İzmir

 • Fransa'da doğdu Soma'lı oldu - izmir
  Fransa'da doğdu Soma'lı oldu01.03.2015
  FutbolHerkes onu Soma’ya yaptığı yardımla tanıdı.Fransa’da doğup orada büyüyen Kamerun kökenli Guy Moussi sadece para vermekle kalmadı Soma’ya giderek maden faciasında hayatını kaybeden madencilerin aileleriyle bir araya geldi.Guy Moussi’nin bu ilginç macerasında ise yanında sadece Hürriyet vardı.İşte Moussi’nin Soma yolculuğunda yaşadıkları ve çok özel açıklamaları.
 • CHP'li Güven'den uyarı - izmir
  CHP'li Güven'den uyarı01.03.2015
  EgeCHP İzmir Milletvekili Prof.Dr.Hülya Güven, Torba Yasa ile getirilen ve 1 Nisan 2015'te yürürlüğe girecek olan ev işlerinde çalışanlara getirilen sosyal güvenlik hakları konusunda bir kaosun yaşanacağını öne sürdü.
 • Karşıyakalılar can dostlara sahip çıktı - izmir
  Karşıyakalılar can dostlara sahip çıktı01.03.2015
  EgeKARŞIYAKA Belediyesi, 2014 yılında 300 kedi ve köpeği sahiplendirip, sıcak bir yuvaya kavuştururken, son iki ayda da 25 can dostu, hayvansever ailelere teslim edildi.
 • Eğitimde zincirleme vekalet - izmir
  Eğitimde zincirleme vekalet01.03.2015
  Eğitimİzmir’deki çeşitli ilk ve orta dereceli okulda ‘vekaleten müdürlük’ kader haline geldi.Boş müdür kadrolarına aday olup ‘performans ve mülakat’ sonuçlarına göre atanan müdürler, başka kurumlardaki görevlerinden ayrılmayınca bu okullar yine vekaleten yönetilmeye mahkum edildi.Müdürler adeta domino usulü birbirlerinin boş bıraktığı koltuklara otururken, ortaya "zincirleme vekalet" tabloları çıktı.Türk Eğitim Sen 1 No’lu Şube Başkanı Merih Demir, "El insaf dedirten uygulamalar yapılıyor" dedi.
 • Yalçın BAYER

  Pervane ışığa kavuştu - izmir
  Pervane ışığa kavuştu01.03.2015
  Yazarlar“DEMİR olsam çürürdüm, toprak oldum dayandım.Toprak, toprak, toprak oldum da dayandım” der Yaşar Kemal, kendisini üne kavuşturan ‘İnce Memed’ romanının bir yerinde.
 • Kardeşimizi arıyoruz - izmir
  Kardeşimizi arıyoruz01.03.2015
  GündemİZMİR’in Karşıyaka ilçesinde yaşayan, uzun süre önce eşinden boşanan ve yaşlılara bakarak geçimini sağlayan 3 çocuk annesi Gülşen Süzen (45), 11 Aralık’ta kayboldu.
 • Palamutbükü’nde John Malkovich çağırdı gitmedim - izmir
  Palamutbükü’nde John Malkovich çağırdı gitmedim01.03.2015
  SeyahatErkan Petekkaya için alışveriş ve yeme içme önemli seyahat sebepleri değil.O turkuaz mavisi suların peşinden gitmeyi seviyor, egzotik noktalarda yeni kültürlerin peşinden koşuyor.Öyle ki onun için John Malkovich ile sohbet etmek bile güzel bir deniz manzarasından daha geri planda.
 • Deniz SİPAHİ

  İnanmak ve hayal etmek - izmir
  İnanmak ve hayal etmek01.03.2015
  Yazarlar
 • Bülent KATARCI

  Şifa dağıtan eller - izmir
  Şifa dağıtan eller01.03.2015
  Yazarlar
 • Sıtkı ŞÜKÜRER

  Seksekle para kazanılmaz - izmir
  Seksekle para kazanılmaz01.03.2015
  Yazarlar
 • Türkiye'de bir ilk - izmir
  Türkiye'de bir ilk01.03.2015
  Egeİzmir Selçuk Yaşar Üniversitesi Kampüsü Spor Salonu, salı günü tarihi bir basketbol maçına sahne olacak.Yaşar Üniversitesi oyuncusu Doruk Güngör.İstanbul Kavram Meslek Yüksek Okulu’na karşı, Türkiye’de resmi maça çıkan ilk otizmli olacak.Doruk, otizmli bireylerin ailelerine de cesaret verecek.
 • Mete Tamer OMUR

  Çocuk dukkanı - izmir
  Çocuk dukkanı01.03.2015
  Yazarlar
 • Ayçe DİKMEN

  Avrupa’nın 2’nci büyük kukla festivali İzmir - izmir
  Avrupa’nın 2’nci büyük kukla festivali İzmir01.03.2015
  Yazarlar
 • Adnan KAYA

  Başarının rotasını çiziyor - izmir
  Başarının rotasını çiziyor01.03.2015
  Yazarlar
 • Kurtuluşun ucu çatıya çıkıyor - izmir
  Kurtuluşun ucu çatıya çıkıyor01.03.2015
  Ankara‘Yük deposu’ olarak kullanıldığı için işlevini kaybeden yangın merdivenlerini defalarca gündeme getiren Ankara Hürriyet, bu kez de yerden yüksek ve atıl durumda olan merdivenleri fotoğrafladı.
 • 1.2 trilyon TL - izmir
  1.2 trilyon TL01.03.2015
  EkonomiPKK’ya yapılan silah bırakma çağrısı belki siyasi sonuçlarından daha güçlü ’ekonomik’ sonuçlar doğuracak.Farklı araştırmalara göre 30 yıllık ‘çatışmanın’ maliyeti 300 milyar lira.Makro ekonomiye etkiyle birlikte fatura 1.2 trilyon liraya kadar çıkıyor.
 • Balıkesir Cannes’da vitrine çıkacak - izmir
  Balıkesir Cannes’da vitrine çıkacak01.03.2015
  EkonomiFransa’nın Cannes şehrinde düzenlenecek gayrimenkul fuarı MIPIM’e Balıkesir Büyükşehir Belediyesi de katılacak.Yatırımcıların buluşma noktası olan fuarda, Balıkesir’in enerji ve turizm projeleri tanıtılacak.
 • 30 yıldır ilk kez bütçe değiştirdik - izmir
  30 yıldır ilk kez bütçe değiştirdik01.03.2015
  Ekonomiİnci Holding, Türkiye’nin en büyük ilk 500 şirketi arasında İzmir’i temsilen yer alan birkaç gruptan biri.Beş kız kardeş dönüşümlü olarak yönetim kurulu başkanlığı yaptığı grupta sıra Perihan İnci’deydi.
 • 8 Mart'ta atlar Özgecan Aslan için koşacak - izmir
  8 Mart'ta atlar Özgecan Aslan için koşacak28.02.2015
  Spor DiğerTürkiye Jokey Kulübü'nün başvurdu, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker kabul etti.Tarsus'ta öldürülen Özgecan Aslan anısına, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde at yarışı düzenlenecek.
 • Başbakan Davutoğlu: "Çözüm süreci artık milletin malıdır" - izmir
  Başbakan Davutoğlu: "Çözüm süreci artık milletin malıdır"28.02.2015
  GündemBAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu, ’Yeni Türkiye Yolunda’ yaptığı konuşmada " Türkiye’nin etrafındaki ateş çemberine Türkiye’yi sokmak isteyenler, Türkiye’de terörün yaygınlaşması ve şiddet ortamının derinleşmesi için çok çaba sarf ettiler.Çözüm süreci artık milletin malıdır, çözüm süreci milli bir süreçtir, yerli bir süreçtir, bu ülkenin bütün vatandaşlarının sahiplendiği bir süreçtir.Önümüzdeki günlerde çözüm süreci konusunda çok daha sağlam adımlar atılacağına inancımız devam etmektedir.Bütün vatandaşlarımızı da Türkiye’yi Suriye ve Irak gibi kaos ortamına sürüklemek isteyenlere karış çözüm sürecini ve Türkiye’deki demokratikleşme sürecini sahiplenmeye davet ediyorum" dedi.
 • Kaf-Kaf'tan yarım düzine - izmir
  Kaf-Kaf'tan yarım düzine28.02.2015
  EgeKahe, Can, Juninho ve Ahmet Arı’nın ilk kez 11’de buluştuğu 90 dakikada kötü zemine rağmen resital sunan Kaf-Kaf, sezonun en farklı galibiyetini aldı.
 • Kyme Arkeoloji Müzesi ve Kazıevi'nin tahliyesini bakanlık durdurdu - izmir
  Kyme Arkeoloji Müzesi ve Kazıevi'nin tahliyesini bakanlık durdurdu28.02.2015
  EgeİZMİR'in Aliağa İlçesi'ndeki Kyme Arkeoloji Müzesi ve Kazıevi'nin depreme dayanıklı olmadığı gerekçesiyle yıkılmak üzere tahliye edilmesi kararının, Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan gelen talimatla durdurulduğu açıklandı.
 • Sağanak yağmurda ‘Paket’ protestosu - izmir
  Sağanak yağmurda ‘Paket’ protestosu28.02.2015
  EgeTBMM’de görüşülen ve sert tartışmalarla kavgalara neden olan İç Güvenlik Yasası Paketi’ne, İzmir’den de tepki yükseldi.Çeşitli sivil toplum örgütlerinden siyasi partilere, sendikalardan futbol takımı taraftarlarına, meslek kuruluşlarına kadar hemen her kesimden bin kişi Gündoğdu Meydanı’nda toplandı.CHP milletvekilleri Alaattin Yüksel, Erdal Aksünger, Hülya Güven, Musa Çam’la aday adayı Ülkümen Rodoplu da protestoculara destek verdi.Sağanak yağmur nedeniyle eylem şemsiyelerin altında gerçekleşti, müzik grupları gösterilerini sunamadı, eylem de kısa sürdü.
 • Karşıyaka: 6 - Orduspor: 0 - izmir
  Karşıyaka: 6 - Orduspor: 028.02.2015
  FutbolHafta içinde PTT 1.Lig ekibi Karşıyaka'nın başına geçen, Beşiktaş ve Galatasaray'ın eski futbolcusu Ayhan Akman, teknik direktörlük kariyerine fırtına gibi başladı.Akman'lı İzmir ekibi, Orduspor'u 6-0 yendi.
 • Vatan Partisi'nde 1500 yeni üye - izmir
  Vatan Partisi'nde 1500 yeni üye28.02.2015
  EgeİZMİR Vatan Partisi'ne üye olan bin 500 kişiye parti rozeti takıldı.Karşıyaka Çok Katlı Pazaryeri Düğün Salonu'nda yapılan rozet takma törenine, Genel Başkan Yardımcıları Hasan Atilla Uğur, Erol Çakır, Beyazıt Karataş, Genel Sayman Tugay Şen, İzmir İl Başkanı Mustafa Tosunlar, ilçe başkanları ve bir çok partili katıldı.
 • Göztepe, Bandırmaspor deplasmanında - izmir
  Göztepe, Bandırmaspor deplasmanında28.02.2015
  EgeSPOR Toto 2'nci Lig Kırmızı Grup'ta şampiyonluk mücadelesi veren Göztepe, yarın kadar maçlarından birinde deplasmanda lider Bandırmaspor'la karşılaşacak.17 Eylül Stadı'nda saat 13.30'da başlayacak müsabakayı Serkan Çınar yönetecek.Sarı kırmızılılarda cezalı olan Timur ve tedavisi süren Cemil forma giyemeyecek.Sakatlıkları bulunan Sabutay ve Ümit'in durumu belirsizliğini korurken, hafta içinde kasığında ödem oluşan Emrah ise karşılaşmaya yetişebilecek.Göztepeli taraftarlar, Bandırma İlçe Spor Güvenlik Kurulu kararı gereğince stada alınmayacak.
 • Baro’dan Ege Üniversitesi Rektörü’ne suç duyurusu - izmir
  Baro’dan Ege Üniversitesi Rektörü’ne suç duyurusu28.02.2015
  EğitimNiğde Barosu'nun, Ege Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Candeğer Yılmaz, Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Ersin Doğer ile sorumluluğu olan diğer ilgililer hakkında, görevlerini gerektiği gibi yapmayarak üniversite öğrencisi Fırat Çakıroğlu'nun ölümüne sebebiyet verdikleri iddiasıyla suç duyurusunda bulunduğunu bildirdi.
 • Arızalanan TOMA İzmirlileri yürüttü - izmir
  Arızalanan TOMA İzmirlileri yürüttü28.02.2015
  EgeİZMİR'deki Gündoğdu Meydanı'nda organize edilen Güvenlik Paketi'ne karşı kitlesel basın açıklaması nedeniyle Konak Meydanı ile Alsancak arasında görev yapmak üzere Varyant'dan inmeye çalışan TOMA arızalanınca trafiği olumsuz etkiledi.
 • Hayalet Köy kaderine terk edildi - izmir
  Hayalet Köy kaderine terk edildi28.02.2015
  Gündemİzmir'in Ödemiş ilçesinde, tarihi antik çağlara kadar uzanan ve kamuoyunda 'satılık köy' olarak anılan Lübbey Köyü, kaderine terk edildi.
 • Sezon öncesi değerlendirme toplantısı - izmir
  Sezon öncesi değerlendirme toplantısı28.02.2015
  EgeEGE turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) yönetim kurulu üyeleri, SunExpress Türkiye Satış Müdürü Ece Şenev ve İzmirli turizmciler, turizm yaz sezonu öncesi İzmir turizmiyle ilgili değerlendirme yapmak üzere Kuşadası Pine Bay Otel'de düzenlenen toplantıya katıldı.Toplantı öncesi Ece Şenev, SunExpress çalışmalarıyla ilgili bir sunum gerçekleştirdi.
 • Türk vergi sistemi değerlendirildi - izmir
  Türk vergi sistemi değerlendirildi28.02.2015
  EgeDOKUZ Eylül Üniversitesi (DEÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) Maliye Bölümü, "2023'e Doğru Türk Vergi Sisteminin Değerlendirilmesi" konulu panel düzenledi.İİBF Konferans Salonu'ndaki panel, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Mezunları Derneği'nin (İZİMDER) desteğiyle 10.İzmir İktisat Günleri ve 26.Vergi Haftası çerçevesinde düzenlendi.
 • Kanlı Nigar Muğla'da - izmir
  Kanlı Nigar Muğla'da28.02.2015
  Egeİzmir Devlet Opera ve Balesi kalabalık bir kadroyla, sevilen müzikal Kanlı Nigar ile pazartesi günü Muğlalıların karşısına çıkacak.
 • Uzundere konusuna açıklık getirdi - izmir
  Uzundere konusuna açıklık getirdi28.02.2015
  Egeİzmir Büyükşehir Belediyesi, 32 hektarlık alanda yapılacak ‘Uzundere Kent Dönüşüm Bölgesi’nde ilk yıkımı yağmur altında gerçekleştirdi.Başkan Aziz Kocaoğlu, dönüşümde mal sahibiyle müteahhit arasında hakem görevi üstlendiklerini belirtti, “Adalet dağıtıyoruz, hak koruyoruz” dedi.
 • Gezi sanıklarına karar verildi - izmir
  Gezi sanıklarına karar verildi28.02.2015
  EgeİZMİR'in Dikili İlçesi'nde düzenlenen Gezi eylemine katıldıkları gerekçesiyle haklarında 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılan 31 sanığın yargılandığı davanın karar duruşması görüldü.Sanıkların 28'ine beraat kararı verilirken, 3 sanık için her birine, dönemin başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'a 'hakaret ettikleri' gerekçesiyle 9 bin 700'er lira para cezası verildi.
 • Müzeyyen Senar ve Zeki Müren'e anma - izmir
  Müzeyyen Senar ve Zeki Müren'e anma28.02.2015
  EgeİZMİR Musiki Günleri kapsamında Türk sanat müziğinin önde gelen sanatçılarından Müzeyyen Senar ve Zeki Müren anıldı.
 • Boşnak gecesinde coştular - izmir
  Boşnak gecesinde coştular28.02.2015
  EgeİZMİR Bosna- Sancak Kültür ve Yardımlaşma Derneği, Kaya İzmir Termal & Convention'da 20'inci geleneksel dostluk ve dayanışma yemeği düzenledi.Ünlü Boşnak sanatçı Halid Beslic, şarkılarıyla eğlenceye katılan 800 kişiyi coşturdu.
 • İzmir'de Guinness rekoru denenecek - izmir
  İzmir'de Guinness rekoru denenecek28.02.2015
  Gündemİzmir'de bir reklam ajansının, "üzerinde en fazla marka bulunan billboard" kategorisindeki rekoru kırmak için Guinness'e başvurduğu bildirildi.
 • İngiliz öğrencileri ebru sanatını sevdi - izmir
  İngiliz öğrencileri ebru sanatını sevdi28.02.2015
  Egeİngiliz öğrenciler, İzmir Ekonomi Üniversitesi'nde Türk tekstilini yerinde inceledi ve en eski Türk kâğıt süsleme sanatlarından Ebru sanatı ile tanıştı.
 • Bornova'dan tüm İzmir'e el uzatacaklar - izmir
  Bornova'dan tüm İzmir'e el uzatacaklar28.02.2015
  EgeBORNOVA Belediyesi ile Dost Market'e daha kolay bağış yapılmasını sağlayacak bir protokolle işbirliği yapan Türk Kızılayı Bornova Şubesi, yeni ofisinde hizmet vermeye başladı.Bornova Merkez'deki Taşdemirler İş Hanı'nda bulunan ofisin açılışını Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila ve Türk Kızılayı Bornova Şubesi Başkanı Fahrettin Dokak birlikte yaptı.
 • Sağlık için yürüdüler - izmir
  Sağlık için yürüdüler28.02.2015
  EgeİZMİR İl Halk Sağlığı Müdürlüğü çalışanları, Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı kapsamında sağlıklı yaşam yürüyüşü yaptı.
 • Ak Parti'de yarış başlıyor - izmir
  Ak Parti'de yarış başlıyor28.02.2015
  EgeAK Parti'den milletvekili olmak isteyenler önce teşkilat içinde yarışacak.İzmir'de pazar günü yapılacak eğilim yoklaması AK Parti Grup Başkan Vekili Naci Bostancı ve eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin'in gözetiminde gerçekleştirilecek.
 • Romatizmayı yendi atletizmde 20 madalya kazandı - izmir
  Romatizmayı yendi atletizmde 20 madalya kazandı28.02.2015
  SağlıkBodrum'da yaşayan Selma Akgün 3 yıl önce yakalandığı hastalıkla aşırı kilo aldı.Ancak genç kadın önce tedavi oldu sonra da sporla hayata tutundu ve 20 madalya kazandı.
 • Şifa deposunun ıslahı yüzleri güldürdü - izmir
  Şifa deposunun ıslahı yüzleri güldürdü28.02.2015
  EgeİZMİR'de Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü'nün girişimiyle Bakanlık tarafından projelendirilerek kültüre alınan şevketibostan bitkisinin üreticinin yüzünü güldüren sonuçları, Seferihisar'da düzenlenen Tarla Şenliği ile kutlandı.
 • Romatizmayı yendi, 20 madalya kazandı - izmir
  Romatizmayı yendi, 20 madalya kazandı28.02.2015
  EgeMUĞLA'nın Bodrum İlçesi'nde 3 yıl önce iltihaplı sedef romatizması nedeniyle el ve ayakları şişen, hareketsizlik nedeniyle de aşırı kilo alan 39 yaşındaki Selma Akgün, tedavisinin ardından başladığı sporla hayata yeniden tutundu.Sağlığına kavuşan ve zayıflamak için başladığı koşulara bir atletizm kulübü bünyesinde devam eden Akgün, çeşitli ulusal ve ve uluslararası pist, salon ve yol koşularında 14'ü birincilik, 4'ü ikincilik, 2'si de üçüncülük olmak üzere toplam 20 madalya kazandı.
 • Karaburun açıklarında deprem - izmir
  Karaburun açıklarında deprem28.02.2015
  GündemİZMİR’in Karaburun İlçesi açıklarında 4.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi.İzmir’in bazı bölgelerinde hissedilen deprem ilk belirlemelere göre hasara yol açmadı.
 • Kabataş için yine suç duyurusu - izmir
  Kabataş için yine suç duyurusu28.02.2015
  GündemCHP İzmir Milletvekili Oğuz Oyan, Gezi olayları sırasında Kabataş’ta başörtülü, bebekli bir kadının saldırıya uğramasına ilişkin iddiayla ilgili ‘iftira ve suç uydurma’ gerekçesiyle geçen yıl yaptığı suç duyurusunu güncelledi.
 • Fatma’ya ‘örgütlü fuhuş’ cezası - izmir
  Fatma’ya ‘örgütlü fuhuş’ cezası28.02.2015
  Gündem
 • Gazeteci Peker ‘CAN’ oldu - izmir
  Gazeteci Peker ‘CAN’ oldu28.02.2015
  GündemİZMİR’de metil alkol zehirlenmesi şüphesiyle kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren gazeteci Sedat Peker’in karaciğeri ve böbrekleriyle hayata tutunan 3 hasta, sağlıklarına kavuşmanın mutluluğunu yaşıyor.
 • Yalçın BAYER

  Adaylara rehber - izmir
  Adaylara rehber28.02.2015
  YazarlarDEMOKRASİ Denetçileri Derneği haziran seçimleri öncesinde Türkiye geneli ve iller bazında halkın iradesinin Meclis’e nasıl daha etkin yansıyabileceği üzerine çalışmalar yürütüyor.
 • Türkiye'deki ilk örnek - izmir
  Türkiye'deki ilk örnek28.02.2015
  Basketbol3 Mart 2015 Salı, İzmir Selçuk Yaşar Üniversitesi Kampüsü Spor Salonu tarihi bir olaya sahne olacak, Yaşar Üniversitesi- İstanbul Kavram Meslek Yüksek Okulu Ünilig maçında Yaşar Üniversitesi oyuncusu Doruk Güngör Türkiye’de resmi maça çıkan ilk otizmli birey olarak kayıtlara geçecek.
içinde

İzmir


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz