İzmir


 • Egeli kadınların ‘fıtrat’ isyanı - izmir

  Egeli kadınların ‘fıtrat’ isyanı25.11.2014

  Ege

  CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Kadınla erkeği eşit konuma getiremezsiniz, fıtratına aykırı” sözlerine İzmir iş ve siyaset dünyasının kadın temsilcilerinden yanıt geldi.
 • İnce: Dersimli’yi Genel Başkan yapmışız, daha büyük özür mü var - izmir

  İnce: Dersimli’yi Genel Başkan yapmışız, daha büyük özür mü var25.11.2014

  GÜNDEM

  CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Türkiye Gençlik ve Spor Konfederasyonu İzmir İl Başkanlığı’nın 24 Kasım Öğretmenler Günü için düzenlediği ’Atatürk’ten Günümüze Eğitim’ başlıklı konferansında yaptığı konuşmada, "Türkiye’nin şu anda gündemi kaçak saraydır.Diğer tüm gündemler sahtedir.Dersim şu an gündem olmamalıdır.Ayrıca ne özrü? Biz bir Dersimli’yi genel başkan yapmışız, daha büyük özür mü var?" dedi.
 • Avrupa Halı Saha Şampiyonası başlıyor - izmir

  Avrupa Halı Saha Şampiyonası başlıyor25.11.2014

  Futbol

  Türkiye’nin halı saha ligi, iddaa Rakipbul Ligi'nin şampiyonu Galacticos takımı, 26-30 Kasım tarihleri arasında Karadağ’da düzenlenecek Avrupa Halı Saha Şampiyonası’nda boy gösterecek.
 • Hazine arazisini koruyan muhtara darp iddiası - izmir

  Hazine arazisini koruyan muhtara darp iddiası25.11.2014

  GÜNDEM

  İZMİR’in Buca İlçesi Kaynaklar Mahallesi’ndeki Hazine’ye ait araziyi tel örgülerle çevirmeye çalıştığı ileri sürülen S.K., kendisine engel olan mahalle muhtarı ve Buca Çiftçi Malları Koruma Meclis Başkanı Erhan Şen’i, iddiaya göre kardeşi V.K.ile köy meydanında darp etti.İzmir Baro Başkanı Aydın Özcan’ı ziyaret eden muhtar Şen söz konusu bölgenin ağaçlandırılmasını istedi.
 • Al Salamah Türkiye'ye 1 milyon liradan fazla kazandırdı - izmir

  Al Salamah Türkiye'ye 1 milyon liradan fazla kazandırdı25.11.2014

  GÜNDEM

  SUUDİ Arabistan Krallığı’na ait dünyanın en büyük 10’uncu yatı ’Al Salamah’, Muğla’nın Marmaris İlçesi’ne geldi.İçinde kraliyet ailesinden kimsenin olmadığı mega lüks yata demirlediği Marmaris Limanı’nın küçük rıhtımında 400 ton mazot ve gıda ikmali yapıldı.Yatın Türk ekonomisine katkısının 1 milyon TL’yi aştığı kaydedildi.
 • Türk öğrenciler Amerika'da Avrupa birincisi oldu - izmir

  Türk öğrenciler Amerika'da Avrupa birincisi oldu25.11.2014

  EKONOMİ

  ABD Büyükelçiliği Basın, Kültür ve Kamu Diplomasi Müsteşarı Jonathan Henick, Türkiye'den 10 bin 821 gencin yükseköğrenim için ABD'yi seçtiğini ifade ederek, "(Türkiye) Bu sayıyla bütün Avrupa'daki ülkeler arasında birinci sırada" dedi.
 • Papaların Türkiye ziyaretlerinde neler yaşandı? - izmir

  Papaların Türkiye ziyaretlerinde neler yaşandı?25.11.2014

  DÜNYA

  Cuma günü Ankara'ya gelecek olan Katolik Hristiyanların ruhani lideri Papa Françesko, Türkiye’yi ziyaret eden 4’üncü papa olacak.
 • 'Hayata Dair Kadınlar' sergisi - izmir

  'Hayata Dair Kadınlar' sergisi25.11.2014

  Ege

  BAYRAKLI Belediyesi ile Kadın Adayları Destekleme Derneği'nin (KADER) işbirliğiyle Bayraklı Havuz Düğün Salonu'nda "Hayata dair kadınlar" temalı resim sergisi ve ödül töreni düzenlendi.
 • Aziz Kocaoğlu, "Ulaşım yasası çıkmalı" - izmir

  Aziz Kocaoğlu, "Ulaşım yasası çıkmalı"25.11.2014

  Ege

  İZMİR Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, ESHOT'un yılda 350-400 milyon TL zarar ettiğini, ücretsiz ve indirimli binişlerin merkezi hükümet tarafından sübvanse edilmesi gerektiğini söyledi.İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanları İZMİR Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, ESHOT'un yılda 350-400 milyon TL zarar ettiğini, ücretsiz ve indirimli binişlerin merkezi hükümet tarafından sübvanse edilmesi gerektiğini söyledi.İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanları Kadir Topbaş ve Melih Gökçek'inde bu konuda dertli olduğunu belirten Kocaoğlu, "Ulaşım yasası çıkmalı.Bu soruna ortak bir çare bulunsun"dedi.
 • Mazot hırsızlığına gözaltı - izmir

  Mazot hırsızlığına gözaltı25.11.2014

  Ege

  İZMİR'in Aliağa İlçesi'nde son bir ay içinde gerçekleşen mazot hırsızlığı üzerine çalışma başlatan jandarma, güvenlik kamera görüntülerinden kimliğini belirlediği M.G.'yi gözaltına aldı.
 • Yalova Belediye Başkanı: Ağaçlar mecburen kesilecek - izmir

  Yalova Belediye Başkanı: Ağaçlar mecburen kesilecek25.11.2014

  GÜNDEM

  YALOVA Belediye Başkanı CHP’li Vefa Salman, Tonami Meydanı’nda yapılacak köprülü kavşak için ağaçların kesilecek olmasına tepki gösterilmesi ile ilgili olarak, "Türkiye’de 30 santimetre çapında bir ağacı sökecek ne ekipman ne teknoloji var.Dolayısıyla onları söküp alma şansımız yok, kesilecek" dedi.
 • Kadınlar için protokol imzaladılar - izmir

  Kadınlar için protokol imzaladılar25.11.2014

  Ege

  BALÇOVA Belediyesi ve İzmir Sivil Toplum Örgütleri Platformu (İSTÖP), kadınların sivil toplum örgütleri çatısı altında daha faal olarak yer almasını için hazırladıkları Mavi Düşünceler Projesi'nin protokolünü imzaladı.
 • 10 ayda 255 kadın öldürüldü - izmir

  10 ayda 255 kadın öldürüldü25.11.2014

  Ege

  İZMİR Barosu Başkanı Aydın Özcan ve Yönetim Kurululu Üyeleri ile Kadın Hakları Dayanışma ve Hukuk Araştırmaları Merkezi, '25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Dayanışma ve Mücadele Günü' dolayısıyla İzmir Adliyesi Baro Birimi'nde basın toplantısı düzenledi.Toplantıda konuşan Aydın Özcan, kadına yönelik şiddeti önlemeye yönelik etkin politikalardan yoksun olunması sonucu 2014 yılının ilk 10 ayında Türkiye'de öldürülen kadın sayısının 255'e ulaştığını söyledi.
 • Nil Özalp hayranlarıyla buluştu - izmir

  Nil Özalp hayranlarıyla buluştu25.11.2014

  Ege

  Alışveriş Merkezi'nde mini bir konser veren Nil Özalp, şarkılarını sevenleri ile birlikte seslendirdi.
 • 'Hadi İnşallah' filminin galası İzmir'de - izmir

  'Hadi İnşallah' filminin galası İzmir'de25.11.2014

  Ege

  BAŞROLLERİNİ Murat Boz ve Büşra Pekin'in paylaştığı, 28 Kasım'da vizyona girecek olan "Hadi İnşallah" filminin galası 27 Kasım Perşembe günü, İzmir'deki Agora Alışveriş Merkezi'nde gerçekleşecek.
 • İzmir'de gergin gece - izmir

  İzmir'de gergin gece25.11.2014

  Ege

  İZMİR’in Konak İlçesi’nde, hakkında 4 ayrı suçtan arama kararı bulunan ve üzerinde silah olduğu iddia edilen 32 yaşındaki Serkan K, lüks bir otomobille polisten kaçtı.Kovalamaca sırasında 2’si çocuk 4 kişinin bulunduğu eve giren Serkan K, kapı kırılarak yakalandı.
 • Ekim ayında konut satışları arttı - izmir

  Ekim ayında konut satışları arttı25.11.2014

  Ege

  İZMİR'de geçen ekim ayındaki konut satışları, 2013 yılının aynı ayına göre yüzde 26 oranında arttı.
 • "Türk öğrenciler ABD'de Avrupa birincisi" - izmir

  "Türk öğrenciler ABD'de Avrupa birincisi"25.11.2014

  Eğitim

  ABD Büyükelçiliği Basın, Kültür ve Kamu Diplomasi Müsteşarı Jonathan Henick, Türkiye'den 10 bin 821 gencin yükseköğrenim için ABD'yi seçtiğini belirterek, "(Türkiye) Bu sayıyla bütün Avrupa'daki ülkeler arasında birinci sırada" dedi.
 • Derneklere ücretsiz yer tahsis edilsin - izmir

  Derneklere ücretsiz yer tahsis edilsin25.11.2014

  Ege

  Türkiye Sakatlar Derneği İzmir Şubesi'nin ihaleyle kiraladıkları İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne ait büroların kira borcunu ödeyememesi ile ortaya çıkan sorunu CHP İzmir Milletvekili Hülya Güven, Meclis'e taşıdı.Güven hazırladığı kanun teklifinde dezavantajlı gruplar olarak tanımlanan kadın, çocuk, yaşlı, engelli, şehit yakını, gazi ve malul derneklerine kira bedeli alınmadan devletin yer göstermesini önerdi.
 • Savaşın izlerini oyuncaklar silecek - izmir

  Savaşın izlerini oyuncaklar silecek25.11.2014

  Ege

  İZMİR Müzisyenler Derneği, Suriye'de, Irak'ta ve Şengal'de savaştan etkilenmiş çocuklar için İzmir'den Şuruç'a oyuncak köprüsü kurdu.
 • Ruhsat verilen yapıların yüzölçümü yüzde 39,2 arttı - izmir

  Ruhsat verilen yapıların yüzölçümü yüzde 39,2 arttı25.11.2014

  EKONOMİ

  Belediyeler tarafından yapı ruhsatı verilen yapıların yüzölçümü, yılın 9 ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 39,2 arttı.
 • OSB'ler dolana kadar teşvik - izmir

  OSB'ler dolana kadar teşvik25.11.2014

  Ege

  EKONOMİ Bakan Yardımcısı Adnan Yıldırım, İzmir'de organize sanayi bölgelerinin (OSB) atıl kapasite çalıştığını belirterek, bunda komşu il Manisa'ya verilen teşviğin etkili olduğunu söyledi.Yıldırım, OSB'lerin atıl kısımları dolana kadar İzmir'e teşvik vermek için çalıştıklarını ifade etti.
 • Türkiye beyaza bürünüyor - izmir

  Türkiye beyaza bürünüyor25.11.2014

  GÜNDEM

  Kısa süre öncesine kadar adeta kış ortasında pastırma sıcaklarının yaşandığı, yerli ve yabancı turistlerin denize girdiği Türkiye'nin dört bir yanına kar düştü.Başta Ankara olmak üzere birçok şehir güne karla başladı.En çok şaşırtan ise nemi ve sıcağı ile bilinen 07 plakalı Antalya'nın Akseki ve Korkuteli ilçelerine bile yılın ilk karının yağması oldu.
 • 'Sayın Yavş.k Yavş.koğlu' - izmir

  'Sayın Yavş.k Yavş.koğlu'25.11.2014

  EKONOMİ

  Bir THY müşterisinin şikayet dilekçesine aldığı cevap sosyal medyada olay yarattı.Kutsal Bayraktar isimli vatandaşın ismi yerine şikayet dilekçesine verilen cevapta 'Sayın Yavş.k Yavş.koğlu" yazıyordu.
 • İzmir'de hareketli dakikalar - izmir

  İzmir'de hareketli dakikalar25.11.2014

  GÜNDEM

  İZMİR’in Konak İlçesi’nde hakkında 4 ayrı suçtan arama kararı bulunan ve üzerinde silah olduğu iddia edilen 32 yaşındaki Serkan K., lüks bir otomobille polisten kaçtı.Kovalamaca sırasında 2’si çocuk 4 kişinin bulunduğu eve giren Serkan K., kapı kırılarak yakalandı.
 • Baba şefkati bir ayda tadılmaz - izmir

  Baba şefkati bir ayda tadılmaz25.11.2014

  GÜNDEM

  İstanbul 7’nci Aile Mahkemesi’nde geçen yıl boşanan bir çiftin davasında müşterek çocuklarının velayeti, İstanbul’da oturan anneye verildi.
 • Gizli tanık: Genelkurmay’daki M.K.paralel - izmir

  Gizli tanık: Genelkurmay’daki M.K.paralel25.11.2014

  GÜNDEM

  Gülen Cemaati’ne yönelik soruşturma kapsamında, halen Askeri Yargıtay’da üye olarak görev yapan bir kişi ‘gizli tanık’ sıfatıyla 5 sayfalık ifade verdi.
 • Doğan HIZLAN

  St.Maria Kilisesi’nde konser - izmir

  St.Maria Kilisesi’nde konser24.11.2014

  YAZARLAR

  GEÇEN cuma akşamı (21 Kasım 2014) İzmir’deki Santa Maria Kilisesi’nde organist Johannes Geffert’i ve Arkas Trio’yu dinledik.
 • Türkiye'nin yüzde 2'si esnaf - izmir

  Türkiye'nin yüzde 2'si esnaf24.11.2014

  EKONOMİ

  Türkiye'de 488 ayrı iş kolunda 1 milyon 572 bin 344 esnaf faaliyet gösteriyor.Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) verilerine göre, 31 Ekim 2014 tarihi itibarıyla Türkiye'de 1 milyon 572 bin 344 esnaf ve bunlara ait 1 milyon 694 bin 290 iş yeri bulunuyor.
 • Akaryakıt kaçakçılığında akılalmaz yöntemler - izmir

  Akaryakıt kaçakçılığında akılalmaz yöntemler24.11.2014

  EKONOMİ

  Yanan otobüslerle gündemden düşmeyen 10 numara yağ ile ilgili, İzmir’de 10 kişi hakkında açılan dava, kaçakçılığın nasıl yapıldığını da gözler önüne serdi.İşlenip ürün haline getirilmesi gereken 2 bin 673 ton baz yağ kaçak akaryakıt olarak piyasaya sürüldü.Piyasa değeri 10 milyon lirayı aşan yakıtın izini kaybettirmek için birden çok paravan şirket kullanıldı.Kağıt üzerinde 760 ton yağın satıldığı Konya’daki firmanın 6 ay önce kapandığı, tek kuruş vergi de ödemediği belirlendi.İthal yağı işlemesi gereken İzmir’deki şirkette ise toplam 6 kişi çalışıyor görünüyor.Bu kişiler de şirket sahibinin yakın akrabası çıktı.Sanıklar ise yüzlerce ton yağı, pas koruyucu ve dikiş makineleri yağ olarak sattıklarını öne sürdü.
 • Konut satışı geçen seneye göre artıyor - izmir

  Konut satışı geçen seneye göre artıyor24.11.2014

  EKONOMİ

  Türkiye genelinde ekim ayında 95 bin 645 konut satıldı.Geçen ay satılan konut sayısı 2013'ün aynı ayına göre yüzde 25,3 artış gösterdi.En az konut satışı yapılan il 15 konut ile Ardahan oldu
 • Konut satışında Ankara ikinci - izmir

  Konut satışında Ankara ikinci24.11.2014

  Ankara

  Türkiye genelinde ekim ayında 95 bin 645 konut satıldı.Geçen ay satılan konut sayısı 2013'ün aynı ayına göre yüzde 25,3 artış gösterdi.
 • Klasik müzik gecesi - izmir

  Klasik müzik gecesi24.11.2014

  Ege

  İZMİR Devlet Senfoni Orkestrası sanatçısı Numan Pekdemir’in sanat koordinatörlüğünde Bodrum Belediyesi’nce kuruluş çalışmalarına başlanan Bodrum Oda Orkestrası, 30 kişilik kadrosuyla, 15 Eylül Pazartesi günü sanatseverlerin karşısına çıkacak.
 • İbrahim Örs'ün Eserleri Selçuk Yaşar'da - izmir

  İbrahim Örs'ün Eserleri Selçuk Yaşar'da24.11.2014

  Ege

  TÜRKİYE'nin önde gelen ressamlarından İbrahim Örs'ün 50'yi aşan kişisel sergilerinden biri İzmir'deki Selçuk Yaşar Resim Müzesi ve Sanat Galerisi'nde açıldı.
 • İstanbul’a transfer oldu - izmir

  İstanbul’a transfer oldu24.11.2014

  Ege

  İZMİRLİ koreograf Enis Barış Küçükçifçi, İstanbul’a transfer oldu.
 • Onlar şimdi çok mutlu - izmir

  Onlar şimdi çok mutlu24.11.2014

  Ege

  İNCİRALTI Körfez Balık Restoran’ın sahibi Ali Gül ve Gül Özen çiftinin kızı Özlem ile İzmir Beymen’de uzun yıllar üst düzey yöneticilik yapan Selda Soyer’in oğlu Volkan Toygar dünya evine girdi.
 • Ne yaptın Telekom - izmir

  Ne yaptın Telekom24.11.2014

  Ankara

  Mavi-beyazlılar, Karşıyaka deplasmanında uzun süre önde götürdüğü maçı kaybetti.
 • Pensev’in yeni ürünlerini tanıttı - izmir

  Pensev’in yeni ürünlerini tanıttı24.11.2014

  Ege

  Winsa’nın yetkili üretici bayisi Pensev, yeni ürünlerini Yapı Fuarı–Turkeybuild İzmir’de görücüye çıkardı.
 • Mulson Evleri enerji giderlerini ödüyor - izmir

  Mulson Evleri enerji giderlerini ödüyor24.11.2014

  Ege

  İzmir’de, West Orion Group’un yapımını sürdürdüğü Mulson Yaşam Konutları, kurulacak güneş tarlası sayesinde kendi elektrik giderlerini karşılayacak.
 • Liseli sanatçıların eserleri görücüde - izmir

  Liseli sanatçıların eserleri görücüde24.11.2014

  Ege

  ÖZEL Çamlaraltı Koleji’nin sponsorluğunda gerçekleştirilen ve ülke genelindeki 28 Güzel Sanatlar Lisesi’nin öğrencilerinin eserlerinden oluşan “Ekim Geçidi” adlı sergi, İzmir Resim Heykel Müzesi’nde sergileniyor.
 • Çamdibi'ne 5 yıldızlı yatırım - izmir

  Çamdibi'ne 5 yıldızlı yatırım24.11.2014

  Ege

  ? İZMİR Karabağlar’da 2008’de Opr.Dr.Abdullah Karaca ve Dr.Dilek Karaca tarafından ‘Alfa Göz’ olarak kurulan Alfa Grubu, merkez şubesini Çamdibi’ndeki 4 katlı yeni binasına taşıyarak kapasite ve hizmet yelpazesini genişletti.Bornova Belediye Başkanı Olgun Atilla tarafından açılışı gerçekleştirilen Gaziosmanpaşa Mahallesi’ndeki Alfa Tıp Merkezi, bin 200 metrekarelik alanda, 15 hekim ve toplam 45 personelle, plastik cerrahi, genel cerrahi, kardiyoloji ve göz hastalıkları branşlarında son teknoloji tanı ve tedavi birimleriyle hizmet verecek.
 • Kentkart'ta dijital devrim - izmir

  Kentkart'ta dijital devrim24.11.2014

  Ege

  İZMİR Büyükşehir Belediyesi ESHOT Genel Müdürlüğü, toplu ulaşımla ilgili elektronik hizmetlerine hız verdi.Web sitesinden ’kentkart’ bakiyesi sorgulaması uygulamasını başlatan ESHOT, bu kez de web sitesi üzerinden kentkart dolumu yapılması ve otomatik ödeme talimatlı dolum hizmeti için hazırlıklara başladı.
 • Gece kulübünde cinayete tutuklama - izmir

  Gece kulübünde cinayete tutuklama24.11.2014

  Ege

  İZMİR'in Kınık İlçesi'nde bir gece kulübünde hesap yüzünden çıkan ve işyeri müdürü Erdal Han'ın (37) öldürüldüğü bıçaklı kavgada gözaltına alınan 7 kişiden 5'i, sevk edildiği adliyede tutuklandı.
 • Aborjin resim sanatı Türkiye'de - izmir

  Aborjin resim sanatı Türkiye'de24.11.2014

  Ege

  NOKTALİZM ekolü olarak da bilinen Aborjin resim sanatının Türkiye'deki tek temsilcisi Hamdullah Bostancı'nın 41 eseri İzmir Büyükşehir Belediyesi Çetin Emeç Sanat Galerisi'nde sergilenmeye başlandı.
 • Mavi beyaz bir Akdeniz esintisi - izmir

  Mavi beyaz bir Akdeniz esintisi24.11.2014

  Ege

  RESSAM ve fotoğraf sanatçısı Berna Kızıltan’ın “Mavi Beyaz Bir Akdeniz Esintisi” adlı kişisel sergisi, İzmir Devlet Resim Heykel Müzesi Şeref Akdik Salonu’nda açıldı.
 • Nusret 2014 mayın harbi tatbikatı İzmir'de başladı - izmir

  Nusret 2014 mayın harbi tatbikatı İzmir'de başladı24.11.2014

  Ege

  Mayın Filo Komutanı Tuğamiral Mustafa Zeki Uğurlu, Türk karasularında, yerleri tespit edilmiş Birinci Dünya Savaşı'ndan kalma toplam 200 mayının bulunduğunu, ancak bunların uzun yıllardır su altında olmasından dolayı tehlikeli olmadıklarını, son bir yıl içerisinde ise Cumhuriyet tarihinde toplam imha edilen kadar olan 22 mayını etkisiz hale getirdiklerini dile getirdi.
 • İzmir'in umudu kongre turizminde - izmir

  İzmir'in umudu kongre turizminde24.11.2014

  Ege

  BÜYÜK kongre organizasyonlarının ev sahipliğinde dünya birinciliğine yükselen İstanbul, kongre turizminde tüm şehirlere örnek oldu.Kongre turizmi amacıyla gelen yabancı konukların ülkede bıraktıkları yüksek döviz miktarına dikkat çeken turizm uzmanları İzmir ekonomisinin de tamamlanacak yatırımların ardından hızla yükselişe geçeceğini savundu.
 • Sınav başarısı için doğru beslenme - izmir

  Sınav başarısı için doğru beslenme24.11.2014

  Ege

  İzmir Ekonomi Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Yrd.Doç.Dr.Zeynep Fırtına Karagonlar, öğrencilerin enerji seviyelerini yükselteceği düşünülen çikolata ve enerji içeceklerine yöneldiğini değinerek, bunun uzun dönemde sağlık sorunlarına ve sınav performansı üzerinde olumsuz etkilere dönüşeceğini söyledi.
 • Yeni trenler için 38.5 milyon Euro’luk imza - izmir

  Yeni trenler için 38.5 milyon Euro’luk imza24.11.2014

  Ege

  sayısıyla her geçen gün büyüyen metro sisteminde artan ihtiyaçların karşılanması için Aralık ayında ihalesini gerçekleştireceği 85 vagonlu 17 tren seti için 38.5 milyon Euroluk kredi alım sözleşmesi imzaladı.
 • Bağırın herkes duysun - izmir

  Bağırın herkes duysun24.11.2014

  Ege

  İZMİR’de, Ege Bölgesi Kars Demokrat Dernekler Federasyonu Kadın Kolları, Kadına Şiddetle Mücadele Günü’nde protesto yürüyüşü yaptı.Konak Pier Köprüsü’nde toplanan kadınlar, eski Sümerbank binasına kadar yürüdü.
içinde

İzmir


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz