"Kanat Atkaya" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Kanat Atkaya" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Kanat Atkaya

Herkes temiz Telegol kirli

<B>GEÇEN </B>hafta patlayan teşvik bombası, bir hafta içinde görüşüldü, tartışıldı ve neticeye varıldı.<B> </B>Sıradan Türk vatandaşının mutluluk gözyaşları içinde seyredeceği bir hızda gerçekleşti her şey.

Hemen toplanıldı, hemen görüşlere başvuruldu ve olay hemen karara bağlandı: Yok böyle bir şey kardeşim!..

Cafer
başta olmak üzere olayın bütün kahramanları söylediklerinden çark ettiler. Bantlar montaj sayesinde bu hale getirilmişti, yoktu böyle bir hadise aslında. Teşvik de yoktu, prim de yoktu...

Bütün bu tartışmaların neticesinde bir tane suçlu bulundu ama: Telegol.

Ne demişti geçen hafta Telegol yorumcusu İhsan Kalkavan: Ya bu program bu işi temizler ya da bu programı temizlerler...’

Herkes temiz, Telegol kirli. Bravo vallahi!

Erman Hoca formda olunca

LİG TV’nin her maç için yaptığı güzel bir uygulama var. Maç çıkışında spor yazarlarına maçın adamını soruyorlar. Eğer aynı formülü pazar gecesi spor programlarına uygularsak, gecenin adamı kesinlikle Erman Toroğlu’ydu.

Erman Hoca, Carew’in rakibine tükürdüğü (Artık tükürdü mü, yoksa sümkürdü mü demek gerekir bilemedim) pozisyondan, Şenol’a edilen küfürü münasip bir dille aktarma çabasına, Alex’in kasten yaptığına inanmak istemediğim gaddar faulünden, Hagi’nin hakemle ilgili açıklamalarının ne kadar saçma olduğunu anlattığı bölüme kadar gece boyunca mükemmeldi.

Kendi kendini gaza getirdiği anlarda da başarılıydı, tartışmalı pozisyonları değerlendirirken de. Formda bir Erman Hoca olunca, başka kanallara dönmek imkansız hale geliyor.

Gökmen Özdenak’ın hediyeleri

TELEGOL’de Gökmen Özdenak’la Ziya Şengül arasındaki tatlı/sert çekişme pazar gecesinin kaçırılmaması gereken anları oluyor.

Daha önce Ziya Şengül, Gökmen Özdenak’a hediye olarak kına getirmiş, bu sahne ‘Uçan da kuşlara malum olsun, ben annemi özledim’ türküsüyle taçlandırılmış ve kült spor programları arasında kendine müstesna bir yer bulmuştu.

Gökmen Özdenak, bu hafta da GS Store’larda satılmakta olan UEFA Kupası replikalarından birini getirmişti Ziya Şengül’e hediye olarak...

Yine unutulmayacak bir andı...


Muhittin Boşalt?

TGRT’de ‘Futbol Zamanı’ adlı programda Tanju Çolak konuşuyor. Süper formdaki Erman Toroğlu’nu kaçırmamak için kısa bir süre seyredebildim maalesef.

İzlediğim bölüm de Tanju da Muhittin Boşat’tan ısrarla ‘Muhittin Boşalt’ diye bahsederek program heyecanıyla isim karıştıran yorumcular arasına katıldı.

Kendisine hoş geldin diyor, başarılarının devamını diliyoruz!

Piontek Türkçeyi unutmamış

F.BAHÇE-A.Sebatspor maçı çıkışında Sepp Piontek’e mikrofon uzatıldı. Görüşlerini anlatan ‘Daum daha ne yapsın’ diye meslektaşına sahip çıkan Piontek bir ara ‘Bugün Sebatspor iki şut... Sadece iki şut...’ diye Türkçe konuşmaya başladı.

Demek Türkçeyi unutmamış. Yıllarca Türkiye’de çalışıp ‘Günaydın’ demeyi bile öğrenmeye tenezzül etmeyenleri de bildiğimiz için, tuhaf geldi işte...
X