MENÜ

Osman Dal

Osman Dal ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Osman Dal haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 136 Osman Dal haberi bulunmuştur.

Osman Dal Haberleri

Laodikya ikinci Efes olacak

Laodikya ikinci Efes olacak

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Laodikya Antik Kenti'nde süren kazılara ilişkin, "Kazıları biraz daha hızlandırıp, 4-5 yıl içerisinde inşallah Efes standardında marka antik şehir yaratabiliriz." dedi.

28.03.2019Keyif
Mesleki eğitime ‘ulusal yeterlilik’ değerlendirmesi

Mesleki eğitime ‘ulusal yeterlilik’ değerlendirmesi

MEB, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile MYK, yaklaşık 1.5 milyon öğrencinin eğitim aldığı meslek lisesi ve mesleki eğitim merkezlerindeki tüm programların Ulusal Meslek Standartları ve Ulusal Yeterliliklerle uyumunu değerlendirdi. Toplantıda, mesleki eğitim merkezlerindeki 22 dal programıyla ilgili bu ayın sonuna kadar güncelleme yapılması kararlaştırıldı.

3.10.2018Eğitim
GAPın başkentinde beyaz altın mesaisi

"GAP'ın başkenti"nde "beyaz altın" mesaisi

Türkiye'nin toplam pamuk üretiminin yarısına yakınının gerçekleştirildiği "GAP'ın başkenti" Şanlıurfa'da, hasada başlayan işçiler gün boyunca güneşin altında yoğun mesai harcıyor.

16.09.2018Ekonomi
5.5 milyon kişi haykırıyor: Biz de varız

5.5 milyon kişi haykırıyor: Biz de varız

Türkiye’de yaklaşık 2 milyon bipolar, 3.2 milyon depresyon ve 300 binden fazla şizofreni hastası bulunuyor. Kronik ruhsal hastalığı olanlar için de yakınları için de sıkıntıların başında ‘toplumdan dışlanmak’ geliyor. Sadece bu sebepten tedaviye ulaşamayan, tedavisini yarım bırakan binlerce insan var. Hastaları toplumdan koparmadan ve hastaneye yatmalarına gerek kalmadan tedavi etmek amacıyla kurulan Toplum Ruh Sağlığı Merkezi (TRSM) sayısı 78 ilde 163’e ulaştı. İstanbul’un çeşitli noktalarında TRSM’leri gezdik, hastalarla, uzmanlarla konuştuk. Bir yandan tedavilerine devam eden bir yandan müzik, resimle uğraşarak hayata tutunan hastalar, “Bu hayatta biz de varız” diyor.

9.06.2018Gündem
48 ülkenin kadınına 80 milyon dal Türk çiçeği

48 ülkenin kadınına 80 milyon dal Türk çiçeği

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Antalya'dan 48 ülkeye 80 milyon dal kesme çiçek ihracatı yapıldı.

7.03.2018Ekonomi
Kesme çiçek sektöründe 100 milyon dolarlık hedef

Kesme çiçek sektöründe 100 milyon dolarlık hedef

Orta Anadolu Süs Bitkileri ve Mamülleri İhracatçıları Birliği Başkanı Osman Bağdatlıoğlu, Avrupa ülkelerine 14 Şubat Sevgililer Günü dolayısıyla ihracatı yapılan 35 milyon dal karanfilden 100 milyon dolarlık gelir beklediklerini kaydetti.

17.01.2018Ekonomi
Meslek liseliye ek puan  talebi YÖK’te

Meslek liseliye ek puan talebi YÖK’te

MEB Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Osman Nuri Gülay, meslek liselerinde yazılım alanı açılacağını belirtti. Meslek liselilere ek puan verilmesi talebini YÖK Başkanı’na ilettiklerini söyleyen Gülay, “Konu kendisinin gündeminde” dedi.

8.01.2018Eğitim
Dünya annelerine 50 milyon dal kesme çiçek

Dünya annelerine 50 milyon dal kesme çiçek

Türkiye'nin kesme çiçek bahçesi Antalya başta olmak üzere, Türkiye'nin çeşitli illerinden 14 Mayıs'ta kutlanacak Anneler Günü için 36 ülkeye yaklaşık 50 milyon dal kesme çiçek gönderildi.

9.05.2017Ekonomi
Geleceğin iletişimcilerine anlamlı destek

Geleceğin iletişimcilerine anlamlı destek

Aydın Doğan Vakfı’nın, iletişim fakültesi öğrencilerinin geleceğin çağdaş medya liderleri olarak yetişmelerine destek vermek amacıyla her yıl düzenlediği Genç İletişimciler Yarışması’nın 28’incisi, Kadir Has Üniversitesi Cibali Kampüsü’nde gerçekleştirilen törenle sonuçlandı.

22.02.2017Kampüs
27 ülke yeni yıla Antalyanın karanfilleriyle girecek

27 ülke yeni yıla Antalya'nın karanfilleriyle girecek

Orta Anadolu Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Osman Bağdatlıoğlu, yılbaşı kutlamaları için 27 ülkeye 50 milyon dal çiçek sevkiyatı yaptıklarını, çiçekler arasında en fazla ilgiyi kırmızı karanfillerin gördüğünü belirtti.

17.12.2016Ekonomi
Önce veliler ‘meslek’ seçiyor

Önce veliler ‘meslek’ seçiyor

Mesleki ve teknik eğitimi geliştirmek için okullarda revizyon yapılıyor. Özellikle çıraklık eğitiminde yeni bir model üzerinde duruluyor. Ailelerin meslek seçimindeki etkisi göz önünde bulundurularak, olumlu algı yaratılması için de çalışılıyor.

30.10.2016Eğitim
Gecenin Kraliçesi dizisinin final tarihi belli oldu

Gecenin Kraliçesi dizisinin final tarihi belli oldu!

STAR TV'nin yeni sezon dizisi Gecenin Kraliçesi 15. bölüm ile finale hazırlanıyor. Salı akşamları ekrana gelen dizinin son bölümü önümüzdeki günlerde yayınlanacak. Gecenin Kraliçesi final bölümünde neler olacak merak konusu.

18.04.2016Kelebek
Mesleki eğitim 81 ilde güçlendirilecek

Mesleki eğitim 81 ilde güçlendirilecek

Milli Eğitim Bakanlığı’nca (MEB), mesleki eğitimin güçlendirilmesi amacıyla, okullarda açılacak alanların, illerin ve sektörün ihtiyacına göre düzenlenmesi için yeni bir çalışma başlatıldı.

6.04.2016Eğitim
Kurtlar Vadisi’nin “Memati”si Gürkan Uygun: Hayatımda topu topu iki kere kavga ettim biri ilkokul, öteki ortaokulda

Kurtlar Vadisi’nin “Memati”si Gürkan Uygun: Hayatımda topu topu iki kere kavga ettim biri ilkokul, öteki ortaokulda

Kurtlar Vadisi’nin “Memati”si Gürkan Uygun, İzzet Çapa’ya verdiği röportajda şöhretini eşgal bozukluğuna borçlu olduğunu söyledi.

23.01.2016Magazin
Festival Hamlet ile başladı

Festival Hamlet ile başladı

Frankfurt 2. Türk Tiyato Festivali, ünlü sanatçı Bülent Emin Yarar'ın Hamlet gösterisiyle başladı. Rüsselsheim Şehir Tiyatroları'ndaki oyuna altıyüzün üzerinde tiyatrosever katıldı.

29.05.2015Avrupa
Siyasilerden seçmenlere 40 milyon dal çiçek

Siyasilerden seçmenlere 40 milyon dal çiçek

Orta Anadolu Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Osman Bağdatlıoğlu, seçimlerde siyasilerin yaklaşık 40 milyon dal çiçek dağıtacağını tahmin ettiklerini bildirdi.

17.05.2015Ekonomi

Yazar Sonuçları

Bir ben vardır benden içeri...

Marvel’ın ‘solo’ olarak sahaya sürdüğü son kahraman ‘Venom’, düşmüş bir gazeteciyle onun vücudunu ele geçiren bir uzaylının kötülere karşı verdiği mücadeleyi anlatıyor. Film esprili diliyle ortalamayı tutturuyor.

5.10.2018

20 milyonluk İstanbul'un neden hâlâ bir şehir müzesi yok?

Bazı emareler gösteriyor ki şimdi askeri okullar, Harp Akademileri’nin alanı, Metris gibi yerler pekâlâ devletin elinde müze ve kültürel faaliyet alanı olarak kullanılabilecekken inşaat şirketlerinin hedefi konumunda. İstanbul’un zenginlikleri nasıl ve ne zaman teşhir edilecek? Daha hâlâ bir şehir müzemiz yok. Yedikule gaz fabrikasının alanı niçin bir ‘Şehir Müzesi’ için düşünülmüyor?

15.10.2016

Eskiden çirkindi şimdi karizmatik

Hani bazı roller oyuncunun üzerine yapışır derler ya; belki de bunun en büyük handikabını yaşayan isimlerin başında geliyor Gürkan Uygun.

23.01.2016