MENÜ

Seçim Yasakları

Seçim Yasakları ile ilgili tüm haberleri, son dakika Seçim Yasakları haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Seçim Yasakları haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 880 Seçim Yasakları haberi bulunmuştur.

Seçim Yasakları Haberleri

Seçim yasakları ne zaman bitiyor, seçim yasakları neler

Seçim yasakları ne zaman bitiyor, seçim yasakları neler?

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'ne ilişkin propaganda dönemi 31 Mart saat 18.00'de yayın yasakları başladı. Seçim günü de 18.00 itibariyle radyolarda ve her türlü yayın organlarında sadece YSK tarafından seçimle ilgili verilecek haber ve tebliğler yayımlanabilecek. Seçim günü saat 21.00'den sonra bütün yayınlar serbest olacak. YSK, gerek görürse yayın yasağını yarın saat 21.00'den önce de kaldırabilecek. Peki, diğer seçim yasakları neler? Seçim yasakları ne zaman bitiyor?

31.03.2019Gündem
Seçim yasakları başladı

Seçim yasakları başladı

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'ne ilişkin propaganda dönemi, saat 18.00'de sona erdi ve yayın yasakları başladı.

30.03.2019Gündem
İşte 31 Mart Pazar günü yapılacak yerel seçimlere dair tüm bilmeniz gerekenler...

İşte 31 Mart Pazar günü yapılacak yerel seçimlere dair tüm bilmeniz gerekenler...

Türkiye, 5 yıl boyunca görev yapacak yerel yöneticileri seçmek için 31 Mart Pazar günü sandığa gidiyor. Yerel seçimlerde, 28 milyon 929 bin 732'si kadın, 28 milyon 128 bin 904'ü erkek toplam 57 milyon 58 bin 636 seçmen, 194 bin 390 sandıkta oy kullanacak. Oy verme saatleri 08.00-17.00 olacak. Bazı illerde ise bu saat 07.00-16.00 olarak belirlendi. İşte seçime dair tüm detaylar ve yasaklar...

25.03.2019Gündem
Seçim günü yasakları ne zaman başlayacak Seçim yasakları neler

Seçim günü yasakları ne zaman başlayacak? Seçim yasakları neler?

YSK'nın Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde oy verme günü uygulayacağı seçim yasakları Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı. Oy verme süresince bütün kahvehane, kıraathane ve internet kafeler gibi bütün umumi eğlence yerleri kapalı olacak, eğlence yeri niteliğindeki lokantalarda yalnız yemek verilebilecek. Peki, seçim günü yasakları ne zaman başlayacak? Seçim yasakları neler?

24.03.2019Gündem
Seçim günü düğün yapılabiliyor mu, bir seçim yasağı var mı

Seçim günü düğün yapılabiliyor mu, bir seçim yasağı var mı?

Türkiye, 31 Mart Pazar günü yerel yöneticilerini seçmek için sandık başına gidecek. Havaların ısınması ve yaz mevsiminin yaklaşmasıyla birlikte düğünler yapılmaya başladı. Evlenmek isteyen vatandaşlar düğün için aldıkları tarihin seçim ile aynı güne denk gelmesiyle, 'Seçim günü düğün yapılır mı?' sorusuna yanıt arıyor. Peki, seçim günü düğün olur mu?

22.03.2019Gündem
Propaganda serbestliği ve seçim yasakları başlıyor

Propaganda serbestliği ve seçim yasakları başlıyor

YÜKSEK Seçim Kurulu’nun (YSK) 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimi için belirlediği propaganda serbestliği ve seçim yasakları bu sabah başlayacak ve 30 Mart Cumartesi günü saat 18.00’de sona erecek.

21.03.2019Gündem
Seçim günü yasakları belli oldu

Seçim günü yasakları belli oldu

Yerel seçimlerde oy verme günü saat 06.00'dan 24.00'e kadar alkollü içki satılamayacak, içkili ve umumi yerlerde alkollü içki verilmesi ve içilmesi yasak olacak, eğlence yerleri oy verme süresince kapalı kalacak, eğlence yeri niteliğindeki lokantalarda yalnızca yemek verilebilecek.

8.01.2019Gündem
Seçim süreci başladı

Seçim süreci başladı

Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak mahalli idareler seçimi için hazırladığı takvim çerçevesinde seçim süreci bugün başladı.

1.01.2019Gündem
Seçim süreci yarın başlıyor

Seçim süreci yarın başlıyor

Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak mahalli idareler seçimi için hazırladığı takvim çerçevesinde seçim süreci yarın başlıyor.

31.12.2018Gündem
Anket şirketlerinin hangisi seçim sonuçlarını bildi

Anket şirketlerinin hangisi seçim sonuçlarını bildi?

24 Haziran seçim sonuçlarındaki son duruma göre Erdoğan yüzde 52.7, Muharrem İnce ise yüzde 30.8 oy aldı. Milletvekilliği seçimlerinde ise Ak Parti yüzde 42.5, CHP yüzde 22.7 oy aldı.

24.06.2018Gündem
Seçim yasakları sona erdiğinde İzmir seçim sonuçları seçim özel sayfamızda

Seçim yasakları sona erdiğinde İzmir seçim sonuçları seçim özel sayfamızda

Tüm Türkiye gibi İzmir’de ikamet eden vatandaşlar da yine bir seçim sonucuna kilitlendi. Yurt genelinde saat 08.00’de başlayan cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçiminde oy verme işlemi saat 17.00 itibarıyle sona erdi. Şimdi ise gözler 2018 seçim sonuçlarında! İzmir ve tüm illerin seçim sonuçları YSK yasağı kalkar kalkmaz hurriyet.com.tr’de olacak!

24.06.2018Gündem
Yasak kalktığında Yalova seçim sonuçları anlık olarak hurriyet.com.tr’de olacak

Yasak kalktığında Yalova seçim sonuçları anlık olarak hurriyet.com.tr’de olacak

Milyonlarca vatandaş, cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri için bugün sandık başına gitti. Türkiye’nin dört bir yanında olduğu gibi Yalova’da oy kullanan vatandaşlar da şimdi 2018 seçim sonuçlarını bekliyor. Hem milletvekili hem de genel seçim sonuçları il veriler paylaşılır paylaşılmaz hurriyet.com.tr’den takip edilecek.

24.06.2018Gündem
Seçim yasakları sona erdiğinde Ankara seçim sonuçları seçim özel sayfamızda

Seçim yasakları sona erdiğinde Ankara seçim sonuçları seçim özel sayfamızda

Türkiye, cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimine kilitlendi. Tüm yurtta olduğu gibi Ankara’da ikamet eden vatandaşlar da heyecanla sandıkların açıklanmasını bekliyor. Sandıktan çıkan veriler an be an hurriyet.com.tr ‘seçim 2018’ sayfasında yer alacak. Ankara’nın oy oranlarını görüntülemek için takipte kalın!

24.06.2018Gündem
Seçim sonuçları ne zaman saat kaçta açıklanacak İl il seçim sonuçları hurriyet.com.trde olacak

Seçim sonuçları ne zaman saat kaçta açıklanacak? İl il seçim sonuçları hurriyet.com.tr'de olacak

Seçim sonuçları saat kaçta açıklanacak sorusu oy kullanma işleminin sona ermesinin ardından vatandaşlar tarafından merakla takip ediliyor. YSK tarafından belirlenecek seçim yasaklarının kaldırılmasının ardından seçim sayfamız aktif hale gelecek ve elde edilen oranlar erişime açılacak. İşte seçim sonuçları hakkında son dakika gelişmeleri

24.06.2018Gündem
Seçim yasakları neler, saat kaça kadar sürecek Cep telefonu yasak mı

Seçim yasakları neler, saat kaça kadar sürecek? Cep telefonu yasak mı?

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), cumhurbaşkanı ve 27. dönem milletvekili genel seçimi öncesinde yasak olan durumları paylaştı. Seçimin sağlıklı ve düzenli bir şekilde gerçekleşmesini sağlamak amacıyla tüm yurdu kapsayan bu yasaklar, belirtilen saat aralığında geçerli olacak. Peki, seçim yasakları neler, yasaklar saat kaça kadar sürecek?

24.06.2018Gündem
Dikkat Seçim günü bunları yapmak yasak

Dikkat! Seçim günü bunları yapmak yasak!

Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nin yapılacağı bugün herkesin uyması gereken seçim yasakları var...

24.06.2018Gündem
Seçim yasakları başladı

Seçim yasakları başladı

Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerine ilişkin propaganda dönemi saat 18.00'de sona erdi ve yayın yasakları başladı.

23.06.2018Gündem
İnceden broşür tepkisi

İnce'den broşür tepkisi

CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, Tandoğan Meydanı'nda halka seslendi. Ankara'da dağıtıldığı iddia edilen ve sosyal medyada paylaşılan sahte broşürlere sert tepki gösteren İnce, 'Biz gelince türbana son' yazmış, CHP Ankara Gençlik Örgütü yazmış… Bunu yazan ahlaksıza sesleniyorum, bunu yazan terbiyesize, bunu yazan namussuza sesleniyorum. Bunlar sahtekar, bunlar yalancı, bunları bırak Müslüman olmayı bunlar insan bile değil. Bu broşürlerin benimle ve CHP ile hiçbir ilgisi yoktur. Bunlar paçavradır' dedi.

22.06.2018Gündem
Yalova 2018 seçim sonuçları hurriyet.com.trden takip edilecek

Yalova 2018 seçim sonuçları hurriyet.com.tr'den takip edilecek

Cumhurbaşkanlığı seçimi ve 27. dönem milletvekili genel seçimi sonuçları için artık sadece saatler kaldı. 2018 seçim sonuçlarına yönelik tahminler yürüten vatandaşlar bir yandan da sandıkların kaçta açılacağını sorguluyor. Yalova ve tüm illerin 2018 seçim sonuçları hurriyet.com.tr üzerinden anlık olarak yayınlanacak.

22.06.2018Gündem
2018 Rize seçim sonuçları ve oy oranları hurriyet.com.trde olacak

2018 Rize seçim sonuçları ve oy oranları hurriyet.com.tr'de olacak

Türkiye, 24 Haziran’da gerçekleşecek olan cumhurbaşkanı seçimi ve 27. dönem milletvekili genel seçim sonuçlarına kilitlendi. Tüm yurt gibi Rize’de ikamet eden vatandaşlar da 2018 seçim sonuçlarını büyük bir merakla beliyor. Hem cumhurbaşkanı hem de Rize milletvekili seçim sonuçları verileri anlık olarak hurriyet.com.tr’de olacak.

22.06.2018Gündem
MHP Antalya Milletvekili Adayları kimler 2018 MHP Antalya Adayları

MHP Antalya Milletvekili Adayları kimler? 2018 MHP Antalya Adayları

27. Dönem Milletvekili seçimi için adaylar araştırılmaya devam ediliyor. 2018 Antalya MHP milletvekili adayları arasında kimlerin yer aldığını merak eden bölge halkı, konuyla ilgili sorgulamalarını internet üzerinden gerçekleştiriyor. Antalya'da ziraat mühendisi, tıp doktoru, mali müşavir ve güvenlik müdürü gibi birçok meslek dalından aday çıkaran MHP, toplam 16 adayın ismini YSK'ya bildirdi. Peki, 2018 MHP Antalya adayları kimler oldu? İşte, Antalya vekil aday listesi

21.06.2018Gündem
Seçim yasakları neler Yasaklar saat kaçta başlayıp bitecek

Seçim yasakları neler? Yasaklar saat kaçta başlayıp bitecek?

Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi öncesinde en çok merak edilen konulardan biri de yasaklar oldu. Peki, seçim yasakları neler? Yasaklar ne zaman başlayıp kaçta bitecek?

20.06.2018Gündem
Propagandaya YSK ayarı

Propagandaya YSK ayarı

24 Haziran'da yapılacak cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için propaganda serbestliği ve bir kısım seçim yasakları bu sabahtan itibaren başladı. YSK’nın belirlediği takvim uyarınca propaganda, bu sabah başlayacak ve oy verme gününden önceki gün saat 18.00’de sona erecek.

13.06.2018Gündem
Seçim yasakları yarın başlıyor

Seçim yasakları yarın başlıyor

24 Haziran'da yapılacak Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için propaganda serbestliği ve bir kısım seçim yasakları yarın başlayacak.

13.06.2018Gündem
Yurt içi seçmenlerin oy vereceği yer ve sandıklar belli oluyor

Yurt içi seçmenlerin oy vereceği yer ve sandıklar belli oluyor

24 Haziran'da yapılacak erken seçimde yurt içi ve yurt dışı seçmen kütükleri bugün kesinleşiyor. Yurt içi seçmenlerin oy vereceği yer ve sandıklar belli olacak.

22.05.2018Gündem
24 Haziran seçim takvimi nasıl olacak

24 Haziran seçim takvimi nasıl olacak?

24 Haziran'da yapılacak Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından hazırlanan seçim takvimi işliyor. İşte seçim takvimi ile ilgili merak edilen soruların cevapları

21.05.2018Gündem
Seçmenlerin oy vereceği yer ve sandıklar yarın belli oluyor

Seçmenlerin oy vereceği yer ve sandıklar yarın belli oluyor

Yüksek Seçim Kurulunca (YSK), 24 Haziran'da yapılacak Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için yurt içi ve yurt dışı seçmen kütüklerini yarın kesinleştirecek, yurt içi seçmenlerin oy vereceği yer ve sandıklar belli olacak. Yurt dışı seçmenlerin oy kullanacakları tarih aralığı ve yer bilgileri de yarın sabah 08.00'den itibaren www.ysk.gov.tr adresinden ilan edilecek. Siyasi partiler milletvekili aday listelerini bugün saat 17.00'ye kadar YSK'ye verecek.

21.05.2018Gündem
İşte seçim yasakları

İşte seçim yasakları

YÜKSEK Seçim Kurulu (YSK) seçim yasakları açıkladı.

28.04.2018Gündem
YSK’dan erken seçimle ilgili 4 yeni karar

YSK’dan erken seçimle ilgili 4 yeni karar

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) 24 Haziran’da yapılacak Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimi hakkında 4 yeni kararı Resmi Gazete’nin mükerrer sayısında yayımlandı.

28.04.2018Gündem
İtalyada seçim kampanyaları sona erdi sıra sandıkta

İtalya'da seçim kampanyaları sona erdi sıra sandıkta

İtalya'da yarın yapılacak genel seçimler öncesi siyasi partiler miting ve toplantılarında son kez seçmenlere vaatlerini anlattı.

3.03.2018Dünya
YSK Başkanından son dakika açıklaması

YSK Başkanı'ndan son dakika açıklaması

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Sadi Güven, "Yüksek Kurul, vatandaşın iradesinin sandığa doğru tecelli edebilmesi açısından, 298 sayılı yasa da buna izin verdiğinden 'TERCİH' mührü yerine 'EVET' mührünün basıldığı oy pusulalarının da geçerli olmasına karar vermiştir. Bazı sandık kurullarımızın da oy pusulalarının arka yüzlerini mühürlemeleri gerekirken ön yüzlerine mühür bastıkları anlaşılmıştır. Yüksek Kurul, bu oy pusulalarının da geçerli olmasını kararlaştırmıştır" dedi. Bazı sandık kurullarının seçmene mühürsüz oy pusulası ve zarf verdiği iddialarını ele alan YSK, sandık kurulu mührü taşımayan oy pusulası ve zarfların dışarıdan getirilerek kullanıldığı kanıtlanmadıkça geçerli sayılmasına karar verdi.

16.04.2017Gündem
Referandum yasakları neler Seçim yasakları kaçta bitecek

Referandum yasakları neler? Seçim yasakları kaçta bitecek?

Türkiye bugün sandık başına gitmeye başladı. YSK, sürecin sorunsuz işleyebilmesi için referandum yasakları ve süresini açıkladı. Oy verme günü saat 06.00'dan itibaren alkollü içki satılamayacak, içkili ve umumi yerlerde alkollü içki verilmesi ve içilmesi yasak olacak. Peki, referandumda diğer yasaklar neler? Seçim yasakları kaçta bitecek?

16.04.2017Gündem
Son dakika: Referandum heyecanı başladı

Son dakika: Referandum heyecanı başladı

Ve referandum heyecanı başladı. Oy verme işlemi doğudaki 32 ilde saat 07.00’de, diğer illerde ise saat 08.00’de başladı. Saat 07.00’da oy verme işleminin başladığı illerde sandıklar saat 16.00’da, saat 08.00’de oy verme işleminin başladığı illerde ise saat 17.00’de kapanacak ve tasnife geçilecek. Cumhurbaşkanlığı sistemini içeren Anayasa değişikliği için bugün yurt içinde 55 milyon 319 bin 222 seçmen sandığa gidiyor. Referandum sonuçlarına ilişkin bütün yayınlar saat 21.00'den sonra serbest olacak ancak YSK 21.00'den önce de yayınların serbest bırakılmasına karar verebiliyor.

15.04.2017Gündem
Seçim günü yasakları neler olacak Seçim yasakları saat kaçta başlayacak ve bitecek

Seçim günü yasakları neler olacak? Seçim yasakları saat kaçta başlayacak ve bitecek?

Seçim günü yasaklarının neler olacağı binlerce vatandaş tarafından merak edilen konular arasında yer alıyor. Pazar günü izin yapan birçok vatandaş, alkollü içki tüketip tüketemeyeceğini ve eğlence mekanlarına gidip gidemeyeceğini merak ediyor. Seçim günü, emniyet ve asayişi korumakla görevli olanlardan başka kimse silah taşıyamayacak. Radyolar ve her türlü yayın organlarınca saat 18.00'e kadar seçim ve seçim sonuçlarıyla ilgili haber, tahmin ve yorum yapılamayacak. Peki, Seçim günü yasakları neler olacak? Seçim yasakları saat kaçta başlayacak ve bitecek?

15.04.2017Gündem
Seçim yasakları saat 18:00de başladı: İşte yasaklar

Seçim yasakları saat 18:00'de başladı: İşte yasaklar

Yarın yapılacak başkanlık referandumu için seçim yasakları başladı. Saat 18:00'den itibaren uygulanması gereken yasaklar açıklandı.

15.04.2017Gündem
TSKdan Kılıçdaroğluna mangalı karşılama için son dakika açıklaması

TSK'dan Kılıçdaroğlu'na mangalı karşılama için son dakika açıklaması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Bandırma 6'ncı Ana Jet Üssü Komutanlığı'nda tören mangası tarafından karşılanmasına ilişkin tartışmalar üzerine TSK'dan açıklama geldi.

14.04.2017Gündem
Mangalı karşılama tartışma yarattı

Mangalı karşılama tartışma yarattı

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Balıkesir ve ilçelerini kapsayan gezisine dün Bandırma’dan başladı. Kılıçdaroğlu’nu taşıyan özel uçak dün sabah sivil uçuşlar için de kullanılan Bandırma 6’ncı Ana Jet Üs Komutanlığı pistine indi.

13.04.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Pazartesinin şarkısı

SEÇİM yasakları varken oturacaksın bilgisayarın başına, oy vermenin başladığı saatlerde yazıyı gazeteye göndereceksin.

25.06.2018

Muhafazakâr seçmene tuzak

SEÇİM yasakları nedeniyle kamuoyu araştırmaları yayınlanamıyor ama kamuoyu en çok 24 Haziran’da sandıktan ne çıkacağını merak ediyor.

20.06.2018

Son haftaya girerken seçmen eğilimleri

SEÇİM yasakları nedeniyle anket sonuçları yayınlanamıyor, tahminler yapılamıyor ama anket yapılmadığını sanmayın.

17.06.2018

 Son gün ‘üst akıl’ tartışması patladı

REUTERS ajansının yayınladığı bu fotoğraf, Fransa’da seçim yasağının başladığı cumartesi sabahı ilginç bir tartışmayı başlattı.

6.05.2017