MENÜ

Ön Beyan

Ön Beyan ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ön Beyan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.798 Ön Beyan haberi bulunmuştur.

Ön Beyan Haberleri

Yurt dışındaki milyonlarca Türk’ü ilgilendiriyor: Hizmetler iyileşti

Yurt dışındaki milyonlarca Türk’ü ilgilendiriyor: Hizmetler iyileşti

Yurt dışında yaşayan yaklaşık 6.5 milyon Türk vatandaşının eğitimden ulaşıma, hukuktan ekonomiye, sosyal alanlardan ticarete pek çok alanda, yaşadıkları ülkelerde ve Türkiye’deki işlemlerini kolaylıkla tamamlayabilmesi için birçok yasal düzenleme hayata geçirildi.

30.08.2019Avrupa
Gümrük kapılarında taşıt ön beyan uygulamasıyla hızlı geçiş başladı

Gümrük kapılarında "taşıt ön beyan" uygulamasıyla hızlı geçiş başladı

Yurt dışından Türkiye'ye gelmeden önce "taşıt ön beyan" adlı uygulamayla araçlarının kaydını yapan vatandaşlar, gümrük kapılarında uzun kuyruklarda beklemeden işlemlerini tamamlıyor. Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Sırbistan, Macaristan, Hırvatistan ve Bulgaristan sınır kapılarında karşılama stantları kurdu.

23.07.2019Ekonomi
Sınırda büyük kolaylık Devreye girdi...

Sınırda büyük kolaylık! Devreye girdi...

Avrupa ülkelerinde yaşayan ve yıllık izinlerini Türkiye'de geçirmek isteyen Türk vatandaşlarının sılaya yolculuğu devam ediyor. Hollanda'dan gelen Hasan Çavgal, "Kapıkule'de beklemeden, hızlı şekilde geçiş yaptık. Kapıkule'de kesinlikle problem yaşamadık. Çok süper olmuş her şey. Hızlı şekilde geçtik, gayet memnunuz" açıklamasında bulunurken Fransa'dan gelen Ali Arslan, "Kapıkule'de beklemeden, kontrollerin ardından hızlı geçtik" dedi.

20.07.2019Ekonomi
Kapıkule’de yoğunluğa neden olan gurbetçilere bakandan uyarı

Kapıkule’de yoğunluğa neden olan gurbetçilere bakandan uyarı

Kapıkule’de gurbetçi yoğunluğunun artması üzerine Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, hızlı ve kolay şekilde Türkiye’ye giriş yapmak için ön beyan uyarısı yaptı.

14.07.2019 Avrupa
Bakan Pekcandan gurbetçilere tavsiye

Bakan Pekcan'dan gurbetçilere tavsiye

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan "Özel araçlarıyla Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü'ne bağlı kapılarımızdan Türkiye’ye giriş yapmak isteyen yolcularımızın, gümrük kapılarımıza gelmeden önce yapacakları 'ön beyan' sayesinde daha hızlı ve kolay geçiş yapabilmeleri sağlanıyor" dedi.

14.07.2019Ekonomi
Kapıkule’de ‘gurbetçi sezonu’ açıldı

Kapıkule’de ‘gurbetçi sezonu’ açıldı

Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü’ne bağlı başta Kapıkule olmak üzere diğer sınır kapılarında, Avrupalı Türklerin yaz tatili için anavatana gidişiyle oluşabilecek yoğunluğa karşılık verebilmek için çeşitli önlemler alındı.

19.06.2018Avrupa
Gümrükte kuyruğu teknoloji bitirecek

Gümrükte kuyruğu teknoloji bitirecek

Gümrüklerde yaşanan kuyrukları Sakarya Akyazı’dan TBMM Dilekçe Komisyonu’na soran Y.E.’ye Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’ndan yanıt geldi. Bakanlık, verdiği yanıtta modernizasyon çalışmaları ve projelerin sürdüğü belirtilerek işlemlerin çok daha hızlı ve kolay yapılması için çalışıldığı belirtildi.

15.05.2018Ekonomi
Kapıkuleden günde 3 bin 500 araç çıktı

Kapıkule'den günde 3 bin 500 araç çıktı

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Kapıkule Sınır Kapısı'ndan Bulgaristan tarafına günde 3 bin 500 aracın çıkış yaptığını bildirdi.

30.08.2017Ekonomi
Ham petrolün üretime akışı hızlanacak

Ham petrolün üretime akışı hızlanacak

Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci: - "Ham petrol cinsi eşyanın gümrük laboratuvarlarında her seferinde tahlile tabi tutulması uygulamasına son verdik. Bu sayede, ekonomimizin önemli bir girdisi olan ham petrolün ivedilikle üretim sürecine aktarılması sağlanmış oldu" açıklamasında bulundu.

2.08.2017Ekonomi
Bu fotoğraf bugün çekildi Geliyorlar

Bu fotoğraf bugün çekildi! Geliyorlar

Avrupa'da yaşayan Türk vatandaşlarının sınır kapılarından Türkiye'ye girişleri devam ederken, tatili bitenlerin de çıkışları sürüyor.

28.07.2017Ekonomi
Borcu olanlar dikkat Bugün son gün...

Borcu olanlar dikkat! Bugün son gün...

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci: "Ticaret erbabımız, esnafımız, tacirlerimiz, sanayicilerimiz ve bireysel kredi kullanan arkadaşlarımız bu anlamıyla 27 Temmuz'a kadar sicil affına başvurabilirler. Bununla ilgili birçok sıkıntıları bankalarımız yaşatmıştı ama yapılan girişimler neticesinde bu sıkıntıların büyük bir kısmını aşmış durumdayız" açıklamasında bulundu.

27.07.2017Ekonomi
Bunları yaparsanız kapıda beklemezsiniz

Bunları yaparsanız kapıda beklemezsiniz

Yurt dışında yaşayan ve tatilini Türkiye’de geçirmek isteyen izinciler, araçlarının ön beyan işlemlerini internet üzerinden yaparak ve vize gereken durumlarda elektronik vize alarak gümrük kapılarındaki kuyruklardan kurtulabilir.

26.07.2017Dünya
3 günde 84 bin tatilci Kapıkule’den girdi

3 günde 84 bin tatilci Kapıkule’den girdi

Avrupalı Türklerin sınır kapılarından anavatana girişleri devam ediyor. Yaz izni için anavatana giden Avrupalı Türkler, girişlerini genellikle Kapıkule’den yapıyor. Bu nedenle Kapıkule’de zaman zaman sınır yoğunluk oluşuyor.

24.07.2017Dünya
Altı günde 93 bin tatilci Kapıkule’den giriş yaptı

Altı günde 93 bin tatilci Kapıkule’den giriş yaptı

Avrupa’nın en büyük kara sınır kapısı olan Kapıkule’den altı günde 20 bin 881 yolcu aracı ve 93 bin 464 yolcu anavatana giriş yaptı.

5.07.2017Dünya
‘Ön beyan’la kapılardan hızlı ve kolay geçin

‘Ön beyan’la kapılardan hızlı ve kolay geçin

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, yurt dışındaki vatandaşların sınır kapılarında beklemeden güvenli şekilde Türkiye’ye girişlerini sağlamak için gerekli tedbirleri aldıklarını söyledi.

20.06.2017Dünya
Kapıkule’de ön beyan uygulaması başlıyor

Kapıkule’de ön beyan uygulaması başlıyor

Avrupalı Türklerin yaz tatillerinde en çok kullandığı Kapıkule başta olmak üzere Türkiye’nin gümrük kapılarında ‘ön beyan’ uygulaması başlıyor. Ön beyan, yabancı plakalı özel araçlarıyla giriş yapacak yolcuların gümrük kayıt işlemlerini daha hızlı ve kolay yapabilmelerini sağlıyor.

25.04.2017Dünya
Gümrük kapılarında mağduriyeti önledik

Gümrük kapılarında mağduriyeti önledik

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, gümrük kapılarının, artan dış ticaret hacmine cevap verecek biçimde teknolojinin imkanlarıyla donatıldığını ve yenilendiğini söyledi.

15.12.2016Dünya
Bu hafta sonu gidiş de dönüş de sıkıntılı

Bu hafta sonu gidiş de dönüş de sıkıntılı

Almanya’da Türklerin yoğun olarak yaşadığı Bavyera ve Baden Württemberg eyaletlerinde okulların tatile girmesi nedeniyle hafta sonu Sıla Yolu’nda yoğunluk bekleniyor. İlk giden izinci gruplarının Türkiye’den dönüşe geçmeleri nedeniyle, dönüş yolunda da yoğunluk yaşanabilir.

29.07.2016Dünya
Ön beyan yaptıran sürücü sınır kapılarından daha hızlı geçiyor

Ön beyan yaptıran sürücü sınır kapılarından daha hızlı geçiyor

Gümrük ve Ticaret Bakanlığınca uygulamaya konulan ‘özel taşıtlar ön beyan uygulaması’ hizmetinden yararlanan yolcular, sınır kapılarından daha hızlı geçme imkanına kavuştu.

16.07.2016Avrupa
Bunu yaptıran sınırdan hızlı geçiyor

Bunu yaptıran sınırdan hızlı geçiyor

Gümrük ve Ticaret Bakanlığınca uygulamaya konulan "özel taşıtlar ön beyan uygulaması" hizmetinden yararlanan yolcular, sınır kapılarından daha hızlı geçme imkanına kavuştu.

15.07.2016Ekonomi
Ön beyan ile Kapıkule’den hızlı geçin

Ön beyan ile Kapıkule’den hızlı geçin

Kapıkule, son 24 saatte yaklaşık 37 bin kişi Türkiye’ye girdi. Bu bugüne kadarki en büyük rakam... Şu an ortalama geçiş süresi 1 saat 20 dakika... Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Müslüm Yalçın, ‘ön beyan’ sistemiyle izincilerin Türkiye’ye girişin daha da hızlandırılabileceğini, geçiş süresinin de bir saattin altına düşebileceğini söyledi.

11.07.2016Avrupa
Sınır kapılarında ön beyan uygulaması

Sınır kapılarında ön beyan uygulaması

Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü tarafından özel taşıtlar için sınır kapılarında ön beyan uygulaması başladı.

25.06.2016Avrupa
e-alışverişe yeni düzenleme

e-alışverişe yeni düzenleme

Devlet Bakanı Hayati Yazıcı, internet yoluyla yurt dışından yoğun bir şekilde gıda takviyeleri, sporcu gıdaları ve kozmetik ürünlerinin getirilerek 150 Avro vergi muafiyetinin suistimal edildiğini belirlediklerini bildirdi. Bakan Yazıcı, bunun üzerine yaptıkları düzenlemeyle kargo ve posta yoluyla yurt dışından getirilen eşyalarda vergi muafiyeti hükümlerinden artık sadece gerçek kişilerin yararlanacağını söyledi.

21.04.2011Ekonomi
Vakit ve nakit kazanmak isteyen herkes e-imza sahibi olmalı

Vakit ve nakit kazanmak isteyen herkes e-imza sahibi olmalı

Hayatın giderek dijitalleştiği günümüzde artık herkesin bir e-imza sahibi olması gerekiyor.

26.01.2010Teknoloji
Maliye’den e-postanız var: Verginizi neden ödemediniz

Maliye’den e-postanız var: Verginizi neden ödemediniz

İstanbul Defterdarlığı vergi denetiminde yeni bir uygulama başlatıyor. İstanbul'da 1 milyon mükellefin elektronik posta (e-posta) adreslerini çıkartmaya başlayan Defterdarlık, bu mükellefleri e-posta ile denetleyip uyaracak.

2.02.2004Ekonomi
Boy: Kayıtdışıyla mücadele ek kaynak sağlar

Boy: Kayıtdışıyla mücadele ek kaynak sağlar

İstanbul Defterdarı Kadir Boy, SSK ve Bağkur emeklileri ile asgari ücrete yapılan artışın bütçeye getirdiği 3.5 katrilyon liralık yükün kaynağının, kayıtdışı ekonomiye karşı çok ciddi bir çalışma yürütülerek 15 ilden sağlanabileceğini bildirdi.

2.02.2004Ekonomi
Yılbaşında eğlence sektörüne sıkı takip

Yılbaşında eğlence sektörüne sıkı takip

İstanbul Defterdarlığı, yılbaşı gecesi başta eğlence mekanları ve sanatçılar olmak üzere kent genelinde sıkı bir denetim uygulayacak. İstanbul Defterdarı Kadir Boy, "İstanbul'da adımımızı atmadık yer, denetlenmedik mekan bırakmayacağız" dedi.

31.12.2003Ekonomi
‘Zarar ettik’ deyip vergi kaçırıyorlar

‘Zarar ettik’ deyip vergi kaçırıyorlar

Bazı sektörleri sıcak takibe alan İstanbul Defterdarlığı, aylık KDV beyanı veren 500 bin mükellefin yüzde 80'inin ödeme yapmadığını belirledi. Üst gelir grubundaki 32 bin kişinin izlendiğini açıklayan Defterdar Kadir Boy, ‘‘Bir kısmı üst üste zarar beyan edip, vergi ödemiyor’’ dedi.

7.11.2003Ekonomi
KYK burs başvurusu için sona gelindi Burs ve kredi başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak

KYK burs başvurusu için sona gelindi! Burs ve kredi başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

2019-2020 öğretim yılında ilk defa bir yükseköğretim programına yerleşmeye hak kazanan öğrenciler ile halen bir yükseköğretim programına devam eden ara sınıf öğrencilerinin, yaptığı KYK burs ve kredi başvuruları için son viraja girildi. Gözler şimdi başvuru sonuçlarının açıklanacağı tarihlerde. Peki, KYK burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

20.10.2019Gündem

Yazar Sonuçları

Vergide harcama takibi başlıyor

BEYANNAME veren mükelleflerin, önemli kısmının zarar beyan etmesi ya da asgari ücretlinin altında gelir beyan etmesi üzerine, Maliye büyük bir operasyon başlatıyor.

30.04.2004

Çatışmadan tekrar müzakereye

Geçen hafta içinde Türkiye’ye gelen ABD heyeti ile yapılan görüşmeler sonuç verdi ve iki taraf 13 maddeden oluşan bir metin üzerinde anlaştı. Genel kanı Türkiye’nin bu mutabakatla istediklerinden, amaçlarından çoğunu elde etmiş olduğu.

22.10.2019