MENÜ

Mebbis

Mebbis ile ilgili tüm haberleri, son dakika Mebbis haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Mebbis haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 458 Mebbis haberi bulunmuştur.

MEBBİS

Milli Eğitim Bakanlığı,eğitim ile ilgili konuların hepsini Mebbis üzerinden gerçekleştirmektedir. Mebbis kullanıcı adı ve şifresini okul müdürlüğünden almanız gerekmektedir. Bu sistem üzerinden Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde çalışan personel, öğrenci, eğitimci yaralanabilir. Sistemin kolaylığı ise Milli eğitim bakanlığı birden çok alanda hizmet vermesidir. 

Mebbis Haberleri

MEBBİS girişi ile mazerete bağlı yer değiştirme tercihleri nasıl yapılır

MEBBİS girişi ile mazerete bağlı yer değiştirme tercihleri nasıl yapılır?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından öğretmenlerin mazerete bağlı yer değiştirme tercihleri başladı. Tercihler işlemleri MEB'İn hizmete açtığı MEBBİS sistemi üzerinden yapılacak. Peki, MEBBİS öğretmen girişi nasıl yapılır? İşte, öğretmenlerin merak ettiği o konu hakkında bazı bilgiler

22.08.2019Gündem
Öğretmenlerin mazerete bağlı yer değiştirmeleri için tercihler başladı

Öğretmenlerin mazerete bağlı yer değiştirmeleri için tercihler başladı

Öğretmenlerin mazerete bağlı yer değiştirme işlemleri için tercih başvuruları başladı. Tercihler MEBBİS üzerinden yapılacak.

22.08.2019Eğitim
MEB duyurdu BİLSEM mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak

MEB duyurdu! BİLSEM mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak?

Özel yetenekli öğrencilerin katıldığı BİLSEM mülakat sonuçları öğrenci ve velilerin gündeminde yer almaya devam ediyor. Mülakat sınavında başarı sağlayan öğrenciler, sınav sonuçlarına MEB'in internet sitesi MEBBİS üzerinden erişim sağlayacaklar. Peki, BİLSEM mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, BİLSEM mülakatlarıyla ilgili merak edilen bilgiler.

9.08.2019Gündem
BİLSEM mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak Kesin tarih belli oldu

BİLSEM mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? Kesin tarih belli oldu!

BİLSEM sınavlarına dahil olup bireysel değerlendirme aşamasında olan öğrenciler ve veliler BİLSEM mülakat sonuçlarının açıklanacağı tarihe kilitlendi. Mülakat sınavında başarı sağlayan öğrenciler, MEBBİS sisteminde sonuçların açıklanmasının ardından yeni dönemde BİLSEM'e kayıt hakkı elde edecekler. Peki, BİLSEM mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yayınlanan o tarih.

7.08.2019Gündem
Okul müdürlerine eğitim

Okul müdürlerine eğitim

ÖRAV, Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle ‘Eğitim Yöneticisi Geliştirme Programı’nı başlattı. Proje kapsamında Adana’da görev yapan 200 okul müdürü eğitim alacak. İlk aşaması 5-9 Ağustos’ta olan eğitimin ikinci aşaması ise 14-18 Ekim’de tamamlanacak.

7.08.2019Eğitim
Öğretmenlerin yer değiştirme başvurusu nasıl yapılır MEBBİS giriş ekranı

Öğretmenlerin yer değiştirme başvurusu nasıl yapılır? MEBBİS giriş ekranı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından öğretmenlerin mazerete bağlı yer değiştirme başvuru işlemleri 5 Ağustos tarihi itibariyle başladı. Eş durumu, sağlık, güvenlik, engellilik gibi nedenler başvurusunda bulunacak olan öğretmenler için süreç 9 Ağustos saat 17.00’ye kadar devam edecek. Peki, öğretmenlerin yer değiştirme başvurusu nasıl yapılır? İşte, öğretmenlerin yer değiştirme başvuru süreci hakkında bilgiler.

6.08.2019Gündem
Öğretmenlerin mazerete bağlı yer değiştirme başvuruları başladı mı MEBBİS başvuru sayfası

Öğretmenlerin mazerete bağlı yer değiştirme başvuruları başladı mı? MEBBİS başvuru sayfası

MEB'in açıkladığı takvime göre öğretmenlerin eş durumu, sağlık, güvenlik, engellilik gibi nedenlerle mazerete bağlı yer değiştirme başvurusu bugün itibariyle başladı ve süreç 9 Ağustos saat 17.00’ye kadar devam edecek. Peki, öğretmenlerin mazerete bağlı yer değiştirme başvuruları nereden ve nasıl yapılacak?

5.08.2019Gündem
Mazerete bağlı yer değiştirme başvuru tarihlerini açıklandı: Eş durumu atamaları ne zaman

Mazerete bağlı yer değiştirme başvuru tarihlerini açıklandı: Eş durumu atamaları ne zaman?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 2019 kadrolu öğretmenlerin mazerete bağlı yer değiştirme başvuru tarihlerini açıkladı. Öğretmenlerin mazerete bağlı yer değiştirme (eş durumu) atama başvuruları kısa bir süre sonra alınmaya başlayacak. Başvurular, 'http://mebbis.meb.gov.tr' veya 'http://personel.meb.gov.tr' internet adreslerinden gerçekleşecek. Peki, öğretmenlerin eş durumu atamaları ne zaman?

3.08.2019Gündem
MEB’den ‘mazerete bağlı yer değiştirme’ duyurusu

MEB’den ‘mazerete bağlı yer değiştirme’ duyurusu

MEB, sosyal medyadan kadrolu öğretmenlerin mazerete bağlı yer değiştirme başvurularıyla ilgili bir duyuru yayınlandı. Buna göre; 2019 yaz tatili kadrolu öğretmenlerin mazerete bağlı yer değiştirme başvuru, atama ve ilişik kesme tarihleri belli oldu. Başvurular 5-9 Ağustos; atamalar ise 29 Ağustos’ta yapılacak.

2.08.2019Eğitim
BİLSEM mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak MEB tarih verdi

BİLSEM mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? MEB tarih verdi

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından gerçekleşen BİLSEM mülakatlarının ardından, sonuçların açıklanacağı tarih gündemde yer almaya devam ediyor. 19 Temmuz'da açıklanması beklenen BİLSEM mülakat sonuçları ile ilgili Bakanlıktan açıklama geldi. Peki, BİLSEM mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? BİLSEM sonuçları nereden öğrenilecek? İşte, o konu hakkında bilgiler.

29.07.2019Gündem
BİLSEM sonuçları ne zaman açıklanacak

BİLSEM sonuçları ne zaman açıklanacak?

Bireysel değerlendirmeye tabii olan öğrencilerin katıldığı BİLSEM mülakatında meraklı bekleyiş devam ediyor. 19 Temmuz tarihinde açıklanması beklenen BİLSEM mülakat sonuçları ile ilgili gözler Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yapılacak açıklamaya çevrildi. Peki, BİLSEM mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? Sonuçlar için tarih belli oldu mu? İşte, o konu hakkında bilgiler.

22.07.2019Gündem
e-Okul girişi nasıl yapılır İşte, E-Okul VSB giriş ekranı

e-Okul girişi nasıl yapılır? İşte, E-Okul VSB giriş ekranı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından 2019- LGS birinci yerleştirme sonuçları 22 Temmuz'da açıklandı. LGS yerleştirme sonuçlarını merak eden adaylar, güncel sınav, not ve devamsızlık durumu gibi bilgilerin de sorgulandığı E-Okul VSB giriş ekranı üzerinden bilgilerini görüntüleyecekler. Peki, e-Okul girişi nasıl yapılır? İşte, E-Okul VSB giriş ekranı hakkında merak edilenler.

22.07.2019Gündem
BİLSEM mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak Gözler MEBde

BİLSEM mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? Gözler MEB'de!

Özel yetenekli öğrencilere eğitim imkanı sağlayan BİLSEM'de (Bilim ve Sanat Merkezleri) bireysel değerlendirme olan mülakat sınav sonuçları için bekleyiş sürüyor. Daha önceki aşamaları geçerek mülakata dahil olan öğrenciler, başarı durumlarına göre kayıt yapma hakkı elde edecekler. BİLSEM mülakat sonuçları, Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) resmi internet sitesi aracılığıyla duyurulacak. Peki, BİLSEM mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak?

15.07.2019Gündem
BİLSEM mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak MEB tarih verdi

BİLSEM mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? MEB tarih verdi!

22 Nisan ile 12 Temmuz tarih aralığında tamamlanan BİLSEM mülakatları tamamlandı. Bireysel değerlendirme aşamasının geride kalması ile, öğrencilerin velilerin sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihe kilitlendi. Milli Eğitim Bakanlığı'nın resmi internet sitesi üzerinden açıklanması beklenen BİLSEM bireysel değerlendirme sonuçları, öğrenci bilgileri ile öğrenilebilecek. Peki, BİLSEM sonuçları ne zaman açıklanır? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

12.07.2019Eğitim
BİLSEM mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak

BİLSEM mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak?

Özel yetenekli öğrencilerin eğitim aldığı BİLSEM'de, grup arama uygulamalarının ardından bireysel değerlendirme aşamasına dahil olan öğrencilerin ve velilerin bekleyişi devam ediyor. 22 Nisan tarihinde başlatılan BİLSEM mülakatları Temmuz ayının ortasına kadar devam edecek. Peki, Bilsem mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o konuya dair bazı bilgiler.

3.07.2019Gündem
BİLSEM mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak Tarih bilgisi var mı

BİLSEM mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? Tarih bilgisi var mı?

BİLSEM mülakat sonuçları, bireysel değerlendirme aşamasına dahil olan öğrencilerin velileri tarafından araştırılan konular arasında yer alıyor. 22 Nisan ile 12 Temmuz tarih aralığında gerçekleştirilmeye devam eden BİLSEM mülakatları için sonuçlar, araştırılan konular arasında yer almaya devam ediyor. Peki, BİLSEM mülakat sonuçları ne zaman ve nereden öğrenilir? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

28.06.2019Eğitim
MEB İl içi atama başvurusu başladı | Kontenjanlar belli oldu mu

MEB İl içi atama başvurusu başladı | Kontenjanlar belli oldu mu?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından öğretmenlerin il içi yer değiştirme başvurusu, 21 Mayıs tarihinde alınmaya başladı. Hizmet puanı üstünlüğünün önem arz edeceği il içi atama başvurusu için öğretmenler 40 başvuruda bulunabilecek. Puanlar, 24 Mayıs tarihi dikkate alınarak hesaplanacak. Peki, kontenjanlar belli oldu mu? İşte, il içi yer değiştirme ve atama başvurusu için şartlar ve detaylı bilgiler.

21.05.2019Gündem
MEB veri toplama modülü girişi nasıl yapılır

MEB veri toplama modülü girişi nasıl yapılır?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), veri toplama modülü aracılığıyla gündemde yer alıyor. İyep Öğrenci, öğretmen, okul yöneticisi modülleri aracılığıyla yılın belirli dönemlerinde giriş yapılan ekran, belirli işlemler gerçekleştiriliyor. Peki, MEB veri toplama modülü giriş ekranı nasıl kullanılır ve hangi işlemler yapılır? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

13.05.2019Eğitim
Son dakika: Hemşireyi böyle yakaladılar 121 kişi gözaltında…

Son dakika: Hemşireyi böyle yakaladılar! 121 kişi gözaltında…

Ağrı merkezli 26 ilde düzenlenen operasyonda, 9 ayrı sürücü kursunda resmi belgede sahtecilik yaparak aralarında başka kentlerde yaşayan ve okuma yazma bilmeyenlerin bulunduğu 135 kişiye usulsüz ehliyet çıkardıkları öne sürülen 121 şüpheli gözaltına alındı. Üyelerini saç sakal kestirip makyaj yaparak başvuru sahiplerine benzeten şüphelilerin, bu yöntemle çıkardıkları sahte ehliyetleri kargo ile başvuru sahiplerine gönderdiği belirlendi. Takip altında olan hemşire H.B. sınav sırasında yakalanarak hakkında adli işlem başlatılırken polis baskın sırasında zanlılara yönelik suçlamaları yüzlerine okudu. Polise sadece ‘tamam’ diyebildiler...

9.05.2019Gündem
LGS başvurusu için önemli detaylar LGSde kalem uyarısı

LGS başvurusu için önemli detaylar! LGS'de kalem uyarısı!

İki oturum ve 90 sorudan oluşan LGS için katılım sağlayacak olan öğrenciler, bu sınavın başvurularını Milli Eğitim Bakanlığı'nın erişime açtığı ekran üzerinden aileleri yardımıyla gerçekleştirecek. Bu adımın ardından ise süreç, öğrencilerin okullarında yapacakları onay işlemi ile tamamlanacak. 1 Haziran Pazar günü gerçekleştirilecek olan sınavın ardından sonuçlar 24 Haziran'da açıklanacak. LGS sınav giriş belgesi ise 22 Mayıs 2019'da yayımlanacak.

8.04.2019Gündem
Liseye Geçiş Sınavı başvuru klavuzu erişime açıldı | 2019 LGS ne zaman

Liseye Geçiş Sınavı başvuru klavuzu erişime açıldı | 2019 LGS ne zaman?

Liselere Geçiş Sınavı (LGS) başvuru kılavuzu Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) açıklaması ile erişime açıldı. 3 Nisan'da başlayan LGS başvuruları 14 Nisan'a kadar tamamlanacak. Bu duyuru ile beraber adayların gözü de 2019 LGS sınav tarihine çevrildi. Peki, okul müdürlükleri tarafından başvuruları kabul edilecek olan LGS ne zaman yapılacak? İşte, LGS sınav tarihi ve başvuru klavuzu ile ilgili bazı bilgiler...

4.04.2019Gündem
LGS başvurusu için kılavuz bilgileri paylaşıldı Başvuru belgeleri neler olacak

LGS başvurusu için kılavuz bilgileri paylaşıldı! Başvuru belgeleri neler olacak?

Haziran ayında uygulanacak Liselere Geçiş Sınavı (LGS) için başvuru kılavuzunu yayımlayan Milli Eğitim Bakanlığı, 14 Nisan tarihine kadar müracaatları kabul edecek. Yurt dışından sınava katılım gösterecek öğrencilerin başvuru belgelerini hazırlayacağı LGS için müracaatlar, okul müdürlükleri aracılığıyla gerçekleştirilecek. İşte, LGS kılavuz bilgileri ve sınava dair merak edilen bilgiler

3.04.2019Eğitim
Tasarım Beceri Atölyeleri MEB mevzuatında

'Tasarım Beceri Atölyeleri' MEB mevzuatında

Milli Eğitim Bakanlığı Kurum Açma, Kapatma ve Ad Verme Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, Resmi Gazete'de yayımlandı. Her okulda 'Tasarım Beceri Atölyeleri' kurulmasının düzenlendiği yönetmelikle, Danıştay kararı dikkate alınarak Anadolu liseleri ile Anadolu imam hatip liselerinin açılma şartları da eşitlendi.

14.02.2019Eğitim
EBA DYK öğretmen başvurusu için süreç başladı 2. dönem öğretmen başvurusu

EBA DYK öğretmen başvurusu için süreç başladı! 2. dönem öğretmen başvurusu

Destekleme ve Yetiştirme Kursları (DYK) ikinci dönem öğretmen başvuruları için süreç başladı. Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak hizmet veren kadrolu ve ücretli öğretmenlerin müracaat edebileceği EBA DYK öğretmen başvurusu, 4-10 Şubat aralığında gerçekleştirilebilecek. Peki, EBA DYK öğretmen başvurusu nasıl yapılır? İşte, o detaylar

4.02.2019Eğitim
BİLSEM’de sözlü sınava katılmaya hak kazananlar ne zaman belli olacak Sonuçlar  ne zaman açıklanacak

BİLSEM’de sözlü sınava katılmaya hak kazananlar ne zaman belli olacak? Sonuçlar ne zaman açıklanacak?

BİLSEM öğretmen atama sonuçları için geri sayım devam ediyor. Başvuru ve başvuruya ait onay süreci 09-16 Ocak 2019 tarihleri arasında http://mebbis.meb.gov.tr adresinden gerçekleştirilmişti. Peki, BİLSEM’de sözlü sınava katılmaya hak kazananlar ne zaman açıklanacak? Sonuçlar ne zaman açıklanacak?

3.02.2019Gündem
BİLSEM öğretmen başvurusu için bugün son gün | MEBBİS öğretmen girişi

BİLSEM öğretmen başvurusu için bugün son gün | MEBBİS öğretmen girişi

2019 yılı BİLSEM Öğretmen Seçme ve Atama Kılavuzu geçtiğimiz günlerde paylaşılmıştı. Bu yılın takvimine göre, BİLSEM başvuru ve başvuruya ait onay süreci bugün sona eriyor. Peki, BİLSEM öğretmen başvurusu MEBBİS üzerinden nasıl yapılır?

16.01.2019Gündem
E Okul not ve devamsızlık bilgisi sorgulama ekranı | MEB E Okul VBS girişi nasıl yapılır

E Okul not ve devamsızlık bilgisi sorgulama ekranı | MEB E Okul VBS girişi nasıl yapılır?

Karnelerin alınacağı ve yarıyıl tatilinin başlayacağı dönem sonuna günler kala, e-Okul VBS'ye olan ilgi artmaya başladı. Öğretmenlerin yanı sıra velilerin de erişim sağlayabildiği e-Okul'dan hizmet almak ise oldukça pratik. Gerekli bilgiler girildikten ve adımlar yapıldıktan sonra, e-Okul'a giriş yapabilirsiniz. Peki, e-Okul VBS girişi nasıl yapılır?

11.01.2019Gündem
2019 BİLSEM öğretmen başvurusu nasıl yapılacak Tercihler ve atamalar nasıl olacak

2019 BİLSEM öğretmen başvurusu nasıl yapılacak? Tercihler ve atamalar nasıl olacak?

BİLSEM'in 2019 yılındaki eğitimlerinde görevlendireceği öğretmenlerin başvurusu alınmaya başlandı. Özel eğitim almaya hak kazanan öğrencilerin eğitim göreceği BİLSEM'de eğitim verecek olan öğretmenler ise özel olarak seçilecek. Peki, 2019 yılının BİLSEM öğretmen başvurusu nasıl yapılır? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

9.01.2019Eğitim
Engelli öğretmen atama takvimi açıklandı | Başvurular ne zaman

Engelli öğretmen atama takvimi açıklandı | Başvurular ne zaman?

2019 yılı engelli öğretmen atama takvimi Milli Eğitim Bakanlığı tarafından paylaşıldı. 2019 yılı engelli öğretmen ataması kapsamında, 500 öğretmen atamasının yapılacağı bildirilen duyuruda, başvuru sürecinin detaylarına da yer verildi. Peki, engelli öğretmen alımı için başvurular ne zaman alınacak?

3.01.2019Gündem
Adaylık Kaldırma Sonuçları açıklandı

Adaylık Kaldırma Sonuçları açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak görev yapmaya başlayan öğretmenlerin katılım sağladığı ve neticesini merakla beklediği Adaylık Kaldırma Sınav (AK) sonuçları açıklandı. Bakanlığın resmi internet sitesi üzerinden açıklanan Adaylık Kaldırma Sonuçları, MEBBİS sayfası üzerinden görüntülenebilecek.

28.12.2018Gündem
500 engelli öğretmen alımı ne zaman yapılacak Engelli öğretmen alımı atama takvimi açıklandı

500 engelli öğretmen alımı ne zaman yapılacak? Engelli öğretmen alımı atama takvimi açıklandı

500 engelli öğretmen atama takvimi, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan duyuruyla birlikte açıklandı. 2019 yılında engelli öğretmen ataması kapsamında 500 öğretmen ataması yapılacağı bildirildi. Peki, 500 engelli öğretmen atama başvurusu nasıl yapılır? İşte o tarihler.

25.12.2018Gündem
2019 engelli öğretmen atama takvimi belli oldu

2019 engelli öğretmen atama takvimi belli oldu

EKPSS puan üstünlüğüne göre MEB, 500 engelli öğretmen ataması yapacak. Adayların 2016 veya 2018’de yapılan EKPSS’den 50 ve daha üzeri puan almış olması gerekiyor. Atamalar 1 Şubat’ta yapılacak.

25.12.2018Eğitim
15 tatil ne zaman hangi gün başlayacak İşte 2018-2019 sömestr tatili tarihi

15 tatil ne zaman hangi gün başlayacak? İşte 2018-2019 sömestr tatili tarihi

Okullar ne zaman kapanacak sorusu, hafta sonu birçok kişinin gündemindeki konu olmaya devam ediyor. 16 gün tatil yapma imkanını elde edecek olan öğrenciler, Milli Eğitim Bakanlığı'nın bu yılki sömestr tatili tarihini araştırıyor. Peki, 15 tatil ne zaman başlayacak? İşte, okullar ne zaman kapanacak sorusunun cevabı ve konuyla ilgili bazı bilgiler

23.12.2018Gündem
MEB’in e-Devlet hizmetinden 36 milyon kez yararlanıldı

MEB’in e-Devlet hizmetinden 36 milyon kez yararlanıldı

MEB'in e-Devlet üzerinden sunduğu yeni bilişim hizmetlerinden 2018'de 35 milyon 863 bin kez yararlanıldı - MEB bilişim sistemleri, 1 milyonun üzerinde personel, özel kurumlar dahil olmak üzere 74 bin kurum, 18 milyon öğrenci ve veli tarafından kullanılıyor

13.12.2018Eğitim
Öğretmen alan değişikliği başvurusu başladı İşte, başvuru kılavuzunda yer alan bilgiler

Öğretmen alan değişikliği başvurusu başladı! İşte, başvuru kılavuzunda yer alan bilgiler

Öğretmenlerin alan değişikliği başvurusu için beklenen gün geldi. Öğrenimleri birden fazla alanda olanlar, görev yaptığı alan dışında başka bir alanda yükseköğrenim bitirenler ve öğrenimine uygun alan dışında başka bir alan atananların başvuruda bulunabileceği öğretmen alan değişikliği, 12-18 Aralık tarihine kadar müracaatları kabul etmeye devam edecek. İşte, o öğretmenlerin merakla beklediği o süreç hakkında bazı bilgiler

12.12.2018Eğitim
BİLSEM sınavı ne zaman yapılacak İşte 2019 BİLSEM sınav takvimi

BİLSEM sınavı ne zaman yapılacak? İşte 2019 BİLSEM sınav takvimi

BİLSEM’lere seçilen öğrencilere yeteneklerini geliştirerek kapasitelerini en üst düzeyde kullanmalarını sağlamak amacıyla destek eğitim veriliyor. Bilim ve sanat merkezlerine öğrenci seçimi Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından her yıl belirlenen sınıf seviyesine ve uygulama takvimine göre yapılıyor. Peki, BİLSEM sınavı bu yıl ne zaman?

6.12.2018Gündem
BİLSEM sınavı ne zaman 2019 BİLSEM sınav tarihi

BİLSEM sınavı ne zaman? 2019 BİLSEM sınav tarihi

BİLSEM sınavının 2019 tarihi Milli Eğitim Bakanlığı tarafından oluşturulacak sınıflarda çocuklarının eğitim görmesini isteyen velilerin araştırdığı konu oldu. Başarılı olmaları halinde, özel yetenekleri bulunan alanlarda eğitim görecek olan öğrenciler, bakanlığın oluşturacağı sınıflarda eğitim görecek. Peki, 2019 yılında BİLSEM sınavı ne zaman yapılacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

28.11.2018Eğitim
MEBin tüm bilişim portalları tek platformda

MEB'in tüm bilişim portalları tek platformda

Milli Eğitim Bakanlığının (MEB), elektronik ortamda verdiği hizmetlerin tümü tek platformda birleştirildi. Buna göre, aralarında e-Okul sisteminin de bulunduğu tüm elektronik hizmetlere bugünden itibaren "https://mebbis.meb.gov.tr" adresinden erişim sağlanacak. Milli Eğitim Bakanlığı, sunduğu her türlü hizmete yönelik iş ve işlemlerini elektronik ortamda yapıyor.

26.11.2018Eğitim
2019 BİLSEM sınavı ne zaman yapılacak MEB tarih verdi

2019 BİLSEM sınavı ne zaman yapılacak? MEB tarih verdi!

2019 BİLSEM sınavı ne zaman yapılacak sorusunun yanıtı büyük bir merakla bekleniyor. BİLSEM sınavının tarihleri Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamayla birlikte belli oldu. Özel eğitim almaya hak kazanmak isteyen adaylar hazırlıklarını yapabilmek adına BİLSEM sınav tarihlerini merak ediyor. İşte, MEB tarafından yayınlanan o tarihler.

18.11.2018Gündem
Sözleşmeli öğretmenlik ön başvurular ne zaman yapılacak

Sözleşmeli öğretmenlik ön başvurular ne zaman yapılacak?

Sözleşmeli öğretmenlik ön başvuruları ne zaman yapılacak sorusunun yanıtı vatandaşlar tarafından sorgulanan ve araştırılan konular arasında yer almaya başladı. Açıklanan taban puanları ve kontenjan listesinin ardından başvuru süreci için bekleyişe geçildi. Peki, sözleşmeli öğretmenlik ön başvurular ne zaman yapılacak?

18.11.2018Gündem
Atamada  birinci, sınıf  öğretmeni

Atamada birinci, sınıf öğretmeni

MİLLİ Eğitim Bakanlığı (MEB), 7 Şubat 2019’da yapılacak 20 bin sözleşmeli öğretmen atamasının branş dağılımını açıkladı.

17.11.2018Gündem
Sözleşmeli öğretmen alımı branş bazında kontenjan dağılımı belli oldu | 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı

Sözleşmeli öğretmen alımı branş bazında kontenjan dağılımı belli oldu | 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı

Milli Eğitim Bakanlığı, 20 bin sözleşmeli öğretmen atamasına ilişkin kontenjanları ve taban puanlarını açıkladı. Bu gelişmenin ardından, hangi branş için ne kadar kontenjan ayrıldığı bu kapsamda beklenti içinde olan vatandaşlarca araştırılmaya başladı. MEB, en fazla kontenjanı 3 bin 47 ile sınıf öğretmenliğine ayırdı. İşte, sözleşmeli öğretmen alımı tüm kontenjan dağılımı hakkında bilgi...

16.11.2018Eğitim
MEB il-ilçe milli eğitim müdürlükleri 513 şube müdürü kadrosunda görevde yükselme atama başvurusu duyurdu

MEB il-ilçe milli eğitim müdürlükleri 513 şube müdürü kadrosunda görevde yükselme atama başvurusu duyurdu

Milli Eğitim Bakanlığı, görevde yükselme suretiyle 513 kişinin atamalarının yapılacağını duyurdu. Başvurular 19-23 Kasım 2018 tarihleri arasında, http://mebbis.meb.gov.tr/ internet adresindeki Elektronik Başvuru Formunu eksiksiz ve doğru olarak doldurmak suretiyle yapılacaktır.

13.11.2018Gündem
MEB 2019 BİLSEM sınavının tarihini yayımladı İşte BİLSEM takvimi

MEB 2019 BİLSEM sınavının tarihini yayımladı! İşte BİLSEM takvimi

BİLSEM sınavı ne zaman sorusu, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yanıtlandı. Bakanlık tarafından görevlendirilecek olan öğretmenlerin değerlendirmesi neticesinde tarama uygulamalarına katılacak olan öğrenciler, başarılı olmaları halinde yeteneklerini en üst düzeyde sergileyebilme yolunda özel eğitim almaya hak kazanacak. Peki, BİLSEM sınavı ne zaman yapılacak? İşte, 2019 BİLSEM sınav tarihleri

13.11.2018Eğitim
Adaylık Kaldırma Sınavı (AKS) tarihi MEB tarafından yayımlandı

Adaylık Kaldırma Sınavı (AKS) tarihi MEB tarafından yayımlandı!

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), sözleşmeli ve kadrolu aday öğretmenler için düzenlenen Adaylık Kaldırma Sınavı (AKS), 9 Aralık 2018'de 81 il merkezinde tek oturumda yapılacak. İşte, Adaylık Kaldırma Sınavı hakkında bazı bilgiler

6.11.2018Eğitim
İYEP sonuçları ne zaman açıklanacak

İYEP sonuçları ne zaman açıklanacak?

İlkokullarda Yetiştirme Programı (İYEP) kapsamında, Türkçe-matematik alanlarında geri kalan ya da yeterli düzeye ulaşamayan 3 ve 4'üncü sınıf öğrencilerinin alacağı eğitim için gözler sonuçlara çevrildi. Eksik görülen öğrencilerin belirlenip sisteme girileceği süreçte, öğrenciler ve veliler MEB'in açıklayacağı İYEP sonuçlarını sorgulayacak. Peki, İYEP sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o konu hakkında bazı detaylar

2.11.2018Eğitim
Zorunlu ders saatleri azaltılıyor sınavlar yeniden yapılandırılıyor

Zorunlu ders saatleri azaltılıyor sınavlar yeniden yapılandırılıyor

Milli Eğitim Bakanlığı 2023 Eğitim Vizyonu'nda yer alan bilgilere göre; zorunlu ders saatleri ve çeşitleri, tüm kademelerde azaltılarak, temel derslerde derinleşilebilmesi, kişiselleştirme yapılabilmesi ve uygulama etkinliklerinin yürütülebilmesi için gereken zaman sağlanmış olacak. Eğitim sistemindeki tüm sınavlar, amacı, içeriği, soru tiplerine bağlı yapısı ve sağlayacağı yarar bağlamında yeniden düzenlenecek. Sınav öncesi her ay paylaşılacak örnek sorularla belirsizlik ortadan kaldırılacak ve öğrencilerin deneyimi artırılacak. Sınav sonrası yerleştirme puanının hesaplanmasında öğrencinin okul başarı puanı da dikkate alınacak.

23.10.2018Eğitim
MEB görevde yükselme sözlü sınav sonuçları açıklandı

MEB görevde yükselme sözlü sınav sonuçları açıklandı

Görevde yükselme kapsamında 513 şube müdürlüğü için gerçekleştirilen sözlü sınav sonuçları, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından erişime açıldı. 10 Ağustos tarihinde sınav giriş belgelerini alan ve 14 Eylül tarihine kadar sözlü sınav aşamalarını tamamlayan adayların merakla araştırdığı MEB görevde yükselme sözlü sınav sonuçları, 10 Ekim mesai bitiminde açıklandı. İşte, sınav sonuçlarına dair bazı bilgiler

11.10.2018Eğitim
EBA öğrenci girişi nasıl yapılır

EBA öğrenci girişi nasıl yapılır?

EBA öğrenci girişi nasıl yapılacak sorusunun yanıtı araştırılmaya devam ediyor. Gençlerin akademik başarıları ve sosyal faaliyetlerini geliştirmek amacıyla kurulmuş olan EBa sistemi öğrencilerin yoğun ilgisini çekmeye devam ediyor. Peki, EBA öğrenci girişi nasıl yapılır?

9.10.2018Eğitim
MEBBİS nedir MEBBİS öğretmen girişi nasıl yapılır

MEBBİS nedir? MEBBİS öğretmen girişi nasıl yapılır?

Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri (MEBBİS) zaman zaman en çok rağbet gören sayfalardan biri oluyor. Öğretmenler ve atama bekleyen öğretmen adayları, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından oluşturulan MEBBİS’te eğitim ile ilgili tüm resmi işlemleri kolayca gerçekleştirebiliyor. Peki, MEBBİS tam olarak nedir? MEBBİS öğretmen girişi nasıl yapılır?

26.09.2018Gündem