MENÜ

Munzur Dağı

Munzur Dağı ile ilgili tüm haberleri, son dakika Munzur Dağı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Munzur Dağı haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 109 Munzur Dağı haberi bulunmuştur.

Munzur Dağı Haberleri

Erzincanda Munzur Dağından gelen serinlik: Girlevik Şelalesi

Erzincan'da Munzur Dağı'ndan gelen serinlik: Girlevik Şelalesi

Erzincan'ın Çağlayan beldesinde bulunan ve her mevsim ziyaretçilerine ayrı bir manzara sunan Girlevik Şelalesi, yerli ve yabancı turistlerin akınına uğruyor. Erzincan'da, Munzur Dağı eteklerinden gelen buz gibi suların 40 metreden döküldüğü Girlevik Şelalesi, doğal güzelliği ve serin havasıyla, yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor.

16.04.2019Seyahat
Aşkı en iyi onlar anlatır

Aşkı en iyi onlar anlatır

Yaklaşan Sevgililer Günü vesilesiyle, bu hafta aşkı en iyi anlatan romanları seçtik. Ancak bir sınırlama yaptık ve jürimize 21. yüzyılın en iyilerini sorduk. Ortaya çıkan listeye bakınca, henüz 17 yılı geride bırakmasına rağmen bu yüzyılda pek çok başyapıtın kaleme alındığını gördük. Listedeki romanların yarısı, çoktan sinemaya uyarlanmış bile.

Ovacık sizi bekliyor

Ovacık sizi bekliyor

“Anadolu’ya dönüş” rüzgârı birkaç yıldır kuvvetle esmekte... Bir zamanların çileli yolculuğu, şimdilerde “Doğu Ekspresi ile Kars’a büyülü seyahat” sloganıyla bir turizm hareketi yaratmış durumda... Karadeniz’in derelerinde, ormanlarında nefeslenmeye gidiyoruz. Doğu’nun Güneydoğu’nun sadece yemek kültürü bile büyük kentlerden insanları yöreye çekiyor, binlerce yıldır ilgilenmediğimiz antik kentleri, sular altında kalmasına yakın da olsa keşfe çıkıyoruz. Kış tatili için artık Erzurum, Kayseri, Sivas, Erzincan gibi kentler, revaçta kayak merkezleri haline geliyor... Ben size daha farklı bir seçenek önermek istiyorum... Tunceli, Ovacık...

29.01.2018Seyahat
Munzur yaylalarından çıkıp Amerika’yı nasıl fethetti

Munzur yaylalarından çıkıp Amerika’yı nasıl fethetti?

O, sıfırdan kurduğu ‘Chobani’ markasıyla bugün bütün dünyanın konuştuğu bir girişimci... Emeğinin hakkıyla zirveye ulaşmış bir iş insanı... Dünyanın en etkili insanlarından biri olduğu, Time dergisinin seçkisinde de tescillendi. Fotoğrafları dergi kapaklarını süslüyor; göçmenler için ürettiği iş imkânları, Amerikan rüyasını yeniden tarifi dilden dile anlatılıyor... Ama köklerini, çıkıp geldiği Munzur yaylalarını asla unutmayan biri Hamdi Ulukaya... Benim de dostum, arkadaşım. New York’un ‘Village’ semtinde, yani buradaki ‘Köyümüz’de ofislerimiz arasındaki mesafe yürüyerek on dakika... Sıklıkla fırsat yaratır, Manhattan’ın parklarında, kafelerinde koyu bir sohbete dalarız. Ben Kars’tan ODTÜ’ye, sonra New York’a; o Erzincan’dan Mülkiye’ye, oradan iş dünyasının zirvesine hikâyesini anlatırız... İşte size ‘Village’dan koyu bir köy sohbeti...

6.05.2017Hayat
Bir daha kavgaya izin vermeyiz

'Bir daha kavgaya izin vermeyiz'

Başbakan Binali Yıldırım, Tunceli’de düzenlediği mitingde “Tek bir insanımızı terör örgütlerinin insafına bırakmayacağız. Bu topraklarda bir daha kardeş kavgasına, Dersim vahşetine, o acılara izin vermeyeceğiz. Herkes siyaset yoluyla kendini ifade edecek” dedi. Başbakan Yıldırım, dün Tunceli ve Batman mitinglerinde özetle şunları söyledi:

23.03.2017Gündem
Başbakan Yıldırım: Adını bile anmaktan korkuyor

Başbakan Yıldırım: Adını bile anmaktan korkuyor

Başbakan Binali Yıldırım, Tunceli’de yaptığı konuşmada, 1938 yılında yaşanan olayların ’vahşet’ olduğunu ifade ederek, o dönem üzerinden Tuncelili olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu eleştirdi. Yıldırım, "Şimdi o günlerle yüzleşmek için gelin bu ayıbı kaldıralım, geçmişin acılarını saralım diye ana muhalefet partisine, onun Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na bir özeleştiri yap, Dersim’i, Dersim’de yaşanan o vahşeti tekrar bir özeleştiriyle bu ülkenin gündemine getirelim dediğimizde, adını bile anmaktan korkuyor" diye konuştu.

23.03.2017Gündem
Süphan Dağına mevsimin ilk karı yağdı

Süphan Dağına mevsimin ilk karı yağdı

BİTLİS’in Adilcevaz İlçesi sınırlarında bulunan Süphan Dağı’na mevsimin ilk karı yağdı.

16.09.2016Gündem
Munzur Dağına mevsimin ilk karı yağdı

Munzur Dağı'na mevsimin ilk karı yağdı

Erzincan'ın Tunceli sınırında yer alan 3 bin 463 metre yüksekliğindeki Munzur Dağı zirvesi yağan karla beyaza büründü.

9.10.2015Gündem
Merada 1316 kilo dinamit bulundu

Merada 1316 kilo dinamit bulundu

ERZİNCAN’ın Kemah ilçesindeki Deliçay üzerinde yapımı mahkeme kararıyla durdurulan Hidro Elektirik Santralinin (HES), inşaatını yapan firmanın ellerinde kalan 1316 kilogram dinamiti meraya gömerek saklamaları yörede şaşkınlıkla karşılandı.

7.04.2014Gündem
Dikkat vali geliyor

Dikkat vali geliyor

Erzincan’ın Munzur Dağı eteklerindeki Ergan Dağı Kayak Merkezi’nde karda rafting yapan Vali Abdurrahman Akdemir’in botu, güvenlik şeridini aşan iki seyirciye çarptı.

11.02.2014Gündem
Valinin kar botu iki kişiye çarptı

Valinin kar botu iki kişiye çarptı

ERZİNCAN’ın Munzur Dağı eteklerindeki Ergan Dağı Kayak Merkezi’nde karda rafting yapan Vali Abdurrahman Akdemir’in botu, güvenlik şeridini aşan iki seyirciye çarptı. Havada taklalar atarak düşen 2 kişiye hiçbir şey olmazken Emniyet Müdürü Mustafa Eleman ile birlikte botta bulunan Vali Akdemir, "Heyecan verici, adrenalinin en yüksek olduğu spor dallarından birini yaşayarak gördük" dedi.

9.02.2014Gündem

RAFTİNG YAPAN ERZİNCAN VALİSİNİN BOTU İKİ YAYAYA ÇARPTI

ERZİNCAN'da Munzur Dağı eteklerindeki Ergan Dağı Kayak Merkezinde karda rafting yapan Vali Abdurrahman Akdemir'in içinde bulunduğu bot, güvenlik şeridini aşan iki yayaya çarptı. Havada taklalar atarak kar üzerine düşen yayalara hiçbir şey olmazken Emniyet Müdürü Mustafa Eleman ile birlikte botta bulunan Vali Akdemir,'Heyecan verici, adrenalinin en yüksek olduğu spor dallarından birini yaşayarak gördük' dedi.Recep DEMİRCİ/ERZİNCAN/DHA

9.02.2014Haber
Merhum Vali Recep Yazıcıoğlunun hayali gerçekleşti

Merhum Vali Recep Yazıcıoğlu'nun hayali gerçekleşti

ERZİNCAN‘da yapımı tamamlanan Ergan Dağı Kayak Merkezi, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ile Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’nın katılımıyla açıldı. Açılışta ilk konuşmayı yapan Bakan Yıldırım, Bakan Kılıç'ı kürsüye davet ederken övgüler düzdü.

23.02.2013Teknoloji
Çıplak dağda bir gece

Çıplak dağda bir gece

Geçen yıl 24 Aralık gecesi, dünyanın büyük bölümünde Noel coşkusu yaşanırken, Allahuekber Dağları’nın kıyısındaki Bardız Şehitliği’nde bir grup gönüllü şafak nöbeti tutuyordu.

23.12.2012Kelebek
23 TERÖRİST MAĞARADAN ÇIKIP BÖYLE TESLİM OLDU

23 TERÖRİST MAĞARADAN ÇIKIP BÖYLE TESLİM OLDU

Tunceli Ovacık'ta bir mağarada sıkıştırılan 4'ü kadın 23 teröristin teslim olmaya ikna edildiği operasyonun görüntüleri yayınlandı. Kış üslenmesine geçen ve Tunceli Ovacık'ta yeniden yapılanıp etkin olmak isteyen terör örgütü Maoist Komünist Partisi'ne (MKP) yönelik 16 Kasım'da güvenlik güçlerinin düzenlediği operasyon görüntülerine ulaşıldı.23 teröristin Munzur Dağı'nda sarp yamaçlardaki bir mağarada kıstırıldığı operasyonda, güvenlik güçleri teröristlere teslim olmaları için 24 saat süre vererek, teslim olmalarını sabırla beklemişti.'Biz Sizin Canlı Olarak Teslim Olmanızı İstiyoruz'Mehmetçik, mağaradaki teröristlere megafonla seslenip 24 saat boyunca defalarca 'teslim olun' çağrısı yaptı.Operasyonu yürüten komutan, teröristlere, 'Etrafınız tamamen çevrildi. Biz sizin canlı olarak teslim olmanızı istiyoruz. Size hiçbir şekilde atış yapılmayacak. Bizim orayı yerle bir etme gücümüz var. Lütfen siz de bunu değerlendirin ve teslim olun. Yaşamak sizin elinizde' diye seslendi.

28.11.2012Haber
Saldırısına uğradığı ayının pençe hamlesi ile hayatı kurtuldu

Saldırısına uğradığı ayının pençe hamlesi ile hayatı kurtuldu

ERZİNCAN ile Tunceli arasında bulunan Munzur Dağı’ndaki yaylalarda çobanlık yapan 17 yaşındaki Özal Çetin, ormanlık alanda kayıp koyunlarını ararken bir ayı ile karşılaştı. Çetin, kendisine saldırdığını öne sürdüğü ayıdan kaçarken, ayının pençe hamlesiyle, son anda çok derin bur uçuruma düşmekten kurtulduğunu söyledi.

10.08.2012Gündem
İNANILMAZ BİR OLAY AYI HAYATINI KURTARDI

İNANILMAZ BİR OLAY! AYI HAYATINI KURTARDI

Erzincan ile Tunceli arasında bulunan Munzur Dağı'ndaki yaylalarda çobanlık yapan 17 yaşındaki Özal Çetin, kendisine saldıran ayıdan kaçarken uçurumdan düşeceği sırada, ayının pençeleriyle ellerini tutarak, son anda düşmekten kurtardığını söyledi.Ayının üzerine doğru geldiğini söyleyen Çetin, kendisinin kaçmaya başladığını belirterek "Koştuğum yönde çok büyük bir uçurum vardı. Uçurum öncesi de kısa mesafeli bir basamak gibi bir yükselti vardı. Ya ayı beni yakalayıp parçalayacaktı, ya da uçurum kenarında bulunan kısa mesafeli yere atlayacaktım. Ancak o süratle atlamam halinde uçuruma düşme riskim çok fazlaydı. Tüm bunları koşarken düşündüm ve atlamaya karar verdim. Uçurumun kenarındaki basamağa atladığım anda ayı pençesiyle beni kolumdan tuttu. Ve uçurum kenarındaki basamağa süratli ve sert düşmekten kurtuldum" dedi.Levent BOZTEPE/DHA

10.08.2012Haber
755 kişi 3 metre kar altında

755 kişi 3 metre kar altında

Tunceli’nin Munzur Dağı eteklerinde bulunan Ovacık ilçesinde günlerdir etkili olan kar yağışı hayatı durma noktasına getirdi. İlçe merkezinde yer yer 3 metre olan kar kalınlığı yüksek kesimlerde 4 metreyi buldu. İlçeye uzaktan bakıldığında sadece yüksek katlı binalarının çatıları görünürken, ilçe merkezine 3 kilometre mesafedeki Ovakent Mahallesi’ndeki tek katlı TOKİ konutları kar altında kaldı.

22.02.2012Gündem
SİZCE BURASI TÜRKİYENİN NERESİ

SİZCE BURASI TÜRKİYE'NİN NERESİ

Tunceli'nin Munzur Dağı eteklerinde bulunan Ovacık İlçesi'nde günlerdir etkili olan kar yağışı hayatı durma noktasına getirdi. İlçe merkezinde yer yer 3 metre olan kar kalınlığı yüksek kesimlerde 4 metreyi buldu. İlçeye uzaktan bakıldığında sadece yüksek katlı binalarının çatıları görünürken, ilçe merkezine 3 kilometre mesafedeki Ovakent Mahallesi'ndeki tek katlı TOKİ konutları karlar altında kaldı.İlçede tek katli evlerde oturanlar tünel kazarak evlerinden çıkarken, tüm yolların da kardan kapalı olması nedeniyle araç ulaşımı tamamen durdu. Sık sık elektriklerin kesildiği ve geceleri eksi 35 dereceye düşen ısı nedeniyle içme suyu şebekesinin de donmasıyla, vatandaşlar su bulmakta güçlük yaşıyor. Vatandaşlar çatılar ve evlerinin önlerindeki karları kendi imkanlarıyla temizlemeye çalışıyor.Ovacık Belediye Başkanı normalde ilçenini afet bölgesi ilan edilmesi gerektiğini belirterek, insanların evlerinin dışına çıkamadığını söyledi.Ferit Demir/TUNCELİ /DHA

22.02.2012Haber
Tuncelide öldürülen terörist İranlı çıktı

Tunceli'de öldürülen terörist İranlı çıktı

Tunceli'de pazar akşamı halı sahada futbol oynayan Komiser Cem Kerman ile öğretmen eşi Dilay Turan Kerman'ı şehit eden teröristlerden öldürülen teröristin İranlı olduğu belirtildi.Teröristin aynı zamanda Pülümür'de 7 askerin şehit olması eylemine katıldığı ifade edildi.

6.09.2011Gündem
Sıklamen mevsimi Likya Yolu’nda

Sıklamen mevsimi Likya Yolu’nda

Fethiye sahilindeki ormanlar, eylül sonunda gelen yağışlarla ikinci baharı yaşar. Ölüdeniz ve Kelebekler Vadisi’nin ötesindeki ıssız koylarda, tepelerde yazın kavurucu sıcakları boyunca kayaların, kuru çam yapraklarının altına saklanan sıklamen ve adasoğanları patlar. İki hafta sürecek eflatun günler başlar. Geçen yıl Kabak, Cennet koyları ve Alınca arasında çıktığım dört günlük keşif gezisi işte tam bu döneme rastladı. Gördüklerim unutulmazdı…

19.09.2010Seyahat
Tunceli’de PKK’ya sonbahar operasyonu

Tunceli’de PKK’ya sonbahar operasyonu

TUNCELİ’de güvenlik güçleri PKK’lı teröristleri etkisiz hale getirmek için geniş kapsamlı bir operasyon başlattı.

13.11.2008Gündem
Tunceli’de büyük operasyon

Tunceli’de büyük operasyon

TUNCELİ’de PKK’lı teröristlerin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda eylem yapacağı istihbaratı üzerine kentte güvenlik önlemleri en üst seviyeye çıkarıldı. Törenlerin yapılacağı alanlar 24 saat kontrol altında tutulurken, teröristleri etkisiz hale getirmek için Ovacık, Pülümür, Çemişgezek, Hozat ilçelerinin kırsal kesiminde hava destekle büyük bir operasyon başlatıldı.

29.08.2008Gündem
Munzur Dağı eteklerinde villalar yükseliyor

Munzur Dağı eteklerinde villalar yükseliyor

ERZİNCAN’ın Tunceli sınırında bir dönem terörle anılan Munzur Dağı eteklerinde lüks villalar yükselmeye başladı. Erzincan'ın Yaylabaşı Beldesi Belediye Başkanı AKP'li Muammer Oğuz, proje kapsamında şimdiye kadar 15 villa yapıldığını belirterek, “Munzur Dağı eteklerine şimdilik 42 villa yapılacak. Önce altyapısını hazırladık, ardından villalar yükseliyor. Bu projeyle geçmiş yıllarda yaşanan terör olaylarının izlerini sildik” dedi.

21.08.2008Gündem
Karakola intihar saldırısı: 7 şehit

Karakola intihar saldırısı: 7 şehit

TUNCELİ'nin Pülümür İlçesi Kocatepe Jandarma Karakolu'na çaldıkları ciple gelen PKK’lı teröristin el bombalı ve silahlı saldırısı sonucu 7 asker şehit oldu, 7 asker yaralandı. 1 terörist öldürüldü.

4.06.2007Gündem
Ekmek cipi tuzağı

Ekmek cipi tuzağı

Kocatepe Jandarma Karakolu’na her zaman ekmek getiren cipi çalan PKK’lılar baskın yaptı.

4.06.2007Gündem
Deniz Baykal: Herkesi terörün arkasındakileri görmeye çağırıyoruz

Deniz Baykal: Herkesi terörün arkasındakileri görmeye çağırıyoruz

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Tunceli'deki jandarma karakoluna saldırı olayına ilişkin olarak, “Bu tehlikeli tırmanış karşısında başta iktidar olmak üzere herkesi sorumluluğuna uygun davranmaya ve terörün arkasında siyasi projeyi görmeye çağırıyoruz” dedi.

4.06.2007Gündem
Tunceli’de PKKlı 7 terörist öldürüldü

Tunceli’de PKK'lı 7 terörist öldürüldü

Tunceli ile Erzincan arasında bulunan Munzur Dağı'nda kış hazırlığı yapan PKK’lı teröristlere yönelik operasyonda 7 terörist öldürüldü.

8.09.2005Gündem
Kuzeydoğu Türkiye’nin en etkileyici rotası: YUKARI FIRAT HAVZASI

Kuzeydoğu Türkiye’nin en etkileyici rotası: YUKARI FIRAT HAVZASI

Fırat Nehri ve kolları boyunca yapılan, Doğu Anadolu’nun çıplak dağlarına rağmen vahalarla dolu bir yolculuk. Toplam 2800 kilometre boyunca akan Fırat’ın binbir kıvrımında, Erzincan- Elazığ yolu üzerinde, farklı bir coğrafya, bölgeye özgü yaşamlar ve kıyıda köşede kalmış, etkileyici bir tarih...

26.09.2004Seyahat
Yamaşüt ile gökyüzünde sörf

Yamaşüt ile gökyüzünde sörf

Bir yandan gökyüzünde güneşe yaklaşıp bir yandan da denize yüzlerce metre yukardan bakmak ister misiniz? Eğer cevabınız evetse, yamaç paraşütü (paragliding), ya da son zamanlarda sık kullanılan haliyle yamaşüt tam size göre heyecan dolu bir spor dalı. Türkiye’de 10 yıldan bu yana yamaşüt yapanların sayısı hızla artıyor.

8.05.2004Kelebek

Yazar Sonuçları

Kamu spotu değil, hayat bu

PARLAK bir gökyüzünün altında, yemyeşil, kuşların uçuştuğu bir cennet köşesi manzarası..

7.04.2014

O planörün içindeki benim

Yüksekten korkmuyorum dedim, Türk Hava Kurumu (THK) Erzincan Havacılık Eğitim Merkezi’nin açılışında kendimi 750 metrede akrobasi yaparken buldum

3.06.2011