdihamı - izmir

  Deliha izdihamı23.11.2014

  Paparazzi

  4 Kasım’da vizyona giren “Deliha” filminin ekibi, geçtiğimiz hafta sonu Bursa ve İzmir’de seyirciyle buluştu.
 • İlle de Mozart olsun - izmir

  İlle de Mozart olsun23.11.2014

  Ege

  İZMİR’in Tepecik Semti’nde yaşayan ve karşılaştıkları ayrımcılığa müzikle isyan ederken, yaşam tarzları, müzik ve kültürlerini küçümseyenlere karşı konservatuvar okuyup Tepecik Filarmoni Orkestrası’nı kuran Roman gençler, ’İlle de Mozart olsun’ adını verdikleri ilk konserlerini gerçekleştirdi.Mozart’ın senfonilerini Roman müziği ile yeniden yorumlayan 15 gencin, ünlü perküsyon ustası Hamdi Akatay ile verdiği konser büyük ilgi gördü.
 • İsyankar fırtına - izmir

  İsyankar fırtına23.11.2014

  Ege

  İzmir derbisinde KSK'ye penaltı golüyle teslim olan Bucaspor, hakemlere tepki gösterdi.İlk 10 maçta aleyhlerine 8 penaltı verildiğini hatırlatan Teknik Direktör Sait Karafırtınalar, "Karşıyaka maçında Ofoedu, ayağını Yasin'e takarak düştü.Bu kadar ucuz penaltı olmaz.Aleyhimize çalınan 8 penaltı düdüğünün en az 5'i hatalı.Hakkımız gasp ediliyor" dedi.
 • Deniz SİPAHİ

  İyi ki İzmir var - izmir

  İyi ki İzmir var23.11.2014

  YAZARLAR

 • Mete Tamer OMUR

  Garajdaki emekli mucit - izmir

  Garajdaki emekli mucit23.11.2014

  YAZARLAR

 • Sıtkı ŞÜKÜRER

  Seküler fatiha - izmir

  Seküler fatiha23.11.2014

  YAZARLAR

 • Ayçe DİKMEN

  Her yıl bir stadyum dolusu insan organ beklerken ölüyor - izmir

  Her yıl bir stadyum dolusu insan organ beklerken ölüyor23.11.2014

  YAZARLAR

 • Adnan KAYA

  Her işi ‘Düzgün’ - izmir

  Her işi ‘Düzgün’23.11.2014

  YAZARLAR

 • Merve Oflaz’ın tatil sırları - izmir

  Merve Oflaz’ın tatil sırları23.11.2014

  Seyahat

  Survivor’dan ve Muhteşem Yüzyıl’dan tanıdığımız oyuncu Merve Oflaz, şimdilerde Güzel Köylü dizisinde rol alıyor.Bunun yanında kendi açtığı pilates stüdyosuyla ilgilenen Oflaz, seyahat kelimesinin özgürlükle eşanlamlı olduğunu düşünüyor.Seyahat etmekten asla yorulmadığını söyleyen Oflaz’ın favori mekânları şöyle.
 • Ayça İnci’nin tatil sırları - izmir

  Ayça İnci’nin tatil sırları23.11.2014

  Seyahat

  Oyuncu Ayça İnci, tiyatro çalışmalarının yanı sıra Kozyatağı ve Kuzguncuk’ta iki mekân işletiyor.Seyahat etmeyi çok seviyor.Elinde olsa dünyayı dolaşacak.Ancak kısa vadeli hayali Güney Amerika’ya gitmek.Gittiği yerlerin mimarisini, kültürünü tanımak en büyük zevki.İşte İnci’nin favori mekânları.
 • En güzel 10 sonbahar rotası - izmir

  En güzel 10 sonbahar rotası23.11.2014

  Seyahat

  Sonbaharda aslında doğa hiç de durgun değildir.Ormanlar, dağlar, vadiler yedi rengin tonlarıyla bezenir; güneş, en güzel yüzünü sergiler.Yola çıkmanın, doğanın görsel şöleninin peşine düşmenin tam zamanı.İşte size muhteşem manzaralar sunan 10 farklı sonbahar rotası.Bu güzellikler yılın başka hiçbir döneminde tekrarlanmıyor.
 • Uğur Ergan

  TÜYAP'ın ardından - izmir

  TÜYAP'ın ardından23.11.2014

  YAZARLAR

  İstanbul iki hafta önce sanat açısından iki önemli etkinliğe sahip oldu.
 • İstanbul'a ne zaman kar yağacak? (Yurt geneli hava durumu) - izmir

  İstanbul'a ne zaman kar yağacak? (Yurt geneli hava durumu)23.11.2014

  GÜNDEM

  İstanbul'da hava durumu nasıl olacak? Hafta sonu ile birlikte yurdumuzda etkisi gösterecek olan soğuk hava dalgası için vatandaşların dikkatli olması gerekiyor.Meteoroloji bazı şehirlerimize kuvvetli yağışlar konusunda uyardı.İşte İstanbul hava durumu.
 • "Türk olmak Tango'da prestijdir" - izmir

  "Türk olmak Tango'da prestijdir"23.11.2014

  Avrupa

  Danimarkalılar tarafından ’Tango kraliçesi’ olanak anılan Berna Dilek, düzenlediği tango gecesinde, dakikalarca alkışlandı.Büyükelçi Mehmet Dönmez’in de davetli olduğu tango gecesinde kardeşi Cumhur Dilek ile dans eden Berna Dilek, yakında kendi dans okulunu açacağını söyledi.
 • Akaryakıt kaçakçılığında akılalmaz yöntemler - izmir

  Akaryakıt kaçakçılığında akılalmaz yöntemler23.11.2014

  EKONOMİ

  Yanan otobüslerle gündemden düşmeyen 10 numara yağ ile ilgili, İzmir’de 10 kişi hakkında açılan dava, kaçakçılığın nasıl yapıldığını da gözler önüne serdi.İşlenip ürün haline getirilmesi gereken 2 bin 673 ton baz yağ kaçak akaryakıt olarak piyasaya sürüldü.Piyasa değeri 10 milyon lirayı aşan yakıtın izini kaybettirmek için birden çok paravan şirket kullanıldı.Kağıt üzerinde 760 ton yağın satıldığı Konya’daki firmanın 6 ay önce kapandığı, tek kuruş vergi de ödemediği belirlendi.İthal yağı işlemesi gereken İzmir’deki şirkette ise toplam 6 kişi çalışıyor görünüyor.Bu kişiler de şirket sahibinin yakın akrabası çıktı.Sanıklar ise yüzlerce ton yağı, pas koruyucu ve dikiş makineleri yağ olarak sattıklarını öne sürdü.
 • Kılıçdaroğlu: Davutoğlu karikatür gibi adam - izmir

  Kılıçdaroğlu: Davutoğlu karikatür gibi adam23.11.2014

  GÜNDEM

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Antalya’da partisinin bölge toplantısı öncesi uğradığı emekliler kahvesinde Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu eleştirdi, "O devleti bilmez, tanımaz, ayakları yere basmaz, ne söylediğini bilmez.Gerçekten de üzülerek söylüyorum amma karikatür gibi adam" dedi.
 • 5 dil bilen öğretmen yumurta satıyor - izmir

  5 dil bilen öğretmen yumurta satıyor23.11.2014

  Eğitim

  Ülkesindeki iç savaş nedeniyle Türkiye’ye gelen Suriyeli öğretmen Alan Muhammed Ali, Öğretmenler Günü’nü okulundan ve öğrencilerden uzakta geçirdi.İzmir’e yerleşen Ali, eşine ve gelecek ay dünyaya gelecek bebeğine bakabilmek için yumurta ve tavuk satılan dükkanda, günlüğü 15 liraya çalışıyor.
 • 5 dil bilen öğretmen yumurta satıyor - izmir

  5 dil bilen öğretmen yumurta satıyor23.11.2014

  GÜNDEM

  Ülkesindeki iç savaş nedeniyle Türkiye'ye gelen Suriyeli öğretmen Alan Muhammed Ali, Öğretmenler Günü'nü okulundan ve öğrencilerden uzakta geçirdi.İzmir'e yerleşen Ali, eşine ve gelecek ay dünyaya gelecek bebeğine bakabilmek için yumurta ve tavuk satılan dükkanda, günlüğü 15 liraya çalışıyor.
 • Türkiye'nin yüzde 2'si esnaf - izmir

  Türkiye'nin yüzde 2'si esnaf23.11.2014

  EKONOMİ

  Türkiye'de 488 ayrı iş kolunda 1 milyon 572 bin 344 esnaf faaliyet gösteriyor.Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) verilerine göre, 31 Ekim 2014 tarihi itibarıyla Türkiye'de 1 milyon 572 bin 344 esnaf ve bunlara ait 1 milyon 694 bin 290 iş yeri bulunuyor.
 • Kule vinci operatörleri sosyal medyada buluştu - izmir

  Kule vinci operatörleri sosyal medyada buluştu23.11.2014

  GÜNDEM

  ANKARA, İstanbul ve İzmir gibi büyük kentlerde, yüksek katlı binalar ve gökdelenler hızla yükselirken, meydana gelen iş kazalarında da onlarca kişi hayatını kaybetti.Binaların yüksek olması nedeniyle asansör ve kule vinçlerin kullanımı da arttı.Sosyal paylaşım sitesinde grup oluşturan kule vinç operatörleri, yaşadıkları sorunları dile getirirken, inşaatlardaki tehlikelere de dikkat çekti.
içinde

İzmir


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz