MENÜ

Spin

Spin ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Spin haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 704 Spin haberi bulunmuştur.

Spin Haberleri

Yerine sevebilir miyiz

Yerine sevebilir miyiz?

‘Game of Thrones’ sekiz yıl boyunca her yayın gününde 150 milyondan fazla evde anında izlendi, sosyal medyanın o günkü gündemini hallaç pamuğu gibi attı. Dolayısıyla giderken arkasında bir boşluk bıraktı. Gelin o boşluk nasıl doldurulacak ve ‘Game of Thrones sonrası’ dönemde neler olacak şöyle bir bakalım.

26.05.2019Hürriyet Pazar
AYM kararı: Araca drift cezası iptal

AYM kararı: Araca drift cezası iptal

Anayasa Mahkemesi, (AYM) Karayolları Trafik Kanunu’ndaki, aracın sahibi olmayan sürücünün spin ve drift hareketleri yapması durumunda araçların 60 gün süreyle trafikten men edilmesini Anayasa’ya aykırı buldu ve iptal etti. Resmi Gazete’de yayımlanan karar ışığında bu durumlarda araç sahibine trafikten 60 gün süreyle men cezası kesilemeyecek.

20.04.2019Gündem
Drift atıp trafikten men alanlarla ilgili Anayasa Mahkemesinden karar

Drift atıp trafikten men alanlarla ilgili Anayasa Mahkemesi'nden karar

Anayasa Mahkemesi drift ya da spin atarak ceza alıp aracı bağlananlara ilişkin önemli bir karara imza attı. Bundan sonra drift atılan araba trafikten men edilmeyecek.

19.04.2019Ekonomi
Bahreynde şans Hamiltonın yanında

Bahreyn'de şans Hamilton'ın yanında

Formula 1 Dünya Şampiyonası'nın 2. yarışı Bahreyn Grand Prix'sinde, Mercedes takımının Büyük Britanyalı pilotu Lewis Hamilton birinci oldu.

31.03.2019Motor Sporları
Sinan Güler: Ligde ve Euroleague’de önemli adımlarla ilerliyoruz

Sinan Güler: 'Ligde ve Euroleague’de önemli adımlarla ilerliyoruz'

Fenerbahçe Beko’nun tecrübeli oyuncusu Sinan Güler, Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen, sporda inovasyona ve bölgedeki spor teknolojisi startup’larının sahip olduğu potansiyeli en üst düzeye çıkarmaya odaklanan HYPE SPIN İnovasyon Hızlandırıcısı programının finaline katıldı.

12.03.2019Basketbol
Türkiye’nin ilk Spor İnovasyonu programında şampiyon belli oldu

Türkiye’nin ilk "Spor İnovasyonu" programında şampiyon belli oldu

1907 Fenerbahçe Derneği, MEF Üniversitesi ve HYPE Sports Innovation işbirliği ile hayata geçen sporda ilk İnovasyon Hızlandırıcısı - SPIN Accelerator® programında kazanan girişimler yatırımcılarla ‘Demo Day’de buluştu.

12.03.2019Diğer
1907 Fenerbahçe Derneğinin projesi meyvelerini verdi

1907 Fenerbahçe Derneği'nin projesi meyvelerini verdi

Türkiye'de ilk kez gerçekleştirilen, sporda inovasyona ve bölgedeki spor teknolojisi startuplarının sahip olduğu potansiyeli en üst düzeye çıkarmaya odaklanan SPIN İnovasyon Hızlandırıcısı'nın kazananları belli oldu.

7.03.2019Futbol
Türkiyenin ilk spor inovasyonu programında kazananlar belli oldu

Türkiye'nin ilk spor inovasyonu programında kazananlar belli oldu

1907 Fenerbahçe Derneği, MEF Üniversitesi ve HYPE Sports Innovation işbirliği ile hayata geçen sporda ilk İnovasyon Hızlandırıcısı - SPIN Accelerator® programında kazanan girişimler belli oldu. Dereceye giren start-up’lar 11 Mart’ta gerçekleşecek ‘Demo Day’ de yatırımcılarla buluşacak.

1.03.2019Diğer
Pakistanda trafik kazası: 11 ölü

Pakistan'da trafik kazası: 11 ölü

Pakistan'ın kuzeyinde otobüs ve kamyonun çarpıştığı kazada 11 kişi hayatını kaybetti.

6.02.2019Dünya
Birleşik Krallık Türk yatırımcıları çağırıyor

Birleşik Krallık Türk yatırımcıları çağırıyor

Birleşik Krallık'ta çoğunluğu küçük ve orta ölçekli olan 900'den fazla teknoloji şirketini bünyesinde barındıran bir kuruluş olan TechUK'in Uluslararası Ticaret Program Yöneticisi Dominykas Broga, Birleşik Krallık'ın Türkiye'den gelecek yatırımcıları desteklemek ve onlara yardım etmek konusunda istekli olduğunu belirtti.

1.02.2019Ekonomi
Bazıları helikopterle yarışıyor, Allah akıl fikir versin

'Bazıları helikopterle yarışıyor, Allah akıl fikir versin'

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye Trafik Güvenliği ve Psikoteknik Değerlendirme Merkezleri Derneğince Ankara'daki bir otelde düzenlenen "Trafik Güvenliğinde Etkin Çözüm Psiko-Teknik Çalıştayı"nda konuştu. Soylu, "Bazıları helikopterlerle yarışıyor görüyorsunuz. Geçen gün videoda takip ettim. Diyor ki 'helikopter beni geçmeye çalıştı, ben helikopteri geçtim.' Allah akıl fikir versin kardeşim. Allah muhafaza etsin o hızdan başına bir şey gelmedi de bunu söyleyebiliyor. Ama bunu söyleyemeyecek noktaya da gelebilir" ifadelerini kullandı.

14.01.2019Gündem

Takım 'oyun'u ile yatırımı kaptılar

Liseden itibaren hiç ayrılmayan üç genç, kurdukları beyin takımı ile BTM’ye gelerek girişimci oldu. 19 yaşındaki genç beyinler, geliştirdikleri mobil oyunlarla dikkat çekti ve uluslararası yatırım şirketi Tarvenn’den 1,4 milyon TL değerleme ile yatırım aldı.

19.12.2018Ekonomi
Eşini çekici dehşetinde kaybeden kadın: Gözümün önünde paramparça oldu

Eşini çekici dehşetinde kaybeden kadın: Gözümün önünde paramparça oldu

Sakarya'nın Geyve İlçesi'nde trafikte tartıştığı çekici tarafından ezilerek öldürülen Fevzi Mumlu'nun olay anında beraberinde olan eşi, dehşet anlarını anlattı. Acılı eş Sibel Mumlu, "Çok kaçmaya çalıştık . Gözümün önünde paramparça oldu eşim, 'dur' bile diyemedim" dedi.

18.12.2018Gündem
OMEN by HP GT Cup heyecanı sürüyor

OMEN by HP GT Cup heyecanı sürüyor

Sim racing, Türk eSporları sahnesinde henüz tam anlamıyla tanınmıyor. Özünde sim racing'in amacı, motor sporlarını dijital ortamda gerçeğe olabildiğince yakın şekilde canlandırmaktır. Bu manada, aslında motor sporlarıyla eSpor'un kesişim kümesini oluşturduğunu söyleyebiliriz. Sim racing'e biraz bile aşinaysanız, F1'in eSpor şampiyonasında yarışan Cem Bölükbaşı'nı tanırsınız.

23.11.2018eSpor
Kış lastikleri zorunluluğu yaklaşıyor... Kış lastikleri ne zaman takılacak

Kış lastikleri zorunluluğu yaklaşıyor... Kış lastikleri ne zaman takılacak?

Şehirlerarası yük ve yolcu taşıyan ticari araçların yanı sıra binek otomobiller için başlayan kış lastiği takma zorunluluğu 1 Aralık itibariyle başlıyor. Tüm Türkiye'de geçerli olacak olan kış lastiği uygulaması için emniyet müdürlükleri duyurularını yapmaya devam ediyor. Zorunlu olmasa da hususi otomobiller için de kış lastiği kullanmak tavsiye edildi. Peki, Kış lastikleri ne zaman takılacak? Cezası ne kadar?

9.11.2018Gündem
Kış lastikleri ne zaman takılacak Kış lastiği taktırmak zorunlu mu

Kış lastikleri ne zaman takılacak? Kış lastiği taktırmak zorunlu mu?

Kış lastikleri ne zaman takılacak sorusunun yanıtı milyonlarca sürücü tarafından merak edilen konular arasında yer almaya devam ediyor. Kış aylarının gelmesiyle birlikte araçlarına kış lastiği taktıracak olan vatandaşlar, ne tür araçlarda kış lastiklerinin zorunlu olduğunu sorguluyor. Peki, kış lastikleri ne zaman takılacak? Kış lastiği taktırmak zorunlu mu?

31.10.2018Gündem
Dikkat yeni kurallar yollarda... Ehliyeti alınan yeniden kursa

Dikkat! yeni kurallar yollarda... Ehliyeti alınan yeniden kursa

TRAFİK cezalarını ağırlaştırıp, ehliyetine el koyulana psikiyatrik denetim ve yeniden sürücü kursuna gitme zorunluluğu getiren yasa dün Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yasayla getirilen yenilikler şöyle:

26.10.2018Gündem
Trafik cezalarını artıran kanun resmen yürürlükte

Trafik cezalarını artıran kanun resmen yürürlükte

Trafik cezalarını artıran, uyuşturucuyla mücadeleye yönelik yeni önlemleri içeren, yabancıların Türkiye'de iş ve işlemlerini kolaylaştıran düzenlemelerin de yer aldığı Karayolları Trafik Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Kanun, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yeni düzenlemeyle hız sınırını yüzde 50 aşanlara bin 2 lira, spin ve drift atanlara 5 bin 10 lira, araç kullanırken cep telefonu kullananlara da 235 lira ceza uygulanacak. Hız sınırını 1 yıl içinde 5 kez ihlal edenlerin sürücü belgesine 1 yıl süreyle el konulacak, 5 yıl içinde sürücü belgesi ikinci kez geri alınanların ehliyetleri iptal edilecek.

26.10.2018Ekonomi
Trafikte cep yakacak cezalar

Trafikte cep yakacak cezalar

TRAFİK cezalarını ağırlaştıran ve çocuklara çakmak gazı satışı yasağı da içeren yeni önlemleri içeren yasa teklifi dün sabaha karşı Meclis’te kabul edildi.

18.10.2018Gündem
Kış lastiğini ne zaman takılır Kış lastiği taktırmak zorunlu mu

Kış lastiğini ne zaman takılır? Kış lastiği taktırmak zorunlu mu?

Kış lastiği ne zaman takılır sorusunun yanıtı araç sahipleri tarafından araştırılan ve sorgulanan konular arasında yer almaya başladı. Kış aylarının yaklaşmasıyla birlikte, yollarda bir talihsizlik yaşamak istemeyen sürücüler, donma ve buzlanmaya karşı araçlarının sağlam kalmasını istiyor. Peki, kış lastiğini ne zaman takılır? Kış lastiği taktırmak zorunlu mu?

18.10.2018Gündem
Spin Accelerator için son tarih 28 Ekim

Spin Accelerator için son tarih 28 Ekim

1907 Fenerbahçe Derneği, MEF Üniversitesi ve HYPE Sports Innovation işbirliği ile hayata geçen ilk Spor İnovasyonu - SPIN Accelerator® programı için başvurular devam ediyor.

17.10.2018Diğer
Yeni trafik cezaları Meclis’te: 3 kırmızıya 1 ay yasak

Yeni trafik cezaları Meclis’te: 3 kırmızıya 1 ay yasak

MECLİS bu hafta Karayolları Trafik Yasası ile Lübnan’da BM gücü kapsamında görev yapan Türk askerinin süresinin uzatılması için çalışacak.

14.10.2018Gündem
Son dakika: AK Parti teklif verdi Trafikte yeni cezalar geliyor…

Son dakika: AK Parti teklif verdi! Trafikte yeni cezalar geliyor…

Teklife göre; Trafikte çakar ışık kullananlar 1002 lira para cezası ödeyecek. Aynı suçu tekrar edenler trafikten men edilecek. Kırmızı ışık ihlali halinde 235 TL ceza ödenecek. Emniyet şeridi cezası 1002 TL’ye yükseliyor. Cep telefonu kullanmanın cezası 235 TL'ye yükselecek... Spin ve drift olarak ifade edilen tehlikeli hareketleri yapanlar 5 bin 10 lira para cezası ile cezalandırılacaklar ve 60 gün trafikten men edilecekler.

10.10.2018Gündem
Üniversite ve Fenerbahçe’den ortaklık

Üniversite ve Fenerbahçe’den ortaklık

1907 Fenerbahçe Derneği ve bir vakıf üniversitesi, Türkiye’de hayata geçecek olan ilk ‘Spor İnovasyonu-SPIN Accelerator®’ programı için HYPE Sports Innovation ile ortaklığa imza attı. Ekim ayında başlayacak program sporda inovasyon yapmaya ve bölgedeki spor teknolojisi startup’larının sahip olduğu potansiyeli en üst düzeye çıkarmaya odaklanacak.

18.09.2018Eğitim
1907 Fenerbahçe Derneği ve MEF Üniversitesi, Hype Sports Innovatıon ile güçlerini birleştirdi

1907 Fenerbahçe Derneği ve MEF Üniversitesi, Hype Sports Innovatıon ile güçlerini birleştirdi

1907 Fenerbahçe Derneği ve MEF Üniversitesi, Türkiye'de hayata geçecek olan ilk Spor İnovasyonu - SPIN Accelerator® programı için HYPE Sports Innovation ile ortaklığa imza attı. Anlaşmayı, 1907 Fenerbahçe Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Rıfat Perahya, MEF Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erhan ERKUT, HYPE Sports Innovation Yönetim Kurulu Başkanı Bernd Wahler, HYPE Sports Innovation CEO'su Dr. Ilan Hadar ve HYPE MEF Üniversitesi - 1907 Fenerbahçe Derneği Accelerator Programı CEO’su Nir Ben Lavi imzaladı. Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç da toplantıyı yakından takip etti.

18.09.2018Diğer
Milyar dolarlık scooter yarışı

Milyar dolarlık scooter yarışı

Ulaşım sektörünü ve şehirleri dönüştürmek isteyen girişimcilerin son gözdesi elektrikli scooter kiralama alanı. Yatırımcıların da ilgisini çeken ve şu anda kadar toplamda 5.7 milyar dolar yatırım alan elektrikli scooter kiralama girişimleri arasında kıyasıya bir yarış başladı.

Acerdan Türkiye pazarı için önemli açıklamalar

Acer'dan Türkiye pazarı için önemli açıklamalar

Dünyadaki en büyük beş bilgisayar üreticisinden biri olan Acer’ın EMEA Başkan Yardımcısı Grigory Nizovsky, Türkiye’nin Acer için en önemli pazarlardan biri olduğunu ve kullanıcılara en iyi teknolojiyi ve en iyi deneyimi uygun fiyatlarla sunmayı istediklerini açıkladı.

7.08.2018Teknoloji
Polis o maganda damat ile sağdıcı yakaladı

Polis o maganda damat ile sağdıcı yakaladı!

Bursa'nın Nilüfer ilçesinde geçen sene bir düğünden sonra çekildiği iddia edilen görüntülerin sosyal medyaya düşmesinin ardından Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı düğmeye bastı. Üstü açık otomobil ile havaya ateş açan damat ile otomobili kullanan sağdıç yakalandı. Havaya 20 el ateş açan damadın şüpheli sıfatıyla ifadesinin alındığı, sağdıca ise 1989 TL ceza kesildiği öğrenildi.

19.07.2018Gündem
Bak yıldızlar ne diyor

Bak yıldızlar ne diyor

Açıkekran; sanat pratiğinde fizik kuralları, kuantum buluşları, sanat tarihi, antropoloji ve psikanaliz gibi farklı disiplinleri buluşturan Amerikalı video sanatçısı Susan Kleinberg’i Türkiye’deki ilk kişisel sergisiyle ağırlıyor.

19.07.2018Kitap Sanat
İşte dünyanın en yaşlı fosili bulundu

İşte dünyanın en yaşlı fosili bulundu!

İspanya’da bulunan fosilin dişlerinden dünyada bulunan en eski fosil olduğu belirlendi.

19.06.2018Teknoloji
TUBİTAK belirli süreli personel alımı ilanı – KPSS şartı aranmıyor

TUBİTAK belirli süreli personel alımı ilanı – KPSS şartı aranmıyor

Devlet Personel Başkanlığı’nın resmi sayfasından yapılan duyuruya göre TUBİTAK, belirli süreli personel alımı yapacak. Teknisyen ve araştırmacı pozisyonlarında istihdam edilecek olan adayların belirtilen şartları taşıması gerekiyor. İki farklı enstitüyü kapsayan ilana göre KPSS şart aranmıyor. Peki TUBİTAK belirli süreli personel alımı başvuru şartları neler?

17.05.2018Gündem
F1de şoke eden kaza

F1'de şoke eden kaza

Formula 1 Dünya Şampiyonası'nın 3. yarışı Çin Grand Prix'sinde, Red Bull-TAG Heuer takımının Avustralyalı pilotu Daniel Ricciardo birinci oldu. 44. turdaki 3'üncülük mücadelesinde, Vettel'e viraj içinde dokunan Verstappen, rakibinin spin atmasına sebep olduğu için 10 saniye ceza aldı. Kaza sonrası Vettel, 7'nciliğe gerilerken, Raikkonen 3. sıraya çıktı.

15.04.2018Motor Sporları
Dev ilaç üreticisi Amerikalı gen şirketini satın alıyor

Dev ilaç üreticisi Amerikalı gen şirketini satın alıyor

İsviçreli ilaç üreticisi Novartis, Amerikalı gen terapi şirketi Avexis'i 8.7 milyar dolar karşılığında satın alıyor.

9.04.2018Ekonomi
Samsungun yeni dizüstü bilgisayarları satışa çıkıyor

Samsung'un yeni dizüstü bilgisayarları satışa çıkıyor

Samsung, yeni Notebook 3 ve Notebook 5 ürünleri ile dizüstü bilgisayar portfolyosunu genişletti. Bu ürünler firmanın Notebook 9 ve Notebook 7 Spin ürünlerine göre çok daha ucuzlar ve Samsung, yeni laptop'ların günlük kullanım ve günlük oyunlar için tasarlandığını söylüyor. Bu cihazlar, Samsung'a göre en son donanımları kullanan, akıcı bir tasarım ile kullanılabilirliği ve gücü dengede tutmaya amaçlıyor.

3.04.2018Teknoloji
Savrulan arabada istifini bozmayan aile sosyal medyayı salladı

Savrulan arabada istifini bozmayan aile sosyal medyayı salladı!

Viraja hızlı giren adamın direksiyon hakimiyetini kaybedişi ile spin atan bir araç ve içindeki ailenin aşırı soğukkanlı anları... Çok geçmiş olsun!

24.01.2018Eğlence
Acer Nitro 5 ve Spin 3 sahneye çıktı: İşte özellikleri

Acer Nitro 5 ve Spin 3 sahneye çıktı: İşte özellikleri

Acer, Nitro 5 ve Spin 3 modellerini güncelledi, yeni modelleri CES 2018'da ortaya çıkardı.

9.01.2018Teknoloji
Acerdan dünyanın en ince dizüstü bilgisayarı: Swift 7

Acer'dan dünyanın en ince dizüstü bilgisayarı: Swift 7

Teknoloji devi Acer, dünyanın en ince dizüstü bilgisayarı olma özelliği taşıyan yeni dizüstü bilgisayarı Acer Swift 7'yi CES 2018'da ortaya çıkardı. Peki Acer'ın yeni oyuncağı hangi özelliklerle geliyor? Fiyatlar ne olacak?

9.01.2018Teknoloji
Samsung Notebook 7 Spin ortaya çıktı

Samsung Notebook 7 Spin ortaya çıktı!

Samsung, CES 2018'de üç yeni laptop'unu birden göstermeyi planlıyor. Notebook 7 Spin'in 2018 modelinde yapılacak değişiklikler ise şimdiden ortaya çıktı.

8.01.2018Teknoloji

Yazar Sonuçları

Böyle polis memurları oldukça sonunda insanlık kazanacak

Şu dünyayı yönetenlerde, 7 yaşındaki mülteci kızı kucağına alıp koşarak ambulansa yetiştirmeye çalışan...

23.10.2018

ABD sokaklarında elektrikli scooter çılgınlığı

Apple'ın yazılım geliştirici konferansı WWDC 18 için San Jose'ye gittiğimde ilk dikkatimi çeken şey her köşe başında gördüğüm elektrikli scooter'lardı. Telefonlarını scooter'a doğru tutan vatandaşlar yolda gördüğü park halindeki herhangi bir scooter'a atlayıp gidecekleri yere gidiyordu.

8.06.2018