Danıştay

 • Kocaoğlu ve meclis üyelerinin yargılanmasına başlandı - danıştay
  Kocaoğlu ve meclis üyelerinin yargılanmasına başlandı20.01.2015
  EgeİZMİR Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve eski ilçe belediye başkanları ile Büyükşehir Belediye Meclisi'nin AK Partili ve CHP'li üyelerinin aralarında bulunduğu 128 sanığın imar düzenlemeleriyle ilgili olarak "görevi kötüye kullanma" suçlamasıyla 1-3 yıl arası hapis cezası istemiyle yargılandığı davaya başlandı.Kocaoğlu ifadesinde, "16 büyükşehir belediyesinde bu tür davalar görülmüş mü" diye sordu.
 • Taha AKYOL

  Kurallar kurumlar - danıştay
  Kurallar kurumlar19.01.2015
  YazarlarYÜCE Divan oylaması bugün yapılıyor.Genel tahmin, iktidarın oylarıyla ret kararının verileceğidir.
 • Torba’dan atama formülü - danıştay
  Torba’dan atama formülü19.01.2015
  Gündem16 Ocak Cuma günü Meclis’e verilen ‘Torba teklif’te yer alan “İlçe milli eğitim müdürü ve üstü kadrolara yapılacak atamalarda görevde yükselme veya unvan değişikliği sınavı uygulanmaz” ifadeleri ortalığı karıştırdı.Bir yandan bakanlığın sınav yapmadan şube müdürü atamak istemesine itiraz edilirken, diğer yandan da ‘sadece sözlü sınavla atandıkları’ gerekçesiyle Danıştay’ın ‘yürütmeyi durdurma’ kararı verdiği 1709 şube müdürü ataması ile ilgili yargı kararının uygulanmayacağı savunuluyor.
 • Torba’dan atama formülü - danıştay
  Torba’dan atama formülü19.01.2015
  Eğitim16 Ocak Cuma günü Meclis’e verilen ‘Torba teklif’te yer alan “İlçe milli eğitim müdürü ve üstü kadrolara yapılacak atamalarda görevde yükselme veya unvan değişikliği sınavı uygulanmaz” ifadeleri ortalığı karıştırdı.Bir yandan bakanlığın sınav yapmadan şube müdürü atamak istemesine itiraz edilirken, diğer yandan da ‘sadece sözlü sınavla atandıkları’ gerekçesiyle Danıştay’ın ‘yürütmeyi durdurma’ kararı verdiği 1709 şube müdürü ataması ile ilgili yargı kararının uygulanmayacağı savunuluyor.
 • Gıda güvenliği için devrim gibi karar - danıştay
  Gıda güvenliği için devrim gibi karar19.01.2015
  EkonomiDanıştay 10.Dairesi’nde, gıda firmalarında denetim yapacak mühendislerin, odaya kaydolma ve belge gösterme zorunluluğunu ortadan kaldıran yönetmeliğin iptali için yürütmeyi durdurma davası açan Aydın Veteriner Hekimler Odası kazandı.Meslektaşlarının haklarını ve insanların sağlığını korumak adına böyle bir dava açtıklarını belirten Oda Başkanı Atilla Muharrem Uçmaklıoğlu, “Artık vatandaşlarımızın gıda tüketimindeki güvenlikleri daha iyi sağlanacak.” dedi.
 • Danıştay, yanlış sünnete 600 bin liralık tazminatı onadı - danıştay
  Danıştay, yanlış sünnete 600 bin liralık tazminatı onadı19.01.2015
  SağlıkBatman Bölge İdare Mahkemesi'nin Kozluk İlçesi'nde yaklaşık 5 yıl önce düzenlenen toplu sünnet şöleni sırasında penisi fazla kesilen 6 yaşındaki M.Ç.'nin ailesine 600 bin liralık manevi tazminat kararı, Danıştay tarafından onandı.
 • Terörist dedi fezlekesi - danıştay
  Terörist dedi fezlekesi18.01.2015
  GündemTerörist dedi fezlekesiCHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba’nın, Suudi Arabistanlı işadamı Yasin El Kadı’ya yönelik “Küresel terörist” ifadeleri, aleyhine fezleke oldu.İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili Selamettin Celep, hakaret ve iftiradan Ağbaba’nın dokunulmazlığının kaldırılmasını istedi.
 • Sosyal krizde fatura artık AK Parti’ye kesilir - danıştay
  Sosyal krizde fatura artık AK Parti’ye kesilir18.01.2015
  GündemKamuoyu Prof.Dr.Osman Can’ı 2008’de AK Parti’ye açılan kapatma davasının raportörü olarak tanıdı.Sonraki süreçte AK Parti’nin öne çıkan anayasa hukukçularından biri oldu.2012 yılında partinin MKYK’sına girdi, 2015 seçimlerinde milletvekili adayı gösterilmesi muhtemel.Bu arada Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde öğretim üyeliğini sürdürüyor.2014 Mayıs’ından beri Türkiye’yi Avrupa Konseyi Venedik Komisyonu’nda temsil eden iki hukukçudan biri.Charlie Hebdo katliamının ardından dünyada yeniden başlayan ifade özgürlüğünün sınırları tartışmasına çizeceği hukuki çerçeveyi merak ettiğim için kapısını çaldım.Bu vesileyle Türkiye’deki mevcut anayasal sistemin sorunlarını da etraflıca konuşmuş olduk.Osman Can son dönemde yargıda yaşananların anomali olduğunu kabul etti, ‘Ancak geçiş dönemi fenomeni içinde kabul edilebilir’ dedi.AK Parti’nin 2015 seçim stratejisinin en önemli ayağı olan anayasal değişiklik stratejisine dair önemli ipuçları verdi.
 • Taha AKYOL

  ‘Reklam arası’ - danıştay
  ‘Reklam arası’18.01.2015
  YazarlarMİLLETVEKİLLİĞİ makamlarının serbest ön seçimlerle değil, “yukarı”dan atamayla belirlendiği parti düzenlerinde, kişilerin “lider”i yüceltmesi tabiidir.
 • MİT’in sahte isimle dinlemesine yargılama izni vermemek hak ihlali - danıştay
  MİT’in sahte isimle dinlemesine yargılama izni vermemek hak ihlali17.01.2015
  GündemANAYASA Mahkemesi (AYM) MİT’in talebi üzerine gazeteci-yazar Mehmet Altan’ın ‘Pastör’ kod adıyla telefonlarının dinlenilmesi olayının ortaya çıkmasının ardından MİT mensupları için Başbakan tarafından yargılama izni verilmemesini hak ihlali saydı.
 • Zeytini korumayana suç duyurusu - danıştay
  Zeytini korumayana suç duyurusu17.01.2015
  EgeYırca köylüleri, ’zeytini korumayan’ Vali ve Kaymakam için yeniden suç duyurusu yaptı
 • Ulus yeniden yargıya taşındı - danıştay
  Ulus yeniden yargıya taşındı16.01.2015
  AnkaraBüyükşehir Belediyesi’nin yürüttüğü Ulus Tarihi Kent Merkezi Projesi’nin iptali için açılan davada, Danıştay’ın ‘yürütmeyi durdurma’ kararı vermesinin ardından Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Büyükşehir’in yeniden düzenlediği Nazım İmar Planı’nı bir kez daha yargıya taşıdı.
 • TIR savcısı terfi etti - danıştay
  TIR savcısı terfi etti16.01.2015
  GündemHÂKİMLER ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 1.Dairesi’nin, 74 başsavcının değiştiği 888 kişilik ‘Yargıdan Cemaat’i Tasfiye’ kararnamesiyle Adana Cumhuriyet Başsavcıvekili iken, MİT’e ait TIR’ları durduran askerlere ve yasadışı dinleme yaptığı iddia edilen polislere yönelik soruşturmaları yürüten ve haklarında iddianame düzenleyen Ali Doğan terfi etti.İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekilliği’ni yürüten Doğan, Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı’na atandı.
 • Kamunun file sınavı - danıştay
  Kamunun file sınavı15.01.2015
  AnkaraTürk Telekom’un organize ettiği voleybol turnuvasında dereceye girecek takımlar, bugünkü maçlarla belli olacak.
 • Ertuğrul ÖZKÖK

  Kadın olsaydım iyi kavga ederdim - danıştay
  Kadın olsaydım iyi kavga ederdim15.01.2015
  YazarlarÖNCEKİ akşam Elele dergisinin, Avon firması ile ortaklaşa düzenlediği “Türkiye’nin Kadınları” ödül törenindeydim.
 • İzmir Barosu ÇED Yönetmeliği iptal davası açtı - danıştay
  İzmir Barosu ÇED Yönetmeliği iptal davası açtı15.01.2015
  EgeİZMİR Barosu, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın, Kasım 2014'de yürürlüğe giren Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED)Yönetmeliği'nin bazı madde, fıkra, bent ve projelerinin yürütmesinin durdurulması ve iptali istemiyle Danıştay'da dava açtı.Bakanlığın termik santreller, havaalanları, otoyollar, üçüncü köprü, baraj gibi projelerin ÇED raporu olmadan yapılmasının yeniden önünü açtığını belirten Baro, çevrenin savunmasız kaldığını; sağlıklı yaşam hakkının ihlal edildiğini öne sürdü.
 • GATA sendikalı oluyor - danıştay
  GATA sendikalı oluyor15.01.2015
  SağlıkDanıştay, Genelkurmay Başkanlığı’na bağlı hastanelerde görevli personelin, sağlık hizmet kolundaki sendikalara üye olabilmesinin yolunu açtı.
 • Dişhekimleri hergün Sağlık Bakanlığı’na yürüyor - danıştay
  Dişhekimleri hergün Sağlık Bakanlığı’na yürüyor14.01.2015
  SağlıkHastayla ilgili tüm bilgilerin Sağlık Bakanlığı’na verilmesi zorunluluğu getiren, yeni diş polikliniği açılmasını engelleyen, muayenehanede çalışma süresini sınırlandıran Ağız ve Diş Sağlığı Hizmeti Sunulan Özel Sağlık Kuruluşları Hakkında Yönetmelik taslağı dişhekimlerini harekete geçirdi.Taslağa karşı çıkan dişhekimleri hergün başka bir şehirden gelerek, bakanlığa yürüyor.Yürüyüş eylemi bir ay sürecek.
 • Şimdi sıra 'gizli tanık'larda - danıştay
  Şimdi sıra 'gizli tanık'larda14.01.2015
  GündemErgenekon, Balyoz, Zirve Yayınevi, KCK, Erzincan ve Turgut Özal’ın zehirlenerek öldürülmesi gibi davalarda binlerce kişinin yargılanarak cezaevine girmesine yol açan ‘gizli tanık’lar hakkında soruşturma başlatıldı.
 • HSYK'dan bomba kararname - danıştay
  HSYK'dan bomba kararname14.01.2015
  GündemHAKİMLER ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 1.Dairesi, büyük ölçüde cemaate yakın olduğu iddia edilen hakim ve savcıları içeren kararnameyi tamamladı.Kararname, mazeret, Yargıtay ve Danıştay üyeliklerine seçilen hakim ve savcılardan boşalan kürsü görevlerini ve başsavcıları da kapsıyor.
 • 888 hakim ve savcının görev yeri değişti - danıştay
  888 hakim ve savcının görev yeri değişti14.01.2015
  GündemHSYK'nın kararnamesi ile 784 adli ve 104 idari hakim ve savcı olmak üzere toplam 888 hakim ve savcının görev yerinde değişiklikler yapıldı.
 • Dolmabahçe müezzinine mahkemeden ret - danıştay
  Dolmabahçe müezzinine mahkemeden ret13.01.2015
  GündemTaksim Gezi Parkı olayları sırasında Dolmabahçe'deki göstericilerin girdiği Bezm-i Alem Valide Sultan Camisi'nin o dönemki müezzini Fuat Yıldırım'ın, başka bir camiye atanması kararının iptali için İstanbul İdare Mahkemesi'ne açtığı dava reddedildi.
 • Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Ataköy Sahili ve 16/9'un mahkeme kararı yok sayılacak - danıştay
  Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Ataköy Sahili ve 16/9'un mahkeme kararı yok sayılacak12.01.2015
  EkonomiÇevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın İmar Kanunu’nun tek maddesine torba kanunla yapacağı ek hem Zeytinburnu’ndaki 16/9 gökdelenlerini ‘tıraş’tan, hem Ataköy sahilindeki inşaatları durmaktan hem de Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nı mahkeme kararlarından bir anda kurtaracak.Mahkeme kararları ‘ruhsat süresinde kazanılmış hak’ gözönüne alınarak geçersiz sayılacak.
 • Emek Sineması’nda ikinci kez yürütmeyi durdurma - danıştay
  Emek Sineması’nda ikinci kez yürütmeyi durdurma12.01.2015
  GündemTÜRK Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’ne (TMMOB) bağlı Mimarlar Odası Büyükkent Şubesi, Türkiye’nin en eski sinema salonlarından biri olan Emek Sineması’nın yerinde yükselen projeyle ilgili İstanbul Bölge İdare Mahkemesi’nin yürütmeyi durdurma kararı verdiğini açıkladı.Ayrıca Danıştay 1.İdaresi başta Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan olmak üzere bazı isimler hakkında soruşturma açılmasına karar verdi.
 • Danıştay'dan çifte durdurma - danıştay
  Danıştay'dan çifte durdurma11.01.2015
  EgeİZMİR’in Urla İlçesi’ne bağlı Ovacık Köyü’nde, Rüzgar Enerjisi Santrali (RES) projesi için ormanlık alanda ağaç kesimine gidilince protestolara başlayan köylüler için Danıştay’dan, köylüleri sevindiren çifte haber geldi.
 • Show TV'nin satışı ile ilgili flaş gelişme - danıştay
  Show TV'nin satışı ile ilgili flaş gelişme09.01.2015
  Ekonomiİstanbul 4.İdare Mahkemesi, oy çokluğuyla TMSF'nin Show TV'nin devri için verdiği onayı iptal etti.Show Tv Ciner Gurubu'na devredilmişti.Bu kararla Show Tv tekrar TMSF’ye geçti.Danıştay konu hakkındaki son kararı verecek.
 • Danıştay Ulus’ta yürütmeyi durdurdu - danıştay
  Danıştay Ulus’ta yürütmeyi durdurdu08.01.2015
  AnkaraAnkara Büyükşehir Belediyesi'nin Ulus Tarihi Kent Merkezi Projesi'nin iptali için açılan davada Danıştay'dan yürütmeyi durdurma kararı çıktı.
 • Danıştay ‘Dur’un dedi - danıştay
  Danıştay ‘Dur’un dedi08.01.2015
  GündemAntalya’da Aleviler tarafından kutsal sayılan Dur Dağı’ndaki mermer ocağına karşı açılan davada, firma lehine verilen kararı Danıştay bozdu.
 • 28 bin TL’lik özür - danıştay
  28 bin TL’lik özür07.01.2015
  GündemDİYARBAKIR’ın Lice ilçesinde 28 Eylül 2009 tarihinde hayvanlarını otlatırken patlayıcı bir cimsin isabet etmesi sonucu yaşamını yitiren Ceylan Önkol davasında, idarenin kusurunun belli olmadığı belirtilerek 28 bin 208 TL tazminat ödenmesi kararlaştırıldı.
 • "El-Kaide bağlantılı gerçek kişiler" listesi güncellendi - danıştay
  "El-Kaide bağlantılı gerçek kişiler" listesi güncellendi07.01.2015
  GündemBakanlar Kurulu, El Kaide terör örgütüyle bağlantılı gerçek kişiler listesinde güncelleme yaptı.
 • Danıştay’dan Aleviler için kutsal sayılan Dur Dağı müjdesi - danıştay
  Danıştay’dan Aleviler için kutsal sayılan Dur Dağı müjdesi07.01.2015
  GündemANTALYA’nın Elmalı İlçesi Tekke Köyü’nde Alevi inancında kutsal sayılan Dur Dağı’ndaki mermer ocağına karşı açılan davada, firma lehine verilen kararı Danıştay bozdu.Firmanın itirazı da Danıştay tarafından reddedildi.
 • Ceylan Önkol’un ölümüne 28 bin TL tazminat - danıştay
  Ceylan Önkol’un ölümüne 28 bin TL tazminat06.01.2015
  GündemDİYARBAKIR’ın Lice İlçesi’ne bağlı Şenlik Köyü’nde hayvan otlatırken meydana gelen patlama sonucu ölen 12 yaşındaki Ceylan Önkol’un ailesine 28 bin 208 lira maddi tazminat ödenmesine karar verildi.Mahkeme ailenin manevi tazminat istemini reddetti.
 • Adaylık için son tarih 10 Şubat - danıştay
  Adaylık için son tarih 10 Şubat05.01.2015
  Gündem7 Haziran'da yapılacak milletvekili seçimlerinde aday olmak isteyen Yargıtay, Danıştay, Anayasa Mahkemesi başkan ve üyeleri, hakimler, savcılar, askerler, belediye başkanları, sendika ve meslek odaları başkanları dahil olmak üzere tüm kamu görevlilerinin 10 Şubat, saat 17.00'ye kadar görevlerinden ayrılmaları gerekiyor.
 • RES projesi için yürütmeyi durdurma - danıştay
  RES projesi için yürütmeyi durdurma04.01.2015
  GündemİZMİR'in Urla İlçesi'ne bağlı Ovacık Köyü'nde, Rüzgar Enerjisi Santrali (RES) projesi için ormanlık alanda ağaç kesimine gidilince protestolara başlayan köylüler için Danıştay'dan, köylüleri sevindiren çifte haber geldi.
 • Kayıp kaçak ocakta - danıştay
  Kayıp kaçak ocakta01.01.2015
  EkonomiEnerji Bakanı Taner Yıldız, dün bakanlığının 2014 yılı faaliyetlerini değerlendirdiği basın toplantısında, kayıp-kaçak bedelleri ile ilgili 2008 yılında özelleştirmeden sonra muhasebe ayrıştırmasını hedefleyen bir çalışma yapıldığını, vatandaşın faturasında herhangi bir değişiklik olmadığını söyledi.
 • Mustafa Akaydın'ın yaktırdığı evraklar temiz çıktı - danıştay
  Mustafa Akaydın'ın yaktırdığı evraklar temiz çıktı01.01.2015
  GündemANTALYA’da 30 Mart yerel seçimlerinden sonra dönemin CHP’li Belediye Başkanı Mustafa Akaydın’ın belediye atölyesinde imha ettirdiği evraklarda hiçbir suç unsuru bulunmadığına ilişkin raporu İçişleri Bakanı Efkan Ala onayladı.
 • TRT'nin kaçak payına Yargıtay dur dedi - danıştay
  TRT'nin kaçak payına Yargıtay dur dedi31.12.2014
  EkonomiKayıp-kaçak elektrik parasının tüketicilerin faturasına yansıtılmasını hukuka aykırı bulan Yargıtay, TRT’nin faturalardan aldığı yüzde 2’lik paya da dur dedi.Yerel mahkemenin kararını bozan Yargıtay 3.Hukuk Dairesi'nin kararına göre, TRT payı yalnızca faturadaki aktif enerji tutarı üzerinden hesaplanacak.
 • Elektrikte gündem kayıp kaçak - danıştay
  Elektrikte gündem kayıp kaçak30.12.2014
  EkonomiYargıtay Hukuk Genel Kurulu'nun kayıp kaçak bedelinin tahsil edilmesinin hukuka aykırı olduğu kararını vermesi üzerine insanlarının ticari zekalı olmasıyla ünlü Kayseri'de vatandaşlar kayıp kaçak bedellerinin hesaplanması için dağıtım şirketinin önünde uzun kuyruklar oluşturdu.Abonenin parasını geri alıp alamayacağına ise tüketici hakem heyeti karar veriyor.Kayseri'de vatandaşların elektrik paralarını almak için çabaya girişmelerinin doğru olduğunu söyleyen Elektrik Mühendisleri Odası ,"Kayseri doğru yapıyor, siz de elektrik dağıtım şirketinizden geçmiş 10 yılda ödediğiniz kayıp kaçak bedeline dair kağıt isteyin.Bu kağıdı kaymakamlığa ya da ilçenizde bulunan tüketici hakem heyetine götürün ve ödediğiniz kayıp kaçak bedellerini geri isteyin" diyor.Paralarını geri almak isteyen insanların dikkat etmesi gerekin 3 kritik nokta var.
 • Cumhurbaşkanlığına kamyon, Başbakanlık araç sayısında 12 kat artış, AYM ve TBMM'ye yeni araç yok - danıştay
  Cumhurbaşkanlığına kamyon, Başbakanlık araç sayısında 12 kat artış, AYM ve TBMM'ye yeni araç yok29.12.2014
  EkonomiGeçen hafta Resmi Gazetede'de yayınlanan 2015 bütçesinde kamunun alacağı araçlar hakkında ilginç detaylar yer alıyor.Buna göre Cumhurbaşkanlığı geçtiğimiz seneye göre 4 araç fazla alacak.Bu araçlar arasında bir kamyon da yer alıyor.Bütçeye göre Anayasa Mahkemesi ve TBMM için bu yıl araç alınmayacak.Başbakanlığa alınacak araç sayısı ise 12 kat artıyor.
 • Birinci Başkanlık Kurulu YBP’nin - danıştay
  Birinci Başkanlık Kurulu YBP’nin29.12.2014
  GündemYüksek yargıdaki paralel yapıyı tasfiye etmek için çıkarılan son yargı paketi kapsamında Yargıtay’daki dairelerin işbölümünü ve üyelerin dağılımını yeniden yapacak kritik Yargıtay Birinci Başkanlık Kurulu seçimleri dün yapıldı.
 • Haşim Kılıç: 13 Mart'tan sonra konuşacağım - danıştay
  Haşim Kılıç: 13 Mart'tan sonra konuşacağım29.12.2014
  Gündem17 Aralık sonrası yargıya yönelik düzenlemelerin iptaliyle Youtube ve Twitter kararları nedeniyle hükümetin boy hedefi haline gelen Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, günah keçisi ilan edildiğini, Büyük bir baskı altında görev yaptığını belirterek, emekli olacağı 13 Mart’tan sonra köşesine çekilmeyip konuşacağının mesajını verdi.
 • Danıştay Gülen’in pasaport iptalini hukuka uygun buldu - danıştay
  Danıştay Gülen’in pasaport iptalini hukuka uygun buldu28.12.2014
  GündemDANIŞTAY 10.Dairesi, Gülen’in pasaportunu iptal eden Erzurum Valiliği’nin işlemini iptal eden, Erzurum 2.İdare Mahkemesinin kararını bozdu.
 • Danıştay ‘Yırca’da Bakanlar Kurulu kararını iptal etti - danıştay
  Danıştay ‘Yırca’da Bakanlar Kurulu kararını iptal etti27.12.2014
  EkonomiSoma’nın Yırca köyünde 6 bin 666 zeytin ağacının söküldüğü alanda termik santral yapılması için Bakanlar Kurulu’nun aldığı acele kamulaştırma kararının yürütmesini durduran Danıştay, şimdi de kararı esastan iptal etti.
 • Yırca'da zeytin ağaçları kesen firmadan 60 bin zeytin fidanı - danıştay
  Yırca'da zeytin ağaçları kesen firmadan 60 bin zeytin fidanı27.12.2014
  EgeMANİSA'nın Soma İlçesi ve çevresinde 60 bin zeytin ağacının dikilmesini öngören, Kolin Şirketler Grubu'na bağlı Hidro-Gen A.Ş.ile Soma Belediyesi ve Ziraat Odası arasında imzalanan protokoller uyarınca ilk zeytin fidanları, Avdan Mahallesi Kurtyeri mevkisindeki tahsisli arazide törenle toprakla buluşturuldu.7 Kasım'da santral yapacağı alanda 6 bin 666 zeytin ağacını kesen Kolin'e destek veren Ak Parti Manisa Milletvekili Recai Berber, "Bu santral Soma'ya ve aynı yere yapılacak" dedi.
 • Koloğlu: Doğalgaz lobisinin işi - danıştay
  Koloğlu: Doğalgaz lobisinin işi27.12.2014
  Ekonomi“İzmir-İstanbul otoyolu için yüzbinlerce ağaç kesildi kimse ses çıkartmadı’ diyen Kolin Şirketler Grubu Başkanı Naci Koloğlu, “Soma maden kazası sonrası hassasiyet oluştu.Yırca’da, Türkiye ayaklandırıldı.Köylülerle sorunumuz yoktu, Bu doğalgaz lobisinin işi” dedi.
 • Tasarı AYM iptalinden 1 gün sonra TBMM’de - danıştay
  Tasarı AYM iptalinden 1 gün sonra TBMM’de27.12.2014
  GündemANAYASA Mahkemesi (AYM), Danıştay 15’inci Dairesi’nin başvurusu üzerine geçen perşembe günü, “Sağlık bilgilerinin ne şekilde korunacağı, ulusal güvenlik nedeniyle sağlık bilgisi paylaşıma açılmayacak kişilerin tespiti, ilgili bakanlıkların önerisi üzerine Bakanlıkça tespit edilir” düzenlemesini Anayasa’ya aykırı görerek iptal etti.
 • Eş durumundan tayin bekleyenlere müjde - danıştay
  Eş durumundan tayin bekleyenlere müjde27.12.2014
  EkonomiTürk Sağlık-Sen'in açtığı dava sonucunda,Konya 2.İdare Mahkemesi, sendika üyesi bir doktorun öğretim görevlisi olarak görev yapan eşinin yanına tayin talebinin reddine ilişkin işlemi iptal etti.Davanın Danıştay'a götürülmesi sonucunda karar onanırsa eş durumundan dolayı tayin bekleyen kamu görevlileri için emsal karar niteliği kazanabilir.
 • Aliağa'da termik santral tepkisi - danıştay
  Aliağa'da termik santral tepkisi26.12.2014
  EgeİZMİR'in Aliağa İlçesi'nde, Socar Power Enerji Yatırımları A.Ş.tarafından yaptırılması planan, petrokoka dayalı termik santral çevreciler tarafından protesto edildi.
 • 10 bin genç doktor yeniden tercih yapacak - danıştay
  10 bin genç doktor yeniden tercih yapacak26.12.2014
  EğitimÖSYM, 8 Eylül 2013 tarihinde yapılan ve idari yargının 6 soru ile ilgili verdiği yürütmeyi durdurma kararı nedeniyle, Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (TUS) sonuçlarının yeniden hesaplandığını açıkladı.Adaylar 26-31 Aralık’ta yeniden tercih yapacak.Ancak üst mahkeme aksi yönde bir karar verirse, bu yerleştirmeler geçerli sayılmayacak.
 • Yalçın DOĞAN

  Çocuklara masallar - danıştay
  Çocuklara masallar26.12.2014
  YazarlarYUMURTALAR atıyor gençler Belçika Başbakanı’na, salça sıkıyor, üstü başı, yüzü gözü mayonez içinde, protestoya gülüp geçiyor Belçika Başbakanı:
içinde

Danıştay


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz