İzmir


 • Giriş bileti mama - izmir

  Giriş bileti mama22.12.2014

  Ankara

  Başkent’te sokaklar ve barınaklardaki hayvanlar yararına düzenlenen rock konserini izleyenler, görevlilere bilet yerine kedi-köpek maması verdi.
 • Tursun ailesine haciz - izmir

  Tursun ailesine haciz22.12.2014

  GÜNDEM

  İZMİR’de 7 yıl önce Baran Tursun’un ‘dur ihtarına uymadığı’ iddiasıyla açtığı ateş sonucu ölümüne neden olduğu gerekçesiyle yargılanan polis memuru Oral Emre Atar, 2 yıl 1 ay hapis cezası almıştı.
 • Kazazedeler Derya Baykal'ın komşusu çıktı - izmir

  Kazazedeler Derya Baykal'ın komşusu çıktı22.12.2014

  GÜNDEM

  Derya Baykal bugünkü programına başlarken gözyaşlarını zor tuttu.Ünlü sanatçı, "Az önce iki dostumu toprağa verdik.Çok üzgünüm" dedi.
 • İlk kez !f İstanbul’da - izmir

  İlk kez !f İstanbul’da22.12.2014

  Keyif

  Yeni yılda 14’üncüsü düzenlenecek !f İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali’nde gala yapacak filmlerden biri de yılın en iyileri arasında gösterilen Joshua Oppenheimer filmi ‘The Look of Silence’.
 • Piriştina'dan siyasete davet - izmir

  Piriştina'dan siyasete davet22.12.2014

  Ege

  BUCA Belediye Başkanı Levent Piriştina, İzmir Üniversitesi'nde düzenlenen Gençlik ve Siyaset başlıklı söyleşiye konuk oldu ve gençleri siyasetin içinde yer almaya davet etti.
 • İzmir'i tasarladılar - izmir

  İzmir'i tasarladılar22.12.2014

  Ege

  İZMİR Ekonomi Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü öğrencileri, İzmir'i tasarladı.
 • Muhtarlarla işbirliği - izmir

  Muhtarlarla işbirliği22.12.2014

  Ege

  İZMİR'in Konak İlçesi'nde Kent Konseyi çatısı altında birleşen muhtarları dinleyen Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, "Artık hizmet ezberlenmiş yöntemlerle olmuyor.Ezberleri bozalım, mahallelerde muhtarlarımızla vatandaşlarla bir araya gelelim, dertleşelim.Bundan sonra Muhtar Meclisi'ni etkin hale getirelim" dedi.
 • "Hakkımızı istiyoruz" - izmir

  "Hakkımızı istiyoruz"22.12.2014

  Ege

  AK Parti tarafından İzmir için planlanan 35 proje arasında yer alan ve 9 Eylül 2011’de temeli atılan Sabuncubeli Tüneli’ndeki çalışmalar, inşaatı yürüten firmanın mali sıkıntıları nedeniyle bir süre önce durdu.Firma geçen ay 175 işçiyi çıkardı.Yaklaşık 3 aylık ücretlerinin yanı sıra kıdem ve ihbar tazminatlarını alamadıklarını savunan işçiler, dün Karayolları 2.Bölge Müdürlüğü’nün önünde eylem yaptı.
 • Çin Başkonsolosu'ndan Kocaoğlu'na ziyaret - izmir

  Çin Başkonsolosu'ndan Kocaoğlu'na ziyaret22.12.2014

  Ege

  Çin Halk Cumhuriyeti'nin İzmir'deki ilk Başkonsolosu Su Gaochao, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'na nezaket ziyaretinde bulundu.
 • Bakan Elvan: TİB'de ne yapıldığını bilemiyoruz - izmir

  Bakan Elvan: TİB'de ne yapıldığını bilemiyoruz22.12.2014

  EKONOMİ

  Anadolu Ajansı Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan Telekomünikasyon (TİB) ile ilgili açıklamalarını servis ederek Bakan'ın "Telekomünikasyon İletişim Başkanlığının mevcut binasından çıkarılıp farklı bir yere aktarılması gerektiğine de inanıyoruz.Çünkü orada ne yapıldığını açıkçası bilemiyoruz" sözlerini yayınladı.Daha sonra A.A.'dan TİB'le ilgili Bakan'ın bu sözlerinin 17-25 Aralık operasyonlarından öncesini kastettiğini ifade eden bir açıklama geldi.
 • Soruyu bil kitabı kazan - izmir

  Soruyu bil kitabı kazan22.12.2014

  Keyif

  "Hurriyet.com.tr Hediye Kitap Günleri" devam ediyor.Bu yarışma ile 20 şanslı hurriyet.com.tr okuyucusu bizden, ünlü astrolog Dinçer Güner ve Naz Bayatlı’nın ilk kitabı olan "Zamanlamanın Gücü"nü kazanacak.
 • Demirtaş'tan sürpriz Rusya ziyareti - izmir

  Demirtaş'tan sürpriz Rusya ziyareti22.12.2014

  DÜNYA

  Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, çeşitli temaslarda bulunmak üzere İstanbul'dan Rusya'nın başkenti Moskova'ya gitti.Demirtaş'ın, Rusya Dışişleri Bakanlığı’nda da görüşmeler yapacağı belirtildi.
 • Ayşe ARAL

  Yetiş Ayşe - izmir

  Yetiş Ayşe21.12.2014

  YAZARLAR

 • Vahap MUNYAR

  Lobiye uyup balık desteğini kaldırmam - izmir

  Lobiye uyup balık desteğini kaldırmam21.12.2014

  YAZARLAR

  CUMA sabahı İzmir’de balık üreticileriyle bir toplantıya katılan Dünya Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hakan Güldağ, aldığı bir notu Karacabey TİGEM tesislerinde buluştuğumuz Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker’e sordu:
 • Yonca TOKBAŞ - Kelebek

  Gergedan, fil, hipo ve altın kolye - izmir

  Gergedan, fil, hipo ve altın kolye21.12.2014

  YAZARLAR

  Düşünün, hiç bilmediğiniz bir ülkede, tamamen yabancısı olduğunuz bir kültüre ait bir düğüne davetlisiniz.
 • Kimseyle ittifak yapmayız - izmir

  Kimseyle ittifak yapmayız21.12.2014

  GÜNDEM

  HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, seçimde başka bir partiyle ittifak yapacakları söylentilerinin gerçekleri yansıtmadığını belirterek, “Ne AKP ne CHP ne başkasıyla pazarlık da yapmayız, kirli oyunların içine de girmeyiz” dedi.
 • Cumhuriyet bildirisi - izmir

  Cumhuriyet bildirisi21.12.2014

  GÜNDEM

  Aralarında Doğu Perinçek, Hüsamettin Cindoruk, Nasuh Mahruki, Süheyl Batum, Şahin Mengü, Şükrü Sina Gürel, Ufuk Söylemez’in de bulunduğu 108 aydın ‘Cumhuriyet çağrısı’ yaptı.
 • Üretimi soğuk havadan etkilendi fiyatı iki kat arttı - izmir

  Üretimi soğuk havadan etkilendi fiyatı iki kat arttı21.12.2014

  EKONOMİ

  Üretimi mart ayında yaşanan soğuklardan etkilenen cevizde kilogram fiyatı iki kat artışla 20 liraya ulaştı.Geçen yıl en ucuzunun kilogramı 10 lira olan kabuklu ceviz, bu yıl 20 liradan satılıyor.İç randımanı yüksek ve daha iri olan kabuklu cevizin kilogramı 30 liraya kadar çıkıyor.Kuruyemişcilerde iç çeviz ise 44-50 liradan satılıyor.
 • SunExpress dış hatlarda 16 yeni noktaya daha uçacak - izmir

  SunExpress dış hatlarda 16 yeni noktaya daha uçacak21.12.2014

  EKONOMİ

  Türk Hava Yolları (THY) ile Lufthansa'nın ortak şirketi SunExpress, 2015 yaz sezonunda İzmir ve Antalya'dan dış hatlarda 16 yeni noktaya daha uçmaya başlayacak.
 • 20 yıldır bozulmayan tekstil geleneği - izmir

  20 yıldır bozulmayan tekstil geleneği21.12.2014

  EKONOMİ

  Egeli tekstilcilerin geleneksel hale getirdiği Pınar Moda Gelinlik İzmir Buluşmaları bu yıl Sheraton'da yapılıyor.
 • Her 5 araçtan 1'i İstanbul'da - izmir

  Her 5 araçtan 1'i İstanbul'da21.12.2014

  EKONOMİ

  Türkiye'de trafiğe kayıtlı 18 milyon 693 bin aracın yaklaşık yüzde 18'ine denk gelen 3 milyon 361 bini İstanbul'da bulunuyor.
 • İzmir'e yıldız yağacak - izmir

  İzmir'e yıldız yağacak21.12.2014

  Ege

  YILBAŞI gecesi birbirinden ünlü sanatçılar İzmir’de sevenleriyle yeni yıla “Merhaba” diyecek.
 • Pınar Aylin yılbaşında Wyndham’da - izmir

  Pınar Aylin yılbaşında Wyndham’da21.12.2014

  Ege

  TÜRK pop müziğinin İzmirli sanatçısı Pınar Aylin, yılbaşı gecesi Wyndham İzmir Özdilek’te Konak Salonu’nda sahne alacak.
 • Arena'nın sürprizi Tan - izmir

  Arena'nın sürprizi Tan21.12.2014

  Ege

  SON çalışması “Ağrılı Başımız”la müzik listelerinde zirveye çıkan Tan, yılbaşında Bayraklı’daki İzmir Arena’da sahne alacak.
 • Egebeta daha hızlı hizmet atağında - izmir

  Egebeta daha hızlı hizmet atağında21.12.2014

  Ege

  YENİ yılda hem verimliliğini artırmak, hem de daha hızlı hizmet üretmek için atağa geçen Egebeta, otomasyon yapı market, teknik servis ve montaj departmanlarında şirketler grubu sistemiyle hareket edecek.2014 yılında gerek ciro, gerekse üretim kapasitesindeki hedefleri yakaladığını açıklayan şirket kurucusu Gafur Alişer, üretim, satış departmanı ve teknik servis kadrosunun aynı çatı altında, fakat ayrı platformlarda çalışarak hizmet kalite ve hızını yükselteceğini söyledi.
 • "Teşvik sözünün peşini bırakmayacağız" - izmir

  "Teşvik sözünün peşini bırakmayacağız"21.12.2014

  Ege

  KEMALPAŞA Sanayici ve İşadamları Derneği (KESİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Aytekin Öztaş, “Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın, yüksek teknolojili ürünlerin üretimine nerede olursa olsun 5’inci bölge, orta teknolojik yatırımlara da 3’üncü bölge teşviği verecekleri açıklamalarının peşini bırakmayacağız” dedi.
 • Musiki günlerinde 'Mevlana'da buluşmak' - izmir

  Musiki günlerinde 'Mevlana'da buluşmak'21.12.2014

  Ege

  DOKUZ Eylül Üniversitesi Rektörlüğü'nce düzenlenen İzmir'de Musiki Günleri'nin 64'üncü konseri, Şeb-i Arus törenleri kapsamında "Mevlana'da Buluşmak" teması ile devam etti.
 • Hayata küsenleri barıştırma sanatı - izmir

  Hayata küsenleri barıştırma sanatı21.12.2014

  Ege

  HEM sanatçı, hem de girişimci olan Berna Özdoğan’ın bir hayali kendi işini kurmak, bir hayali de işini engellilerin, şiddet gören kadınların ve yoksul aile çocuklarının hizmetine sunabilmekti.İzmirli dansçı Berkay Sonkan’ın da desteğini alan Özdoğan, hayata küsenlere salsa ile, resimle, tiyatroyla çağrı yapıyor.
 • En yüksek ücret zammı otomotiv yan sanayide - izmir

  En yüksek ücret zammı otomotiv yan sanayide21.12.2014

  Ege

  DÜNYANIN ve Türkiye’nin en büyük veri tabanına sahip yönetim danışmanlığı şirketi Hay Group’un gerçekleştirdiği “2014 Ücret ve Yan Haklar Araştırması”na göre Türkiye’de 2015 yılında ortalama ücret artışı yüzde 9 olacak.
 • Çinlilere zeytinyağı öğretti - izmir

  Çinlilere zeytinyağı öğretti21.12.2014

  Ege

  RAVİKA, aralarında Çin Halk Cumhuriyeti’nin İzmir’deki İlk Başkonsolosu Su GAOCHAO’nun da bulunduğu 20 kişilik Çinli heyete zeytinyağının üretimini yerinde gösterdi.
 • Korku filmi gibi - izmir

  Korku filmi gibi21.12.2014

  Ege

  İZMİR'in Gümülpaşa Semti'nde, inşaat firması gecekondu olarak yapılan 3 evi yıktıktan sonra inşaat için harfiyat çalışması başlattı.Toprak kaymaları nedeniyle istinat duvarı yapılıp önlem alınıncaya kadar, üst bölgede bulunan iki apartman için Bayraklı Belediyesi, boşaltma kararı verdi.Buna direnen ev sahipleri, yıkılma tahlikesi olduğu öne sürülen alanda 6 aydan bu yana önlem alınmamasına tepki gösterdi.Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, o bölgede firmanın yapması gereken istinat duvarını yapmadığını, bu durumda kendilerinin yapacağını açıkladı.
 • Kılıçdaroğlu İzmir'de - izmir

  Kılıçdaroğlu İzmir'de21.12.2014

  Ege

  İZMİR Büyükşehir Belediyesi'nin, "Meyveler sizden, fidanlar bizden" sloganıyla başlattığı 'Bir milyon fidan projesine' CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan da destek geldi.Aynı zamanda Kooperatifçilik Günü de olan fidan dağıtım törenine Kılıçdaroğlu da katıldı.Kılıçdaroğlu buradaki konuşmasında, "Öyle çalıyor ama çalışıyor gibi sözler var.Bizim kültürümüzde, ahlakımızda böyle bir inanç yok.Bunu da değiştireceğiz.Çalmadan hizmet yapacak, çalmadan çalışacak birileri lazım.Çocuklarımızı ülkemizi, geleceğimizi düşüneceğiz.Emin olun hepimiz Türkiye'nin huzurunu inşa edebiliriz" dedi.
 • İşte en güzel hediye - izmir

  İşte en güzel hediye21.12.2014

  Ege

  İZMİR Halk Sağlığı Müdürlüğü, Souvenir Hediyelik Eşya Günleri kapsamında, Kültürpark 2 No’lu Hol’de stant açtı.Ar-Ge Sorumlusu Uzm.Dr.Ece Özkan, Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar ve Programlar Şube Müdürü Uzm.Dr.Asya Babaoğlu, hipertansiyon, kalp-damar hastalıkları, KOAH, diyabet, bağımlılık, gebelik, çocuk gelişimi, evde sağlık dahil birçok sağlık sorunu hakkında ziyaretçileri bilgilendirip korunma yollarını anlatan broşürler dağıtıyor.Görevliler ise kilo ve kan şekeri ölçümü yapıyor.
 • Lezzet Durakları - izmir

  Lezzet Durakları21.12.2014

  Ege

  Hürriyet Ege'nin klasikleşen lezzet durakları köşesinde bu pazar da birbirinden leziz adresleri sizler için derledik.
 • 5'inci yıl gururu - izmir

  5'inci yıl gururu21.12.2014

  Ege

  İZMİR'deki bilişim firmalarından BTE bilgisayar (Bilgi teknolojileri, eğitim ve danışmanlık) 5'nci yılını çalışanları ve aileleriyle birlikte kutladı.
 • İzmir 1900'e özel tanıtım - izmir

  İzmir 1900'e özel tanıtım21.12.2014

  Ege

  FOLKART'ın sponsorluğunda ESİAD’ın desteğinde yazar Prof.Dr.Çınar Atay’ın hazırladığı “İzmir 1900” düzenlenen özel bir gece ile tanıtıldı.Sesi ve yorumuyla sevilen sanatçı Funda Arar, davete katılanlara unutulmaz bir konser verdi.
 • Babamın, 42 yıllık dostumun ardından. - izmir

  Babamın, 42 yıllık dostumun ardından.21.12.2014

  Hayat

  Babam öldü.Henüz idrakinde değilim.Bir gün bir yerde, ilkokuldan beri ikimizin şarkısı olan, Nat King Cole’dan L.O.V.E.çalıyor olacak.Yarın, bir gün, gecenin bir vakti iki satır laflayalım diye elim telefona gidecek ve o telefona çıkamayacak.Derbiler olacak, nispet yapmaya arayamayacağım ya da nispet telefonu çalmadığı için kimin aradığını ruhum gibi biliyor olmayacağım.
 • Adnan KAYA

  Mutluluk A.Ş. - izmir

  Mutluluk A.Ş.21.12.2014

  YAZARLAR

 • Güzelbahçe ışıl ışıl - izmir

  Güzelbahçe ışıl ışıl21.12.2014

  Ege

  İZMİR'de, Güzelbahçe Belediyesi, ilçenin önemli cadde ve kavşaklarını yılbaşı nedeniyle süsleyip, ışıklandırdı.
 • Buca'ya dev park - izmir

  Buca'ya dev park21.12.2014

  Ege

  BUCA Belediyesi tarafından Buca Koop Mahallesi'nde yapımı tamamlanan 4 bin metrekare büyüklüğündeki park hizmete açıldı.Açılış kurdelesini hemşerileri ile birlikte kesen Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, "Park yapmak bizden sahip çıkmak sizden" dedi.
 • Seyithan'ı kalbinden bıçakladılar - izmir

  Seyithan'ı kalbinden bıçakladılar21.12.2014

  Ege

  İZMİR’in Buca İlçesi’nde, marketten aldıkları ürünlerin parasını ödemeyen kimliği belirsiz kişiler, askerden 1 ay önce dönen işyeri sahibi 22 yaşındaki Seyithan Karakaya’yı kalbinden bıçaklayarak öldürdü.
 • Bakan Yıldırım'dan füze müjdesi - izmir

  Bakan Yıldırım'dan füze müjdesi21.12.2014

  Ege

  Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, uzun menzilli füze projesinde teknoloji transferi, Türkiye'de ortak üretim, en kısa zamanda teslim ve uygun fiyat olmak üzere "dört başı mamur" bir teklifin oluşmasını beklediklerini söyledi.
 • Büyükşehir'den estetik devrim - izmir

  Büyükşehir'den estetik devrim21.12.2014

  Ege

  İZMİR’de tarihi Agora yolu üzerinde bulunan ve her gün çok sayıda turistin geçtiği İkiçeşmelik Caddesi üzerinde Büyükşehir Belediyesi tarafından bu caddenin daha renkli ve şık görünmesi için binaların dış cephe yenilime ve onarım çalışmaları devam ediyor.
 • Smyrna Meclisi 2 bin yıl sonra güneşi gördü - izmir

  Smyrna Meclisi 2 bin yıl sonra güneşi gördü21.12.2014

  Ege

  İZMİR Büyükşehir Belediyesi’nin desteklediği İzmir Agorası kazılarında, Romalılar’ın birçok karar aldığı meclis yapısı da gün ışığına çıkarıldı.
 • Nihat DEMİRKOL

  İzmir’e haksızlık yapılmasın! - izmir

  İzmir’e haksızlık yapılmasın!21.12.2014

  YAZARLAR

 • Şimdi Kemeraltı zamanı - izmir

  Şimdi Kemeraltı zamanı21.12.2014

  Ege

  İZMİR’in ticaretteki kalbi, tarihi Kemeraltı Çarşısı’nı yine eski canlı günlerine döndürmek için Konak Belediyesi ve Tarihi Kemeraltı Esnaf Derneği’nin düzenlediği, 28 Aralık’a kadar sürecek Tarihi Kemeraltı Günleri festival gibi törenle başladı.
 • 5 ton hamsi kapışıldı - izmir

  5 ton hamsi kapışıldı21.12.2014

  Ege

  İZMİR’de, Karşıyaka Belediyesi’nin Karadeniz Konfederasyonu (KAREKON) ve Karşıyaka Karadenizliler Derneği işbirliğiyle düzenlediği ’7’nci Karadeniz Hamsi Şöleni’nin 4’üncü gününde binlerce kişiye 5 ton hamsi ikram edildi.Etkinliğe Karşıyakalılar büyük ilgi gösterdi.
 • İzinsiz mesaja rekor ceza - izmir

  İzinsiz mesaja rekor ceza21.12.2014

  Ege

  İZMİR’de, Gediz Üniversitesi tarafından düzenlenen Tüketici Hukuku Sempozyumu’nda konuşan Prof.Dr.Tekin Memiş, firmaların telefonla arayarak, kısa mesaj ve elektronik posta göndererek yaptığı ticari tacizin, 1 Mayıs’ta yürürlüğe girecek yeni kanunla son bulacağını söyledi.Prof.Dr.Memiş, "1 Mayıs’tan itibaren uymayanlara bin TL’den başlayıp 50 bin TL’ye varan para cezaları kesilecek" dedi.
 • Kılıçdaroğlu'ndan Fethullah Gülen yanıtı - izmir

  Kılıçdaroğlu'ndan Fethullah Gülen yanıtı21.12.2014

  GÜNDEM

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul 1.Sulh Ceza Hakimliği tarafından İstanbul merkezli “paralel yapı” soruşturması kapsamında Fethullah Gülen hakkında yakalama kararı çıkarılmasına ilişkin, bir yerde hukukun üstünlüğü varsa hukuk çerçevesinde sorgulama yapılmasına kimsenin itiraz edemeyeceğini ancak sırf intikam almak, öç almak duygusuyla bir şeyler yapılmasının doğru olmayacağını söyledi.
 • İzmir'de feci kaza: 6 ölü - izmir

  İzmir'de feci kaza: 6 ölü21.12.2014

  GÜNDEM

  İZMİR’in Dikili İlçesi’nde lastiği patlayan otomobilin karşı şerite geçerek başka bir otomobille çarpıştığı kazada, 6 kişi öldü, 1 kişi yaralandı.
içinde

İzmir


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz