Danıştay


 • Osman Tural Danıştay üyeliğine atandı - danıştay

  Osman Tural Danıştay üyeliğine atandı21.12.2014

  EKONOMİ

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün yeni Danıştay üyelerini atadı.Üyeler arasında PTT Genel Müdürü ve Tenis Federasyonu Başkanı Osman Tural da var.
 • Kule'de son söz Büyükşehir'in - danıştay

  Kule'de son söz Büyükşehir'in21.12.2014

  Ankara

  ‘İmara aykırılık’ ve ‘mania hattı’ gerekçeleriyle yapımı durdurulan, geçen yıl Danıştay’ın yıkım kararı verdiği Cumhuriyet Kulesi için son kararı, Büyükşehir Belediye Meclisi verecek.Keçiören Belediye Meclisi’nin hazırladığı yeni imar planının ocak ayında Büyükşehir Meclisi’ne görüşülmesi bekleniyor.
 • Davutoğlu Ankara İl Kongresinde konuştu - danıştay

  Davutoğlu Ankara İl Kongresinde konuştu21.12.2014

  GÜNDEM

  AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin Ankara İl Kongresi’ne katıldı.
 • Danıştay’a enerji damgası - danıştay

  Danıştay’a enerji damgası20.12.2014

  EKONOMİ

  Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Danıştay’a üye olarak atanan 9’üyeden 3’ü enerji sektöründen geldi.Bu alanda atanan isimler, hukuk dairesi, nükleer santral sorumluluğu, teftiş kurulu başkanlığı gibi kritik görevlerde bulundu.
 • 19 yılda eğitimde sorunlar azalmadı arttı - danıştay

  19 yılda eğitimde sorunlar azalmadı arttı20.12.2014

  IK

  19 yılda Milli Eğitim Bakanlığı koltuğuna 11 kişi oturdu.Daha önce sadece 5 yıllık ilkokuldan oluşan zorunlu eğitim önce 8 yıla çıkarıldı.Ardından sistem yeniden değiştirildi ve halk arasında 4+4+4 diye bilinen 12 yıllık kademeli zorunlu eğitim sistemi getirildi.Üniversiteye giriş sistemi üç defa değişti.1995’ten itibaren YÖK başkanlığı koltuğuna 5 kişi atandı.Bazıları iki dönem başkanlık etti.Bunlardan sadece biri, Prof.Dr.Gökhan Çetinsaya, süresi dolmadan görevden alınarak, Başbakanlık Başmüşaviri oldu.ÖSYM tarafında ise 2010 yılından itibaren yaşanan sınav skandalları tüm ülkenin gündemine oturdu.2010’da KPSS ile başlayan kopya skandalı, 2011’de YGS’de şifre skandalına dönüştü.
 • PTT Ankara Cup'da Krunic şampiyon oldu - danıştay

  PTT Ankara Cup'da Krunic şampiyon oldu20.12.2014

  Tenis

  Profesyonel Bayanlar Tenis Turnuvası PTT Ankara Cup 2014'de tekler şampiyonu, Aleksandra Krunic oldu.
 • Kelimeler çaresizliğimizin işaret fişekleri - danıştay

  Kelimeler çaresizliğimizin işaret fişekleri19.12.2014

  Ankara

  “Gülümsedi Servet, gözlerinde denizin öte yakasından kuşlar.Şu Ege, efendi deniz hakikaten.Gözlerden bile belli.Sonra konuştu.Zeytinyağı gibi akıyor sözcükler, zeytin yaprağı gibi yumuşacık.Ağlamaya başladı bizim Ozan.‘Ağlama topraam!’ dedi gözlerinde kuşlar olan…”
 • Danıştay’dan jet toplantı - danıştay

  Danıştay’dan jet toplantı19.12.2014

  GÜNDEM

  DANIŞTAY Genel Kurulu bugün 42 yeni üyesiyle jet hızıyla toplandı ve iki yeni daire başkanlığından birine seçim yaptı.Danıştay’a yeni kurulan iki dairesinden biri olan 16.Daireye ilk turda başkan seçildi.Danıştay 2.Daire üyesi Fethi Aslan yeni kurulan bu dairenin başkanı oldu.
 • Milyonlarca hastanın bilgisi çalındı mı? - danıştay

  Milyonlarca hastanın bilgisi çalındı mı?19.12.2014

  EKONOMİ

  CHP, yurtdışından ilaç getirten milyonlarca hasta bilgisinin Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundan çalışan bir doktor aracılığıyla çalındığını iddia etti.Kurum, iddialarla ilgili soruşturma açtı.CHP Milletvekili Özgür Özel, iddiaları Meclis gündemine taşırken, Türk Eczacıları Birliği özel firmalara yurtdışından ilaç getirme yetkisinin iptali için Danıştay'da dava açtı.
 • CHP'den soru önergesi: Milyonlarca hastanın bilgisi çalındı mı? - danıştay

  CHP'den soru önergesi: Milyonlarca hastanın bilgisi çalındı mı?19.12.2014

  GÜNDEM

  CHP, yurtdışından ilaç getirten milyonlarca hasta bilgisinin Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundan çalışan bir doktor aracılığıyla çalındığını iddia etti.Kurum, iddialarla ilgili soruşturma açtı.CHP Milletvekili Özgür Özel, iddiaları Meclis gündemine taşırken, Türk Eczacıları Birliği özel firmalara yurtdışından ilaç getirme yetkisinin iptali için Danıştay'da dava açtı.
 • AYM’ye ilk atama - danıştay

  AYM’ye ilk atama18.12.2014

  GÜNDEM

  Danıştay Genel Kurulu’nda yapılan oylamada en çok oyu alan Kadir Özkaya, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından Anayasa Mahkemesi üyeliğine atandı.Erdoğan’ın AYM’ye atadığı ilk isim olan Özkaya daha önce bu kurumda raportör olarak görev yapmıştı.
 • Bodrum'da RES eylemi - danıştay

  Bodrum'da RES eylemi18.12.2014

  Ege

  MUĞLA’nın Bodrum İlçesi Yalıkavak ve Akyarlar mahallelerinde yapılmak istenen rüzgar enerjisi santralleri (RES), bir grup çevreci, köylü ve sivil toplum kuruluşu temsilcisi tarafından protesto edildi.
 • Organik köyün RES zaferi - danıştay

  Organik köyün RES zaferi18.12.2014

  Ege

  TÜRKİYE’nin ilk organik tarımının yapıldığı yerlerdelerden İzmir’in Bayındır İlçesi’ne bağlı Çınardibi Köyü de dahil olmak üzere 3 ilçedeki, 9 köyü içerisine alacak şekilde 126 türbin direkli en büyük Rüzgar Enerjisi Santrali (RES) projesi için Bakanlar Kurulu’ndan ’acele kamulaştırma’ kararı alınıp çalışmalara başlandı.Ancak dört bir yanları RES türbinleriyle çevrilecek olan Çınardibi köylülerinin yaptığı başvuru üzerine Danıştay 6’ncı Dairesi, Yırca’daki zeytin arazisinde olduğu gibi, bu proje için de ’acele kamulaştırma’ için ’olağanüstü koşullar’ görmeyip yürütmeyi durdurma kararı verdi.
 • Ataköy'de deprem riski - danıştay

  Ataköy'de deprem riski18.12.2014

  EKONOMİ

  ATAKÖY sahilde devam eden inşaatlar için yasal zemin olan 2012 yılı onanlı 1 / 5000 ölçekli Nazım İmar Planının iptali ile ilgili İstanbul 5.İdare Mahkemesi’nde dava sürüyor.Mahkemenin istediği ve 1 Aralık 2014 tarihli bilirkişi raporunda acı gerçeği açıkladı: “Plaj kumulu ve alüviyal toprak yapısının egemen olduğu, Deprem Master Planı’nda yer alan analiz çalışmalarında ‘sıvılaşma hassaslığı yüksek bölgeler’ olarak tespit edilen ve deprem kaynağına son derece yakın konumdaki Ataköy bölgesinde yoğun ve yüksek yapılaşma son derece önemli bir risk olarak karşımıza çıkmaktadır.” Ayrıca bilirkişi sahildeki 70 metre maksimum yükseklikle devam eden inşaatlar için de “şehir ile deniz ilişkisini” koparır yorumunda bulundu.
 • Erdoğan Anayasa Mahkemesi üyeliğine Kadir Özkaya'yı seçti - danıştay

  Erdoğan Anayasa Mahkemesi üyeliğine Kadir Özkaya'yı seçti18.12.2014

  GÜNDEM

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Anayasa Mahkemesi Üyeliği'ne, Danıştay Genel Kurulunca gösterilen üç aday arasından, Danıştay Üyesi Kadir Özkaya'yı seçti.
 • Yalçın BAYER

  Almanya ne yapmak istiyor? - danıştay

  Almanya ne yapmak istiyor?16.12.2014

  YAZARLAR

  TÜRKLERE yönelik ırkçı saldırılar, dinleme krizi, karikatür krizi, son olarak anadil tartışmalarıyla gittikçe gerginleşen Türk-Alman ilişkilerine, bu sefer de Ermeni meselesi yeni bir gerginlik getirecek gibi görünüyor.
 • 8 saniyede 1 üye seçtiler - danıştay

  8 saniyede 1 üye seçtiler16.12.2014

  GÜNDEM

  YARGIÇLAR Sendikası Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu, seçilme yeterliliğindeki 3 bin 800 yargıç ve cumhuriyet savcısı arasından 177 kişinin seçildiğini belirterek, şöyle konuştu:
 • Yedeksiz HSYK - danıştay

  Yedeksiz HSYK16.12.2014

  GÜNDEM

  HSYK Genel Kurulu, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ başkanlığındaki önceki günkü toplantısında kendi 3 yedek üyesini de Danıştay ve Yargıtay’a üye seçince, idari yargıdan HSYK yedek üyesi kalmadı.
 • Bakan Bozdağ hakkında takipsizlik kararı veren hakim Yargıtay'a seçildi - danıştay

  Bakan Bozdağ hakkında takipsizlik kararı veren hakim Yargıtay'a seçildi16.12.2014

  Ege

  HAKİMLER ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Genel Kurulu tarafından Yargıtay'a seçilen 144 üye arasında, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ hakkında, İzmir merkezli 'Liman operasyonu' soruşturmasına müdahale ettiği iddiasıyla hazırlanan fezleke için takipsizlik kararı veren İzmir Cumhuriyet Başsavcı Vekili Gökhan Karaburun da yer aldı.
 • Yargıçlar Sendikası'ndan itiraz - danıştay

  Yargıçlar Sendikası'ndan itiraz16.12.2014

  GÜNDEM

  Yargıçlar Sendikası, dün HSYK tarafından 3800 hakim ve savcı arasından yapılan üyelik seçimlerine itiraz etti.Sendikadan yapılan açıklamada, bu kadar kısa sürede sonuçlandırılan seçimin hukuka, yargıya, adalete hakaret olduğu vurgulandı.
 • Yargıtay-Danıştay’a YBP damgası - danıştay

  Yargıtay-Danıştay’a YBP damgası16.12.2014

  GÜNDEM

  CEMAAT medyasına operasyon tüm hızıyla sürerken yeni HSYK, 12 Aralık’ta Cumhurbaşkanı’nın onayladığı ve aynı gün mükerrer Resmi Gazete’de yayımlanan yargı paketi çerçevesinde, yüksek yargıya ‘Paralel Operasyonu’ yaptı.15 gün içinde seçim yapması gereken HSYK Genel Kurulu, dün sabah toplanarak jet hızıyla Yargıtay’a 144 ve Danıştay’a 33 yeni üye seçimi yaptı.
 • PTT’den Danıştay’a üye - danıştay

  PTT’den Danıştay’a üye15.12.2014

  GÜNDEM

  CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan, az önce Danıştay’ın yeni üyelerini atadı.
 • HSYK 144 üyenin isimlerini açıkladı - danıştay

  HSYK 144 üyenin isimlerini açıkladı15.12.2014

  GÜNDEM

  HSYK, kamuoyunda yargı paketi olarak bilinen düzenlemeyle Yargıtay'a seçilen 144, Danıştay'a seçilen 33 üyenin ismini açıkladı.Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Fethi Şimşek, YBP Sözcüsü Abbas Özden, Ankara Cumhuriyet Başsavcı Vekili Veli Dalgalı, İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Ali Doğan, Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Ademoğlu'nun da aralarında bulunduğu 144 hakim ve savcı Yargıtay üyesi oldu.
 • Yargı Soma Yırca'da ikinci kez 'dur' dedi - danıştay

  Yargı Soma Yırca'da ikinci kez 'dur' dedi15.12.2014

  EKONOMİ

  Danıştay'ın Soma Yırca'da aldığı yürütmeyi durdurma kararından sonra şimdi de Manisa 2.İdare Mahkemesi yürütmeyi durdurma kararı aldı.Kolin Şirketler Grubunun Soma Yırca'da yapılacak olan termik santral için 'acele kamulaştırma kararını' durduran Danıştay'dan sonra şimdi de köylülerden saklanan 'ÇED olumlu kararının' yürütmesi durduruldu.
 • HSYK’dan akreditasyon uygulaması - danıştay

  HSYK’dan akreditasyon uygulaması15.12.2014

  GÜNDEM

  Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) bugün devam eden Yargıtay ve Danıştay’a yeni üye seçiminin yapılacağı genel kurulda basına akreditasyon uyguladığı iddia edildi.Buna göre HSYK, programı takip etmek isteyen Cihan Haber Ajansı, Zaman Gazetesi, Bugün Gazetesi, Samanyolu Televizyonu, Kanaltürk Televizyonu’n içeri alınmayacağını bildirdi.
 • Yargıtay ve Danıştay için tarihi gün - danıştay

  Yargıtay ve Danıştay için tarihi gün15.12.2014

  GÜNDEM

  TBMM'den geçip, cuma günü yasalaşan yeni paket çerçevesinde bugün Yargıtay ve Danıştay'a yeni üyeler seçiliyor.
 • Taha AKYOL

  Vahim - danıştay

  Vahim14.12.2014

  YAZARLAR

  FUAT Avni’nin yazdıkları için bu ülkenin Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, “Doğruysa vahim” demişti.
 • RES alanında piknik - danıştay

  RES alanında piknik14.12.2014

  Ege

  İZMİR'in Urla İlçesi'ne bağlı Ovacık Köyü'nde, yapımına başlanan Rüzgar Enerjisi Santrali Projesi'nde, ağaçların kesilmeye başlamasıyla doğayı korumak için nöbete başlayan, çevreciler ve köylüler, mahkemenin yürütmeyi durdurma kararı vermesi ardından türbinin kurulacağı alanda piknik yaptı.Kendilerine destek verenler için mayalı hamurun kızgın yağda pişirilmesi ile hazırlanan 'pişi' yapan direnişin sembollerinden 68 yaşındaki Emine Nalcıoğlu, "Ağaçlarımız için çok üzüldük.Onlar benimle büyüyen ağaçlar.Ağaçlarımıza bize bıraksınlar.Santrali başka yerde yapsınlar" dedi.
 • "Bireysel özgürlükler için devlet iktidarı sınırlandırılmalı" - danıştay

  "Bireysel özgürlükler için devlet iktidarı sınırlandırılmalı"13.12.2014

  GÜNDEM

  DEMOKRASİ ve İnsan Hakları Haftası dolayısıyla Demokrasi Denetçileri Derneği’nce “Türkiye Demokrasisinde Güncel Gelişmeler” konulu panel düzenlendi.
 • Adli Kolluk Yönetmeliği’ndeki değişiklikler iptal - danıştay

  Adli Kolluk Yönetmeliği’ndeki değişiklikler iptal13.12.2014

  GÜNDEM

  17 Aralık operasyonundan 4 gün sonra yürürlüğe konulan Adli Kolluk Yönetmeliği’ndeki tüm değişiklikler yargıdan döndü.
 • Taha AKYOL

  Sistem - danıştay

  Sistem13.12.2014

  YAZARLAR

  CUMHURBAŞKANI tarafından Genel Sekreterlik yeniden düzenlendi ve hükümetteki bakanlıklar gibi “Başkanlık” makamları oluşturuldu.Bu konuda ne denilebilir?
 • Erdoğan: Paralel yapı faili meçhule bulaşmış - danıştay

  Erdoğan: Paralel yapı faili meçhule bulaşmış12.12.2014

  GÜNDEM

  Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Paralel Yapı iddialarıyla ilgili “İnlerine girdik ve giriyoruz.Eğitimden, hizmetten, himmetten bahsedenlerin birtakım kirli cinayetlere, faili meçhul cinayetlere bulaştığını dahi bugünlerde görüyoruz.Fazlası da çıkıyor.Zincir bunu gösteriyor.Daha şaşırtıcı şeyler de duyacaksınız” dedi.
 • Zeytin ağaçlarını kesen Kolin şirketi 60 bin fidan dikmek için protokol imzaladı - danıştay

  Zeytin ağaçlarını kesen Kolin şirketi 60 bin fidan dikmek için protokol imzaladı12.12.2014

  Ege

  Soma Yırca Mahallesi'nde termik santral yapımı için 6 bin 666 zeytin ağacı kesip söken Kolin Grubu, 60 bin fidan dikmek için Soma Belediyesi ile işbirliği protokolü imzaladı.
 • Erdoğan Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda TOBB'a konuştu - danıştay

  Erdoğan Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda TOBB'a konuştu12.12.2014

  GÜNDEM

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, 365 oda ve borsa başkanı ile Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda istişare toplantısı yapıyor.
 • Erdoğan yargı paketini onayladı - danıştay

  Erdoğan yargı paketini onayladı12.12.2014

  GÜNDEM

  Cumhurbaşkan Recep Tayyip Erdoğan, kamuoyunda "yargı paketi" olarak bilinen 6572 sayılı Hakimler ve Savcılar Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun"u onayladı.
 • Cumhurbaşkanı'ndan kritik onay - danıştay

  Cumhurbaşkanı'ndan kritik onay12.12.2014

  GÜNDEM

  Cumhurbaşkan Recep Tayyip Erdoğan, kamuoyunda "yargı paketi" olarak bilinen 6572 sayılı Hakimler ve Savcılar Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun"u onayladı.
 • Alakır'da karar zamanı - danıştay

  Alakır'da karar zamanı12.12.2014

  GÜNDEM

  ALAKIR Nehri’nde yapımı planlanan Dereköy HES için Danıştay’ın iptal ettiği ’ÇED Gerekli Değildir’ kararı sonrası Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın firmaya verdiği ÇED Olumlu raporuna karşı Alakır Nehri Kardeşliği üyeleri ve köylülerin açtığı davayla ilgili karar 15 gün içerisinde verilecek.
 • Vahap MUNYAR

  200 dava açıldı kamulaştırmaya 30 milyon lira gitti - danıştay

  200 dava açıldı kamulaştırmaya 30 milyon lira gitti11.12.2014

  YAZARLAR

  BEYOĞLU Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Tarlabaşı360 projesini yönetim ofisinin terasından kentsel dönüşümün sürdüğü alanı işaret etti:
 • TBMM'de kahkaha tufanı - danıştay

  TBMM'de kahkaha tufanı11.12.2014

  GÜNDEM

  TBMM’de 2015 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı görüşmelerinin ilk turunda Cumhurbaşkanlığı, TBMM, Kamu Denetçiliği Kurumu, Sayıştay, Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Başbakanlık, MİT Müsteşarlığı, MGK Genel Sekreterliği, Diyanet İşleri Başkanlığı, Vakıflar Genel Müdürlüğü, Türkiye İnsan Hakları Kurumu bütçe ve kesin hesapları ele alındı.
 • TMMOB'a Çevre ve Şehircilik Bakanlığı onayı geliyor - danıştay

  TMMOB'a Çevre ve Şehircilik Bakanlığı onayı geliyor10.12.2014

  EKONOMİ

  Hükümet, özellikle Gezi olaylarında tepki gösterdiği Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’nin (TMMOB) yapısını baştan aşağı değiştirmeye hazırlanıyor.Hazırlanan kanun taslağına göre TMMOB’un hazırladığı tüm yönetmelikler, Çevre ve Şehircilik Bakanı’nın uygun görüşü ve onayı alınmadan yayınlanamayacak.Böylece kamu kurumu niteliğini kaybeden TMMOB, dava açamaz hale gelecek.
 • Bin değil 1806 ağaç kesilecek - danıştay

  Bin değil 1806 ağaç kesilecek10.12.2014

  Ege

  İZMİR’in Urla İlçesi’ne bağlı Ovacık Köyü’nde, yapımına başlanan Rüzgar Enerjisi Santrali (RES) projesinin, resmi belgelerde bulunan önemli ayrıntıları da ortaya çıktı.
 • Kılıçdaroğlu: Saray’ı yıkacak olan sizsiniz - danıştay

  Kılıçdaroğlu: Saray’ı yıkacak olan sizsiniz10.12.2014

  GÜNDEM

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı Sarayı ile ilgili “Güçleri yetiyorsa yıksınlar” sözünü hatırlatarak, “Sayın Davutoğlu, siz kaçak saray konusunda niçin hiç konuşmuyorsunuz? Başbakanlık binası olarak yapılan binayı hangi gerekçeyle Cumhurbaşkanlığı’na tahsis ettiniz.Size meydan okuyor Sayın Davutoğlu.Yıkılacak olursa onu yıkacak olan sizsiniz” dedi.
 • RES için yürütmeyi durdurma kararı - danıştay

  RES için yürütmeyi durdurma kararı10.12.2014

  GÜNDEM

  İZMİR’in Urla İlçesi’ne bağlı Oavacık Köyü’nde 1806 çam ağacının kesilerek yapılmak istenen Rüzgar Enerji Santrali’nin (RES) uygulama planları için İzmir 2’nci İdare Mahkemesi ’yürütmeyi durdurma’ kararı verdi.
 • Şube müdürü atamaları yargıya taşındı - danıştay

  Şube müdürü atamaları yargıya taşındı10.12.2014

  Eğitim

  Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Koncuk, mahkeme tarafından şube müdürlüğü atamalarının durdurulduğunu belirterek, “Ancak Milli Eğitim Bakanlığı yapılan atamaları iptal etmediği gibi sendikamızın başvurusuna yasal süre içerisinde cevap vermedi ve talebimizi reddetti.Türk Eğitim-Sen olarak, yargı kararının uygulanması ve sadece sözlü sınavdan alınan puanların esas alınarak belirlenen başarı sıralamasına göre atanan kişilerin atamalarının iptali için konu yargıya taşındı" dedi.
 • Salarha Vadisi’nde HES’e ÇED iptali kesinleşti - danıştay

  Salarha Vadisi’nde HES’e ÇED iptali kesinleşti10.12.2014

  GÜNDEM

  DANIŞTAY, Rize’nin Salarha Vadisi üzerinde yapımı planlanan Ambarlık HES projesinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından verilen ‘ÇED Olumlu’ raporunun iptali kararını onadı.ÇED raporları artık Yurttaş Kazım’ın denetiminden geçecek.
 • Cezaevinde yıkılan duvarın parasını mahkum ve tutuklular ödeyecek - danıştay

  Cezaevinde yıkılan duvarın parasını mahkum ve tutuklular ödeyecek10.12.2014

  GÜNDEM

  BURDUR Cezaevi’nde 2000 yılındaki operasyonda duvarı delen dozerin kepçe darbesiyle sağ kolu kopan 37 yaşındaki Veli Saçılık’ın da aralarında bulunduğu 61 mahkum ve tutuklu hakkında, ’cezaevinde oluşan hasarı karşılamaları’ için açılan davada mahkeme, 61 mahkum ve tutuklunun toplam 25 bin 369 TL tazminat ödemesine hükmetti.
 • Danıştay’ın 3 adayından 1’ini AYM’ye atayacak - danıştay

  Danıştay’ın 3 adayından 1’ini AYM’ye atayacak10.12.2014

  GÜNDEM

  Danıştay Genel Kurulu, 15 Aralık’ta emekliye ayrılacak olan Zehra Ayla Perktaş’ın yerine Anayasa Mahkemesi (AYM) üyeliği için Köşk’e sunacağı 3 adayı dün belirledi.
 • Dalga geçiyorlar - danıştay

  Dalga geçiyorlar09.12.2014

  Ege

  MANİSA’nın Soma İlçesi’ne bağlı Yırca Mahallesi’nde, termik santral yapılmak üzere sökülen zeytin ağaçlarıyla ilgili, İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından yapılan sayımda resmi rakam belirlendi.6 bin 666 zeytinin kökünden söküldüğü saptandı.Cansız gövdeleri artık kurumaya yüz tutan zeytin ağaçlarının saklanması için verilen ilginç karara göre ise, onları yediemin olarak teslim alan başta muhtar Mustafa Akın ile köylüler, zarar görmemeleri için korumak zorunda kaldı.Karara tepki gösteren Muhtar Akın, "Evladımızı öldürdüler, ardından alın cenazesini saklayın diyorlar.Resmen dalga geçiliyor" dedi.
 • Oya ARMUTÇU

  6.5 milyon binayı ilgilendiren karar - danıştay

  6.5 milyon binayı ilgilendiren karar09.12.2014

  YAZARLAR

  Van’da, 9 Kasım 2011’de meydana gelen 5.6 büyüklüğündeki ikinci depremde yıkılan Bayram Otel’in enkazında yaşamını yitiren meslektaşlarımız Doğan Haber Ajansı(DHA) Van Bürosu muhabiri Sebahattin Yılmaz ile DHA Diyarbakır Bürosu muhabiri Cem Emir’in ailelerin hukuk savaşı, dört yılı geride bıraktı.
 • Urla'da RES için 1806 kızılçam kesilecek - danıştay

  Urla'da RES için 1806 kızılçam kesilecek09.12.2014

  GÜNDEM

  İZMİR’in Urla İlçesi’ne bağlı Ovacık Köyü’nde, yapımına başlanan Rüzgar Enerjisi Santrali (RES) projesinin, resmi belgelerde bulunan önemli ayrıntıları da ortaya çıktı.
içinde

Danıştay


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz