Danıştay


 • Derste türbanı engellediği için yarın hapiste - danıştay

  Derste türbanı engellediği için yarın hapiste25.11.2014

  GÜNDEM

  TÜRBANLA derse gelen öğrencisi F.N.G.’nin fotoğrafını çektiği ve derse almayarak eğitim hakkını engellediği iddiasıyla 2 yıl 1 ay hapis cezası alan Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Astronomi ve Uzay Bilimleri eski Öğretim Üyesi Prof.Dr.Rennan Pekünlü, yarın cezaevine girecek.
 • Taha AKYOL

  Yapboz No: 4 - danıştay

  Yapboz No: 425.11.2014

  YAZARLAR

  YAPBOZ başlığıyla bu dördüncü yazım; yargıya müdahale kanunlarının ardı arkası kesilmediği için artık bu konudaki yazılarıma numara koyuyorum.
 • Kurumlara zarar verir - danıştay

  Kurumlara zarar verir25.11.2014

  GÜNDEM

  TBMM Genel Kurulu’nda bugün ele alınması planlanan, Yargıtay ve Danıştay’ın yapısının değiştirilmesini öngören yargı paketine tepkiler sürüyor.
 • Adalet Bakanı'ndan Yargıtay'a cevap - danıştay

  Adalet Bakanı'ndan Yargıtay'a cevap25.11.2014

  GÜNDEM

  Yargıtay Başkanı Ali Alkan'ın dün hükümetin TBMM'ye gönderdiği, Yargıtay'ın genişletilmesini öngören yasa tasarısına eleştirisine Adalet Bakanlığı'ndan bugün yanıt geldi.Yargıtay Başkanı'nın "müdahale var" eleştirisini, Adalet Bakanlığı, "TBMM'de yasa yapılması, yargıya müdahale değildir" şeklinde yanıtladı.
 • ‘Kırmızılı Kadın’a destek açıklaması - danıştay

  ‘Kırmızılı Kadın’a destek açıklaması25.11.2014

  GÜNDEM

  Üniversite Dayanışma Platformu ile Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim-Sen), Gezi Parkı olayları sırasında ‘Kırmızılı Kadın’ olarak simgeleşen ve hakkında disiplin soruşturması açılan İTÜ Mimarlık Fakültesi Araştırma Görevlisi Ceyda Sungur’a, üniversite önünde destek açıklaması yaptı.
 • 16/9 projesinde davacı mimar çekildi, top Danıştay'da - danıştay

  16/9 projesinde davacı mimar çekildi, top Danıştay'da25.11.2014

  EKONOMİ

  Tarihi silüeti bozan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da tepki gösterdiği 16/9 kulelerinin ruhsatının iptali için dava açan Mimar Yusuf Özden şikayetini geri çekti.Danıştay feragati kabul ederse 16/9 için çıkan tıraşlama kararı iptal edilebilecek.
 • Aklınızdan geçirmeyin - danıştay

  Aklınızdan geçirmeyin25.11.2014

  GÜNDEM

  İBB’nin 2015-2019 stratejik planı ile 2015 bütçesine aldığı ‘Taksim Meydanı Kentsel Tasarım ve Taksim (Topçu) Kışlası Restitüsyon Projesi’ne Taksim Dayanışması’ndan sert tepki geldi: “Aklınızdan bile geçirmeyin.”
 • Noyan Doğan

  Siz siz olun, mümkünse trafik kazası geçirmeyin! - danıştay

  Siz siz olun, mümkünse trafik kazası geçirmeyin!23.11.2014

  YAZARLAR

  Lafı dolandırmadan konuya gireceğim.
 • Mehmet Y. YILMAZ

  O vali orada kalmamalı - danıştay

  O vali orada kalmamalı23.11.2014

  YAZARLAR

  NORMAL ve medeni bir ülkede yaşıyor olsaydık, Edirne Valisi Dursun Şahin şimdiye kadar çoktan görevinden alınmış olurdu.
 • YSK’dan Tillo ve Tüysüz’de 14 Aralık seçimine iptal - danıştay

  YSK’dan Tillo ve Tüysüz’de 14 Aralık seçimine iptal22.11.2014

  GÜNDEM

  YÜKSEK Seçim Kurul (YSK) Siirt’in Tillo İlçesi ve Osmaniye’nin Toprakkale İlçesi Tüysüz Beldesi’nde 14 Aralık Pazar günü yapılacak, seçim takvimini ilan edip belediye başkanlığı ve belediye meclisi üyeliği seçimlerine katılacak olan siyasi partileri bile ilan edilen iki seçimi “maddi hata” diyerek iptal etti.
 • Kimse Yok Mu Derneği’ne Danıştay’dan iyi haber - danıştay

  Kimse Yok Mu Derneği’ne Danıştay’dan iyi haber21.11.2014

  GÜNDEM

 • Danıştay Savcılığı: Kamulaştırma tamamen iptal edilmeli - danıştay

  Danıştay Savcılığı: Kamulaştırma tamamen iptal edilmeli21.11.2014

  GÜNDEM

  YIRCA’da yapılması planlanan termik santralle ilgili yeni bir gelişme ortaya çıktı.Danıştay 6’ncı Daire’nin 6 bin ağacın kesilmesinden sonra ulaşan ‘yürütmeyi durdurma kararı’nın ardından esastan devam eden davada, hukuki usul gereği Danıştay Savcılığı’ndan görüş alındı.
 • Danıştay’dan Kimse Yok mu Derneği’ne iyi haber - danıştay

  Danıştay’dan Kimse Yok mu Derneği’ne iyi haber21.11.2014

  GÜNDEM

  DANIŞTAY 10.Dairesi, Bakanlar Kurulu’nun Kimse Yok mu Derneği’nin izinsiz yardım toplayabilecek kuruluşlar listesinden çıkarılması kararının yürütmesini durdurdu.
 • 16/9 kulelerinden 25 kat yıkılacak - danıştay

  16/9 kulelerinden 25 kat yıkılacak21.11.2014

  GÜNDEM

  ZEYTİNBURNU’nda tarihi silueti bozduğu gerekçesiyle üst katlarının yıkılarak boylarının kısaltılmasına karar verilen Onaltıdokuz kuleleriyle ilgili hukuki süreç devam ediyor.
 • Pembe Köşk'te bilardo var - danıştay

  Pembe Köşk'te bilardo var21.11.2014

  GÜNDEM

  Adalet Bakanlığı’nın dün sabaha kadar süren 2015 bütçe görüşmelerine ‘kaçak saray’ tartışması damga vurdu.CHP’li Levent Gök, “Yapı ruhsatının iptali davası açmaya hazırlanıyoruz” dedi.
 • 16/9 için 'neden tıraşlamadın' soruşturması - danıştay

  16/9 için 'neden tıraşlamadın' soruşturması20.11.2014

  EKONOMİ

  İSTANBUL’un tarihini siluetini etkilediği gerekçesiyle mahkemenin Zeytinburnu’ndaki 16/9 gökdelenleri için verdiği ‘tıraş’ kararını uygulamayan Zeytinburnu Belediye Başkanı ile İmar ve Fen İşleri müdürleri hakkında soruşturma başlatıldı.
 • Milyonlarca kart kullanıcısını ilgilendiren dava - danıştay

  Milyonlarca kart kullanıcısını ilgilendiren dava19.11.2014

  EKONOMİ

  Tüketici Sorunları Derneği (TÜSODER), Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunun (BDDK) 3 Ekim'de yürürlüğe giren "Finansal Tüketicilerden Alınacak Ücretlere İlişkin Usul ve Esaslar Yönetmeliği"nin tahsis, hesap işletim, nakit avans çekim ücretleri gibi yasal hale gelen bazı bedellerin alınmasıyla ilgili maddelerinin iptali için Danıştayda dava açacak.
 • Bakandan 13 bin 500 personel müjdesi - danıştay

  Bakandan 13 bin 500 personel müjdesi19.11.2014

  GÜNDEM

  ADALET Bakanı Bekir Bozdağ, yıl sonuna kadar 3 bin 500, 2015’te ise 5000 hakim ve savcı alımı yapılacağını belirterek, Yargıtay ile yerel mahkemelerde görev yapacak istinaf mahkemeleri için de yıl sonuna kadar 5000 personel alımı için sınav yapılacağını açıkladı.Bozdağ, muhalefete anayasanın yargı bölümünde ivedi anayasa değişikliği yapma çağrısını da tekrarladı.
 • Oya ARMUTÇU

  Sınavsız hukuk fakültesi kavgası - danıştay

  Sınavsız hukuk fakültesi kavgası18.11.2014

  YAZARLAR

  Geçen hafta yargı paketinin Adalet Komisyonu’ndaki gece yarılarına kadar süren görüşmelerini izledim.
 • 22 bin 500 lira tazminat - danıştay

  22 bin 500 lira tazminat17.11.2014

  Ankara

  Ankara 2.İdare Mahkemesi’nin, 22 Mayıs 2007’de Anafartalar Caddesi’nde meydana gelen patlamada ağır yaralanan Aydın Bedir ile eşi ve kızına toplam 22 bin 500 lira manevi tazminat verilmesine ilişkin verdiği kararı, Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu onadı.
 • "Mart ayında gönderin" - danıştay

  "Mart ayında gönderin"17.11.2014

  Ege

  MANİSA'nın Soma İlçesi'ne bağlı Yırca Mahallesi'nde, iş makinelerinin, termik santral yapımı için 6 bin zeytin ağacını sökmesine rağmen köylüler, verdikleri çevre mücadelesiyle kamuoyunda adlarını duyurdu.
 • Bakırköy Belediye Başkanı: Hukuk neyi emrettiyse onu yaptık - danıştay

  Bakırköy Belediye Başkanı: Hukuk neyi emrettiyse onu yaptık17.11.2014

  GÜNDEM

  BAKIRKÖY Belediye Başkanı CHP'li Bülent Kerimoğlu, Ataköy sahilinde devam eden inşaatların ruhsatlarının iptaliyle ilgili, "Hukuk neyi emrettiyse biz onu uyguladık" dedi.
 • KPSS Tercihleri (60 puanla memur olunur mu?) - danıştay

  KPSS Tercihleri (60 puanla memur olunur mu?)17.11.2014

  GÜNDEM

  KPSS Tercihleri bugün başladı.60 puan ve üzeri alan memur adayları ise, aldıkları puana karşılık bir memuriyetin olup olmadığını merak ediyor.İşte puan puan memurluklar.
 • Soruşturmaya izin vermemiş - danıştay

  Soruşturmaya izin vermemiş16.11.2014

  GÜNDEM

  9 Kasım 2011’deki Van merkezli 5.6 şiddetindeki artçı depremde yıkılarak 24 kişiye mezar olan Bayram Otel ile ilgili davada Anayasa Mahkemesi’nin (AYM) 1 yıl önce verdiği ‘etkili ve caydırıcı ceza soruşturması yürütülmediği ve yaşam hakkının ihlal edildiği’ kararına rağmen, dönemin valisi ve AFAD yetkilileri hakkında ‘soruşturma izni verilmediği’ ortaya çıktı.
 • KPSS tercihleri başladı - danıştay

  KPSS tercihleri başladı15.11.2014

  Eğitim

  KPSS-2014/2 kapsamında, kamu görevlerine ilk defa atanacaklar, 17-26 Kasım tarihleri arasında tercih yapacak.Tercihler https://ais.osym.gov.tr internet adresinden alınacak.
 • Taha AKYOL

  Kimin yargısı? - danıştay

  Kimin yargısı?14.11.2014

  YAZARLAR

  CEMAAT’in yüksek yargıdaki etkisi 2011 yılında konuşulmaya başlandı.
 • Deniz SİPAHİ

  Mış gibi yapanlar utanın - danıştay

  Mış gibi yapanlar utanın14.11.2014

  YAZARLAR

 • Yargı paketinde son dakika kavgası - danıştay

  Yargı paketinde son dakika kavgası14.11.2014

  GÜNDEM

  TBMM Adalet Komisyonu’nca önceki gün reddedilen idari hakim-savcıya sınavsız hukuk fakültesi düzenlemesini AK Parti, “yeniden görüşme” formülüyle ve “Cumhurbaşkanı tarafından seçilmiş Danıştay üyelerini” de kapsayacak şekilde genişleterek Komisyon’dan geçirdi.
 • Taha AKYOL

  Yapboz No: 3 - danıştay

  Yapboz No: 313.11.2014

  YAZARLAR

  YAZI dizisine dönecek galiba; “yapboz” başlığıyla bu üçüncü yazım.İktidarın yargıyla ilgili kanunlarda peş peşe yaptığı değişikliklerden bahsediyorum.Şubat ayında “yargı paketi” çıkmıştı; ekim ayında bir “yargı paketi” teklifi daha Meclis’e sunuldu.Yine Bakanlar Kurulu’nda görüşülmeden.
 • Yalçın BAYER

  Neden kalkınamıyoruz - danıştay

  Neden kalkınamıyoruz13.11.2014

  YAZARLAR

  45 yıllık elektronik mühendisiyim.Halen aktif olarak tasarım yaparak çalışıyorum.‘Güneş enerjisi neymiş, ne değilmiş bakalım’ diyerek evime kişisel bir santral kurdum.Bunun piyasada satılmayan bir kısım parçalarını da kendim tasarlayıp ürettim.Amacım, akülerimin ömrünü uzatarak, yatırımı mantıklı geri dönüşe kavuşturmak.Senelerdir evimin aydınlatması güneşten.
 • Usulüne uygun yapıldı - danıştay

  Usulüne uygun yapıldı13.11.2014

  GÜNDEM

  CUMHURBAŞKANLIĞI Genel Sekreter Yardımcısı Metin Kıratlı, çeşitli meslek örgütleri tarafından Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın bulunduğu alanla ilgili açılan davaların üst mahkemelerde lehlerine sonuçlandığını belirterek, “Söz konusu inşaatın hukuka aykırı olduğuna dair gerek idari, gerek yargı mercileri tarafından verilmiş bir karar bulunmamaktadır.Gerek bitmiş olan inşaat gerekse devam etmekte olan inşaatımızla ilgili tüm yasal süreç tamamlanmıştır.Usulüne uygun olarak yapılmıştır” diye konuştu.
 • Yargı paketinde son dakika sürprizi - danıştay

  Yargı paketinde son dakika sürprizi13.11.2014

  GÜNDEM

  TBMM Adalet Komisyonu’nda görüşmeleri 3 gün süren yargı paketiyle ilgili AK Parti dün sürpriz tekliflerle geldi.
 • Memurluk tercihleri pazartesi başlayacak - danıştay

  Memurluk tercihleri pazartesi başlayacak13.11.2014

  GÜNDEM

  Bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme yapmak için adaylardan, 17-26 Kasım'da tercih alınacak.
 • Cumhurbaşkanlığı: Yasal süreç tamamlandı - danıştay

  Cumhurbaşkanlığı: Yasal süreç tamamlandı13.11.2014

  GÜNDEM

  1000 odalı Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın yanına 250 odalı Cumhurbaşkanlığı Konutu yapılacağı iddia edildi.Bu iddiaya yanıt veren Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı Metin Kıratlı, Beştepe'de yapılan Cumhurbaşkanlığı Sarayı ile ilgili "Gerek yapılmış ve bitmiş olan inşaat gerekse devam etmekte olan inşaatımızla ilgili tüm yasal süreç tamamlanmıştır.Usulüne uygun olarak yapılmıştır.Binamıza ilişkin inşaat iznini teşkil eden ruhsatımız, ayrıca 8 Ekim 2014 tarihli yapı kullanma izin belgemiz mevcuttur.Dolayısıyla idari açıdan herhangi bir şekilde bir sıkıntı söz konusu değildir" dedi.
 • Yırca'da 'biber gazlı' yeni görüntüler - danıştay

  Yırca'da 'biber gazlı' yeni görüntüler13.11.2014

  GÜNDEM

  Manisa’nın Soma İlçesi’ne bağlı Yırca Mahallesi’nde iş makinelerinin, bir hafta önce 6 bin zeytin ağacını sökmesiyle büyük üzüntü yaşayan köylüler, bir de özel güvenlik görevlilerinin, kendilerinden dayak yediğini söyleyip şikayetçi olmasıyla ikinci bir şok daha yaşadı.'Şüpheli' olarak ifade veren köylülerin, o gece yaşadıkları şiddeti gösteren yeni görüntüler de ortaya çıktı.Delil dosyasına giren görüntülerde, özel güvenlik görevlilerinin biber gazı kullanmaları, bundan etkilenen köylülerden kiminin öksürerek, kiminin de yüzlerini tutarak dağılmaları; ayrıca yaralanan köylülerin hastaneye götürülmesi sırasında yaşanan panik anları da yeraldı.
 • CHP'li Tekin'den AYM'ye çağrı - danıştay

  CHP'li Tekin'den AYM'ye çağrı13.11.2014

  GÜNDEM

  CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin'den Anayasa Mahkemesi'ne Cumhurbaşkanlığı Sarayı çağrısı.Atatürk Orman Çiftliği arazisi üzerine kurulan Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na ilişkin Danıştay kararlarının uygulanmaması üzerine AYM'ye gerek barodan, gerek odalardan çok sayıda başvuruda bulunulduğunu hatırlatan Tekin, "Toplumun vicdanını kanatan bu konuyu bir an önce karara bağlayın" dedi.
 • Adli yıl açılış töreni kalktı - danıştay

  Adli yıl açılış töreni kalktı12.11.2014

  GÜNDEM

  TBMM Adalet Komisyonu’nda yargı paketinin ikinci gün görüşmelerinde uzun tartışmaların ardından Yargıtay’da 1 Eylül’de adli yıl açılış töreni yapılması kaldırıldı.
 • "Bu yaştan sonra ne yaparım" - danıştay

  "Bu yaştan sonra ne yaparım"12.11.2014

  Ege

  Manisa’nın Soma İlçesi’ne bağlı Yırca Mahallesi’nde oturan 66 yaşındaki Mustafa Sezer, termik santraller ve otoyol kamulaştırmaları nedeniyle köyünün 'en mağdur' kişisi oldu.
 • Kolin'in yöneticisi: Vicdanen rahatsızız - danıştay

  Kolin'in yöneticisi: Vicdanen rahatsızız12.11.2014

  GÜNDEM

  Soma Yırca’da termik santral yapmak için 6 bin zeytin ağacını bir gecede dozerlerle yerle bir etmesiyle kamuoyunun hedefi haline gelen Kolin Şirketler Grubu Enerji Grup Başkanı Murat Zekeriya Aydın, “Çok ciddi bir rahatsızlığımız var.Köylüler için ciddi üzüntü duyuyoruz.Para ikinci planda.Keşke oradaki vatandaşlarla çok daha iyi bir iletişim içerisinde olabilseydik.Süreci böyle çok daha iyi yönetmiş olurduk” dedi.
 • 13 bin kart iptal - danıştay

  13 bin kart iptal12.11.2014

  GÜNDEM

  MECLİS Güvenlik Amirliği, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik yumruklu saldırının ardından gündeme alınan güvenlik önlemlerine yenilerini ekledi.
 • Okullarda başörtüsüne ‘ayrımcılık’ davası - danıştay

  Okullarda başörtüsüne ‘ayrımcılık’ davası12.11.2014

  Eğitim

  Çocuk İstismar ve İhmalini Önleme Derneği, beşinci sınıftan itibaren okullarda başörtüsünü serbest bırakan düzenlemeye, laiklik ve Çocuk Hakları Sözleşmesi’ne aykırı olduğu, ayrıca toplumsal cinsiyet ayrımcılığı yapıldığı gerekçesiyle dava açtı.Davanın avukatlarından Avukat Türkay Asma, ‘Milli Eğitim Bakanlığı’na (MEB) Bağlı Okul Öğrencilerinin Kılık ve Kıyafetlerine Dair Yönetmelik’te yapılan değişikliğin çocuklara fiziksel ve ruhsal olarak zarar verdiğini ve bunun bir an önce iptal edilmesi gerektiğini söyledi.Asma ayrıca ailelerin dikkatini yönetmelik değişikliğine çekmek istediklerini de dile getirdi.
 • Yırca'nın 'en mağduru' Mustafa Sezer oldu - danıştay

  Yırca'nın 'en mağduru' Mustafa Sezer oldu12.11.2014

  GÜNDEM

  Manisa’nın Soma İlçesi’ne bağlı Yırca Mahallesi’nde oturan 66 yaşındaki Mustafa Sezer, termik santraller ve otoyol kamulaştırmaları nedeniyle köyünün 'en mağdur' kişisi oldu.Sezer’in 40 yıl önce termik santral için 18 dönüm zeytinliğinin kamulaştırılması, o yıl dikip büyüttüğü 13 dönümdeki 300 ağacının Kolin Grubu’nun yapacağı termik santral için sökülmesi yetmiyormuş gibi, otoyol için Karayolları’nın burada sadece kendi arazisini kamulaştırması nedeniyle ev ve deposunu terk etmek zorunda kalıyor.
 • Bozdağ: Yargıya güven Emniyet’ten daha geri durumda ve aşağılardadır - danıştay

  Bozdağ: Yargıya güven Emniyet’ten daha geri durumda ve aşağılardadır12.11.2014

  GÜNDEM

  TBMM Adalet Komisyonu’nda, dün altı saat süren görüşme maratonu sonrasında tümü üzerindeki görüşmeler tamamlanıp beş maddesi de kabul edilen, aramalarda, “somut delile dayalı kuvvetli şüpheyi” eskiden olduğu gibi “makul şüpheye” çeviren ve 45 günde Yargıtay ve Danıştay’ı yeniden yapılandıracak son yargı paketine bugün devam ediliyor.
 • Danıştay kararını Kolin nasıl öğrendi? - danıştay

  Danıştay kararını Kolin nasıl öğrendi?12.11.2014

  EKONOMİ

  Danıştay, sanılanın aksine Soma-Yırca'ya termik santral yapılamayacağına ilişkin kararı özel güvenlik terörü yaşanmadan, köylüler avukatlar dövülmeden, gazlanmadan, 6 bin ağaç kesilmeden önce vermişti.Ancak Kolin şirketinin, kararın açıklanmasından bir gün önce ağaçları kesmesi, "Karar önceden şirkete sızdırıldı mı, fiili durum yaratmak için de ağaçları mı kestiler" şüphesine neden oldu.Avukatlar, "Danıştay sistemi şeffaf olsa, kısa kararı avukatlar hemen öğrenebilseydi bütün bunlar yaşanmazdı" diyerek kararların Anayasa Mahkemesi'nde olduğu gibi kamuoyuna açıklanmasını istediler.
 • 'Danıştay şeffaf olmalı, kısa karar hemen açıklanmalı' - danıştay

  'Danıştay şeffaf olmalı, kısa karar hemen açıklanmalı'12.11.2014

  GÜNDEM

  Danıştay, sanılanın aksine Soma-Yırca'ya termik santral yapılamayacağına ilişkin kararı özel güvenlik terörü yaşanmadan, köylüler ile avukatlar dövülmeden, gazlanmadan, 6 bin ağaç kesilmeden önce vermişti.Ancak Kolin şirketinin, kararın açıklanmasından bir gün önce ağaçları kesmesi, "Karar önceden şirkete sızdırıldı mı, fiili durum yaratmak için de ağaçları mı kestiler" şüphesine neden oldu.Avukatlar, "Danıştay sistemi şeffaf olsa, kısa kararı avukatlar hemen öğrenebilseydi bütün bunlar yaşanmazdı" diyerek kararların Anayasa Mahkemesi'nde olduğu gibi kamuoyuna açıklanmasını istediler.
 • Mehmet Y. YILMAZ

  Türkiye’yi takip etmedikleri belli - danıştay

  Türkiye’yi takip etmedikleri belli11.11.2014

  YAZARLAR

  HER zaman söylemişimdir, bir politikacının kendi ülkesinde olup bitenleri izlemesi yeterli değildir.
 • Bunu ancak firavun yapar - danıştay

  Bunu ancak firavun yapar11.11.2014

  GÜNDEM

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’na ilişkin polemiklere, ‘Sol İslam’ tartışmalarında referans gösterilen Hazreti Muhammed’in yakın arkadaşı Ebuzer el-Gıffari’yi anarak katıldı.Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu’nu, dönemin halifesi Muaviye’ye benzeten Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında şunları söyledi:
 • ‘Güvenlikçileri dövdünüz’ ifadesi - danıştay

  ‘Güvenlikçileri dövdünüz’ ifadesi11.11.2014

  GÜNDEM

  MANİSA'nın Soma ilçesine bağlı Yırca'da, 6 bin zeytin ağacının kesilmesinin ardından Danıştay'ın verdiği yürütmeyi durdurma kararıyla sevinç yaşayan köylüler hakkında şirket yetkilileri ve özel güvenlik görevlileri, kendilerini dövdükleri iddiasıyla şikâyetçi oldu.
 • Ağaç kesme cezası durduramamış - danıştay

  Ağaç kesme cezası durduramamış11.11.2014

  GÜNDEM

  SOMA Yırca’da termik santral için 7 Kasım’da 6 bin zeytin ağacını kesen Kolin Grubu’na daha önce de Zeytincilik Yasası’na aykırı davranmaktan ceza kesildiği ortaya çıktı.
 • İstanbul'da zeytin dallı protesto - danıştay

  İstanbul'da zeytin dallı protesto11.11.2014

  GÜNDEM

  150 kişilik grup, Soma'nın Yırca köyünde zeytin ağaçlarının sökülmesini protesto etmek için şirketin Levent'teki binasına yürüdü.
içinde

Danıştay


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz