MENÜ

Ysk

Ysk ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ysk haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 5.294 Ysk haberi bulunmuştur.

T.C. Yüksek Seçim Kurulu, Türkiye'deki seçimlerin genel yönetim ve denetimini yürüten, aynı zamanda Yargıtay ve Danıştay'ın kendi içlerinden çıkardıkları üyeden oluşan seçimlerin yargısal denetimini de sağlayan karma egemen üst yargı merciidir.

Devamı..

Ysk Haberleri

İttifak  açıklaması: Birçok kentte anlaşma sağlandı

İttifak açıklaması: Birçok kentte anlaşma sağlandı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, CHP ile yerel seçime yönelik işbirliği kapsamında pek çok ilde anlaşma sağlandığını belirterek, görüşmelerin sonuçlarının kısa zamanda duyurulacağını, İzmir’in ilçelerinin paylaşımında sorun olmadığını söyledi. Başkent OSB’yi ziyaret eden Akşener, sanayicilerin sorularını da yanıtladı.

23.01.2019Gündem
100 yaş üstü 6 bin seçmen düştü

100 yaş üstü 6 bin seçmen düştü

Yerel seçimleri öncesi iddiaları yanıtlayan Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Sadi Güven, “Seçmen kütüklerinde 100 yaş üzerinde 6 bin kişinin olduğunu görünce şüphelendiğimiz kayıtları incelettik. Bu 6 bin kişi, ölü olanlar kayıttan düşüldü. Mükerrer seçmen olmadığı gibi sahte seçmen de yok, hayali seçmen de yok” dedi.

23.01.2019Gündem
Soylu: PKKnın Karadeniz Bölgesine açılmasının önüne geçtik

Soylu: PKK'nın Karadeniz Bölgesi'ne açılmasının önüne geçtik

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, PKK terör örgütünün Karadeniz bölgesine açılma çabalarıyla ilgili önemli açıklamalar yaptı. Soylu, "Örgütün iki önemli gelir kaynağı olan göçmen ve uyuşturucu kaçakçılığını da Karadeniz üzerinden yapmaya dönük yeni bir rota oluşturmaya da çalıştılar. Her iki konuda hızlıca önlem aldık ve hem karada hem de denizde bunların Karadeniz Bölgesi'ne açılmasının önüne geçtik" dedi.

20.01.2019Gündem
Son dakika.. Bakan Soylu oy kullanacak Suriyelilerin sayısını açıkladı

Son dakika.. Bakan Soylu oy kullanacak Suriyelilerin sayısını açıkladı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Oy kullanma hakkı, ancak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığına hak kazanmış Suriyeliler için mümkündür. Bunun da toplam sayısı şu an itibarıyla tüm Türkiye'de 79 bin 820 kişidir. Bunların içinden reşit olmayanları çıkardığımızda önümüzdeki seçimde oy kullanabilecek olanların sayısı 53 bin 99'dur." dedi.

19.01.2019Gündem
YSK’dan ilk Binali Yıldırım kararı: Önümüze gelecek, ilke kararı alamayız

YSK’dan ilk Binali Yıldırım kararı: Önümüze gelecek, ilke kararı alamayız

YÜKSEK Seçim Kurulu (YSK), TBMM Başkanı Binali Yıldırım’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na görevinden ayrılmadan aday olup olmayacağı konusunda ilke kararı alınması talebini, ‘konunun gündemlerine gelme ihtimali’ bulunduğu gerekçesiyle reddettti.

18.01.2019Gündem
Kılıçdaroğlu: 10-15 günde bitireceğiz

Kılıçdaroğlu: 10-15 günde bitireceğiz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir Büyükşehir Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun Tunç Soyer’in adaylığına rezerv koyduğu iddiaları üzerine, “Bana doğrudan aktarılmış değil” dedi. İzmir’de adaylıkların 10-15 gün içinde netleşeceğini belirten Kılıçdaroğlu, internet medyasının temsilcileriyle görüşmesinde özetle şunları söyledi:

18.01.2019Gündem
Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü duyurdu: 64 bin vatandaş...

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü duyurdu: 64 bin vatandaş...

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 31 Mart'ta yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri için askıya çıkarılan seçmen listelerinin bugün indirileceğini ve itirazların da son günü olduğunu duyurmasının ardından çok sayıda vatandaş nüfus müdürlüklerine giderek adres beyanında bulundu. Konuyla ilgili, İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü "Adres bilgilerinde eksiklik bulunan 363.555 vatandaşımızdan, 64.348 vatandaşımız müdürlüklerimize gelerek adres beyanında bulunmuştur." mesajını paylaştı.

17.01.2019Gündem
Dikkat Bugün askıdan iniyor

Dikkat! Bugün askıdan iniyor

Yüksek Seçim Kurulunca (YSK), Mahalli İdareler Genel Seçimleri için askıya çıkarılan muhtarlık bölgesi listeleri, bugün saat 17.00'de askıdan inecek.

17.01.2019Gündem
15 gün 3 unvan tartışması

15 gün 3 unvan tartışması

TBMM Başkanı Binali Yıldırım’ın, Meclis Başkanlığı görevinden istifa etmeden İstanbul büyükşehir belediye başkan adayı olmasıyla ilgili tartışmalar sürerken çeşitli iddialar dile getiriliyor.

17.01.2019Gündem
YSK seçmen sorgulama için gerekli bilgiler hangileri YSKdan seçmenlere son gün uyarısı

YSK seçmen sorgulama için gerekli bilgiler hangileri? YSK'dan seçmenlere 'son gün' uyarısı

YÜKSEK Seçim Kurulu (YSK), 31 Mart'ta yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri için askıya çıkarılan seçmen listelerinin bugün indirileceğini ve itirazların da son günü olduğunu duyurdu. YSK, Mahalli İdareler Genel Seçimleri için askıya çıkarılan muhtarlık bölgesi listeleri, bugün saat 17.00'de askıdan inecek. Peki, YSK seçmen sorgulama için gerekli bilgiler hangileri?

16.01.2019Gündem
CHPnin analizi: En yaşlı seçmen 165 yaşındaki Ayşe Teyze

CHP'nin analizi: En yaşlı seçmen 165 yaşındaki Ayşe Teyze

CHP, 31 Mart yerel seçimlerinde, seçim güvenliği için üç aşamalı bir sistem oluşturdu. CHP, seçim öncesi 81 ile bağlı 973 ilçenin seçmen kayıtlarını, daha önceki 14 seçimdeki kayıtlarla karşılaştırarak seçmen analizi çıkardı.

16.01.2019Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: Güvenli bölgenin kontrolü Türkiyede olacak

Son dakika... Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: Güvenli bölgenin kontrolü Türkiye'de olacak

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Suriye sınırında oluşturulacak güvenli bölgenin kontrolünün Türkiye'de olacağını bildirdi.

15.01.2019Gündem
Son dakika: Kılıçdaroğlundan aday tanıtım töreninde önemli açıklamalar

Son dakika: Kılıçdaroğlu'ndan aday tanıtım töreninde önemli açıklamalar

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara'da aday tanıtım toplantısında konuştu. Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Kılıçdaroğlu, Mansur Yavaş'ın önümüzdeki beş yıl içerisinde Ankara'yı dünyanın merkezi haline getireceğini söyledi. Kılıçdaroğlu, MHP lideri Bahçeli'nin "CHP, YSK'ya güvenmiyorsa seçime de katılmasın" sözleriyle ilgili olarak "Biz YSK'ya güvenmiyoruz. Ama seçimlere katılan milyonlara güveniyoruz, halkımıza güveniyoruz." yanıtını verdi.

15.01.2019Gündem

YSK seçmen kaydı sorgulama nasıl yapılır?

Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) yaptığı tahkikat sonucu beyan edilen yerleşim yerinde oturmadığı belirlenen seçmenlerin kayıtlarının dondurulacağı açıklandı. Bu gelişmenin ardından kayıtlarının nerede olduğunu merak eden seçmenler, YSK seçmen sorgulama sistemi üzerinden, kayıtlı oldukları adresleri araştırmaya başladı. Peki, YSK seçmen kaydı sorgulama nasıl yapılır?

15.01.2019Gündem
Kılıçdaroğlu: YSK’ya güvenmiyoruz nesine başvuracağız

Kılıçdaroğlu: YSK’ya güvenmiyoruz nesine başvuracağız

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM Başkanı Binali Yıldırım’ın “YSK’ya başvursunlar” önerisine karşılık “YSK’ya güvenmiyoruz ki... YSK’nın nesine başvuracağız. Hukuku tanımayan, evrensel hukuku tanımayan bir kuruma ne diyeceksiniz?” dedi. Bir grup gazeteci ile bir araya gelen Kılıçdaroğlu özetle şunları söyledi:

13.01.2019Gündem
10 aylık seçmen farkı 923 bin 796

10 aylık seçmen farkı 923 bin 796

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan’ın, ‘sandık başına gittiğinde zaten oyunu alacakları yaklaşık yüzde 1’lik bir seçmen kayıpları olduğunu’ açıklaması ve seçmen sayısındaki tartışmalar üzerine Yüksek Seçim Kurulu (YSK) siyasi parti temsilcilerini resmi olarak bilgilendirdi.

12.01.2019Gündem
YSK seçmen kaydı sorgulama işlemi nasıl yapılır

YSK seçmen kaydı sorgulama işlemi nasıl yapılır?

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) 31 Mart 2019'da yapılacak mahalli idareler seçimleri kapsamında seçmen listelerini muhtarlıklarda askıya çıkardı. Bunun yanında vatandaşlar, bina esasına göre düzenlenen seçmen kayıtlarının sorgulanmasını internet üzerinden yapabilecek. Peki, YSK seçmen kaydı sorgulama nasıl yapılır?

9.01.2019Gündem
Yatağa bağımlı seçmen için seyyar sandık talebi

Yatağa bağımlı seçmen için seyyar sandık talebi

SAĞLIK Bakanı Koca, yatağa bağımlı seçmenler için sağlık raporu ile birlikte seyyar sandık talebinde bulunabileceğini açıkladı.

8.01.2019Gündem
Sağlık Bakanlığından seyyar sandık genelgesi

Sağlık Bakanlığı'ndan 'seyyar sandık' genelgesi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca imzasıyla 31 Mart seçimlerinde engelli ve yatağa bağımlı hastalar için yürütülecek "seyyar sandık" uygulamasına ilişkin genelge yayımlandı. Genelgeye göre, aile hekimlerince 24 Haziran 2018 seçim döneminde "yatağa bağımlılığı kalıcıdır" ibareli rapor düzenlenen kişilerin seyyar sandıkta oy kullanabilmeleri için tekrar rapor düzenlenmeyecek.

5.01.2019Gündem
YSK seçmen kaydı sorgulama nasıl yapılır Seçmen listeleri askıya çıktı

YSK seçmen kaydı sorgulama nasıl yapılır? Seçmen listeleri askıya çıktı

Yüksek Seçim Kurulunca (YSK), mahalli idareler seçimi için 4 Ocak'ta askıya çıkarılan muhtarlık bölgesi askı listeleri 17 Ocak Perşembe günü saat 17.00'ye kadar askıda kalacak. Öte yandan, seçmenler bugünden itibaren bina esasına göre düzenlenen seçmen kayıtlarının sorgulanmasını da yapabilecek. Peki, YSK seçmen kaydı sorgulama nasıl yapılır?

4.01.2019Gündem
Seçmen listeleri askıya çıktı

Seçmen listeleri askıya çıktı

Yüksek Seçim Kurulunca (YSK), mahalli idareler seçimi için bugün askıya çıkarılan muhtarlık bölgesi askı listeleri 17 Ocak Perşembe günü saat 17.00'ye kadar askıda kalacak.

4.01.2019Gündem
Seçmen listeleri yarın askıda

Seçmen listeleri yarın askıda

31 Mart’ta yapılacak yerel seçimler nedeniyle seçmen listeleri yarın askıya çıkacak.

3.01.2019Gündem
Seyyar sandık kurullarının görev ve yetkileri belirlendi

Seyyar sandık kurullarının görev ve yetkileri belirlendi

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde hasta ve yatağa bağımlı seçmenlerin oy kullanması için kurulan seyyar sandık kurullarının görev ve yetkilerini belirledi.

2.01.2019Gündem
Seçim süreci başladı

Seçim süreci başladı

Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak mahalli idareler seçimi için hazırladığı takvim çerçevesinde seçim süreci bugün başladı.

1.01.2019Gündem
Tutuklular  için YSK’ya başvurdu

Tutuklular için YSK’ya başvurdu

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) tutukluların 31 Mart yerel seçimlerinde oy kullanmalarına kısıtlama getiren kararına ilişkin yine YSK’ya şikâyette bulundu.

1.01.2019Gündem
200 bin sandığı  zimmetleyecek

200 bin sandığı zimmetleyecek

İYİ Parti’de bir taraftan CHP ile yapılan yerel seçimde güçbirliğinin il ve ilçelerle ilgili görüşmeleri devam ederken, diğer taraftan sandık güvenliği için strateji geliştiriliyor. İYİ Parti kaynaklarından edinilen bilgiye göre, yerel seçime üç ay kala sandıkların güvenliğinin sağlanması için harekete geçildi.

1.01.2019Gündem
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun yeni yıl mesajı

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun yeni yıl mesajı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "2019 yılı Mart’ında yapılacak yerel seçimler, güneşi hissettiğimiz ferah, aydınlık günlerin başlangıcı olacak. Başarmanın coşkusuyla 2019 Mayıs'ında Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak milli mücadeleyi başlatmasının 100. yılını kutlayacağız" dedi.

31.12.2018Gündem
Seçim süreci yarın başlıyor

Seçim süreci yarın başlıyor

Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak mahalli idareler seçimi için hazırladığı takvim çerçevesinde seçim süreci yarın başlıyor.

31.12.2018Gündem
Tutukluya oy sınırlaması

Tutukluya oy sınırlaması

YSK önceki gün 31 Mart yerel seçimlerinde cezaevlerindeki tutuklu ve taksirli suçtan hükümlülerin durumuna ilişkin kritik bir karar verdi. Bu karara göre örneğin Ankara’da seçmen listesine kayıtlı olan ve İstanbul Silivri Cezaevi’nde kalan bir tutuklu ya da taksirli suçtan hükümlü, artık cezaevi tutuklu seçmen listesine kayıt edilip oy kullanamayacak.

30.12.2018Gündem
Köprü cezaları silinecek

Köprü cezaları silinecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın onayının ardından Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girecek yasaya göre köprü cezaları silinecek, tahsil edilen 19 milyon liralık ceza ise iade edilecek.  Trafik cezalarına 2019’da zam yapılmayacağı da yer alan yasada yalılar sahil hariç Beykoz, Üsküdar ve Sarıyer’in bir bölümü de imar barışına dahil edildi.

28.12.2018Ekonomi
Adım adım sandık takibi

Adım adım sandık takibi

AK Parti, 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde sandıklarda yaşanılabilecek sıkıntılara anında müdahale için 2014 yılında kullanılan Sonuç Alım Sistemi’ni (SAS) yeniden yapılandırıyor. Yüzbinlerce sandık görevlisinin arasında iletişimi sağlamak için oluşturulan sistemle seçimler 4 aşamada değerlendirilecek.

27.12.2018Gündem
Sürpriz torba

Sürpriz torba

TBMM Başkanı Binali Yıldırım’ın önceki akşamki açıklamalarının ardından, dün meclise sürpriz bir torba yasa teklifi geldi. Teklifle trafik cezalarına 2019 yılında zam yapılmazken, Boğaziçi’ndeki kaçak yapılara da imar affı imkanı getiriliyor.

22.12.2018Ekonomi
CHPnin Ankara adayı Mansur Yavaş: Gerekirse AK Parti adayı ile yan yana...

CHP'nin Ankara adayı Mansur Yavaş: Gerekirse AK Parti adayı ile yan yana...

CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak açıklanan Mansur Yavaş, Hürriyet Gazetesi Ankara Bürosu’nu ziyaret etti. Yavaş, Ankara Temsilcisi Hande Fırat ve Hürriyet Ankara Haber Koordinatörü Deniz Gürel’e 31 Mart 2019’da gerçekleşecek yerel seçimlere ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Mansur Yavaş, AK Parti'nin adayı Mehmet Özhaseki’yle ilgili olarak ''Gerekirse yan yana geliriz, otururuz, fikir ve projelerimizi tartışabiliriz. Biz harbe girmiyoruz'' dedi.

21.12.2018Gündem
Tek döneme talibim

Tek döneme talibim

21.12.2018Ankara
YSK seçim yasaklarını açıkladı

YSK seçim yasaklarını açıkladı

Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimi için belirlediği propaganda serbestliği ve seçim yasaklarına ilişkin kararı Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı.

21.12.2018Gündem
Mansur Yavaş’a tam destek

Mansur Yavaş’a tam destek

İYİ Parti Genel Sekreteri Cihan Paçacı, CHP’nin Ankara adayı Mansur Yavaş’ı destekleyeceklerini belirtti.

20.12.2018Gündem
YSKdan seçimle ilgili sandık açıklaması

YSK'dan seçimle ilgili sandık açıklaması

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından 31 Mart 2019'da yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde, bir sandık bölgesinde oy kullanacak seçmen sayısı belirlendi.

14.12.2018Gündem
Yerel seçim takvimi Resmi Gazete’de

Yerel seçim takvimi Resmi Gazete’de

Yüksek Seçim Kurulunun (YSK), 31 Mart’ta yapılacak Mahalli İdareler Seçimi’ne giden süreçte uygulanacak seçim takvimini içeren kararı Resmi Gazete’de yayımlandı.

14.12.2018Gündem
Bahçeli’den uyarıla: Sarı rüya görenler karşılarında bizi bulur

Bahçeli’den uyarıla: Sarı rüya görenler karşılarında bizi bulur

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Sarı yelek terörüne özenen varsa, bunun bedelini çok ağır ödeyeceklerdir. Sarı yelek giyen çıplak yatmayı göze almalıdır. Sarı rüyalar gören kim ya da kimler varsa karşılarında bizi bulacaklardır” dedi.

13.12.2018Gündem
Son dakika... MHP lideri Bahçeliden sarı yelek açıklaması

Son dakika... MHP lideri Bahçeli'den 'sarı yelek' açıklaması

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ''Sarı yelek terörüne özenen varsa bunun bedelini çok ağır öder. Sarı yelek giyen çıplak yatmayı göze almalı'' dedi.

12.12.2018Gündem
İttifakı bozdurmayız

İttifakı bozdurmayız

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan, dün Kısıklı’daki evinden çıkarak cuma namazını Üsküdar Hz. Ali Camisi’nde kıldı. Erdoğan cami çıkışında gazetecilerin gündeme ilişkin soruları üzerine şunları söyledi:

8.12.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Siyasi trafik hızlandı, kim nereye gidiyor?

BELEDİYE başkan adaylıklarıyla ilgili çalışmalar ha bitti ha bitecek duruma geldi. Ondan sonra liderler seçim beyannamesini açıklayıp, sloganlarını belirleyip sahaya inecekler.

24.01.2019

Binali Yıldırım cephesinden yeni sinyaller

AK Parti içinden Binali Yıldırım’ın Meclis Başkanlığı’ndan istifa edeceği yönünde sinyaller gelmeye başladı.

23.01.2019

Milli Piyango’da asıl kazanan kim? Varlık Fonu mu?

Hukukun Egemenliği Derneği Onursal Genel Başkanı Avukat Erdem Akyüz, Milli Piyango’nun asıl kazananını kaleme aldı.

2.01.2019

Bu kış İstanbul daha kötü

Çok katlı binaların çoğalması ve yeşil alanların azalması nedeni ile İstanbul’da hava kirliliği her ay artarak devam ediyor, İstanbullu zehir soluyor!

14.12.2018