MENÜ

Noel Ağacı

Noel Ağacı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Noel Ağacı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 344 Noel Ağacı haberi bulunmuştur.

Noel Ağacı Haberleri

‘Belleğin Alfabesi’ ateşler ülkesi’nde

‘Belleğin Alfabesi’ ateşler ülkesi’nde

Ahmet Güneştekin’in ‘Belleğin Alfabesi’ adlı kişisel sergisi, ‘Ateşler Ülkesi’ lakaplı Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de, Haydar Aliyev Kültür Merkezi’nde açıldı. Sanatseverlerin yoğun ilgisiyle açılan sergi, dilin aynasından bellek ve ölümsüzlük kavramlarına bakarak sanatçının geçmiş dönem ve son dönem başyapıtlarını bir araya getiriyor.

Güneştekin’den Bakü’de dev sergi

Güneştekin’den Bakü’de dev sergi

Ahmet Güneştekin’in Bakü’deki ilk sergisi ‘Belleğin Alfabesi’, Zaha Hadid tasarlanan sıra dışı mimarisiyle dikkat çeken Haydar Aliyev Kültür Merkezi’nde açıldı. Sanatseverlerin yoğun ilgisiyle açılan sergi, sanatçının dilin renk algısı, mekân algısı ve düşünüşe etkisi üzerine yoğunlaşarak bellek ve ölümsüzlük arayışı üzerine çalıştığı geçmiş dönem ve yeni işlerini bir araya getiriyor.

4.10.2019Kitap Sanat
Bomba sanıp polisi aradılar Gerçek çok başka çıktı

Bomba sanıp polisi aradılar! Gerçek çok başka çıktı

Londra’da, Thames Nehri’nden karaya vuran ve İkinci Dünya Savaşı’ndan kalma patlamamış bir bomba olduğu sanılan cismin, dev bir Noel süsü olduğu ortaya çıktı.

29.05.2019Avrupa
Londrada bomba sanılan cisim dev Noel süsü çıktı

Londra'da bomba sanılan cisim dev Noel süsü çıktı

Londra'da, Thames Nehri'nden karaya vuran ve İkinci Dünya Savaşı'ndan kalma patlamamış bir bomba olduğu sanılan cismin, dev bir Noel süsü olduğu belirlendi.

29.05.2019Dünya
İyi Noeller, Frohe Weihnachten

İyi Noeller, Frohe Weihnachten!

Almanya’da Federal Hükümetin Göç, Sığınmacılar ve Uyumdan Sorumlu Devlet Bakanı Annette Widmann Mauz, Noel vesilesiyle aralarında çok sayıda milletvekilinin de bulunduğu bine yakın kişiye, üzerinde “Kalpten selamlar ve barış dolu Noel yortusu ve mutlu bir 2019 için en iyi dilekler” yazılı kart gönderdi.

24.12.2018Avrupa
Onlar da Noel ağacı süsledi

Onlar da Noel ağacı süsledi

Yeni yılı karşılamanın en güzel ve önemli sembollerindendir Noel Ağacı. Evlerde adeta bayram havası ve çam ağacı süsleme heyecanın yaşanır. Alman sinemasının ve televizyon dünyasının ünlüleri de bu heyecanı yaşayarak aldıkları Noel ağacını süsleyip önünde fotoğraflar çektirip, mutluluklarını takipçileriyle paylaştılar. İşte bunlardan bazıları:

18.12.2018Avrupa
‘Tüysüz’den sonra ikinci Noel ağacı vakası: Roma’yı Netflix yönetsin

‘Tüysüz’den sonra ikinci Noel ağacı vakası: Roma’yı Netflix yönetsin

İtalya’nın Roma belediyesi, geçen yıl memleket meselesine dönen Tüysüz adlı Noel ağacı vakasını bir daha yaşamamak için bu yıl ki Noel ağacına sponsor aldı. Netflix sponsorluğunda Venedik Meydanı’nadikilen görkemli Noel ağacı tartışmaları da beraberinde getirdi.

9.12.2018Avrupa
Avrupa’nın en pahalı Noel ağacı Münih’te

Avrupa’nın en pahalı Noel ağacı Münih’te

Avrupa’nın en pahalı Noel ağacı, 63 kilo saf altınla Münih’te görücüye çıktı. Piramit biçimindeki Noel Ağacı’nın değeri 2.3 milyon euro.

4.12.2018Avrupa
Eski eşinin sevgilisini çocuklarının gözü önünde öldürdü

Eski eşinin sevgilisini çocuklarının gözü önünde öldürdü

ABD'nin Utah eyaletinde çocuklarını eski kocasının yeni kız arkadaşı ile beraber Noel ağacı süslerken gören kadın çılgına döndü.

3.12.2018Dünya
Yılbaşının vazgeçilmez adresi: Viyana

Yılbaşının vazgeçilmez adresi: Viyana

Viyana’da Noel zamanı, sokaklardaki rengarek aydınlatmalar ve meydanlardaki romantik pazarlarla her yıl coşkuyla kutlanıyor.

22.11.2018Seyahat
Cumhurbaşkanı Erdoğandan 23 milyon mektup eleştirisine cevap

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan '23 milyon mektup' eleştirisine cevap

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen Milletimizle Birlikte Daha Yeşil Türkiye Buluşması’nda konuştu.

21.03.2018Gündem
Ortadoğuda cehennemin kapıları açıldı Öfke Cuması

Ortadoğu'da cehennemin kapıları açıldı! 'Öfke Cuması'

ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma kararına ‘ABD cehennemin kapılarını açtı” diye tepki gösteren Hamas, cuma gününü “Öfke Cuması” ilan ederek tüm Filistinlilere “Kudüs’e destek” için toplanma çağrısında bulundu. Birçok ülkede de ABD elçilikleri ve konsoloslukları önünde gösteri yapılacak.

7.12.2017Dünya
Mescid-i Aksanın ışıkları söndürüldü

Mescid-i Aksa'nın ışıkları söndürüldü

ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs kararını ilan etmesiyle eş zamanlı olarak işgal altındaki Doğu Kudüs’te bulunan Mescid-i Aksa ile Hristiyanlarca Hazreti İsa’nın doğduğuna inanılan Batı Şeria’daki Mehd Kilisesi meydanındaki Noel ağacının ışıkları söndürüldü.

6.12.2017Dünya
Avrupa’nın en renkli seyahat molası: Strasbourg ve Colmar

Avrupa’nın en renkli seyahat molası: Strasbourg ve Colmar

Birbirinden güzel şehir ve kasabaların yer aldığı Alsace Bölgesi’nde bir taraftan ışıltılar ve süslemeler içerisinde gezerken, diğer taraftan Alman ve Fransız sentezi yemeklerin tadını çıkarabilirsiniz. Seyahatiniz sırasında kendinizi bir masalın baş kahramanı hissedebilirsiniz. Alman ve Fransız etkilerinin bir arada yaşandığı Alsace bölgesini gezmek istiyorsanız, şimdi tam zamanı. İşte size Strasbourg ve Colmar gezi rehberi…

10.11.2017Seyahat
Noel arifesinde baş döndüren kış güzelliği

Noel arifesinde baş döndüren kış güzelliği

Yaşlı Kıta Avrupa’da kuzeyden güneye yapılacak bir yolculuk karşımıza bambaşka iklimler, yiyecekler ve hayat tarzlarını çıkarır. Yılın 12. ve son ayı geldiğinde ise tüm bu farklılıklar saydamlaşır, tek bir ruh, Noel ruhu, Batı insanını heyecanla sarar. İşte tam da bu zamanda Avrupa'nın görmüş geçirmiş nice kent meydanı, keyfi müşterek yaşanan bir panayır yerine dönüşür. Yurt dışı seyahatler rehberi Cem Önder iki farklı dünyanın ortak Noel ruhunu yazdı.

14.03.2017Seyahat
Noelin en renkli ve neşeli adresi: Viyana

Noel'in en renkli ve neşeli adresi: Viyana

Her Noel zamanı Avrupa’yı tatlı bir telaş alır. Sokaklar caddeler ışıklandırılır, yılbaşı ağaçları süslenir, birbirinden renkli Noel pazarları şehirlerin en işlek meydanlarına kurulur. Sokaklarda yürürken burnunuza da mis gibi zencefilli kurabiye kokuları gelir. İşte bu masalı yaşayabileceğiniz yerlerin başında gelen şehirlerden biri Viyana...

6.01.2017Seyahat
Drogba hakkındaki suçlamalar bitmiyor

Drogba hakkındaki suçlamalar bitmiyor!

İngiliz Daily Mail gazetesi, yıldız futbolcu Didier Drogba hakkındaki iddialarını sürdürüyor.

15.04.2016Futbol
İyi Noeller (Frohe Weihnachten)

İyi Noeller (Frohe Weihnachten)

Hıristiyan aleminin çok büyük bir bölümü haftalar öncesi Noel havasına girdi.

23.12.2015Dünya
Bu yıl da gelenek bozulmadı

Bu yıl da gelenek bozulmadı

ABD Başkanı Barack Obama ve ailesi, Beyaz Saray’ın yakınındaki Ulusal Noel Ağacı’nın ışıklandırıldığı etkinliğe ev sahipliği yaptı.

4.12.2015Dünya
Obama bu yıl da Noel ağacını ışıklandırdı

Obama bu yıl da Noel ağacını ışıklandırdı

ABD Başkanı Barack Obama veailesi, Beyaz Saray’ın yakınındaki Ulusal Noel Ağacı’nın ışıklandırıldığı etkinliğeev sahipliği yaptı. Gecenin özel konukları arasında kukla karakter Miss Piggyde vardı. 

4.12.2015Haber
İşte Almanyanın geleneksel Noel Pazarları

İşte Almanya'nın geleneksel 'Noel Pazarları'

Almanya'da geleneksel Noel pazarları kuruldu. 23 Kasım-23 Aralık tarihleri arasında açık olan Noel pazarlarına ilgi oldukça yüksek.

24.11.2015Kelebek
Gelmiş geçmiş en güzel Noel ağacı

"Gelmiş geçmiş en güzel Noel ağacı"

Dünyaca ünlü şarkıcı Rihanna, sıra dışı Noel ağacıyla dikkat çekti.

25.12.2014Avrupa
İyi Noeller

İyi Noeller

NOEL, Hıristiyan aleminin çok büyük bir bölümü tarafından her yıl Hz. İsa’nın doğum günü kabul edilen 25 Aralık’ta kutlanır.

24.12.2014Avrupa
Noel ağacını horonla diktiler

Noel ağacını horonla diktiler

ALMANYA’nın Münih kentinde Türk mağazalarının yoğun olduğu Tren Garı yakınlarındaki Goethe Caddesi’nde geleneksel Noel ağacı Türkiyem Halk Dansları Ekibi’nin horonu eşliğinde dikildi.

1.12.2014Avrupa
Mecliste Noel ağacı Yahudilere hakaret

Mecliste Noel ağacı Yahudilere hakaret

İsrail Parlamentosu Knesset’in Başkanı Yuli Edelstein, “Yahudiler için acı hatıraları canlandıracağı” gerekçesiyle meclis binasına Noel ağacı konulmasına izin vermedi.

26.12.2013Dünya

Yazar Sonuçları

Bu ses Tanrı'nın bana lütfu ama şarkı söylemek için değil

10 Haziran 2019... Las Vegas’ta Waldorf Astoria Oteli’nin üçüncü katında bir odadayız.

23.06.2019

Chistmas’a geldik biz...

Her yıl niyetleniyoruz ama olmuyor, geç kalıyoruz, uçak biletleri pahalı geliyor, kalacak yer bulamıyoruz... Bu sefer yaptık. Hem ucuza uçak bileti bulduk. Hem de Avrupa’da en güzel noel pazarlarının olduğu üç farklı yeri gezdik… Alsace’daki Colmar, Strazburg ve halen bir ortaçağ kasabası olarak kalmış Kaysersberg…

18.12.2017

Tudor ve Kocaman’ın ‘Noel ağacı’ problemi

FUTBOLDA 4-3-2-1 dizilişi, yani dünyaca meşhur takma adıyla, “Noel ağacı”, son yıllarda çok popüler bir formasyon değil.

22.11.2017

Turşucu ve romancı

Yonca Karaben Sözer, benim kardeş okulumdan.

6.01.2017

Yılbaşı için dünyanın en güzel 5 şehri

Rusya'nın en güzel meydanlarından birinde karlar altında yeni yıla 'merhaba' diyebilirsiniz. Ya da Güney Afrika’da penguenlerle birlikte... Yazın sıcağında 2017'yi Brezilya’da da karşılayabilirsiniz.

6.01.2017

Ne çektin be Noel Baba, ne çektin…

2014 yılbaşı arefesinde, Noel Baba’ya ‘bütün kötülüklerin babası’ muamelesi münasip görüldü.

28.12.2013

Gece yarısı cinayeti

YILLAR önce bir arkadaşım kanalıyla tanıdığım iş adamı, gündüz ki konuşmamız üzerine, gece yarısı alkollü bir şekilde evime gelip, “şimdi gidip cinayet işleyeceğim” demesin mi!

28.12.2013

10 ülkeden en güzel Noel pazarları

Tarçınlı ekmek ve mum satıcılarının 700 yıl önce Almanya’da başlattığı Noel pazarı geleneği zamanla tüm dünyaya yayıldı.

22.12.2013