MENÜ

Şanslı Objeler

Şanslı Objeler ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Şanslı Objeler haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 33 Şanslı Objeler haberi bulunmuştur.

Şanslı Objeler Haberleri

36 saatte St. Andrews

36 saatte St. Andrews

İskoçya’nın doğu kıyısındaki 18 bin nüfuslu St. Andrews, İngiltere Prensi William ile Amerikalı eşi Kate sayesinde son yıllarda çok popüler oldu. İkili, şehrin tarihi üniversitesindeki öğrencilik günlerinde tanışmıştı. St. Andrews, Hıristiyanların 2 bin yıllık hac şehri, golf sporunun doğum yeri. Çevresindeki şatolar, viski damıtımevleriyle de turist çekiyor.

8.08.2018Seyahat
36 saatte Bangkok

36 saatte Bangkok

Bangkok’ta ilk öğrenilen Tayca sözcüklerden biri farang, yani yabancı. Tayland’ın başkenti, kutsal yapıları kadar kışkırtıcı özellikleriyle her yıl 20 milyon farang çekiyor. Dünyanın en popüler turistik merkezlerinden. Otellerde, restoranlarda, Siam Square’deki klimalı dev AVM’lerde, Chatuchak pazarında, Budist tapınağı Wat Pho ya da Wat Arun’da tanıdıklarınıza rastlarsanız şaşırmayın.

27.02.2018Seyahat
Asla vazgeçme

Asla vazgeçme

Deniz Uğur, uzun bir aradan sonra Kanal D’nin iddialı dizisi “Kara Kutu” ile ekrana döndü. Ölüm haberini aldığı kocasının geri geleceği günü bekleyen bir kadını canlandıran oyuncuyla hem rolünü hem de yaşamına dair merak edilenleri konuştuk.

13.03.2015Magazin
7 Aralık’ta programınız var mı

7 Aralık’ta programınız var mı?

7 Aralık Pazar günü için bir planınız var mı? Yoksa eğer, size çok hoş bir öneride bulunabilirim.Emin olun çok güzel bir gün geçireceksiniz. Etrafınızda çocuklar, genç kızlar, delikanlılar fır dönecek.

1.12.2014Ege
Emekli olduğumda resim yapacağım

Emekli olduğumda resim yapacağım

Plato Sanat, kariyerlerinin ortasındaki önemli sanatçıların çalışmalarını Portfolyo Serisi adı altında sergilemeye başladı. Sanatçıların kavramsal ve biçimsel çalışmalarının sırasıyla sergileneceği Portfolyo Serisi’nin ilk sanatçısıysa Şakir Gökçebağ. Gökçebağ, küçük bir retrospektif sayılabilecek sergisini anlattı.

3.05.2013Seyahat
2011’de sizi neler bekliyor

2011’de sizi neler bekliyor

2011 burç yorumlarında bugün sıra Terazi ve Akrep burçlarında...

24.12.2010Gündem
Bana hediye almak çok kolay

Bana hediye almak çok kolay

Emre Ergani, gece hayatının gözdeleri Blackk’ten Biber Restoran’a kadar pek çok mekanın işletmecisi, Boğaz’dan Nişantaşı’na İstanbul eğlencesini elinde tutuyor. Şimdilerde W Otel’in mutfağı da ondan soruluyor. Yaklaşık 20 saatini çalışarak geçiriyor. Onu bu yoğun temposunda rahatlatıp ve dinlendirense oyuncakları ve dünyanın her yerinden topladığı objeleri. Evinde küçük araba maketlerinden mekanik tilt makinesine binin üstünde oyuncak var

24.12.2010Kelebek
Akdeniz mavisinde portakal çiçekleri

Akdeniz mavisinde portakal çiçekleri

Bahar bu yıl Batı Akdeniz sahilindeki narenciye bahçelerine yaklaşık iki hafta erken geldi.

30.03.2010Seyahat
Akdeniz mavisinde portakal çiçekleri

Akdeniz mavisinde portakal çiçekleri

Bahar bu yıl Batı Akdeniz sahilindeki narenciye bahçelerine yaklaşık iki hafta erken geldi. Noel Baba’nın mekanı Demre’deki portakal ağaçları martın ikinci haftasında çiçeklenmeye başladı. Ödüllü portakalların yetiştiği Finike’de limon, mandalina, portakal ağaçları sahildeki bahçelerden iç kesimlere doğru hızla çiçekleniyor. Nisanın ilk iki haftasında bu iki ilçenin sokakları başdöndürücü portakal, limon çiçeği kokularıyla dolacak. Bahar şöleni nisan sonuna kadar sürecek. İşte sezon avantajlarından yararlanıp, nisan başında Dalaman - Finike rotasında yapılmış dört günlük bir “portakal çiçeği yolculuğu”ndan geriye kalanlar.

28.03.2010Seyahat
Potala’nın tılsımlı simgeleri hayatıma yeni bir pencere açtı

Potala’nın tılsımlı simgeleri hayatıma yeni bir pencere açtı

Kimileri seyahatten sadece bavul dolusu eşya, makine dolusu fotoğraf ya da hoş anılarla döner. Kimileri ise hayatını değiştirecek gözlemler, keşifler, kararlarla.

7.12.2009Kelebek
Potala’nın tılsımlı simgeleri hayatıma yeni bir pencere açtı

Potala’nın tılsımlı simgeleri hayatıma yeni bir pencere açtı

Kimileri seyahatten sadece bavul dolusu eşya, makine dolusu fotoğraf ya da hoş anılarla döner. Kimileri ise hayatını değiştirecek gözlemler, keşifler, kararlarla. Uzun yıllar moda tasarımcısı ve ihracatçı olarak çalışan Canan Çelik (53), 1990’larda sağlık sorunları nedeniyle iki kez yaşamın kıyısına geldi, işini bırakıp seyahate yöneldi. Adım adım Doğu’nun kültürel zenginliklerini keşfetti. Çelik, Potala Sarayı’nda karşısına çıkan tılsımların hayatında yeni bir kapı açtığını söylüyor. “Bu simgelerin peşine düşüp, iyilik, kötülük, ölüm gibi kavramları sorguladım, yıllar sonra izlenimlerim heykelciklere dönüştü. Lhasa, hayatı algılama biçimimimde köklü bir dönüşümün başlangıcı oldu” diyor.

6.12.2009Kelebek

Boğaz'a tepeden bakmak

Bebek sırtlarında, klasik ve sade tarzda döşenmiş bir ev... Yeni sezon hazırlıklarını tamamlamanın keyfini işte bu evde süren bir modacı... Dilek Hanif, Boğaz manzaralı yeni evinin kapılarını InStyle Home dergisine açtı.

7.11.2009Kelebek

Yazar Sonuçları

Kentleri koruyamadık

Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, önceki günkü sohbetimizde, Cumhuriyet döneminden sonra kentlerin korunamadığını açık yüreklilikle dile getirdi.

21.01.2015

2015’te sizi neler bekliyor

Başak burcunda doğanları 2015 yılı boyunca neler bekliyor? Aşk, iş ve sosyal hayatlarında ne gibi gelişmeler olacak? Dikkatli olmaları gereken dönemler hangileri? Hepsi bu yazıda...

18.12.2014

Bol seçenekli meze ziyafeti

Ankara’da tatminkar meze çeşitliliğini yakalamak isteyenler, genellikle balık restoranlarının konuğu oluyor.

13.06.2014

Semboller ve silüetler

Büyükşehir Belediyesi dün kentin kıyı şeridiyle ilgili düşündüğü projeleri tanıttı. Proje biterse farklı bir İzmir olacağı kesin. İtirazlar başlamadan, davalar açılmadan; herkes ne söyleyecekse söylesin bu sefer; ya da sonsuza kadar sussun. Olur mu?

22.04.2012

Yılbaşı gecesi hediye verirken beyaz fil yöntemine ne dersiniz

Dün yayınlanan özel yılbaşı ekinde, hediyenin nasıl seçileceğinden bahsetmiştik, şimdi de hediyeyi verme meselesine değinelim. Eğlenceli bir yöntem önerim var ama kalabalık gruplar için geçerli.

23.12.2010

Kadrolaşma mı dediniz

BAŞBAKAN Tayyip Erdoğan, Ertuğrul Özkök’ün kadrolaşma iddiaları ile ilgili sorusuna, "Bunu kabul etmem mümkün değil" diye yanıtladı.

TSE, Odalar Birliği’nin de etkin olduğu kamu kuruluşlarından biri.

27.07.2008

Mozaik müzeleri hep hayal mi kalacak?

Bugünlerde hem Gaziantepliler hem Antakyalılar dünyanın ikinci en önemli mozaik müzesinin kendi şehirlerinde bulunduğu iddiasında.

31.03.2007

Doğru oda, doğru yatak gelsin mışıl mışıl uyku

Uyku işimizin tamamen yoluna girmesi için Sinan’ın okuma yazma öğrenmesi gerektiğini sanıyordum...

19.11.2004

İyi arkadaşların iyi anne-babaları

Son yıllarda pek görüşmesek bile Zeynep Şanlı (ki artık Gözlükçü olmasına rağmen bende hálá eski soyadıyla kaldı) en eski ve iyi arkadaşlarımdan biri.

19.03.2004

Uzülür mü acaba bunları anlatıyorum diye

Televizyona yüz saat bakar bu nereden çalışıyor diye

Gözlükleri gözünde, kumanda aleti elinde düğmeleri arar

Teknik konuları sevmemesine rağmen ille de yapmaya çalışır

7.09.2002