MENÜ

Otomotiv

Otomotiv ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Otomotiv haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 23.232 Otomotiv haberi bulunmuştur.

Otomotiv Haberleri

Alman hükümetinden “otomobilde kartel” açıklaması

Alman hükümetinden “otomobilde kartel” açıklaması

AB Komisyonu, Almanya’daki otomotiv üreticilerinin aralarında kartel oluşturup oluşturmadıklarını belirlemek üzere inceleme yapıldığını açıkladı. Almanya Hükümet Sözcü Yardımcısı Ulrike Demmer, iddiayla ilgili olarak “Kartel makamları bağımsız bir şekilde iyi bir sebeple çalışıyor” dedi.

24.7.2017DünyaHürriyet Yazarı
Kumaşı iyi olan her işi başarır

Kumaşı iyi olan her işi başarır

1969 yılında Bursa’da kurulan Oyak Renault Otomobil Fabrikaları 6 bin 728 kişiye istihdam sağlıyor. Geçen yıl yeni Megane Sedan’ın Bursa’da üretilebilmesi için 200 milyon Euro tutarında yatırım ile 500 kişilik ilave istihdam yarattıklarını söyleyen Oyak Renault Otomotiv Fabrikaları A.Ş. İK Direktörü Tolga Görgülü, en önemli İK politikalarının rotasyon olduğunu söylüyor. 2017 Ocak ayından bu yana şirkette 47 kişinin meslekler arası, 310 kişi aynı meslekte görev değiştirdiğini söyleyen Görgülü, “Pozisyona değil şirkete adam alıyoruz. Arkadaşlarımızın, eski tabiriyle kumaşları iyi olduktan sonra birçok dalda başarılı olabilirler, çok kapsamlı bir kariyer yönetimimiz var” diyor.

24.7.2017İK/Yeni Ekonomi Hürriyet Yazarı
İş dünyası hazır adam arıyor

İş dünyası hazır adam arıyor

Üniversite tercih dönemi 26 Temmuz’da sona eriyor. Üniversite ve bölüm tercihlerini yapacak olan öğrenciler aslında mesleklerini de seçmiş oluyorlar. Bu, tercih yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri. Ancak, göz önüne alınması gereken bir başka önemli nokta daha var. O da üniversitenin iş dünyasına hazırlanılan ve hatta iş dünyası ile tanışılan bir dönem olduğu.

24.7.2017İK/Yeni Ekonomi Hürriyet Yazarı
İkinci yarı için 300 milyon TL yatırım

İkinci yarı için 300 milyon TL yatırım

İlk 6 ayda ÖTV ve kurdaki artışlara bağlı olarak satışları yüzde 45 düşen BMW’nin Türkiye distribütörü Borusan Otomotiv ikinci yarıda yeni satış noktaları ile atağa kalkıyor. Borusan Otomotiv’in yetkili satıcı ve servis şirketi Borusan Oto, yıl sonuna kadar 300 milyon lirayı bulacak yatırımla 5 yeni tesisi devreye sokacak.

23.7.2017EkonomiHürriyet Yazarı
Maç henüz bitmedi

Maç henüz bitmedi!

2016 sonunda ÖTV artışı ve matraha göre vergi sistemi ile istenilen oldu ve ilk 6 ayda özellikle lüks otomobil markalarının satışında önemli düşüşler yaşandı. İlk 6 ayda yüzde 8 daralan pazar sonuçlarına göre sadece 10 marka satışını arttırdı. Ancak bu dönem performansı markaların 2016 sonu stokları belirlediği için gözler şimdi rekabette ikinci yarıya çevrildi.

23.7.2017EkonomiHürriyet Yazarı
Gelecek 10 yılda iş dünyasında öne çıkacak beceriler

Gelecek 10 yılda iş dünyasında öne çıkacak beceriler

Gelecekte iş dünyası beklediğiniz gibi bir yer olmayabilir. Hatta sadece birkaç yıl içinde sizden yeni beceri ve bilgiler beklenebilir. Artan iletişim olanakları, sayısallaşan dünya ve akıllı makinelerin yükselişi sektörleri dönüştürürken, geleceğin yeni nesil çalışanlarından beklenilenleri de kökünden değiştiriyor. Peki, 2020’lerde iş dünyasında hangi beceriler ortaya çıkacak? Bu değişime nasıl ayak uydurabiliriz? Cevap bu konuda hazırlanan en kapsamlı raporlardan biri olan ‘Gelecek Meslekleri için Beceriler 2020’de. Phoenix Üniversitesi’ne bağlı olarak çalışmalarını yürüten Gelecek Enstitüsü’nün yakın zamanda yayınladığı ‘Gelecek Meslekleri için Beceriler 2020’ raporunda önümüzdeki 10 yılda iş dünyasında belirleyici olacak 10 beceri ele alınıyor. IBM, Walt Disney, Electronic Arts gibi dünyanın alanlarında önde gelen şirketlerinin yanı sıra Stanford Üniversitesi uzmanlarının desteğiyle hazırlanan raporda, becerilerin değişmesine neden olan altı neden de sıralanıyor.

23.7.2017EğitimHürriyet Yazarı
Toyota, 2016daki ihracatını 6 ayda aştı

Toyota, 2016'daki ihracatını 6 ayda aştı

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, 2016'nın tamamında yaptığı 116 bin adetlik ihracatı, 2017'nin ilk 6 ayında aşarak 128 bine yükseltti.

23.7.2017EkonomiHürriyet Yazarı
50 işçi yemekten zehirlendi

50 işçi yemekten zehirlendi

50 işçi yemekten zehirlendi

22.7.2017GemlikHürriyet Yazarı
Mühendisliği bıraktı, doğduğu yere geri döndü Aldığı hibeyle tatil köyü kurdu

Mühendisliği bıraktı, doğduğu yere geri döndü! Aldığı hibeyle tatil köyü kurdu

TOFAŞ'ta 20 yıldır sürdürdüğü mühendislik mesleğini bırakan Arif Doğru, TKDK'dan aldığı hibe desteğiyle doğduğu Gököz köyünde yaklaşık 2,6 milyon liralık yatırımla "tatil köyü" kurdu.

22.7.2017EkonomiHürriyet Yazarı
Eğitim alan şirketler 25 milyon lira kazanca geçiyor

Eğitim alan şirketler 25 milyon lira kazanca geçiyor

Gıda, plastik, ambalaj lojistik, beyaz eşya gibi üretim yapılan birçok sektörde yalın üretim ve yalın yönetim metotları büyük önem taşıyor. Bu metotlar sayesinde değer yaratmayan süreçler ortadan kaldırılırken, firmalara da ciddi maliyet avantajı sağlanıyor. Firma büyüklüğüne göre bu avantaj 25 milyon liraya kadar çıkabiliyor.

22.7.2017EkonomiHürriyet Yazarı
Eğitim alan şirketler 25 milyon lira kara geçiyor

Eğitim alan şirketler 25 milyon lira kara geçiyor

Eğitim alan şirketler 25 milyon lira kara geçiyor

22.7.2017AnkaraHürriyet Yazarı
Kalp Atışı oyuncuları seyircilerin dikkatini çekti İşte, Kalp Atışı oyuncuları

Kalp Atışı oyuncuları seyircilerin dikkatini çekti! İşte, Kalp Atışı oyuncuları

Kalp Atışı oyuncuları kimdir sorusuna cevap arayan izleyiciler, severek izledikleri dizideki karakterleri soruşturmaya başladı. Ali Asaf ve Eylül karakterlerinin kim olduğunu soruşturan seyirciler, Kalp Atışı dizisinin diğer karakterlerinin biyografisini de sorgulamaya başladı. Peki, Kalp Atışı oyuncuları kimdir? İşte, merak edilen oyuncular hakkında detaylı bilgiler

21.7.2017TelevizyonHürriyet Yazarı
Trakyanın dev firmaları açıklandı

Trakya'nın dev firmaları açıklandı

Trakya'nın dev firmaları açıklandı

21.7.2017LüleburgazHürriyet Yazarı
Petkime dış ticaret sermaye şirketi statüsü

Petkim'e dış ticaret sermaye şirketi statüsü

Petkim Petrokimya Holding AŞ'ye, "dış ticaret sermaye şirketi" statüsü verildi.

21.7.2017EkonomiHürriyet Yazarı
Otomobil ihracatı yatırımlarla uçtu

Otomobil ihracatı yatırımlarla uçtu

OTOMOTİV Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Sabuncu, yılın ilk yarısında binek otomobil ihracatındaki artışın yüzde 71’e ulaştığını belirterek, “Toyota, Oyak Renault, Tofaş, Hyundai Assan ve Honda son dönemde yeni binek otomobil modellerine önemli yatırımlar yaptılar. Bunun sonuçlarını da bugün görebiliyoruz. Bu önemli yatırımlar ile ülkemizin motorlu araç üretim kapasitesi 2 milyon adet sınırına dayandı. Motorlu araçlar üretimimiz 1.5 milyon adede, ihracatımız 1.1 milyon adede yükseldi. Bu rakamların bu yıl daha da yukarı çıkmasını bekliyoruz” dedi.

20.7.2017EkonomiHürriyet Yazarı
Alman Boschtan Türkiyeye 650 milyon TL yatırım

Alman Bosch'tan Türkiye'ye 650 milyon TL yatırım

ALMANYA ile Türkiye arasında yaşanan siyasi gerginliğe rağmen Bosch Türkiye ve Orta Doğu Başkanı Steven Young, "Yatırımlarımıza 2017'de devam ediyoruz. Bu yıl Türkiye'ye grup olarak 650 milyon lira yatırım yapıyoruz ve bu yatırımın aslan payı da Bursa'ya gelecek” dedi.

20.7.2017EkonomiHürriyet Yazarı
Bosch Türkiyede 650 milyon liralık yatırım yapacak

Bosch Türkiye'de 650 milyon liralık yatırım yapacak

Bosch Türkiye ve Ortadoğu Başkanı Steven Young, "Yatırımlarımıza 2017'de devam ediyoruz. Bu sene Türkiye'ye grup olarak 650 milyon lira yatırım yapıyoruz ve bu yatırımın aslan payı da Bursa'ya gelecek." dedi.

20.7.2017TeknolojiHürriyet Yazarı
BOSCH Türkiye ve Ortadoğu Başkanı Young: Sürücüsüz araçlar 2023de

BOSCH  Türkiye ve Ortadoğu Başkanı Young: Sürücüsüz araçlar 2023'de

BOSCH  Türkiye ve Ortadoğu Başkanı Young: Sürücüsüz araçlar 2023'de

20.7.2017NilüferHürriyet Yazarı
Almanyadan Büyükada notası

Almanya'dan Büyükada notası

Gazeteci Deniz Yücel’den sonra Almanya ile Türkiye arasında insan hakları aktivisti Peter Steudtner’in tutuklanmasıyla yeni bir kriz çıktı. Alman Dışişleri Bakanlığı, Berlin’deki Türkiye Büyükelçisi’ne Büyükada’da bir grup aktivistle birlikte gözaltına alındıktan sonra terör suçlamasıyla tutuklanan Steudtner’in derhal serbest bırakılmasını isteyen bir nota verdi.

19.7.2017DünyaHürriyet Yazarı
ASF Otomotiv, üçüncü kez Fortune 500’de

ASF Otomotiv, üçüncü kez Fortune 500’de

Türkiye otomotiv sektörünün önemli markalarından ASF Otomotiv, birbirinden güçlü birçok şirketin yer aldığı Fortune 500 listesine üçüncü kez girdi.

19.7.2017EkonomiHürriyet Yazarı
Audiden tepki çeken reklam Arabayla kadınları kıyasladılar

Audi'den tepki çeken reklam! Arabayla kadınları kıyasladılar

Otomobil markası Audi'nin Çin'de yayınlanan bir reklamı tepki gördü. Reklamda damadın annesi geline araba muamelesi yaparak kontrol yapıyor.

19.7.2017DünyaHürriyet Yazarı
İngiltere’de 9 milyon araç yola çıkacak

İngiltere’de 9 milyon araç yola çıkacak

İngiltere’de okulların tatiline girmesiyle 9 milyon aracın başka şehir ve ülkelere doğru yola çıkması bekleniyor. Yola çıkacak araçlar nedeniyle İngiltere’yi hafta sonu kaos bekliyor. Tatilin ilk iki haftasında ise 37 milyon seyahat yapılacak.

19.7.2017DünyaHürriyet Yazarı
Porschetan çok konuşulacak açıklama

Porsche'tan çok konuşulacak açıklama

Otomotiv piyasasında konvansiyonel motorları terk edip elektirikli motorlara ağırlık verebileceğini açıklayan firmalara Porsche de katılıyor.

19.7.2017EkonomiHürriyet Yazarı
Otomotiv ihracatı tüm zamanların rekoruna koşuyor

Otomotiv ihracatı tüm zamanların rekoruna koşuyor

Tarihinin en yüksek dış satımını 24,7 milyar dolar ile 2008 yılında, ikinci rekorunu ise 23,8 milyar dolar ile geçen sene gerçekleştiren sektör, bu yıl tüm zamanların ihracat rekoruna koşuyor.

18.7.2017EkonomiHürriyet Yazarı
8. Kurumsal Sürdürülebilirlik Raporunu yayınladı

8. Kurumsal Sürdürülebilirlik Raporu'nu yayınladı

Doğuş Otomotiv 8. Kurumsal Sürdürülebilirlik Raporu'nu yayınladı. Bu yıl rapora Doğuş Otomotiv’in 17 yetkili satıcı, servis ile 3 iştirak ve tedarikçisinin performansları da dahil edildi.

18.7.2017EkonomiHürriyet Yazarı
İnsandan daha iyi görüyor

İnsandan daha iyi görüyor

Sürücüsüz otomobillere yönelik geliştirilen sensörler ve yazılımlar için teknoloji şirketleri kolları sıvadı. Alman Bosch’un geliştirdiği radar, ultrasonik ve laser sensör (LIDAR) teknolojileriyle sürücüsüz araçların nasıl çalıştığına göz attık.

17.7.2017İK/Yeni Ekonomi Hürriyet Yazarı
Mühendis pilotlar İngiltere’de gazlayacak

Mühendis pilotlar İngiltere’de gazlayacak

Hacettepeli öğrenciler, 100 km hıza 5 saniyede çıkabilen ‘HUR02’ adlı mini formula aracıyla İngiltere’deki ‘Student Race’te piste çıkacak. Öğrencilerin hedefi şampiyonluk.

17.7.2017AnkaraHürriyet Yazarı
Irak ve İran çarpılacak

Irak ve İran çarpılacak

Dünya petrol devleri ilk kez elektrikli araçları ciddi tehdit olarak görüp tüm hedeflerini ve planlarını revize etmeye başladı. Çünkü yapılan uluslararası araştırmalar 2040 yılından itibaren elektrikli araçların günlük petrol talebini 8 milyon varilden fazla düşüreceğini ortaya koyuyor. Bu da İran ve Irak’ın toplam üretiminin üzerinde bir rakam.

16.7.2017EkonomiHürriyet Yazarı
Mercedes kamyonda hedef büyüttü...

Mercedes kamyonda hedef büyüttü...

Mercedes-Benz Türk Direktörler Kurulu Başkanı Süer Sülün, "Aksaray'dan önümüzdeki senelerden itibaren 1 milyar dolarlık kamyon ihraç etmeyi planlıyoruz." dedi.

16.7.2017EkonomiHürriyet Yazarı
Girişimcileri Paris’e geleceğin ulaşım projelerini geliştirmeye çağırıyor

Girişimcileri Paris’e geleceğin ulaşım projelerini geliştirmeye çağırıyor

Türkiye otomotiv sanayinin önde gelen şirketlerinden Ford Otosan, Türkiye’de kendine güvenen girişimcilere 25-26 Ekim’de Paris’te düzenlenecek “Ford Sync AppLink Paris Hackathon” finaline katılma şansı sunuyor.

15.7.2017TeknolojiHürriyet Yazarı
BMW otomobillerde Skype dönemi başlıyor

BMW otomobillerde Skype dönemi başlıyor!

Microsoft ile işbirliği yapan BMW, iDrive sistemine sahip modellerinde, görüntülü görüşme yapmaya yarayan Skype yazılımını kullanacak.

15.7.2017TeknolojiHürriyet Yazarı
Bizi izlemeye devam edin

Bizi izlemeye devam edin!

Temmuzda tarihin en yüksek ihracat artışının görülebileceğini dile getiren Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, otomotiv sektöründe üretimi olan mevcut markalardan birinden yeni bir yatırım olacağının da müjdesini verdi. Zeybekci, e-ticaret ve lojistik sıkıntıları aşmak içinse üçüncü havalimanının yanına serbest bölge kurulacağını belirtti.

14.7.2017EkonomiHürriyet Yazarı
Kalp Atışı oyuncuları kimdir 3. bölüm fragmanında temas devam ediyor

Kalp Atışı oyuncuları kimdir? 3. bölüm fragmanında temas devam ediyor

Kalp Atışı 3. bölüm fragmanında Eylül ile Ali Asaf arasındaki çekim gücü bir kez daha ekranlara geliyor. Hastane içerisindeki gerilim kaldığı yerden devam ederken, Kalp Atışı 3. bölüm fragmanında çok enteresan olaylar izleyicilerle buluşuyor. İşte, yeni bölümde ekrana gelecek olan Kalp Atışı 3. bölüm fragmanı ve oyuncuları hakkında detaylı bilgiler

14.7.2017TelevizyonHürriyet Yazarı
Avrupa otomobil pazarı ilk yarıda yüzde 4,6 büyüdü

Avrupa otomobil pazarı ilk yarıda yüzde 4,6 büyüdü

Avrupa otomobil pazarı, bu yılın ilk 6 ayında 2016'nın aynı dönemine göre yüzde 4,6 artarak 8 milyon 461 bin 476 adede ulaştı.

14.7.2017EkonomiHürriyet Yazarı
25 milyar dolarlık yatırımla kurulacak Teknosab ile 150 bin kişiye istihdam sağlanacak

25 milyar dolarlık yatırımla kurulacak Teknosab ile 150 bin kişiye istihdam sağlanacak

Bu yıl temeli atılacak dördüncü sanayi devriminin öncüsü olması planlanan TEKNOSAB’ın Bursa ekonomisi için yeni bir sıçrama noktası olacağını ifade eden BTSO Başkan Yardımcısı İlker Duran, “25 milyar dolarlık yatırım planlanıyor. 150 bin kişilik istihdam amaçlıyoruz. Türkiye ihracatına 40 milyar dolar katkı sağlamayı hedefliyoruz” dedi.

12.7.2017Hürriyet Ekonomi ZirvesiHürriyet Yazarı
56 Bin kişilik ‘Sanayi Ordusu’

56 Bin kişilik ‘Sanayi Ordusu’

1960’ların başında Bursa OSB’nin kurulmasıyla birlikte planlı sanayileşmeye ve üretime geçildiğini söyleyen BOSB Başkanı Hüseyin Durmaz, Bursa OSB’nin barındırdığı 19 Ar-Ge merkezi ile de birçok şehri geride bıraktığına dikkat çekti. Durmaz, çok büyük firmalara ev sahipliği yapan Bursa OSB’nin 56 bin kişiye istihdam sağladığını vurguladı.

12.7.2017Hürriyet Ekonomi ZirvesiHürriyet Yazarı
Yabancı sermaye için yeni teşvikler gerekli

Yabancı sermaye için yeni teşvikler gerekli

Türkiye’nin şu anda yaşadığı ortam nedeniyle, yatırımı Türkiye’ye yapılacak projelerin, Romanya, Polonya gibi ülkelere gittiğini ifade eden BOSİAD Başkanı Abdullah Bayrak, “Yabancı sermayeyi Türkiye’ye çekme konusunda yeni teşviklerin getirilmesi gerekiyor. Ekonominin çarklarının döndüğünü düşündüğüm bu günlerde şu anda pek önemsemesek de önlemlerimizi almak durumundayız” dedi.

12.7.2017Hürriyet Ekonomi ZirvesiHürriyet Yazarı
Başkan Recep Altepe: Yüksek katma değerli ürünler üreterek dünyaya satalım

Başkan Recep Altepe: Yüksek katma değerli ürünler üreterek dünyaya satalım

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’nın bir üretim merkezi olması gerektiğini söyledi. Bunun için de adımlar attıklarını belirten Altepe, “Yerli üretim için tramvay ve uçak üretimi konusunda önemli adımlar attık. Bunları Bursa’daki firmaların da üretebildiğini gösterdik. Yüksek katma değerli ürünleri üretmemiz gerekiyor. Şimdi ihracatın kilogramı 4 Euro ise tramvay ile 54 Euro olacak. Bunun için yeni fabrikalar kurmamıza gerek yok. Merkez Bursa olsun, gelişsin, üretecek çok konu var” dedi.

12.7.2017Hürriyet Ekonomi ZirvesiHürriyet Yazarı
Üretimin merkezi Bursa olsun

Üretimin merkezi Bursa olsun

Bursa’da, Bursa Büyükşehir Belediyesi, Taş Yapı, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası, Bursa Organize Sanayi Bölgesi, Bursa Organize Sanayi Bölgesi Sanayicileri ve İşadamları Derneği ve Hürriyet gazetesinin gerçekleştirdiği ‘Bursa Ekonomi Zirvesi’nde’ düzenlenen panelde dünyanın içinde bulunduğu ekonomik durum, reel ekonomi, sanayinin gelişimi ve kurlardaki değişimlerin yatırımlar üzerindeki etkisi gibi konular masaya yatırıldı.

12.7.2017Hürriyet Ekonomi ZirvesiHürriyet Yazarı
KAYSOdan İleri Teknolojiler Mükemmeliyet Merkezi toplantısı

KAYSO'dan 'İleri Teknolojiler Mükemmeliyet Merkezi' toplantısı

KAYSO'dan 'İleri Teknolojiler Mükemmeliyet Merkezi' toplantısı

12.7.2017KayseriHürriyet Yazarı
MF-3 ve MF-4 bölümleri hangileri

MF-3 ve MF-4 bölümleri hangileri?

Üniversite tercihlerini matematik-fen bölümlerinden yapacak olan adaylar MF-3 ve MF-4 ile alan bölümleri araştırmaya başladı. Peki o bölümler hangileri? İşte MF-3 ve MF-4 ile alan bölümler!

12.7.2017GündemHürriyet Yazarı
YGS-1 ve YGS-2 bölümleri hangileridir Taban puanları kaç

YGS-1 ve YGS-2 bölümleri hangileridir? Taban puanları kaç?

YGS-1 ve YGS-2 ile alan bölümler, tercihlerini bu bölümlerden yana kullanacak olan öğrenciler tarafından sorgulanmaya başlandı. LYS sonuçlarının açıklanmasının ardından puan türlerine göre tercihlerini gerçekleştirmek isteyen adaylar, YGS-1 ve YGS-2 puanları ile alan bölümler hakkında bilgi edinmek istiyor. Peki, YGS-1 ve YGS-2 puanları ile alan bölümler ve taban puanları hakkında bazı bilgiler

12.7.2017GündemHürriyet Yazarı
Hem rekortmen hem çevreci

Hem rekortmen hem çevreci

2016 yılında toplam 340 bin adetlik üretim ve 270 bin adetlik ihracatla otomotiv sektörünün lideri olan Tofaş, çevresel yönetim performansıyla da dikkat çekiyor.

11.7.2017EkonomiHürriyet Yazarı
“Fortune 500 Türkiye” sıralamasında 156. Sırada

“Fortune 500 Türkiye” sıralamasında 156. Sırada

İstanbul Tekstilkent’de, 2006 yılından bu yana Doğuş Otomotiv’in yetkili satıcılığı ve servis hizmetini veren Avek Otomotiv, başarı çıtasını yükseltmeye devam ediyor. Yenilikçi hizmet anlayışıyla kalitesini daima geliştiren Avek Otomotiv geçtiğimiz günlerde önemli bir başarıya daha imza attı.

11.7.2017EkonomiHürriyet Yazarı
Savaş bitince Suriyenin yeniden inşası için 50 milyar dolar gerekiyor

Savaş bitince Suriye'nin yeniden inşası için 50 milyar dolar gerekiyor

Hatay’ın Suriye’de yaşanan iç savaştan en çok etkilenen iller arasında yer aldığını dile getiren Antakya Ticaret Odası Başkanı Hikmet Çinçin, “Bu savaş sürekli devam etmeyecek. Suriyenin yeninden inşası için gerekli olan yatırımın 40-50 milyar dolar olması gerektiğini söylüyorlar. Eğer bu ülke yeniden inşa edilecekse en büyük payı Türkiye ve Hatay’ın alması gerekiyor” dedi.

11.7.2017Hürriyet Ekonomi ZirvesiHürriyet Yazarı
Lüks otomobil satışları frene bastı

Lüks otomobil satışları frene bastı

Geçen yıl kasım ayındaki ÖTV düzenlemesinden bu yana frene basan lüks ve ultra lüks otomobillerin satışları 2017'nin ilk 6 ayında yüzde 17,51 düşüşle 10 bin 928'e geriledi. Yılın ilk yarısında lüks araçların satışı yüzde 15,61, ultra lüks araçların satışı 26,19 geriledi. Ferrari 6 araç, Lamborghini ise 3 araç sattı. Söz konusu dönemde en fazla satılan E segmenti araç 2 bin 886 anahtar teslimiyle BMW'nin 5 serisi olurken, bu modeli 2 bin 813 satışla Mercedes-Benz'in E serisi, 814 satışla da Audi A6 izledi.

11.7.2017EkonomiHürriyet Yazarı
Lüks otomobil satışları frene bastı

Lüks otomobil satışları frene bastı

Geçen yıl kasım ayındaki ÖTV düzenlemesinden bu yana frene basan lüks ve ultra lüks otomobillerin satışları 2017'nin ilk 6 ayında yüzde 17,51 düşüşle 10 bin 928'e geriledi

11.7.2017EkonomiHürriyet Yazarı
Perakende satış hacminde yıllık artış 1.2de kaldı

Perakende satış hacminde yıllık artış 1.2'de kaldı

Perakende satış hacminde yıllık artış 1.2'de kaldı

11.7.2017MerkezHürriyet Yazarı

Yazar Sonuçları

Geleceğe göre meslek seçin

ÜNİVERSİTE tercihinde son kararlar veriliyor. Doğru tercihler büyük fırsatlar yaratırken, yanlış kararlar gelecekte mesleksiz kalma nedeni bile olabilir.

23.7.2017

Slovenya’yı ‘büyük üs’ yaptı, 484 milyon Euro’yu yakaladı

SLOVENYA Ekonomi Bakanı Zdravko Pocivalsek, Farba-Odelo Grubu Başkanı, Bayraktarlar Holding Başkanvekili Ahmet Bayraktar’a Alman Odelo’yu satın alarak girdikleri ülkesinde verdikleri teşviklerin gerekçesini açtı:

16.7.2017