MENÜ

Rodrigues

Rodrigues ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Rodrigues haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.678 Rodrigues haberi bulunmuştur.

Rodrigues Haberleri

Soykırımcı Sırp generale USSMden 46 yıl

Soykırımcı Sırp generale USSM'den 46 yıl

Lahey'de bulunan Uluslararası Savaş Suçları Mahkemesi, Sırp General Radislav Krstiç'i, 13-19 Temmuz 1995 tarihlerinde, Srebrenitsa bölgesinde 8 bin kadar Bosnalı Müslümana karşı soykırım uygulamak, insanlığa karşı suç işlemek ve sivilleri zorla göçe tabii tutmaktan suçlu bularak 46 yıl hapis cezasına çarptırdı.

2.08.2001Dünya
Sırp General soykırımdan suçlu bulundu

Sırp General soykırımdan suçlu bulundu

Bosnalı Sırp General Kristic, Srebrenitsa soykırımından suçlu bulundu. Kristic, soykırım nedeniyle ceza alan ilk sanık olurken, USSM Srebrenitsa'da soykırım yapıldığını da kabullenmiş oldu

2.08.2001Gündem
Soykırımcı Sırp generale 46 yıl

Soykırımcı Sırp generale 46 yıl

Uluslararası Savaş Suçları Mahkemesi, ilk kez Bosna'daki katliamlarla ilgili olarak soykırım kararı verdi. 1995 yılında 8 bin Müslüman'ın öldüğü Srebrenica katliamıyla suçlanan Sırp General Radislav Kristiç, Lahey'deki davada soykırımdan suçlu bulundu. Kristiç, 46 yıl hapse çarptırıldı.

2.08.2001Dünya
Fenerbahçenin maçı Urs Meierin

Fenerbahçe'nin maçı Urs Meier'in

Fenerbahçe'nin çarşamba günü deplasmanda İskoçya'nın Glasgow Rangers takımıyla yapacağı Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turu ilk maçını yönetecek hakemler belli oldu. Futbol Federasyonu'ndan yapılan yazılı açıklamada, Glasgow Rangers-Fenerbahçe maçını, İsviçreli Urs Meier, Felix Zueger, Matthias Arnet hakem üçlüsü yönetecek. Karşılaşmanın 4. hakemi ise Martin Salm.

6.08.2001Futbol
Aileden sanatçı

Aileden sanatçı

Monica Molina'nın albümü Pequeno Fado, Türkiye'de tanınıyor. Bu albümde yer alan ‘‘Vuela’’ şarkısını sık sık duyuyoruz. Genç İspanyol şarkıcının (30) Türkiye'de bir konser vermesi için temaslar sürüyor. Monica, ailece sanatçı olan bir aileden geliyor.

29.03.2002Kelebek
Sambacıları sevdik

Sambacıları sevdik

Bu sezon 45. yaşına giren Birinci Lig'de, yeni sezonda 6 kıtadan toplam 99 yabancı futbolcu forma giyerken, Brezilyalılar 23 kişiyle başı çekiyor. Sambacılar, bu sezon Afrikalı ve Balkan ülkeleri futbolcularının "pabucunu dama atarken", takımların en çok tercih ettiği oyuncular oldu.

12.09.2002Futbol
Dünya moda projesinde iki Türk modacı var

Dünya moda projesinde iki Türk modacı var

Tekstil alanındaki buluşların tüketiciye en kısa yoldan ulaşmasını sağlamak amacıyla oluşturulan Dünya Moda Projesi'nde, dünyanın en yetenekli ve gelecek vaat eden moda tasarımcılarına destek veriliyor. DuPont tarafından gerçekleştirilen bu projeye katılan iki de Türk modacı var. Hüseyin Çağlayan ile Atıl Kutoğlu.

12.10.2002Gündem
Para cezbetti kendilerini Anadolu’da buldular

Para cezbetti kendilerini Anadolu’da buldular

Türkiye Süper Ligi'nde dünyanın dört bir köşesinden ve tam altı farklı kıtadan futbolcular top koşturuyor. Avustralya'dan Brezilya'ya, Gana'dan Finlandiya'ya 40'ı aşkın futbolcu Anadolu kulüplerinde forma giyiyor.

2.11.2002Spor Arena
Erdoğan yine Avrupa yolcusu

Erdoğan yine Avrupa yolcusu

AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan yarın Avrupa Birliği'ne (AB) üyelik çalışmaları çerçevesinde 7 ülkeye yapacağı ziyaretin ilk durağı olan Portekiz'e gidecek. Erdoğan, Portekiz'in ardından Finlandiya, Danimarka, İsveç, Fransa, Lüksemburg ve Hollanda'yı ziyaret edecek.

24.11.2002Gündem
Türban gündemimde değil

"Türban gündemimde değil"

AKP lideri Erdoğan, Sezer'in başörtüsüne ilişkin açıklamalarını "benim gündemimde değil" sözleriyle değerlendirdi.

25.11.2002Gündem
Erdoğan ve Sezerden AB çıkarması

Erdoğan ve Sezer'den AB çıkarması

AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Birliği'ne üyelik çalışmaları çerçevesinde 7 ülkeye yapacağı ziyaretin ilk durağı olan Portekiz'e gitti. Erdoğan, Portekiz'in ardından Finlandiya, Danimarka, İsveç, Fransa, Lüksemburg ve Hollanda'yı ziyaret edecek. Cumhurbaşkanı Sezer ise yarın Almanya'ya gidiyor.

25.11.2002Gündem
AB için yoğun mesai

AB için yoğun mesai

Tayyip Erdoğan, AB ülkelerine yaptığı gezinin ikinci turuna başladı. Erdoğan, ilk durağı Portekiz'in ardından Finlandiya, Danimarka, İsveç, Fransa, Lüksemburg ve Hollanda'yı ziyaret edecek.

25.11.2002Gündem
Portekizden tarih için tam destek

Portekiz'den tarih için tam destek

Portekiz Başbakanı Barroso, tam üyelik görüşmelerine başlamak için Kopenhag'da bir tarih verilmesi gerektiğini ve Avrupa sınırlarının dine göre çizilmediğini söyledi.

25.11.2002Gündem
Çağrı merkezi elemanı bulunur

Çağrı merkezi elemanı bulunur

Select CRM, Teleresources ile Türkiye'de çağrı merkezi elemanı istihdamı ve yönetimi alanında çözüm getiriyor. Şirketlere çağrı merkezi kurmaları için gerekli teknolojik altyapıyı hazırlıyor. Sistemi kullanacak elemanı buluyor, eğitimini sağlıyor, uygun işe yerleştiriyor.

1.03.2003Ekonomi
Tanrıkent

Tanrıkent

Bir kaç haftadır sakin giden yaz sezonunu hareketlendirecek bir film gösterime giriyor:Tanrıkent (Cidade de Deus). 22. Uluslararası İstanbul Film Festivali'nde de gösterilen bu ilginç film, 2002 ve 2003 sezonunda bir çok uluslararası ödülün sahibi olmuştu. Paulo Lins'in; Rio de Janeiro'nun karanlık sokaklarından 'suç' ve 'şiddet' öyküleri anlatan romanından uyarlanan filmin yönetmenleri Fernando Meirelles ve Katia Lund.

17.07.2003Gündem
Brezilyadan suç öyküleri

Brezilya'dan suç öyküleri

Son iki yılın en çok konuşulan filmlerinden biri Tanrıkent(Cidade de Deus) bu haftanın üç yeni filminden biri. Onlar ve Daha Hızlı Daha Öfkeli de gösterimde.

18.07.2003Gündem
Aldatılma kurbanı çıktı

Aldatılma kurbanı çıktı

10 yıl önce San Marino’da duvara çarparak ölen Brezilyalı Formula 1 pilotu Ayrton Senna'nın kendisini aldatan sevgilisi yüzünden kaza yaptığı iddia edildi.

14.03.2004Spor
Avustralyada korku ve endişe

Avustralya'da korku ve endişe

İspanya'nın başkenti Madrid'deki saldırıları, Irak'taki askerlerini çekmeye zorlamak için El Kaide'nin düzenlemiş olabileceği şüphesi, Irak savaşında ABD'ye destek veren ülkelerde tedirginlik yarattı.

16.03.2004Dünya

Yazar Sonuçları

Hepiniz çaktınız 80 model sınavda

GEÇEN hafta verdiğim ödevin tamamını doğru cevaplayan maalesef çıkmadı. Gayet iyi yarışmacılar vardı ama mutlaka bir yerde çuvallamışsınız hepiniz. Hata bende ama, kabul ediyorum. Bazıları kazıktı.

25.04.2003